Alfie (Jude Law) si v životě užíval všeho, co mu ženy mohly nabídnout - krátkodobých románků. Od bohaté vdovy s chutí na mladší muže (Susan Sarandon) až po svobodnou matku, Alfie měl všechny... a nehledal nic víc. Když však důsledky jeho bohémského životního stylu ovlivní život bývalých milenek i nejlepšího přítele, začne Alfieho zajímat, zda může jít v životě o víc než jen o povrchní románky. A jestliže ano, Tak o co? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Slarque

Jude Law byl pro postavu Alfieho ideální volbou. Má na ni potřebný vzhled, charisma a dokáže sám celý film utáhnout i herecky. Tady z plátna v podstatě neslézá, každou chvíli promlouvá přímo na kameru a přestože jeho příběh je vlastně pouhá moralita, je to podáno tak, že to ani nevadí. A kolem něj je samozřejmě spousta nádherných hereček. ()

sharky

Vynikající oddechový film, natočený se vtipným nadhledem, chytrými radami do života a hlavně úžasným Judem Lawem v hlavní roli. Jenom nevím, proč ti blázniví Amíci neustále tak rádi točí remaky kvalitních filmů (tohle je podle bristské klasiky s Michaelem Cainem ze 60. let). ()

Ivoshek

Džudló je hlavní důvod, proč tenhle film o floutkovi, co okusil časem vlastní přístup k životu z druhé strany, funguje. Není to nějak extra objevný, ale má to vtipný i dojemný momenty a dobře sem zapadají i občasné promluvy směrem k divákovi. Jen si teda nemůžu odpustit poznámku, že Absinth už dávno není halucinogenní. ()

=woody=

Ahoj všem. Já tenhle film zbožňuju! Stejně jako zbožňuju původní biják ze šedesátých let, a stejně jako baštím oba hlavní představitele! Jude je mi vzhledem k aktuálnosti trošičku sympatičtější, než Michael, předvádí zde svoji civilní polohu a je stejně neodolatelný, jako v Na dotek. Sekundují mu (oho, čeština dokáže být tak krásně skrytě výmluvná:D) krásné herečky, které sehrály přesně střižené role, to celé korunuje trojlístek Powell/Steward/Jagger podobně skotačivě, jako o osmatřicet let dříve Sonny Rollins. Achjo, musí být skvělé být na chvíli Alfiem.. ..a mít se filmově! ;-) Woo. ()

claudel

Více britské, respektive evropské než americké a tudíž výborné a netrapné. Jude Law se pro tuto roli narodil - nemusel asi ani moc hrát. Počínání jeho postavy jsem několikrát nechápal, ale možná přemýšlím příliš povrchně a klasicky. Sienna Miller představuje dokonalou bipolární femme fatale, s níž nelze ani žít ani žít bez ní - se sexy kalhotkami a cigaretou v ústech před, po i během - to byla nejvtipnější věta celého snímku :-) S přítelkyní jsme vybírali romantiku z nabídky HBO GO, byli jsme oba spokojeni, avšak Zlatíčko bych určitě nezařadil do kategorie valentýnských nenáročných romantických komedií. ()

Morholt

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Tentokráte to platí v případě nenapravitelného sukničkéře, u něhož si někdo nahoře v jistý okamžik řekl "Dost!" a od té chvíle se seladonovi začalo všechno hroutit. Fantastický Jude Law se svými promluvami do kamery dal zapomenout na slabý scénář a příjemným způsobem mi rozjasnil část pošmourného odpledne. 70% ()

Kamca_

Mě tenhle film fakt neokouzlil. Ani Jude to nezachránil, i když je jinak hodně dobrej herec. Hodně mi vadilo, jak pořád mluvil do kamery ... ()

Lacike

Komedialne pojaty pribeh o jednom kurevn ehm pardon, u chlapov sa hovori zaletnikovi, ktory nakoniec dospeje a pochopi, ze mu v zivote nieco zasadne chyba. Paci sa mi ale ze to nie je pojate ako romanticky film, kde by sa premena nasho hrdinu uskutocnila vdaka jeho stretnutiu s nejakou osudovou laskou, ktora by mu zlomila srdce. K jeho premene dochadza postupne vdaka viacerým udalostiam a aj samotny zaver je otvoreny, aby si ho kazdy divak vylozil podla seba. Cela ta premena a jeho epizodky su ale neskutocne zabavne. Film stoji na hlavnom hrdinovi. Pokial mate radi Lawa, tak budete nadseny. Ak ho neznasate, tak film po chvili vypnete, kedze cely cas hovori priamo do kamery a jednotlive udalosti neskutocne vtipne glosuje. Zenam sa asi prilis nebude pacit jak ich vykresluje. Ale kazdy chlap bez ohladu na to jak je velky zvodca by sa mal pri filme dostatocne zabavit. 8/10. ()

Aybi

Skvělá oddechovka, skvělá hudba. Celý film je takový malý koncert Jude Lawa. Jen mě při jeho sledování napadlo, že takový život proutníka musí být nakonec stejně pěkná stereotypní nuda. Že to ty chlapy tak dlouho baví?! Stejné situace, stejné řečičky a ve skutečnosti smutná osamělost. Díky bohu, že to tvůrci nezkazili happy endem. ()

griff

Konečně zas jednou film, který mě příjemně překvapil. To, co začíná jako další povrchní romantická komedie, se během děje pomalu prohlubuje, až na konci zjistíte, že to byl film o něčem úplně jiném, který jde poměrně hluboko pod kůži (zejména mužům:)). Musím složit hold Lawovi, ukázal, že je herec nejen kvůli své hezké tvářičce... ()

selfesteem

Při sledování začátku tohoto filmu, ve spojení s jeho ne příliš povedeným názvem a při představě, že oním zlatíčkem je někdo, jako je Jude Law (pro mě rozhodně ne prototyp chlapa), příliš sympatií ve mně tento snímek nevzbudil. Nad Alfieho chováním, smýšlením a životním přesvědčením mi občas zůstával rozum stát, ale zase jsem si říkala, že alespoň tímto způsobem podniknu průzkumnou sondu do mužského mozku (i když některé ženy se chovají skoro podobně). Vyprávění a hovor Alfieho s divákem mi přišly nenásilné a dokonce jsem mu několikrát i odpověděla:). Oproti na pěst rozvíjejícímu se začátku filmu byl jeho průběh pravým opakem a rozhodně i za pomoci vkusně odvedených výkonů všech představitelek Alfieho osudových žen jsem se zlatíčkem pomalu začala soucítit. Přeci jenom nemusí vystřízlivění probíhat za téměř až bolestných okolností. Myslím, že každý se v Alfim poznáme, ať už budeme žena nebo muž. Totiž ať už se snažíme jakkoli život prožívat po svém, nenásilně, bez závazků, bez občasného trápení, stejně budeme pořád jen sami, a samota výhrou rozhodně není. Naším životem projde spousta rozdílných lidí, rozmanitých povah a názorů, a na každého si uchováme pár příjemných vzpomínek, přestože třeba poznáme, že to není přesně to, co bychom chtěli. Hledat však nelze věčně. Vždy bude někde někdo lepší, hezčí, chytřejší, milejší a zábavnější, a stejně tak i tento člověk nás pak překvapí za deset let naprosto zcestným uvažováním nebo chováním. Je to začarovaný kruh. "Užívat si" a myslet jen na sebe nebo se hodněkrát spálit, odevzdat se, a pak objevit zcela jiné hodnoty ve svém životě? Alfie, alespoň myslím, své pravé hodnoty objevil. Doufám, že třeba i spolu s ním, je většina z nás objeví také. PS: Románek Alfieho s dívkou, kterou představovala Sienna Miller byl jeden z nejpovedenějších způsobů zpracování bouřlivého a "živočišného" vztahu, a jen tak na něj nezapomenu. ()

Krissty

Čekala jsem takovou tu klasickou americkou průměrnou komedii.. Dostala jsem ale něco úplně jiného a jsem z toho nadšená :) Jude Law skvěle zahrál zlatíčko Alfieho, byl vážně neodolatelný a všemu jsem uvěřila. Ty jeho komentáře směřované k divákům byly vynikající, bez nich by to ani zdaleka nebyla taková bomba. Jeho několik filmových sexuálních partnerek bylo zvoleno opravdu dobře, přičemž Susan Sarandon a Marisa Tomei, kterou mám v poslední době v oblibě víc a víc, byly vážně úžasné! To vše doprovázela nádherná hudba, která do každé situace pasovala jako ulitá, a krásný zajímavý střih. Myslím, že nemám co vytknout :) Mimochodem, ze začátku mi Alfie silně připomíná Barneyho Stinsona :D :)) ()

NinonL

Dokonalý Alfie, dokonalý Jude Law. Nejen komedie, ale i psychologická sonda do života záletníka a lamače ženských srdcí. Takového, který na to skutečně má a může mít každou, na kterou ukáže. ()

Rosana

Kdyby mi ten chlápek tak strašně nepřipomínal mýho bejvalýho, tak se asi lépe ponořím do děje. Každopádně mě tenhle film zasáhl. Je to vtipná ukázka toho, jaký jsou chalpi hajzlové a vůbec jim to nepřijde blbý...dokud nepochopí, že ženu skutečně potřebují - ale to pochopí, až když už jí nemají :) ()

MartinezZ

Vlastně jsem to ani pořádně nedokoukal a ke konci to jen proklikal do finále. Proutník, co si užíval, pak vojel kamarádovi expřítelkyni, to mu přeletělo přes nos a mezi tím si zas párkrát užil a podupal pár dalších životů. Uniklo mi, co by mě mělo na filmu zajímat nebo překvapit, uniklo mi, že bych se asi měl s hlavní postavou sžít a pak mu... já nevím co, fandit? Litovat ho? Soucítit s ním? 100 minut naleštěných hoven s rádoby prozřením, skvělý filmový zážitek. ()

Alementina

V tomhle kousku si musi Juda zamilovat snad kazdy bez ohledu na pohlavi. Svizny a lehky zacatek, zabavnejsi mozna pro zeny, co mely tu cest se potkat s podobnymi a nekdy az temer stejnymi typy muzu :) Dokud vsechny ty postrehy a zivotni pravda mileho floutka byly obaleny vtipem, byla to svezi jizda, pozdejsi sklouznuti k prozreni floutka uz to byla trochu skripajici jizda, ale porad je to filmik, co budu hodne doporucovat .) ()

ABLABLABLA

Stačí říct Jude Law a automaticky ten daný film musím vidět, tím víc mě potěší, když je to film, který mě ohromí a naprosto nadchne i s jeho neočekávaným koncem. A už jsem řekla Jude Law? ()

rt12

Je to zvláštní. Film se mi líbil, obzvlášť jeho hlavní představitel a od té doby (2011) mě ani jednou nenapadlo pustit si ho znovu. Takže ty tři jsou na místě. ()