Roztržitý, ale geniální profesor Alexander Hartdegen ztratí při loupežném přepadení svou velkou lásku Emmu. Aby odvrátil její smrt, rozhodne se sestrojit stroj času, vrátit se do minulosti a této tragické události předejít. Osud jeho dívky se mu však změnit nepodaří. Ptá se tedy, zdali je to vůbec možné, a představuje si, že někde v budoucnosti by na to mohl najít odpověď. Roky 2035 a 2037 mu jeho otázku také neobjasní, a tak se posouvá nešťastnou náhodou o celých osm set tisíc let dopředu. Na Zemi je všechno jinak, Měsíc se rozpadl a planetu teď obývají dvě naprosto odlišné rasy - mírumilovní Eloiové a záhadní krutí Morlokové. A existuje zde ještě někdo, kdo je všechny ovládá... (TV Nova)

dobytek

Na tohle jsem se díval dvakrát. Poprvé se mi nechtělo věřit, že to byla fakt taková sračka, takže jsem se zkusil podívat ještě jednou a opravdu to je hrozná sračka. Jakž takž zajímavě vypadalo několik triků a pak Samantha Mumba, která se ve filmu celou dobu producírovala v takovym oblečku ze sítě a kozy si musela zakrývat vlasama. ()

Skejpr

Po celých deseti letech od premiéry filmu jsem se konečně odhodlal a po všech těch negativních ohlasech, které se na film za ta léta stihly sesypat jsem poměrně mile překvapený... Time Machine má svoje limity, ale stejně tak i přednosti, mezi ty hlavní patří především skvostný vizuál, výtečné triky (kterých je málo, takže jsou kvalitní a zároveň fungují jako něco výjimečného a fascinace jimi funguje) a solidní ruční výprava, zajímavé scénáristické momenty a v neposlední řadě také Guy Pearce, který, pokud zrovna podivně nepřehrává, hraje výtečně... Vizuální feeling Verneovek taktéž jednoznačně k dobru... ()

Shit

Dobrý sci-fi, který je ale celkově dost uspěchaný a nerozvedený, všechno se vyřeší strašně rychle a šup šup honem do další části, působí to až moc zkráceně a nedotáhnutě, nicméně triky na takovej film víc než dobrý a dobrodružných příběhů s cestováním v čase neni zas tak moc a tohle je i přes svoje chyby zábavná podívaná ()

gudaulin

Jak jen tuhle záležitost zhodnotit...Vysokorozpočtový snímek vzniklý jako cílevědomý kalkul studia a režiséra. Investované prachy jsou znát na vizuální stránce, řada triků je zajímavých i s odstupem času, jenže scénář je hloupoučký až urážlivým způsobem. Pro tenhle druh produkce nemám nejmenší pochopení, dělá mému oblíbenému žánru jenom ostudu. Scény z budoucnosti působí jako odstrašující případ tvůrčí demence. Celkový dojem 25 %. ()

choze

"VŠICHNI MÁME SVOJE STROJE ČASU. TY, CO NÁS VRACÍ DO MINULOSTI JSOU NAŠE VZPOMÍNKY A TY, CO NÁS ŽENOU VPŘED, JSOU NAŠE SNY." Nenáročné, ale svižné a zábavné béčkové dobrodružství napříč časem. ()

Gilmour93

Od zasněžené poetiky, vědeckého zápalu a chorobné touhy překabátit tok času až po střemhlavý pád do bezobsažného sci-fi jak z produkce Syfy Channelu, nicméně vzletná myšlenka o stroji času v hlavě každého z nás (minulost vzpomínky, budoucnost sny) může posunout celkový dojem mimo mantinely ryzí filmové katastrofy.. ()

TeeAge

Vizuálna lahôdka pre obe oči. Pre myseľ však nedostačujúce. (Prečo práve podzemní orkovia a upír z Underworld?) ()

sniper18

Nikdy som nerozumel, prečo je práve tento film tak extrémne nedocenený a aj komerčne pomerne neúspešný, ale ja mám pre neho odjakživa slabosť. Síce sa rozhodne nejedná o nejaký inovatívny sci-fi film, vlastne je to len nová verzia klasiky, s ktorou som ešte nemal tú česť, ale príde mi teda ako mimoriadne pekná rozprávka. V tomto filme je mi skutočne úplne jedno, aký žáner je práve uprednostňovaný, či už sa jedná o romantiku z úvodu, sci-fi zo strednej fázy, alebo dobrodružné fantasy z druhej polovice, neustále sa na to skvelo pozerá. Dejovo je to síce pomerne predvídateľné, teda hlavne tá druhá polovica, ale aj tak veľmi zaujímavé a hlavne celý film sprevádza nádherná atmosféra, ktorou si ma film úplne získal. Je síce pravda, že ten súboj dvoch rás pôsobí trochu béčkovejšie, než by bolo vhodné a pár scén z druhej polovice mohli byť kľudne pozmenené alebo vystrihnuté, ale ako som spomínal, pre mňa je toto v prvom rade rozprávka a nie seriózne sci-fi a takto to funguje bezchybne. Veľkým plusom je aj obsadenie, Guy Pearce je tu mimoriadny sympaťák, ktorý síce v akcii zvláda trochu viac, než by som od človeka jeho typu čakal, ale cez to sa kľudne prenesiem a skvelé vedľajšie postavy, ako Orlando Jones, Jeremy Irons, Sienna Guillory, no tieto už nemajú až tak moc priestoru, hlavný hrdina si tu väčšinou vystačí sám. Akcia sa mi tu ťažko hodnotí, lebo mi tu o ňu vôbec nejde, ale predsa len tých pár akčných sekvencií si v rámci hlavne dobrodružného fantasy žánru ten štandard splní. Omnoho viac si tu vychutnávam iné sekvencie, hlavne samotné cesty do budúcnosti, ktoré sú fantastické a audiovizuálne dokonalé. Režijne tu až na tých pár béčkových prvkov z druhej polovice nemám žiadnych výhrad a technicky až na pár horších efektov tiež. Väčšina zložiek funguje naplno. A k tomu tá nádherná hudba, jedna z mojich najobľúbenejších vôbec. Takže Stroj času možno nie je dokonalý, ale o plnom hodnotení ani trochu nepochybujem, ja mám tento film mimoriadne rád, videl som ho mnohokrát a vždy mi zlepší náladu. Veľmi pekná rozprávka. 90% ()

kitano

V prvom rade, nieje dobry napad sa na tento film pozerat s niekym, kto prisne berie ohlad na kazdu chybu. Tento film ma totizto "mierne" deravy scenar, doplneny o "par" nelogickosti. Vysledok by bol kysla grimasa na vasej tvari. Ale ak si pustite film sami, len tak pre oddych, a viac ako o detaily sa budete zaujimat o paradny vizual a niekolko skvelych napadov a vychytavok, moze to byt podobne ako v mojom pripade velmi prijemne straveny cas. A zaverecny epilog je naozaj velmi, velmi prijemny a pekne koresponduje s obsahom filmu. (7/10) ()

akisha

Docela obstojné triky v žádném případě nemohou zachránit stupidní příběh, který by se báječně hodil do jedné epizody Pána šelem. Herci podprůměrní (škoda Ironse), interiéry jeskyní směšně studiové a opravdovou lahůdkou je "řeč budoucnosti" sestávající z tří různě kombinovaných slabik. Sci-Fi knížka ze stánku za dvacku skýtá zaručeně lepší zážitek, než je Stroj času, který z hlavy vyprchá během první minuty po zhlédnutí. ()

Falko

Filmy o cestovani s casom je moja parketa, ale urcite boli natocene uz aj kvalitnejsie filmy, ako bol tento. Priznam sa, cakal som este väcsiu alebo nudnejsiu somarinku, ale zase az take zle to nebolo. Prekvapila ma pomerne krasna hudba od Klausa Badelta, ale ani ta nestacila zachranit cely film no a priserky, tie celkom usli :-) Reziser Simon Wells nema na konte vela filmov, najznamejsi je animovany PRINC EGYPTSKY (1998) a po Stroji casu nenatocil od roku 2002 vlastne nic, az teraz na rok 2010 nataca dalsi animak MARS NEEDS MOMS!... 27.09.2009 _____ Guy Pearce - (Alexander Hartdegen) +++ Samantha Mumba - (Mara) +++ Mark Addy - (David Filby) +++ Sienna Guillory - (Emma) +++ Phillida Law - (Pani Watchettová) +++ Omero Mumba - (Kalen) +++ Orlando Jones - (Vox) +++ Jeremy Irons - (Morlock) +++ Hudba: Klaus Badelt +++ ()

Rex Mundi

Znechutenie z patetického úvodu sa trochu uvoľnilo pri scifistickej a trikovej vložke a opäť sa vrátilo v dobrodružnom závere. Pozerateľné, avšak pre dospelých skutočne "extrémne nenáročný" film, v ktorom je najsympatickejšou postavou asi elektronický knihovník Vox. 2,5* ()

MM_Ramone

Dosť veľké sklamanie! Očakával som kvalitné filmové spracovanie románu od klasika sci-fi literatúry, anglického spisovateľa Herberta Georgea Wellsa. Žiaľ to sa nekonalo. "Stroj času" je snímok podobný tým, ktoré produkuje TV Hallmark. Nabitý lacnými trikmi, nesympatickými hercami, rozkývanym scenárom a nudnou, nevýraznou réžiou. Škoda. Mohlo to byť oveľa lepšie. ** ()

D.Moore

Triky - bez výhrad. Pearce a Irons - zrovna tak. S příběhem už je to horší, je takový nemastný neslaný (a to znám předlohu a vím, že taky nepatří k nejstrhujícnějším), no a Samantha Mumba je pěkná baba, ale tak, jako hlavní hrdina, bych se kvůli ní nejspíš nerozhodl. Lehce nadprůměrný film s dobrou hudbou. ()

petero

Videl som aj film z 1960 a tak som tušil, že čo ma asi čaká, možno preto som nebol taký sklamaný ako ľudia naokolo. Respektíve nebol som vôbec sklamaný. Réžia a herci slúšný, rozpočet na filme vidieť, scenár sa od pôvodného filmu líši len o trošičku a na tie problémi aké film sprevádzali (tuším aj zmena režiséra) nedopadol vôbec katastrofálne. ()

pepo

originál georga pala sa mi veľmi páčil tak som sa na tento film hrozne tešil a ...no proste sklamanie.ale hudba je fakt pekná 5/10 ()

Reiniš

Pořád to vypadalo hodně slibně, ale v posledních dvaceti minutách se film rozpustil v hromadě klišé a nelogičností. Odvažuji se dokonce říct, že je to ztráta času! Film skutečně jen pro skalní příznivce sci-fi. ()

sepp

Naprosty omyl. Tahle zoufalost je tak spatne natocena, zrezirovana a hlavne nakostymovana, ze se to da oznacit jedine za slataninu. ()

Phobia

Ze začátku jsem vnímala určitý slibný potenciál, scénář však namísto inteligentní časovky vsadil na hloupou, nudnou, patetickou slátaninu. Guy Pearce byl standardně úplně kožený, vizuální efekty solidní, hudba docela pěkná... a tohle že mělo nominaci na Oscara za masky?!? No to si ze mě snad děláte prdel, páni akademici! Mám ráda sci-fi, mám ráda postapokalyptickou budoucnost, "Stroj času" je však nehorázná hovadina, po stránce děje, dialogů a hereckých výkonů hrubě nezvládnutá. 10% za úvodní půl hodinu, 10% za speciální efekty, 10% za hudbu a 5% rezerva za další případné klady, které jsem zapomněla nebo nepostřehla. 35% ()