Karlík a továrna na čokoládu

• USA Charlie and the Chocolate Factory (více)

Karlík Bucket žije se svými rodiči a prarodiči v polorozpadlém domku. Jsou chudí, ale milují se a nedali by jeden na druhého dopustit. Nedaleko se nachází obří továrna na čokoládu, kde kdysi Karlíkův děda pracoval a poznal osobně samotného majitele Willyho Wonku. Karlík, který miluje čokoládu má sen se do továrny jednou podívat, ale to se zdá celkem nemožné až do té doby, kdy Willy Wonka vyhlásí soutěž, jejíž pět dětských vítězů z celého světa bude moct strávit jeden den v továrně. Stačí jen v jedné z čokolád najít zlatý kupon... (TV Nova)

zeldinho odpad!

Ne, ne, ne a prostě ne. NE!. Co to mělo být? Burtonovu tvorbu osobně vůbec nemám rád a tenhle film mě v tom jenom utvrdil. Tak hloupý, infantilní a nevkusný film jsem opravdu snad ještě neviděl. 1) Skřeti "Umpalumpové" jsou snad jakýmsi úchylným pokusem o roztomilé pomocníky? Ne, to opravdu nefunguje. 2) Proč vypadá Depp jako Lady Gaga a chová se jako nějakej pošuk na drogách? Proč? 3) Ty barvy...Big Fish v prostředí továrny na čokoládu. Fakt by mě zajímalo, co to ten Burton bere. Každopádně dává smysl, proč jsou drogy nelegální. V tomhle proudu "hejtu" bych mohl pokračovat dál, ale tahle parodie na film mi za to ani nestojí. Končím. ()

griph

ᴰⁱˢ ˢʰⁱᵗ ᵐᵉʲ ᵏᵒⁿᵗᵉʲⁿ ˢᵃᵐ ᵒᶠ ᵈⁱ ⁱⁿᶠᵒʳᵐᵃᵗⁱᵒⁿ ʲᵘ ʷᵒⁿ'ᵗ ᵗᵘ ⁿᵒᵘ ᴶᵘ ʰᵉᵛ ᵇⁱⁿ ʷᵒʳⁿᵈ Kde je můj Zlatý kupón? Schovat do tabulky čokolády 5 kuponů a dát je pěti retardům, pardon čtyřem, to je cesta k zábavě. Buřt z Germánie, Žvejka šampiónka, Rozmazlenej fracek, Debilní vědátor a úplně normální kluk se vydají na sladkou cestu do toho velkýho Wonka hauzu. Hodně se mi líbí a baví to, jak se těch debilních kidů postupně zbavuje - dovoluji si rekapitulaci - Neplavec, Fiarůvka, neboli týzr na Avatara, Plesnivý ořech a už asi vím, proč to byl televizní sál, když se z něj stal Pidiliďák a následně ten typek z Fantastický čtyřky. Jediný, co bych vytknul byly ty vzpomínky a zpívání, to mě fakt nebavilo, muzikály celkově moc nežeru. Teď fakt nevím, jestli se mi jako malýmu ti Umpa lumpa líbili, ale prostě je to takovej malej kaz na filmu. Ještě uvidím, jak to celý přehodnotím po origoši, ale myslím si, že tenhle rýmejk vyhraje víc jak nějakej blbej kupón. Avšak otázkou je, jestli tenhle film trochu neodrazuje, protože je tam zubař, a možná i proto ho tolik lidí nemá moc v lásce, obzvláště malí umpa prďoši. A pak to, že skoro každej, kdo si ujíždí na čokoládě, nebo cukru, dopadne takhle. Každopádně je to pro mě srdcovka, jako malej se mi to líbilo, i když je to přece jen asi určený pro umpa mrňouse, ale je to pořád dobrý, ftipný, kouzelný a sladký. Nezapomínejte, že i když bydlíte v Šikmý věži, pořádně je rodina na prvním místě. :) ()

Decker

Uzasny pocin, ktery je zaroven neskutecne vtipny a uvolneny a zaroven svym Burtonovskym kouzlem ukazuje i temnejsi stranky detske psychiky a povahy. Tim Burton je opravdy mag a genius a co se tyce vyberu hercu a stim souvisejici jejich herecke vykony nemam absolutne a to zduraznuji jednu jedinou vyhradu. Tento film je pro me velikym a zaroven strasne prijemnym prekvapenim a jsem velmi rad ze takovy reziser jako Tim Burton ma stale chut a hlavne um tocit takto skvele a mile filmy. Jeste bych se chtel vratit k pribehu, ktery je nadherne propracovany a vymysleny. Karlik je chudy a hodny chlapec, ktery dostava cokoladu jednou za rok a to na narozeniny a strasne moc by si pral navstivit cokoladovnu nejvetsi a nejslavnejsiho vyrobce cukrovinek Willyho Wonky. Avsak cokolada, kterou dostane pro nej bohuzel onen zlaty a vytouzeny zlaty listek neskryva. Avsak na Karlika se usmalo obrovske stesti kdyz najednou se prochazi po ulici a najde v zaveji snehu jakysi papirek a hle! je to deseti dolarovka za kterou si Karlik bezi rychle koupit cokoladu a ... Zkratka nezni vam uz toto strasne mile a roztomile. A k tomu si pridejte Karlikovi naprosto filozoficke protiklady. Tlusteho chlapce ktery ma cukrovinky kdykoliv se mu zachce, nevdecnou a rozmazlenou holcicku, pro kterou neni nic svate a nicim se ji neda zavdecit, chlapecka ktery zapomina ze existuje i neco vic nez jen televize a pocitacove hry a zapomina i na to ze mluvi se svymi rodici a je drzy a nakonec holcicku ktera i pres svuj maly vek by mohla sveho sebevedomi a namachrovanosti opravdu rozdavat a ktera neciti ani trochu pokory a ucty k jinym lidem ci vecem. Jednoduse genialni, genialne jednoduche a hlavne ta forma. Opravdu tohle si nenechte ujit na velkem platne; stoji to za to! ()

Triple H

Veľmi príjemny film. Burtonovi sa v ňom podarilo vytvoriť krásnu snovú a rozprávkovú atmosféru (podobne ako pri Strihorukom Edwardovi). Až tak, že film chytí za srdce. Elfmanova hudba je po dlhšej dobe opäť vynikajúca. Depp je v posledných rokoch v životnej forme a týmto filmom to len potvrdzuje. jeho Wonka je síce trošku priveľmi výstredný, ale inak super. Prekvapil ma malý Freddie Highmore, ktorý bol neskutočne sympatický. Burton sa nezaprie a celá výtvarná sránka filmu je jednoducho úžasná. Charlie a továreň na čokoládu je ideálny film na to, aby sa stal vianočnou klasikou. Takto by mali vyzerať všetky rozprávkové príbehy. ()

COF_666

Tim Burton opět dokázal že patří k mistrům režisérům. Sice se začíná ve svých "ujetých" filmech trochu vykrádat, ale zatím z toho nic není a my můžeme sledovat další jeho povedený film. Depp je mimo. Ale totálně. Svou roli však zvládl, stejně jako všichni návštěvníci Karlíkovy továrny (jeho továrny), skvěle. Jinak továrna je vyvedená velice zajímavě, velice barevně a velice šíleně. Kvůli tomu mám Timovy filmy rád, nebojí se toho a udělá to tak jako by se to nikdo jiný asi neodvážil. ()

Jaňo

Film pre tých menších, ktorý toho dosť povedal aj mne (som teraz malý alebo veľký?). Mám pocit, že kde sa objaví kombinácia Burton, Depp a jeho čokoláda , nemôže to dopadnúť inak, ako najlepšie namiešaná sladučká tablička : ) ()

Doudis19

V továrně výstředního pana Wonky, s tvaří Johnyho Deppa, se dělá ta nejlepší čokoláda na světě. Chudý Karlík se sem spolu s dalšími dětmi vydá na exkurzi, tu objeví svět plný barev, zábavných bizarností, ale také nástrach! Divák nemá šanci se nudit.. Rozmanitost Burtnovi fantasie to nedovolí a když ano Johny Depp už ani náhodou.. 80% ()

filmmovier

Krásná rodinná, vtipná fantasy. Depp opět podává skvělý výkon. Opravdu zábava a skvělé népady. Burtonova fantazie, kterou ztělesňují hlavně interiéry továrny opět zapracovala. Bohužel jsem nedotčen předlohou, ale myslím, že film je jako adaptace dokonalý. ()

Estrellita

Tim Burton dělí lidi na dva tábory - na ty, kteří ho milují, a na ty, kteří ho nesnáší. Já patřím bohužel spíše do toho druhého, Burtonův osobitý projev je jistě zajímavý, ale můj šálek čaje to není. Je to všechno hrozně hezké a milé, uhlazené a pohádkově udělané... Každý z charakterů postav je dohnaný úplně do extrému a na mě to působí dost otravně, ovšem člověk se aspoň pobaví nad tím jak je to blbé. Možná jsem příliš kritická, ale tuhle pohádku hodnotím na 2*. O jednu ještě přitlačím jenom kvůli Johnnymu Deppovi, kterej je tu prostě neodolatelnej a naprosto k pomilování. ()

Motinski

Pre mňa dosť preceňovany film. Otravné piesne aj väčšina postáv, Johnny Depp hraje do extrému a Burton vo viac detinskom štýle ako som zvyknutý. Príbeh sam o sebe ale chytľavý. ()

HonzaBez

"Proč tady vůbec nic nemá smysl? Čokoláda nemusí mít smysl. To je na ní skvělé... To je na houby" Tu otázku po smyslu jsem si při sledování této jakési fantasy/pohádky kladl dost často. Při některých scénách (hlavně ze začátku) jsem tedy dokázal ocenit aspoň poutavý vizuál, ale jinak jsem musel po většinu času spíše kroutit hlavou nad scénářem plným klišé a stereotypů (viz postavy zbylých čtyř dětí reprezentující rozmazlenost a namyšlenost), případně nad praštěnými muzikálovými scénami, kterým podle mě chyběla soudnost. Ještě že jsme se v samém závěru dočkali myšlenky o významu rodiny, jinak jsem dost uvažoval o ještě nižším hodnocení. ()

Magneto

Pre mňa trošku slabý Burton,podobne ako s Planétou opíc som sa do atmosféry filmu velmi nedostal a ani pointa mi neprišla nejako ohromne Burtonovská....Keď to porovnám s Lemony Snicket,ktorého som zhliadol včera,tak mi vychádza ako víťaz... ()

Stegman

Pohádky se dají natočit i tak, aby se líbily i jiné skupině lidí než jen těm od sedmi do deseti let. Timu Burtonovi se to buďto nepovedlo, anebo to plánoval jen pro ně. Pak to ale měl aspoň připsat někam na okraj plakátu. Těm, kterým je 0-6 nebo 11-99, nedoporučuju. Je to hloupé a nudné. ()

PeterNet

Pohádka pro všechny generace. Burton dokázal dostat nějaký ten tajuplný nádech i do takovéhoto filmu. Mazec. Skvěle napsané, skvěle natočené, skvělá hudba. Na to se člověk může dívat stále dokola. ()

Sfinkter

Burtonovo další barevné divadelní představení. Na jeho filmech už nevím co hodnotit, Deppa hodnotit netřeba, výpravu a hudbu taky ne. S emocemi Burton pracovat umí, takže kvalita zaručena. Veverky a kráva šlehačka nemají chybu. ()

baruss

To, že Tim Burton je uchyl som vedel... Každý, kto sa venuje filmom naplno je vo svojej podstate uchyl. Väčšina režisérou musí byť trochu šibnutých aby zo seba vedeli dostať tú svoju genialitu. Problém Tima Burtona je... (ja mu vôbec nezazlievam že je uchyl, práve naopak, veľmi ma to teší) vôbec netvrdím, že prekračuje medze uchylnosti, alebo že pohoršuje. Skôr si myslím, wow tak tento chlapec je uchyl stratený v čase a priestore... Ako keby nežil aspoň jednou nohou na zemi. Celý tento film je absurdný (to mu ale nezazlievam), zazlievam mu to, že sa snaží všetko ospravedlniť jednou jedinou vetou: Čokoláda nemusí mať logiku. Boužiaľ z daného námetu mohol vzniknúť pekný horor, triller, či absurdná dráma... Žiaľ ja ako výsledok Timovej práce vidím infantilné fantasy ( ja fantasy moc nemusím, dá sa povedať, že málo kedy mi sadne... Už aj Pán prsteňov bol pre dosť tvrdý oriešok ) Dať Deppovi klobúčik, kilo make-upu, umelé tesáky, "ružové" okuliare a uchylný účes - až do takej miery ho vyšperkovať, že ho vôbec nepoznávate, to tam kľudne mohol obsadiť kde-jakého buzíka... (netvrdím, že Depp je buzík, lebo niekto by si to mohol analogicky vyvodiť z mojej vety) alebo Bruca Willisa. Zrejme pre mňa Tim Burton ostane nepochopený, nie len preto, že on je stratený v čase a priestore, ale aj preto, že ja som stratený v čase a priestore... ale ja som stratený celkom iným spôsobom ako on... možno jedného dňa pri blúdení v časopriestorových kruhoch si padneme do oka, potom si celú jeho tvorbu pozriem ešte raz a... prehodnotím ( tú poslednú pasáž píšem len preto aby som si nenarobil nepriateľov : )) a aby som nebol terčom posmeškov a pohoršení ) ()

dvopet

Moje první setkání s tímto snímkem bylo spíše odmítavé. Burtona vyloženě miluju ale Karlík v době svého uvedení mě příliš neoslovil. Těžko říci čím to bylo způsobeno, snad mi to přišlo už jako příliš stejné s jasně daným rukopisem pana režiséra, možná jsem čekal něco hlubšího, možná jsem byl příliš citově chladný. Jenže to bylo tehdy. Dal jsem filmu další možnosti a po naladění na stejnou vlnovou délku to všechno zacvaklo. Na tento milý snímek je nutno pohlížet s otevřeným srdcem a továrnu procházet se stejně rozzářenýma očima jako má Karlík. Teprve pak to má smysl. Wonka v Deppově podání je naprosto neodolatelně cynicky roztržitě kouzelný, herci jsou na charaktery jednotlivých postav naprosto idélně zvolení a potěšilo mě svěření úlohy Wonkova otce Christopherovi Leemu. Herec, který sehrál veškéré postavy Umpalumpů se opravdu vyřádil. Na konec nemůžu nepoznamenat, že ani velký Burton se neubránil poctě Kubrickovu majstrštyku zařazením Zarathrusty a dokonce i obrazovému odkazu v podobě opic. ()

Chalamet bude Willy Wonka

Chalamet bude Willy Wonka

25.05.2021

Hvězda filmů Dej mi své jméno a Duna Timothée Chalamet získal po předchozích spekulacích hlavní roli v nadcházejícím prequelovém filmu o Willy Wonkovi. Snímek od studia Warner Bros. pojmenovaný… (více)

Willy Wonka se dočká prequelu

Willy Wonka se dočká prequelu

20.01.2021

Studio Warner Bros. oznámilo chystaný prequel Karlíka a továrny na čokoládu jednoduše pojmenovaný Wonka na 17. března roku 2023. Bude se tak jednat o prequel vyprávějící origin postavy Willyho Wonky,… (více)

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

Waititi, Netflix a knihy Roalda Dahla

06.03.2020

Režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok) napíše a natočí dva nové chystané animované seriály pro Netflix. Ty pak budou vycházet ze známého dětského díla spisovatele Roalda Dahla Karlík a… (více)

Willy Wonka shání obsazení

Willy Wonka shání obsazení

06.06.2018

Studio Warner Bros. by rádo další miliardový úspěch a jedním z projektů, který by této mety mohl potenciálně dosáhnout, je remake oblíbené muzikálové klasiky Pan Wonka a jeho čokoládovna. Ten se… (více)