Šedesátník Harry Sanborn je bohatý hudební vydavatel, který si nepřipouští přibývající léta a přes pokročilý věk udržuje milostné vztahy pouze s mladými ženami. Jeho posledním "úlovkem" je energická Marin, se kterou si vyrazí na víkend do luxusního venkovského domu, patřícího její matce Erice Barryové, úspěšné autorce divadelních her. Než se však dvojice stačí zabydlet, objeví se Erica se svou sestrou Zoe a přistihne polonahého Harryho u otevřené lednice. Přestože se trapná situace brzy vysvětlí, Erica se nedokáže smířit s tím, že její dcera má milostné pletky s protivným, sebestředným třiašedesátiletým seladonem. Téhož večera se však situace zvrtne, když Harry během milostných hrátek zkolabuje. Podle lékaře však není schopen dlouhé cesty a musí zůstat v Eričině domě. Naštěstí se v domě častěji, než je nutné, objevuje doktor Julian Mercer, který je obdivovatelem Ericy a její tvorby. Přes vzájemné antipatie a řadu trapasů se Harry s Ericou začnou pomalu sbližovat. (TV Nova)

marhoul

Taková jednodušší záležitost z dílny Nancy Meyers, s vynikajícím začátkem, který ale postupně ztrácí na brysknosti. Nicméně stále mám za to, že se jedná o jednu z těch lepších romantických komedií, samozřejmě s perfektním obsazením. ()

heyda

Moc pěkný filmeček. Asi se ptáte, proč dávám jen 3 hvězdičky a zároveň říkám, že se mi film moc líbil. Totiž tohle dílko má hned 2 problémy. Ten výraznější problém je to, že má přetaženou délku (128 minut na romantický film je opravdu mnoho) a ten druhý a menší problém je konec, který je zbytečně sladký. Zrovna tomuto filmu by slušel konec hořký. Jinak, abych jen nekritizoval, tak musím vyzdvihnout hned několik věcí: 1. překrásná šansonová hudba, 2. výborné herecké duo Nicholson a Diana Keaton, 3. svěží humor a 4. citlivá a na pohled příjemná kamera. Celkově se tedy jedná o pěknou romantickou komedii, která si rozhodně zaslouží červené zbarvení na CSFD a ode mě 3 velmi pěkné hvězdičky. ()

Stanislaus

"Až vyjdete schody do prvního patra, tak zvládnete i sex!" ... aneb americká romantická komedie o tom, že láska zraje v lidech v jakémkoli věku nehledě na všelijaké okolnosti. Titulní pár (Keaton & Nicholson) hrál opravdu dobře a přesvědčivě a působila mezi nimi opravdová chemie. A ještě k tomu hrála celý film úžasná hudba. Inu být stopáž o půl hodiny kratší, tak bych neváhal o 5*. Ale i tak mě to velmi pobavilo - zejména "nahá" scéna a "brečící deprese po rozchodu". ()

sharky

70% (zas ten problém s absencí desetihvězdičkového hodnocení). Něž jsem to viděl, tak jsem netušil, jak může být film o důchodcích vtipný:) Ovšem vtip je ten jedinej scénaristickej klad, pak už se jen dokola omílají zajetá klišé. Filmu dost pomáhají skvělí herci, Nicholsona teda fakt nemusím, ale hraje to výborně, stejně tak i Diane (je naprosto neuvěřitelný, jak má ta ženská ve svym věku pevný prsa, to je pro mě naprostá záhada:))) a můj miláček Amanda Peet... ()

Roman.Ticka

Smršť dialogů, narážek, úsměvů a to vše v high kvalitě. Co víc si přát jak strávit příjemných pár hodin života. Mimochodem, scéna stud Diane versus trhání roláku, je kouzelná a dojemná zároveň. Keanu sympaťák, ale ti dva si vážně vystačí bohatě sami, ať už virtuálně nebo fyzicky v kuchyni či v Paříži. U takových filmů si pokaždé říkám, že to snad ani Američan natočit nemohl, jak je to evropské a mému srdci blízké. Kdo je to vlastně Američan, položme si otázku!? ()

hansel97

Asi nejslabší kousek od Nancy Meyers (zatím jsem neviděl jen The Holiday), ale i Nějak se to komplikuje, které je na ČSFD v modré barvě mě bavilo více. Jack a Diane jsou dohromady super, tak jak jsem očekával. A ani nevím, čím to bylo, možná fakt tím nejočekávanějším příběhem, který mě moc nebavil už po první hodině. Stopáž je fakt zabiják, což má Nancy tak u všech filmů, ale tenhle má poměrně nudný námět, asi nejnudnější a špatně je tu vše už od začátku. Nevím, nepřijde mi moc vtipné, že staroch chodí s mladou holku, některé situace ano, ale tím to hasne. ()

Othello

Bože, jak já nenávidím svět Nancy Meyers. Ty bohaté lidičky, co se potkávají po cestě z farmářských trhů, své generické problémky hystericky řeší nad hodovními tabulemi, polovinu filmu sedí v autech a taxících, ze kterých přestupují do luxusních restaurací, kde se baví o tom, jak chtějí, aby je někdo miloval, ačkoli na nich není nic k milování, protože jsou nekonečně povrchní a zaměnitelní. Prázdnota postav je zde dotažena k dokonalosti, rámovaná nesnesitelným přehráváním prakticky všech a je vyloženě bolestivé sledovat, jak nefunguje například úvodní charakterizace postav, kdy vás ani na sekundu nenapadne, že utahaný a olezlý Jack Nicholson je progresivní hip-hopový producent, který dovádí s Amandou Peet. Je to prosáklé naprostou únavou hodnot, která nám oznamuje, že nemá cenu se snažit vymanit ze své škatulky a vykročení za rámec očekávání, definovaného věkem či postavením, je nepřirozené hraní si na něco, co člověk není. Naprosté odsouzení. Meyers je americký Vejdělek. Fujtajxl. ()

eraserhead666

Ještě stravitelný Nicholson, roztomilá Amanda Peet a skvělá Diane Keaton (během 2 dnů jsem dal dva její filmy dělící od sebe rovných 40 let a je v její souvislosti hodně fajn zjištění, že tělo sice stárne, ale krása a šarm zůstává) ve zbytečně zdlouhavé komedii, která vás svou první hodinkou neskutečně pohltí a potěší. Ta krása, když spolu postarší dvojice strácí pár skvělých dnů, mají spolu sex a neřeší to, prostě to jen nechají plynou. Jenže ve druhé polovině to řešit začnou, začnou se v tom nimrat a chovat se divně a všechna ta radost a kouzlo pomalu vyprchává. Je to škoda. Chtěl jsem se radovat ze zajímavě ženského pohledu na věc, a hodnotit striktně kladně, ale ten závěr je už docela zívačka. 3.5* ()

ARI50

Další záležitost několika herců, opět bude stačit pravidlo jednou a dost. Snaha o zajímavý film se nepovedla u mě. ()

becki_tu

Trochu humorná, trochu vážná a trochu zidealizovaná romantická záležitost, které nechybí potřebný nadhled ani skvělé herecké obsazení v čele s otřelými hereckými „legendami“ Nicholsonem a Keatonovou doplněnou zástupci mladší generace Reevesem a Peetovou, kteří se ocitli v jakémsi začarovaném a zamotaném kruhu lásky, provázaného právě s oběma generacemi, mezi nimiž je značný věkový rozdíl. A to, že věkový rozdíl nemusí hrát hlavní roli v partnerském vztahu se nás snaží přesvědčit a nakonec nám tuto teorii možná zase vyvrátit právě výše zmiňovaná čtyřka, která se současně snaží najít i vlastní smysl života. Pohodovka bez výraznější vady na kráse. 70% ()

MeanWhile

Celkově mě nějak Something's Gotta Give neosvítilo. Tak jsem se na tento film těšil a poté jsem pouze pocítil zklamání. Ale ani nějak nevím čím to je, asi jsem prostě čekal hrozně moc a toho se mi nedostalo, proto taky tak vypadá mé hodnocení (ikdyž není otřesné). Mé hodnocení taky zachránil jako vždy skvělý Nicholson spolu s vedlejšákem Reevesem, kterej se mi ve filmu strašně zalíbil (filmařsky). Myslim že mi jednou podívat se stačilo, podruhé už nemusím. ()

Morholt

Normálně by se jednalo o těžce průměrnou romantickou komedii, která to přehnala se stopáží. Jenže Nicholsonovi a Keaton to úžasně šlape, jiskří to mezi nimi a vůbec působí, jakoby svoje party ani nehráli. Škoda, že tto meyers nedokázala udělat vtipnějším a záživnější. Režině se tak jedná o nijak nápaditý počin, ale koukat se na ty dva, to je prostě zážitek. 70% ()

Lucasion

Film mi neuvěřitelně připomíná Woodyho Allena a jeho filmy o životě. Lepší pozdě nežli později není vůbec špatný film. Jen je zbytečně dlouhý a konec se vleče. Přitom začátek dá předzvěst výborné komedii se skvělým obsazením. Chválit se musí nevšední role Keana Reevse, jeho doktor posedlý úspěšnou spisovatelkou (Diana Keaton) je skvělý. Možná proto tak zamrzí finální scéna, kterou lze trochu čekat. Ale bez spoilerů, film je vtipný a vytváří skvělý situační humor. Ovšem z jistého důvodu mi nesedí vtipné scény infarktu. Z traileru jsem si říkal, že to bude výborná pětihvězdičková komedie, takhle jsem trošku zklamaný, protože film se místy vlekl. Ve srovnání Po čem ženy touží je to o hvězdu níž, protože ten film dokázal bavit od začátku do konce. (68 %) ()

N.Strauber

Úsměvný film s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton. Jack hraje pro změnu sám sebe :) a jeho postava je i docela sympatická. Filmu by prospělo, kdyby byl o něco kratší, ke konci může začít mírně nudit. Jinak pěkné. ()

aniiicka

Nancy Mayers se mi vždy trefí do noty. Skvělá romantická komedie. Neodolatelný Jack Nicholson, který se pořád tváří jako kocour :) :), vtipná Diane Keaton, zase nějaký krásný dům/prostředí, hudba. Pohodička...stejně jako další filmy režisérky - Prázdniny, Past na rodiče, Po čem ženy touží - snímek , na který se dá vždy podívat - nejlépe se sklenkou vína. :) Ústředí párek je prostě roztomilý ''Já tu chodím po domě...'' ()