Černá mamba alias Nevěsta už má na svém kontě několik mrtvých a pomalu se blíží ke konečnému zúčtování. Je třeba ještě zabít Billa, bývalého milence, mistra a také otce dítěte, o němž se domnívá, že je mrtvé. Vzpomíná přitom, jak Billa nečekaně po několika měsících spatřila před kostelem v El Pasu, kde probíhala zkouška její svatby. Utekla od Billa, když zjistila, že je těhotná a že už kvůli němu nechce zabíjet a vést život profesionální vražedkyně. Po pouhých třech měsících ji ale Bill našel. Přestože se zprvu tvářil, že ji chce nechat na pokoji, do kostela vzápětí vtrhlo jeho komando a všechny postřílelo. Navzdory Billově střele do hlavy ale Beatrix nezemřela, jen zůstala čtyři roky v kómatu… Nyní se chystá na Billova bratra Budda, který žije na poušti v karavanu. Skryje se pod schody a čeká, až bude moci zaútočit. Budd ji ale předejde a postřelí dávkou soli. Pak jí píchne injekci, po které Nevěsta usne. Odveze ji na hřbitov, vykope hrob a ještě živou ji tam v rakvi uloží. Sebere jí meč, který jí vyrobil Hattori Hanza, a chce ho prodat další člence zabijáckého komanda Elle. Ta slíbí milion dolarů. Přijede za Buddem do jeho karavanu, a když on otevře kufřík s penězi, kousne ho černá mamba, která tam byla schovaná. Následkem prudkého jedu Budd zanedlouho umírá… Nevěsta, uvězněná v rakvi pod vrstvou země, si vzpomene, co ji naučil mistr Pai Mei. Tvrdý výcvik, jehož se jí od starého Číňana dostalo, teď přinesl své ovoce: podaří se jí vymanit z pout a prorazit holou pěstí dřevo rakve. Dostane se ven a jede do Buddova karavanu. Tam už se ale setká jen s Elle. Dojde k dlouhému zápasu, při němž se jí podaří dívku oslepit… Nyní už skutečně zbývá jen Bill. Nevěsta přemýšlí, kde ho má hledat. Navštíví proto starého Estebana, který byl pro Billa v dětství něco jako otec. Byl přítelem jeho matky a znal Billa jako malého chlapce. Protože má slabost pro hezké blondýny, prozradí jí, kde má Billa hledat... (TV Prima)

HAL

Méně strhující a akční jako první část, ale je zato mnohem emotivnější, s brilantními hereckými výkony a dialogy vypilovanými k dokonalosti. ()

Satan

Je dobře, že se Kill Bill rozdělil na dva filmy. Jednička byla daleko extravagantnější, osobitější a i originálnější. Dvojka je ale ucelenější a příběh se krásně uzavře. Parádní scénky (hlavně akční), propracovaný scénář, herecké výkony, skvostné dialogy a opět vynikající hudba dělá z dvojky daleko větší prožitek než z úchylné jedničky. Kvartál hereckých osobností - Carradine, Thurman, Madsen a Hui Liu navíc charismaticky převyšuje o několik řad sestavu z jedničky. Uzavřel se nejlepší film o pomstě. Howgh. ()

Vančura

Dvojka nemyslitelná bez jedničky, kvalitativně zcela rovnocenná. Sekvence podbarvená Morriconeho skladbou L'Arena je zcela strhující. Pro mě osobně Tarantinův dosavadní filmový vrchol, který bude jen těžko překonávat. ()

liskam

O mnoho lepší než jednička. mnohem napínavější "Tarantinovštější" skvělá kamera s scénář. Nebýt (ubohoučké) jedničky,tato série by si jistě zasloužila 5 hvězd. ()

kingik

Ještě horší než jednička. Tarantino se nepoučil z chyb, tentokrát nudí dokonale. Hodně děj natahuje, některé dialogové scény byly až neúnosné. Herci opět brilantní. Daryl Hannah v roli extra mrchy to schytá, jak už dlouho to neschytal žádný záporák. Ovšem ze všeho nejhorší byl dost ubohý závěr. Šuměnkový finálový souboj Thurmanové s Carradinem nestál za nic. Tento film je opruz. Podprůměrný Tarantino. ()

Legas

Teprve ve druhé části přichází na plátno emoce. Tarantino odkryje hlavní Nevěstin motivační motor. Místo krvavé řeže bravurně servíruje dialogy a dovypravuje mezery v dějové ne-línii první části. Tím se potvrzuje, že obě části patří k sobě. Volume 1 by snad mohlo existovat jako samostatný film. Líbila se mi na něm "hrdinčina" anonymita. Volume 2 už brázdí trochu jiné vody. Tarantinova pocta spaghetti westernům a východním kung-fu filmům je na něm víc vidět. Chvílemi se sice s pocty stává až parodie, ale snad je to dobře, protože brát Kill Billa smrtelně vážně by snad byl hřích proti lidskosti. Absurdita násilý, dialogů a dění je všudypřítomná. U Tarantina je to pochopitelně samozřejmost, ale tuctové diváky to nejspíš zarazí. A že jich na Kill Billa nechodí málo! A to vše díku tomu, že se Tarantino vrhl na akci (zlášť tedy v první části). Musím uznat, že mu to jde skvěle, ale o tom Volume 2 (kromě skvělé bitky s Elle Driver) není. Je to hodně upovídaný film - možná až zbytečně moc. Musím jej ještě vstřebat. Zatím mu věnuju 4* (o jednu méně než Volume 1) a po druhém, třetím, nebo čtvrtém shlédnutí se uvidí. Určitě mi hodně věcí zatím uniklo. Ale některé záležitosti (rakev, těhotenský test, bitka s Elle Driver) si budu pamatovat ještě hodně dlouho. PS: Hudba je opět trefná, ale v jedničce je lepší. ()

InJo

Hodně jiné než Vol. 1 (tady jde víc o obsah než o formu), ale jinak srovnatelně geniální, ryze "tarantinovské" a až překvapivě emocionální... Výcvik u Pai Meie, Billův monolog o Supermanovi a jeho "odchod ze scény" (a spousta dalších scén) jsou pro mě esencí dokonalé filmařiny. 90 % ()

HoneyBunny

Dvojku jsem viděla bez zkouknutí jedničky - a vůbec to nevadilo, protože prakticky celý příběh je ve vol. 2. Navíc se tu vrací starý Tarantino se svými hláškami a typickým režisérským stylem - a s emocemi. Každou minutu setkání Nevěsty s Billem jsem si "truly and utterly" užívala. ()

ed_wood

Slabšie ako jednotka. Viac rozhovorov a menej akcie. Soundtrack tiež o niečo slabší. Za pozretie to ale rozhodne stojí. ()

Kudly4

BOHUŽEL !! Včera jsem viděl asi po cca 10 letech Kill Bill 1 a říkal jsem si kurva jak je ten film vlastně suprovej. Hudba, herecké obsazení, příběh, brutální souboje a tak dále. Říkám si oukééj, pustím si i druhý díl, který jsem vlastně taktéž viděl naposled asi před 10 lety a jak jsem zjistil tak né úplně celej. 2. díl je o 99% nudnější a ukecanější a bez té pořádné dávky brutality. Vůbec se mi to nelíbilo a měl jsem co dělat abych to dokoukal. Bohužel, v hlavě si nechám pouze parádní jedničku, tohle hodně rychle vymažu a budu dělat, že žádný druhý díl neexistuje. ()

Anderton

Je to lepšie, ako jednotka, chcelo by sa povedať, lenže pre mňa je to jeden film, ktorý nevidel strižňu a nožnicovoruký Harvey ho zbytočne v polovici prestrihol. Je tu viac psychológie, konečne Carradine v plnej kráse a drsný Madsen. Štýl sa trochu posunul od Kung fu filmov k americkým žánrom a je to len dobre. Bill na konci hovorí neveste, že je fajn ženská, ale keď na to dojde, tak je poriadna "pizda". Český dabing bol "trochu" drsnejší. Ja s Billom súhlasím. Tarantino je magor a samožer a ja neviem, či mi je to dvakrát sympatické. ()

Frajer42

Pokračování krvavé pomsty kráčí v pevně vyšlapaných kolejích dílu prvního. Nebudu to dělat napínávé a rovnou prozradím, že i moje hodnocení bude shodné - tedy 4*. Co dodat k filmu. Snad, že v tomto pokračování nebyla tak pěkná zimní zahrada, jako na konci dílu prvního. Na druhou stranu v tomto dílu je zase ten bojovnej dědoušek, který má rád svá pravidla a pořádek. A pohřbení zaživa také není marné. Řekl bych, že se jedná o díly srovnatelné kvality. ()

AppleCore

Tady už sice nacáká krev ven z obrazovky, ale za to je tu zas špatnej závěr. Čekal jsem nějaký maximální dechberoucí (nemyslím tim akční, ale dramatický) vyvrcholení, který by mě vodrovnalo. Nicméně mi vol.2 v dramatičtějšim pojetí nabídlo víc než krveplný vol.1, takže taky 5. ()

boshke

S tím pohřbením zaživa mám prostě problém, respektive s únikem z hrobu. Jeho debilnost a nereálnost mne iritovala před léty stejně jako nyní. Sice ubylo brutality, které na mne bylo v jedničce příliš, s tím však ubylo i atraktivity. Kupříkladu ten japonskej plesnivej dědek mne nijak nebral. Jediná zajímavá pro mne byla závěrečná rozprava s Billem, kde jsem pro něj měl možná až zvrácené pochopení... 70% ()

Kothy

Proč je to úplně jiné než 1? Vždyť tam se skoro nic neděje. Opravdu o hodně slabší. V 1 je kolem 90-ti mrtvých a tady tři. Tenhle díl se taky hodně zabývá minulostí Nevěsty. I když je tam pár dobrých scén, už to tak dobře nefunguje... Jsem zvědavý na pokračování. "Spadni, zlatíčko. Maminka nás zastřelila." ()

Dzeyna

Ok, konečně jsem se k tomu dostala. První půlka je taková trochu utahaná, ale pak to nabere to tarantinovské kouzlo. S klidným srdcem můžu říct, že jsem si to užila a těším se na trojku. ()

MikeCool

Druhý Kill Bill není taková krvavá lázeň, jako předchozí počin. Druhý díl staví více na kvalitnějším scénáři a dialozích. ()

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

Čtyřhodinový Nespoutaný Django?

25.05.2014

Quentin Tarantino už zase slibuje velké věci. Jeho fanoušci těžko zapomněli na to, že dlouho mluvil o čtyřhodinovém sestřihu Kill Billa a Kill Billa 2, který měl nést podtitul The Whole Bloody Affair… (více)

Zachraňte vojína Quentina

Zachraňte vojína Quentina

12.06.2008

Tarantinovci, póóózor! Zdá se, že Quentin má konečně jasno v otázce svého dalšího projektu. Však už bylo načase (všichni dobře víme, že Auto zabiják byla jen taková bokovka). Všichni víme, jak to s… (více)

Quentin Tarantino Presents...

Quentin Tarantino Presents...

11.03.2007

Na jaro tohoto roku začne natáčení motorkářského revenge-movie režiséra, scénáristy, herce a skutečné žijící legendy motorkářských filmů Larryho Bishopa (např. Anděl puštěný z řetězu) pod názvem HELL… (více)