Protivný sprostý holky

Mean Girls

Protivné baby

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Je to sice neuvěřitelná zhovadělost, ale docela zábavná a v současném trendu komedií podobného rázu i víceméně trefná. Lindsay Lohan je kouzelná a rozhodně má něco do sebe. Vtípky a gagy fungují ve většině případů dobře a několik trapných scén se ztratí. Škoda toho konce, který bohužel nažírá od základů celý film. Mimochodem naprosto geniální roli ve skvělém hereckém podání tady předvedla Lizzy Caplan v roli řízkovité Janis. V současném středním proudu zaoceánských komedií by se snad mohlo jednat i o lehký nadprůměr, težící především z poměrně dynamické režie a střídmých hereckých výkonů.(28.11.2005)

Waters znova boduje. Štvrtá zubami nechtami, ale zaslúžne. Krásne názorný príklad toho, aké dokážu byť naše milované, mrchy mrchaté (hlavne na seba), využívajúc nie najpodlejšie (ženské) zbrane: závisť, ohováranie, klamstvo, pretvárku a šarm. Celé to drží po kope suverénna réžisérová ruka, vypilováné joky (žiadny humus) a hlavne "pekelné" kočíčí duo McAdams a Lohan.(3.4.2006)

• Javert

Tohle nám pouštěli v autobuse do Paříže spolu s Románem pro ženy (ano,opravdu tahle kombinace měla vliv na stav žaludku)...Viděl jsem to jednou, a víckrát už nemusím - Lohan mi je v tomhle filmu absolutně nesympatická, stejně jako všechny ostatní Barbie. Nic víc než další trapná komedie pro náctileté.(7.8.2007)

Zdařilá satira na vlny náctiletých filmů a seriálů, která bohužel v samém závěru podrazí sama sebe a vše co dosud budovala v jednom momentu shodí a rozláme (doslova). Krásná hlavní představitelka v kombinaci s velkým množstvím vybroušených gagů však dává zapomenout na konečné útrapy a humorné situace, někdy až překvapivě černé, fungují na jedničku. Možná to není to úplně to pravé ořechové, ale Lohan dokáže rozpálit a i díky ní dávám onu čtvrtou hvězdičku.(13.9.2005)

Ale tak opäť jedna z tuctových amerických komédií, ktorými sú preplnené všetky videopožičovne. Príbeh a celkový scenár ničím nenadchol ani neoslovil ani neprišiel s ničím novým, len tie isté myšlienky podané iným spôsobom. Ale keď sa nad tieto veci človek prenesie, celkom sa zabaví a navyše sa tu je aspoň na čo pozerať. 55%.(9.4.2006)

• - Postavu Damiana (Daniel Franzese) napsala a pojmenovala Tina Fey po autorovi a svém kamarádovi Damianu Holbrookovi. (Patw)

• - Hlavní návrhářka filmu, Mary Jane Fortová, vytvořila pro hlavní představitelku Cady více než 40 různých kostýmů a pro každou z příslušnic party Plastiků na 30 druhů oblečení. (Amplifier)

• - Film, který hrdinové sledují na Halloween, je Pátek třináctého 2. (Karlos80)