Protivný sprostý holky

Protivné baby

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Ale jo, dalo se. Není to úplně stupidní teenage-komedie, ale není to ani bůhvíjak úžasné dílo. Prostě průměr s pár (no, možná víc než pár) celkem vražednými vtipy (teplouš "too gay to function" Damian jasně nejlepší), ale na druhou stranu i s hodně trapnými scénami, korunovanými závěrečným srdceryvným "proslovem" a sračkami okolo toho - děs. Takže nice and sweet 3*...(ale jo, snad bych se i podívala znova)(22.6.2006)

„Nedělejte sex, protože otěhotníte a zemřete. Nedělejte sex v misionářské poloze, ani ve stoje. Prostě... ho nedělejte. Ano?“ Je to zábavné a poněkud nezvykle chytré natolik, že tomu odpustíte i ten typicky patetický výchovně-vzdělávací závěr. Kdysi jsem kdesi na internetu narazil na takovou stránku, kde se zobrazily dvě fotky hereček a vy jste měli kliknout, která se vám líbí (nebo je vaše oblíbenější) více. Objevit se tam fotky Lindsay a Rachel z tohoto filmu, nebyl bych schopen vybrat. Damian a Janis jsou skvělé postavy. Ve své třídě velmi slušně povedený zářez.(9.8.2011)

• Shit

Nic proti takovejmhle filmům nemam, někdy sou i docela vtipný a rád se na ně podívám,ale přece jenom tohle bylo už příliš. Což o to, na pořád stejný příběhy a zápletky sem si už zvyknul, ale tyhle holčičí války, kdy se v jednom kuse pomlouvaj fakt nemusim. Ale zase na druhou stranu to bylo tu a tam oživený, přirovnáním žáků ke zvířatům a nebo něco podobnýho a Lindsay Lohan byla celkem slušná. Ale podruhý už to fakt vidět nemusim(12.8.2007)

Soundtrack Rolfe Kent: 1. Dancing With Myself - The Donnas [3:29] ,2. God is a DJ - Pink [3:46] ,3. Milkshake - Kelis [3:05] ,4. Sorry (Don't Ask Me) - All Too Much [2:57] ,5. Built This Way - Samantha Ronson [4:16] ,6. Rip Her To Shreds - Boomkat [4:07] ,7. Overdrive - Katy Rose [2:54] ,8. One Way or Another - Blondie [3:28] ,9. Operate - Peaches [3:30] ,10. Misty Canyon - Anjali [4:23] ,11. Mean Gurl - Gina Rene/Gabriel Rene [3:27] ,12. Hated - Nikki Cleary [2:48] ,13. Psyche Rock - Pierre Henry [6:32] ,14. The Mathlete Rap - Rajiv Surendra [0:35],(14.5.2011)

Lindsay Lohan opět ve dvojroli. Tentokrát se musí z hodné a nevinné holky (kterou je) přetvařovat na povýšenou mrchu, aby srazila hřebínek hlavní potvoře školy. Film má výtečné tempo, nenudí a díky mnoha výtečným vtipům, svižné režii a dobrému obsazení (dobrém o soundtracku nemluvě) se řadí k té lepší sortě komedií (Freaky Friday, School of rock), které nás v posledním roce tolik potěšily...(9.9.2004)

• - Na plátně se objeví více lidí známých ze slavné americké televizní show Saturday Night Live. Kromě toho, že snímek je celovečerním debutem herečky a autorky scénáře k tomuto programu Tiny Fey, po jejím boku se objevuje i další z protagonostů, Tim Meadows. (imro)

• - O roli Karen Smithové se ucházela Ashley Tisdale. (Missa08)

• - Amanda Seyfried (Karen Smith) odišla kvôli tomuto filmu zo školy. (Msscastillo)