Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Cady Heronovou (Lindsay Lohanová) vychovávali její rodiče zoologové v africké buši a ona si myslí, že o "přežití nejsilnějších" ví všechno. Když ale tahle patnáctiletá dívka, která se vždycky učila doma, poprvé vkročí na půdu veřejné střední školy, zákon džungle dostane úplně nový význam. Cady se pokouší najít své místo mezi frajery, šprty a jinými subkulturami a narazí přitom i na nejhorší druh ze všech – včelí královnu, jinak řečeno chladnou a vypočítavou Reginu Georgeovou (Rachel McAdamsová), velitelku nejelegantnější partičky ve škole zvané Plastik. Když se pak Cady zamiluje do Reginina bývalého přítele Aarona Samuelse (Jonathan Bennett), včelí královnu jako když bodne – a začne plánovat, jak zničí Cadyinu společenskou budoucnost. Cady má ale taky drápy, a když se dostane do ďábelské "války dívčích světů,“ vystrčí je – a celá škola se bude muset spasit útěkem. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (499)

Tommy987 

všechny recenze uživatele

Dosť nedocenená alebo nepochopená satira na všemožné teen blbosti, ťažiaca hlavne z dobre vypointovaných gagov, nadsádzky, často aj čierneho humoru (!!!) a výborného castingu (od Lindsey cez Rachel McAdams, ktorá si na svojej "Barbie-bitch" riadne zgustla, až po skvostnú Lizzy Caplan a jej Janis). Celkový dojem však veľmi kazí záver, ktorý mi pripadá, ako keby ho písal nejaký iný scenárista - od momentu, keď sa Cady prizná, zmiznú akékoľvek náznaky satiry a film sa zmení presne na to, z čoho si predtým sám robil srandu - umelú, gýčovitú, precukrovanú a moralizačnú zlátaninku, na konci ktorej sa aj z looserov, aj "plastík" aj "mathletov" a inej hávede stanú "normálni" a slušní ľudia a všetci si môžu spoločne užívať Cadinu rozlámanú korunku. A toto je vzhľadom na skvelo rozohraté prvé dve tretiny veľká škoda. 7/10 ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Nic proti takovejmhle filmům nemam, někdy sou i docela vtipný a rád se na ně podívám,ale přece jenom tohle bylo už příliš. Což o to, na pořád stejný příběhy a zápletky sem si už zvyknul, ale tyhle holčičí války, kdy se v jednom kuse pomlouvaj fakt nemusim. Ale zase na druhou stranu to bylo tu a tam oživený, přirovnáním žáků ke zvířatům a nebo něco podobnýho a Lindsay Lohan byla celkem slušná. Ale podruhý už to fakt vidět nemusim ()

Reklama

Dudek 

všechny recenze uživatele

Přiznávám se, že mi zdejší hodnocení dost vyrazilo dech! Čekal jsem, že budu opět jeden z mála, kdo tenhle film neshodí, ale nestalo se tak! Neskutečně zábavná satira, která je i docela dost trefná, což se v poslední době tak často nevidí, navíc rozhodně ne v tomhle žánru. Protivný sprostý holky nedisponují nijak úchvatným příběhem, ale tvůrcům se projednou povedlo z něj dostat maximum. Scénář je v několika momentech až dokonale ztřeštěný a v jiných šokuje svou neskrývanou doslovností, daří se mu úžasným způsobem reflektovat současnou situaci a dokáže dokonce v několika momentech překvapit! Tohle JE jeden z mála filmů, který dokáže spojit dvě divácké obce (ano, ostatní sice zůstanou v opozici, ale i tak). Milovník filmů, které běží touhle dobou na nově si smlsne stejně tak jako ti co mají radši inteligentnější komedie z české televize. Tenhle film totiž není vyloženě hloupý, to absolutně NE. K takovému dojmu může ale velmi snadno dojít člověk, který viděl jen kousek, neboť jednotlivé záběry se tomu nijak nebrání. Je totiž neskutečně vypočítavý. Naráží snad na všechna témata, kritizuje přesně to co sám používá a dělá si srandu z filmů (a i života), ke kterým se sám řadí (i když samozřejmě ne tak docela). Navíc je tenhle snímek v několika momentech... prostě sexy. Škoda toho milého závěru, ve kterém všichni najdou usmíření a vzpamatují se, neboť ten dle mého celému celku podráží nohy, jede v duchu očekávatelnosti, aby byl vidět nějaký vývoj, poslelství, abychom prostě byli všichni spokojeni. Ale je hnusný. ()

MoiJe 

všechny recenze uživatele

Po 5 rokoch dviham o 2 hviezdicky. Bavilo ma to ovela viac nez v dobe, ked mi to bolo urcene. Mozno tym, ze polka osadenstva sa medzicasom stala znamymi (Tina Frey, R. McAdams, ...) a druhu polku som aspon videla v nejakom serialy (Caplan v True Blood, Seyfried vo Verci Mars, ...), takze ma bavilo ich pozorovat. A tiez mozno tym, ze som medzicasom videla hromadu hroznych filmov :) ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

První hvězda - Hlášky typu: "Příliš teplej na to aby fungoval"..."Cože?To můžu říkat jenom já!" nebo "Budu vás tady držet až do večera", "řediteli můžete je tady držet jnom do čtyř"..."Budu vás tady držet až do čtyř!"; Druhá hvězda - Duo Gay a lesbička; Třetí hvězda - Trio Plastix; Čtvrtá hvězda - Hláškující ředitel s baseballkou v ruce; Pátou hvězdu nedám za Lindsay Lohan, protože jí nesnáším. Na druhou stranu se do tohohle filmu celkem hodí. ()

Galerie (185)

Zajímavosti (40)

  • Ve filmu se objeví komici ze slavné americké televizní show Saturday Night Live (od r. 1975). Kromě toho, že snímek je celovečerním debutem herečky a autorky scénáře Tiny Fey (paní Norburyová), se v něm objeví i Tim Meadows (pan Duvall). (imro)

Související novinky

Protivný sprostý nemrtvý holky

Protivný sprostý nemrtvý holky

05.02.2013

Nemáte dost zamilovaných upírů? Blbá otázka, já vím. Všichni jsme si oddechli, když Twilight sága přestala otravovat na plátnech kin... no, možná ne úplně všichni. Pro ty z vás, kterým žánr… (více)

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“

24.08.2008

Direct-to-DVD. Zní to jako nadávka, že? A většinou zaslouženě. Hollywoodská studia už dávno zjistila, že DVD (resp. blu-ray) trh je pro ně zlatým dolem. Zisky z prodeje na „plackách“ dosahují… (více)

Sacha rockovým zpěvákem

Sacha rockovým zpěvákem

01.01.2006

Herec Sacha Baron Cohen (kultovní postava Ali G-ho, či hlas lemuřího krále Juliana z Madagaskaru) si v připravovaném biografickém snímku CURLY OXIDE AND VIC THRILLS zahraje postavu rockera Curlyho… (více)

MTV Movie Awards 2005

MTV Movie Awards 2005

07.06.2005

Štrnásty ročník odovzdávania filmových cien MTV Movie Awards moderovaný hercom Jimmym Fallonom sa už tradične blýskal hviezdnými menami, no zároveň sa (narozdiel od vážnych Oscarov) niesol vo veľmi… (více)

Reklama

Reklama