Protivný sprostý holky

Protivné baby

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

"Promiň, že jsem se ti smála, když jsi měla průjem. Promiň, že jsem to všem řekla." Svérázná učitelka matematiky Norburyová, nádherně tupoučká Karen Smith a zejména naprosto vynikající ředitel Duvall byli těmi, kteří mě celý film dokázali bavit. Ale oni i ostatní příznivci či odpůrci Plastics měli něco do sebe, takže jsem měl často lehce pobavený úsměv na tváři. Jenže si nemohu vzpomenout na nic konkrétního, co mne včera na tom filmu tak pobavilo, takže dávám jen tři hvězdy a doufám, že to nemá nic společného s tou skleněnou nemocí, na jejíž jméno si zrovna taky nemohu vzpomenout.(11.3.2014)

Rozpočet $17miliónovTržby USA $86,058,055Tržby Celosvetovo $129,042,871║ Slušný rozbeh sa časom v konečnom výsledku stáva len šablónová morálna prechádzka, aká už zaznela v množstve podobných komédii. Aspoň že Rachel McAdams tam hrá poriadne zlú mrchu. /45%/(13.9.2008)

Staré křivdy, mezikmenové souboje, nelítostné zákony přírody. Překvapivě nejde o woodoo dobrodružství v pralesech Guatemaly mezi svalnatými indiány a prsatkami nahoře bez, ale o střední školu. A jak vyšitou. Není tomu tak dlouho, co jsem ji sám (příležitostně) navštěvoval, a všichni ti nerdi, barbíny, svalovci a loseři jsou stejní jak v Americe, tak tady u nás, dokonce jsem ve filmu našel takřka sebe (radši se neptejte :o). Do džungle těchhle šelem bylo hozené i roztomilé koťátko Cady, které bylo nucené vystrčit drápky, aby nezahynulo. Jak se Cady pomalu otrkává a škrábe se vzhůru společenským žebříčkem, diváku nezbývá žádný čas nudit se, je to báječná zábava, Lindsay je výborná herečka a nádherné děvče, a skvělé vícedimenzionální vedlejší figury vytvářejí výborné prostředí pro její exhibici. Mnohovrstevná Cady, včelí královna Regina, dělnice Gretchen a Karen, megaúžasnej Damian, i pomstychtivá Janis se řítí sakra rozjetým vlakem, ale jak to tak chodívá, i když vlak jede (až moc) rychle, do pětihvězdné lhoty nedorazí, protože se asi dvacet minut před cílem stane strašná nehoda. Bohužel bylo víceméně od začátku jasné, že se film ohavnému závěru nevyhne, ale nic mě nemohlo připravit na to, jak moc bolestivá ta nehoda opravdu bude. Kdybych byl schopen se odprostit od ksmrtiuzoufáníhodného finále, snad bych ten vlak silou vůle dostrkal do cíle. Ale nedokážu se na to koukat jinak než na celek, což znamená, že víc jak 75% ze sebe nevymáčknu. Každopádně stojí za podívání, a už obeznámen se všemi riziky se nebudu bránit opakovaným projekcím. A vy se nebraňte té první. Jen trochu to štípne...(11.7.2008)

• Shit

Nic proti takovejmhle filmům nemam, někdy sou i docela vtipný a rád se na ně podívám,ale přece jenom tohle bylo už příliš. Což o to, na pořád stejný příběhy a zápletky sem si už zvyknul, ale tyhle holčičí války, kdy se v jednom kuse pomlouvaj fakt nemusim. Ale zase na druhou stranu to bylo tu a tam oživený, přirovnáním žáků ke zvířatům a nebo něco podobnýho a Lindsay Lohan byla celkem slušná. Ale podruhý už to fakt vidět nemusim(12.8.2007)

Dosť nedocenená alebo nepochopená satira na všemožné teen blbosti, ťažiaca hlavne z dobre vypointovaných gagov, nadsádzky, často aj čierneho humoru (!!!) a výborného castingu (od Lindsey cez Rachel McAdams, ktorá si na svojej "Barbie-bitch" riadne zgustla, až po skvostnú Lizzy Caplan a jej Janis). Celkový dojem však veľmi kazí záver, ktorý mi pripadá, ako keby ho písal nejaký iný scenárista - od momentu, keď sa Cady prizná, zmiznú akékoľvek náznaky satiry a film sa zmení presne na to, z čoho si predtým sám robil srandu - umelú, gýčovitú, precukrovanú a moralizačnú zlátaninku, na konci ktorej sa aj z looserov, aj "plastík" aj "mathletov" a inej hávede stanú "normálni" a slušní ľudia a všetci si môžu spoločne užívať Cadinu rozlámanú korunku. A toto je vzhľadom na skvelo rozohraté prvé dve tretiny veľká škoda. 7/10(9.5.2006)

• - Amanda Seyfried byla původně vybrána pro roli Reginy, ale producent Lorne Micheals si myslel, že se více hodí na úlohu hloupého děvčete, a tak ji nakonec uvidíme jako Karen. (imro)

• - Amanda Seyfried (Karen Smith) odišla kvôli tomuto filmu zo školy. (Msscastillo)

• - Když se Cady (Lindsay Lohan) po prvním školním dni vrací domů, její otec pokládá rozečtenou knihu na notebook a zdraví ji. O chvíli později je ale kniha na stole a o notný kus dál, než byla původně. (LoLaa)