Protivný sprostý holky

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

• Gilmour93

Slepice, voli, lamy, černé ovce a kozy (ty bohužel sporadicky) obnažují satirickou formou společenské nešvary, aby to celé zakončily výchovně-morálním ponaučením. Exkluzivní bajka! Když Lindsay, tradiční to vystavovatelka císařovnin nových kalhotek při vystupování z limuzín, začala dělit školní korunku, řval jsem jak hysterická želva v přechodu. Mean Girls představují žánr, kterému se vyhýbám jako čert kříži..(8.7.2009)

Čekal jsem klasickou teenagerskou komedii akorát s holkama a dostal jsem něco kapičku jiného. Jasně, je tam střední škola pak ty jejich nakopírovaný jídelny a záchody atd. Ale zároveň je to taková jemnější komedie bez spermatu hoven sraček a blitky jsou tam jen sekundu a to ještě mimo záběr. Lindsey Lohan je příjemná a taková roztomilá a i ty ostatní holky jsou hezký. Pokud se doma nudíte, nemáte zrovna hyperintelektuální náladu a někde se vám válí tenhle film tak je to jasná volba.(8.7.2005)

Toto je jeden s tých filmov u ktorých sa skrátka neviem rozhodnúť či je dobrý alebo nie ale vzhľadom že ho točil Waters ktorý aj Tu predviedol že humor mu celkom ide a tiež Lohan vo dobe kedy jej svietilo na lepšie časy a bola ešte hetero som ochotný pristúpiť na kompromis a ohodnotiť ho slabšými 4*. Kráľovsky som sa zabával. Pohodový filmík, ktorý plinie celkom rýchlo a svižne, je v ňom plno bláznivých postavičiek - teplý kamarát, riaditeľ, dievča s veľkou vagínou a tiež svätá štvorica v ktorej najviac vyniká sexi Mc Adams a Stupid Seyfried ktoré hrajú ako profesionálky a ich hrania príjemne dotvára troška naivné herectvo Lohanovej a Len tupé pozy neherčky Chabertovej. Po suchšom mieste zrazu sprava či z ľava priletí taká stupidita až som sa váľal na stoličke takže aj keď je miesto suchšie , môžte sa tešiť že vás čoskoro niečo prekvapí, nejaká tá perlička a preto je to myslím celkom v pohode oproti iných filmov. Celkovo je to nahliadnutie do bábykovského svete intelegentne vymletých dievčat, ktoré pozná každý z nás, lenže namiesto freaky friday tu tá reálnosť nie je braná až tak vážne čo je troška škoda. Tiež sa tu nájde to morálne posolstvo a slizký fešák za ktorý idú body dole lebo ak niečo watesovi nejde tak sú to práve posolstvá. Podáva ich až príliš naivne. Inak je to ale celkom fajn.(30.9.2008)

Waters znova boduje. Štvrtá zubami nechtami, ale zaslúžne. Krásne názorný príklad toho, aké dokážu byť naše milované, mrchy mrchaté (hlavne na seba), využívajúc nie najpodlejšie (ženské) zbrane: závisť, ohováranie, klamstvo, pretvárku a šarm. Celé to drží po kope suverénna réžisérová ruka, vypilováné joky (žiadny humus) a hlavne "pekelné" kočíčí duo McAdams a Lohan.(3.4.2006)

První hodina je vskutku vydařená teen komedie bez fekálního humoru a s několika trefnými gagy. Bohužel poté se to stočí do schématu tisíckrát viděné záležitosti a tak se na dojem ze začátku rychle zapomene. Přesto hlavně díky Lindsay Lohan, která bezesporu nějaký ten komediální talent má, se to dá dokoukat bez výraznější újmy na zdraví.(26.12.2006)

• - Paramount původně najal Tinu Fey na adaptaci článku z New York Times, který se zaobíral tématem zpracovaným ve filmu. Jako hlavní zdroj inspirace je ale uváděna kniha Rosalind Wiseman s názvem „Queen Bees and Wannabes: Helping Your Daughter Survive Cliques, Gossip, Boyfriends and Other Realities of Adolescence“. (imro)

• - O hlavnú úlohu Cady Heron sa uchádzala aj herečka Amanda Seyfried, ktorá neskôr získala úlohy Karen Smith. (Msscastillo)

• - Snímek získal mnoho nominací na Teen Choice Awards, ale ceny (3) si odnesla jen Lindsay Lohan, a to například za nejlepšího nováčka. (imro)