Protivný sprostý holky

Mean Girls

Protivné baby

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Tahle komedie se chtěla dost lišit od ostatních "high school" dílek. Všechny ty královny krásy a zaběhaná pravidla na školách, dokáže semlet na prach. Dobrá volba byla, když se v titulních rolích objevila Lindsay Lohan, která filmu svou živelností dost pomáhá a blond protivná pipka Rachel McAdams, která své postavě vtiskla věrohodné rysy kravky, co ovládá celou střední, ale tam, kde film mohl být výjimečný ztrácí hodně tím, že mu přestávají jít na ruku nápady, a začne tak trochu nudit. Naštěstí rychle skončí a nestane se z něj otravný teenagerovský produkt. Mé hodnocení: 60%(20.1.2009)

• Shit

Nic proti takovejmhle filmům nemam, někdy sou i docela vtipný a rád se na ně podívám,ale přece jenom tohle bylo už příliš. Což o to, na pořád stejný příběhy a zápletky sem si už zvyknul, ale tyhle holčičí války, kdy se v jednom kuse pomlouvaj fakt nemusim. Ale zase na druhou stranu to bylo tu a tam oživený, přirovnáním žáků ke zvířatům a nebo něco podobnýho a Lindsay Lohan byla celkem slušná. Ale podruhý už to fakt vidět nemusim(12.8.2007)

Ale jo, dalo se. Není to úplně stupidní teenage-komedie, ale není to ani bůhvíjak úžasné dílo. Prostě průměr s pár (no, možná víc než pár) celkem vražednými vtipy (teplouš "too gay to function" Damian jasně nejlepší), ale na druhou stranu i s hodně trapnými scénami, korunovanými závěrečným srdceryvným "proslovem" a sračkami okolo toho - děs. Takže nice and sweet 3*...(ale jo, snad bych se i podívala znova)(22.6.2006)

Waters znova boduje. Štvrtá zubami nechtami, ale zaslúžne. Krásne názorný príklad toho, aké dokážu byť naše milované, mrchy mrchaté (hlavne na seba), využívajúc nie najpodlejšie (ženské) zbrane: závisť, ohováranie, klamstvo, pretvárku a šarm. Celé to drží po kope suverénna réžisérová ruka, vypilováné joky (žiadny humus) a hlavne "pekelné" kočíčí duo McAdams a Lohan.(3.4.2006)

• Marek1991

Ďalšia pubertiacka romantická komédia z USA ako z rovnakej šablóny, to snáď nie. Dokonca tu má aj nejaké veci, ktoré sa použili neskôr vo filme Muzikál zo strednej, no inak som sa opäť nebavil, opäť mi to pripadalo trápne, ani zveličovanie nepomáhalo a najmä ten koniec bol úplne mimo, tak neuveriteľný, že mi zničil aký taký pôžitok viac, než keby bol klišé. Ďalšia vec do rady tých, ktoré by som si pozrel, len pre nejaký vážny moment.(13.4.2013)

• - 17-milionový snímek utržil během víkendu (30. 4. – 2. 5. 2004) skvělých 24,4 mil. dolarů. Celkový výdělek se vyšplhal na 86 milonů, což byl pro studio Paramount jeden z největších výdělků v roce 2004. (imro)

• - O roli Karen Smithové se ucházela Ashley Tisdale. (Missa08)

• - Filmaři hledali velmi usilovně herce pro obsazení dalších postav, vybírali je v New Yorku, Los Angeles, Torontu, Vancouveru a Chicagu. (Amplifier)