Protivný sprostý holky

Protivné baby

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Humorně satirické a roztomile předvídatelné!! Originalitě a vtipu z „Mezi námi děvčaty“ se to bohužel nevyrovná, přesto přibyl mladší sourozenec, kterého režisér Mark S. Waters zasadil do klasické šablony středoškolských snímků, kde je důležité, v jaké „skupině“ se jako nováček ocitnete a jak to bude v závěru morálně výchovné. Mean Girls ale vznikly z dosti netriviálního scénáře, počínání hlavních hrdinek je relativně uvěřitelné. Celé to místy putuje k příjemné parodii, kdy hlavním mínusem zůstává množství slangu, který český divák jednoduše nezná!!(20.12.2006)

Podle stejného scénáře totiž mohl vzniknout úplně jiný, opravdovější a lepší film - navíc s trochu drsným humorem. Kdyby se Marc Waters pořádně chopil hlavního tématu - rivality mezi holkama (pánové, ta je tady mimochodem vykreslená docela dobře a pravdivě, i když je to hnusný zjištění) - mohl natočit kultovní film a ne tuhle přislazenou limonádu, která bodovala na MTV Movie Awards - a to je co říct.(10.4.2006)

• Hal_Moore

Lepší než jsem čekal. Ale já čekal opravdu málo :( Autorkou scénáře je Tina Fey, taže mi bylo jasné, že nepůjde o nic úžasného. Trapnější opakování jednoho záběru (scéna s autobusem) nebylo v žádném jiném filmu předtím. Film mě opravdu překvapil, protože nejde o snímek zralý na odpad, jak jsem očekával. Ty dvě hvězdičky si to zaslouží. Jednak za Lindsay Lohan, a jednak za Tinu Fey jako učitelku, které to taky moc slušelo :) Většina rádoby směšných situací je trapná a všechny gagy jsem viděl už dávno před tím. Ale za vyhození peněz za tenhle film litovat nebudete. Dostanete přiměřenou porci zábavy, která neurazí. To je ale vše.(21.6.2005)

Přiznávám se, že mi zdejší hodnocení dost vyrazilo dech! Čekal jsem, že budu opět jeden z mála, kdo tenhle film neshodí, ale nestalo se tak! Neskutečně zábavná satira, která je i docela dost trefná, což se v poslední době tak často nevidí, navíc rozhodně ne v tomhle žánru. Protivný sprostý holky nedisponují nijak úchvatným příběhem, ale tvůrcům se projednou povedlo z něj dostat maximum. Scénář je v několika momentech až dokonale ztřeštěný a v jiných šokuje svou neskrývanou doslovností, daří se mu úžasným způsobem reflektovat současnou situaci a dokáže dokonce v několika momentech překvapit! Tohle JE jeden z mála filmů, který dokáže spojit dvě divácké obce (ano, ostatní sice zůstanou v opozici, ale i tak). Milovník filmů, které běží touhle dobou na nově si smlsne stejně tak jako ti co mají radši inteligentnější komedie z české televize. Tenhle film totiž není vyloženě hloupý, to absolutně NE. K takovému dojmu může ale velmi snadno dojít člověk, který viděl jen kousek, neboť jednotlivé záběry se tomu nijak nebrání. Je totiž neskutečně vypočítavý. Naráží snad na všechna témata, kritizuje přesně to co sám používá a dělá si srandu z filmů (a i života), ke kterým se sám řadí (i když samozřejmě ne tak docela). Navíc je tenhle snímek v několika momentech... prostě sexy. Škoda toho milého závěru, ve kterém všichni najdou usmíření a vzpamatují se, neboť ten dle mého celému celku podráží nohy, jede v duchu očekávatelnosti, aby byl vidět nějaký vývoj, poslelství, abychom prostě byli všichni spokojeni. Ale je hnusný.(7.8.2007)

„Nedělejte sex, protože otěhotníte a zemřete. Nedělejte sex v misionářské poloze, ani ve stoje. Prostě... ho nedělejte. Ano?“ Je to zábavné a poněkud nezvykle chytré natolik, že tomu odpustíte i ten typicky patetický výchovně-vzdělávací závěr. Kdysi jsem kdesi na internetu narazil na takovou stránku, kde se zobrazily dvě fotky hereček a vy jste měli kliknout, která se vám líbí (nebo je vaše oblíbenější) více. Objevit se tam fotky Lindsay a Rachel z tohoto filmu, nebyl bych schopen vybrat. Damian a Janis jsou skvělé postavy. Ve své třídě velmi slušně povedený zářez.(9.8.2011)

• - Ve scéně kdy Cady Heronová (Lindsay Lohan) vrthne do garáže kde se Janis (Lizzy Caplan) a Damian (Daniel Franzese) dívají na horor, leží vedle televize videokazeta s filmem Harry Potter a Tajemná komnata (2002). (Mandy412)

• - Hlavní návrhářka filmu, Mary Jane Fortová, vytvořila pro hlavní představitelku Cady více než 40 různých kostýmů a pro každou z příslušnic party Plastiků na 30 druhů oblečení. (Amplifier)

• - Protivný sprostý holky téměř dostaly v USA přístupnost R, tedy by na ně nebyl povolený vstup osobám mladším 17 let bez doprovodu rodičů. Nakonec byly inkriminované scény vystřiženy. (imro)