Protivný sprostý holky

Protivné baby

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Rozpočet $17miliónovTržby USA $86,058,055Tržby Celosvetovo $129,042,871║ Slušný rozbeh sa časom v konečnom výsledku stáva len šablónová morálna prechádzka, aká už zaznela v množstve podobných komédii. Aspoň že Rachel McAdams tam hrá poriadne zlú mrchu. /45%/(13.9.2008)

Džungla v Afrike so zvieratami je niečo podobné, ako džungla čerstvých puberťačiek na strednej škole v Amerike. Aj ten teenager a teenagerka musí podchytiť nejakú tú filmovú reč a metafory, tak prečo ich to nenaučiť práve takýmto spôsobom v jasne divácky cieľovo definovanom filme. A ani tie postavy nie sú čiernobiele. Nemyslím rasou, ale povahou. Takže základná filmová škola pre teens.(1.10.2012)

• Marek1991

Ďalšia pubertiacka romantická komédia z USA ako z rovnakej šablóny, to snáď nie. Dokonca tu má aj nejaké veci, ktoré sa použili neskôr vo filme Muzikál zo strednej, no inak som sa opäť nebavil, opäť mi to pripadalo trápne, ani zveličovanie nepomáhalo a najmä ten koniec bol úplne mimo, tak neuveriteľný, že mi zničil aký taký pôžitok viac, než keby bol klišé. Ďalšia vec do rady tých, ktoré by som si pozrel, len pre nejaký vážny moment.(13.4.2013)

První hodina je vskutku vydařená teen komedie bez fekálního humoru a s několika trefnými gagy. Bohužel poté se to stočí do schématu tisíckrát viděné záležitosti a tak se na dojem ze začátku rychle zapomene. Přesto hlavně díky Lindsay Lohan, která bezesporu nějaký ten komediální talent má, se to dá dokoukat bez výraznější újmy na zdraví.(26.12.2006)

Ano, tento film je o nafoukaných a rozmazlených holčinách, které mají nos hodně vysoko a o dívce, která se přistěhovala z Afriky. Na první pohled jsem si pomyslel, že to bude zas maximální kujovina. Ovšem nebyla. Sice některé scény jsou na mě až příliš a hraničí s trapností, ale komedie je to vydařená a nabídne mnoho momentů k zasmání.(3.12.2007)