Protivný sprostý holky

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

• Javert

Tohle nám pouštěli v autobuse do Paříže spolu s Románem pro ženy (ano,opravdu tahle kombinace měla vliv na stav žaludku)...Viděl jsem to jednou, a víckrát už nemusím - Lohan mi je v tomhle filmu absolutně nesympatická, stejně jako všechny ostatní Barbie. Nic víc než další trapná komedie pro náctileté.(7.8.2007)

Nejlepší film svého druhu. Vtipné a charakterově výstižné (jen vyjma nudného hezouna), velmi dobře natočené a výborně obsazené, na holky je radost pohledět. Možná hraje svou roli i má slabost pro Rachel McAdams, Amandu Seyfried a Lindsay Lohan (předtím, než za to v soukromí pořádně vzala), ale na Mean Girls se podívám kdykoli hrozně rád a jakmile je naladím, už se těžko odtrhávám. Jasná kultovka a u nás nehorázně podceňovaný kousek. 85%(18.6.2020)

Nevím proč, ale i když jsem Protivný sprostý holky nikdy předtím neviděla, věděla jsem předem, kam to bude směřovat. Scénář ve stylu: "Hodná holčička se stane špatnou, aby v závěru pronesla velký dojímavý proslov a všechny usmířila," není zrovna nic novýho pod sluncem. Ale to je celkově asi problém většiny těchhle "teen filmů", takže zrovna tohle bych Protivným sprostým holkám moc nezazlívala. Víc mě překvapilo, jak pomalu to na 97 minut odsýpalo, čekala jsem aspoň hodně podařenou komedii, něco jako Freaky Friday, ale ona to byla místama i celkem nuda.(25.10.2007)

Podle stejného scénáře totiž mohl vzniknout úplně jiný, opravdovější a lepší film - navíc s trochu drsným humorem. Kdyby se Marc Waters pořádně chopil hlavního tématu - rivality mezi holkama (pánové, ta je tady mimochodem vykreslená docela dobře a pravdivě, i když je to hnusný zjištění) - mohl natočit kultovní film a ne tuhle přislazenou limonádu, která bodovala na MTV Movie Awards - a to je co říct.(10.4.2006)

Tahle komedie se chtěla dost lišit od ostatních "high school" dílek. Všechny ty královny krásy a zaběhaná pravidla na školách, dokáže semlet na prach. Dobrá volba byla, když se v titulních rolích objevila Lindsay Lohan, která filmu svou živelností dost pomáhá a blond protivná pipka Rachel McAdams, která své postavě vtiskla věrohodné rysy kravky, co ovládá celou střední, ale tam, kde film mohl být výjimečný ztrácí hodně tím, že mu přestávají jít na ruku nápady, a začne tak trochu nudit. Naštěstí rychle skončí a nestane se z něj otravný teenagerovský produkt. Mé hodnocení: 60%(20.1.2009)

• - Amanda Seyfried byla původně vybrána pro roli Reginy, ale producent Lorne Micheals si myslel, že se více hodí na úlohu hloupého děvčete, a tak ji nakonec uvidíme jako Karen. (imro)

• - Amanda Seyfried (Karen Smith) odišla kvôli tomuto filmu zo školy. (Msscastillo)

• - Film, který hrdinové sledují na Halloween, je Pátek třináctého 2. (Karlos80)