Protivný sprostý holky

Mean Girls

Protivné baby

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Humorně satirické a roztomile předvídatelné!! Originalitě a vtipu z „Mezi námi děvčaty“ se to bohužel nevyrovná, přesto přibyl mladší sourozenec, kterého režisér Mark S. Waters zasadil do klasické šablony středoškolských snímků, kde je důležité, v jaké „skupině“ se jako nováček ocitnete a jak to bude v závěru morálně výchovné. Mean Girls ale vznikly z dosti netriviálního scénáře, počínání hlavních hrdinek je relativně uvěřitelné. Celé to místy putuje k příjemné parodii, kdy hlavním mínusem zůstává množství slangu, který český divák jednoduše nezná!!(20.12.2006)

Takže hele, já tyhle romantický komedie s puberťákama nemám moc rád.......Film jsem si stahnul kvůli Lindsay Lohanové ( zaujala mě jako malá ve filmu " Past na rodiče " kde podal skvělý výkon a zde ve filmu vyrostla, stala se velmi přitažlivou dívkou....:)) Taky zde spolu hrají mé další dvě oblíbený herečky Rachel McAdams a Amanda Seyfried, který taky mimořádně vynikají svojí krásou....:)) Jediná lepší komedie srovnatelná s touto je derie filmů American Pie.....kde už ale nejude jenom o pomlouvání spolužaček jako na střední......a už to nejsou puberťáci..:)) No hodnotil bych tak 3*** s minusem, ale za scény s ( zde ve filmu hloupou) Amandou Seyfriedovou přidávám a hodnotím 3 ***.........45%(18.4.2012)

Protivný sprostý holky, tak u tohoto filmu mi nesedí jak anglický název, tak mi nesedí ani český! Jsem čekal nějaké úchylně perverzní scény a pořadnou kupu sprostých výrázů. Místo toho jsem dostal další jednu z teenagerských komedií, která byla přijemná a při jejím sledování jsem si vážně odpočinul. Mám rád tyto komedie, které se odehrávají v prostřední nějaké střední školy v USA. Docela mně zaujal příběh filmu. Ačkoliv se to odehrává na střední, tak nejde v této komedii o to, kdo se s kým vyspí a že někdo se musí s někým vyspat, což je tedy velké plus, že konečně nějká "normální" teen komedie. Dát hlavní roli hezké Lindsay Lohanové byla skvělá volba, protože tato mladá herečka umí vážně dobře hrát. To samé Rachel McAdams, která hraje mrchu (dokone i ve filmu Žába k zulíbání si zopakovala podobnou roli) je velmi dobrá. Jedna z těch komedií na kterou se kdykoliv rád podívám znovu.(18.5.2008)

• novoten

Když se vám líbí teenagerovská romantická komedie, tak to přiznejte, nestyďte se za svůj názor a nevymlouvejte se na to, že se jedná o parodii, když nejedná. Občas sice naskočí nějaký ostřejší vtípek, ale všechno se nakonec mírumilovně vyřeší, aby zastánci žánru nemohli namítat. A i když to Lindsay s Rachel sluší, nemění to nic na tom, že jsem všechno v různých obměnách viděl už jinde a scénáři chybí jakákoli nápaditější situace, která by překvapila. Na osvědčená klišé se v tomhle unylém podání spolehnout nelze. Trefný humor Tiny Fey ještě potřeboval pořádně obrousit.(6.8.2007)

Je to sice neuvěřitelná zhovadělost, ale docela zábavná a v současném trendu komedií podobného rázu i víceméně trefná. Lindsay Lohan je kouzelná a rozhodně má něco do sebe. Vtípky a gagy fungují ve většině případů dobře a několik trapných scén se ztratí. Škoda toho konce, který bohužel nažírá od základů celý film. Mimochodem naprosto geniální roli ve skvělém hereckém podání tady předvedla Lizzy Caplan v roli řízkovité Janis. V současném středním proudu zaoceánských komedií by se snad mohlo jednat i o lehký nadprůměr, težící především z poměrně dynamické režie a střídmých hereckých výkonů.(28.11.2005)

• - Lindsay Lohan a Rachel McAdam hrají postavy, které chodí do stejné školy i třidy, přestože mezi herečkami je věkový rozdíl 8 let. (Missa08)

• - Jméno paní Norburyová, kterou ztvárnila Tina Fey, je podle hereččiny učitelky němčiny ze střední školy. (Missa08)

• - Rajiv Surendra (Kevin Gnapoor) je do češtiny nadabován dvěma dabéry. Petr Burian mu propůjčil mluvený hlas a Jan Maxián zpívaný. Jan Maxián zároveň nadaboval i Jonathana Bennetta (Aaron Samuels) (funhouse)