Protivný sprostý holky

Mean Girls

Protivné baby

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Podle stejného scénáře totiž mohl vzniknout úplně jiný, opravdovější a lepší film - navíc s trochu drsným humorem. Kdyby se Marc Waters pořádně chopil hlavního tématu - rivality mezi holkama (pánové, ta je tady mimochodem vykreslená docela dobře a pravdivě, i když je to hnusný zjištění) - mohl natočit kultovní film a ne tuhle přislazenou limonádu, která bodovala na MTV Movie Awards - a to je co říct.(10.4.2006)

Ano, tento film je o nafoukaných a rozmazlených holčinách, které mají nos hodně vysoko a o dívce, která se přistěhovala z Afriky. Na první pohled jsem si pomyslel, že to bude zas maximální kujovina. Ovšem nebyla. Sice některé scény jsou na mě až příliš a hraničí s trapností, ale komedie je to vydařená a nabídne mnoho momentů k zasmání.(3.12.2007)

• Cervenak

"A na tretí deň Boh stvoril opakovačku Remington, aby ľudia mohli bojovať s dinosaurami... a homosexuálmi." Skvelý fór na úvod vás naladí na hláškami nadupanú komédiu. Bohužiaľ, nič také sa nedostaví a ten jeden výborný vtípek napokon osamelo trčí z inak priemerného a vlastne dosť nudného teenagerského filmu.(16.4.2008)

• Enšpígl

Příběhů ze školního prostředí studujících bohatých sráčů ze středních nebo vysokých škol máme celkem dost . Komedií pak nazvou každý druhý film z tohohle odpornýho prostředí. První čast tohoto filmu je však docela komedie, což byl nefalšovaný šok . Bohužel konec filmu se změnil v něco neskutečného - nazval bych to 15minutový průjem, co posral celej film. Četl jsem, jak je tady hodně uživatelů odvázáno z Lindsay Lohan, tak ta se mě tady moc nelíbila, zato se mě líbila ta hlavní mrcha, což je u mě zcela normální, mrchy mě vždy přitahují. Taky ta učitelka, tak jako to je zase nenormální, učitelky mě odpuzujou, když jsem se ještě učil říkal jsem učitelkám - protivný sprostý holky.(10.12.2006)

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 8/10 Efekty 6/10/// +Lindsay Lohan, její vnitřní hlas, sexy kočky, hudba, místy vtipné -většinou však ne, obrácený příběh, občas logika postav, scénář/// Další film s mojí oblíbenou Lindsay Lohan. V tomto filmu je stále okouzlující. Jiné je to však se snímkem samotným. Není nejhorší, ale čekal jsem příběh o tom jak dívka která vyrůstala v jíně zemi bude těžko nacházet přátelé, ale nakonec všechno dobře dopadne. Zde se však již od začátku dostane do té "zlé" party (k 3 nej holkám na škole) kde postupně svým "hraním si na zlou" zapůsobí na ty 2 vedlejší a stane se jejich "včelí královnou". A jak se říká malá lest nikomu neuškodí. Ovšem když je nečeho moc, tak to začně být ku škodě. Jinak hodně dobrá hudba a ve výsledku morální ponaučení dělají z filmu příjemnou komedii./// Celkem 68%///(14.11.2006)

• Tina Fey

• - Rachel McAdams se podle štábu připravovala na svou roli sledováním výkonu Aleca Baldwina ve filmu Konkurenti, protože se mu její postava měla co nejvíce podobat. (imro)

• - 17-milionový snímek utržil během víkendu (30. 4. – 2. 5. 2004) skvělých 24,4 mil. dolarů. Celkový výdělek se vyšplhal na 86 milonů, což byl pro studio Paramount jeden z největších výdělků v roce 2004. (imro)

• - Paramount původně najal Tinu Fey na adaptaci článku z New York Times, který se zaobíral tématem zpracovaným ve filmu. Jako hlavní zdroj inspirace je ale uváděna kniha Rosalind Wiseman s názvem „Queen Bees and Wannabes: Helping Your Daughter Survive Cliques, Gossip, Boyfriends and Other Realities of Adolescence“. (imro)