Protivný sprostý holky

Protivné baby

• Nový Zéland

Komedie / Romantický

USA / Kanada, 2004, 97 min

Vesměs mile natočená komediální oddychovka se sympatickým obsazením a nejednou humornou scénou, která sice nejlépe funguje při prvním zhlédnutí, ale i tak se k tomuto filmu čas od času rád vracím. Průpovídky dvojice Damian-Janis, roztomile nešikovná učitelka v podání Tiny Fey, obskurní matka s tváří Amy Poehler, scéna s mrtvou nevěstou, upřímné zpovědi ublížených studentek, různé pranky vůči Regině, vánoční vystoupení atd. - to je výčet vtipných sekvencí, které nabízí tato klasika ze středoškolského prostředí. Zkrátka na jednu stranu veskrz průměrná jednohubka, která však na druhou stranu neomrzí ani při opakovaném ochutnání.(23.12.2018)

• Shit

Nic proti takovejmhle filmům nemam, někdy sou i docela vtipný a rád se na ně podívám,ale přece jenom tohle bylo už příliš. Což o to, na pořád stejný příběhy a zápletky sem si už zvyknul, ale tyhle holčičí války, kdy se v jednom kuse pomlouvaj fakt nemusim. Ale zase na druhou stranu to bylo tu a tam oživený, přirovnáním žáků ke zvířatům a nebo něco podobnýho a Lindsay Lohan byla celkem slušná. Ale podruhý už to fakt vidět nemusim(12.8.2007)

Čekal jsem klasickou teenagerskou komedii akorát s holkama a dostal jsem něco kapičku jiného. Jasně, je tam střední škola pak ty jejich nakopírovaný jídelny a záchody atd. Ale zároveň je to taková jemnější komedie bez spermatu hoven sraček a blitky jsou tam jen sekundu a to ještě mimo záběr. Lindsey Lohan je příjemná a taková roztomilá a i ty ostatní holky jsou hezký. Pokud se doma nudíte, nemáte zrovna hyperintelektuální náladu a někde se vám válí tenhle film tak je to jasná volba.(8.7.2005)

• Phobia

Mám alergii na morčata... a taky na puberťačky a jejich "problémy". Viděla jsem z filmu 20 minut začátek, 10 minut střed a 15 minut závěr - tehdy se alergie projevila naplno, oči začaly slzet, vycházely ze mě dávivé a kašlavé zvuky (Kh-kh-kh-khrávovina! Heeee-pčííí-íčovina!). Být o 15 let mladší, záchvat by se nejspíš nekonal a přežila bych celou stopáž bez úhony. Obávám se však, že s přibývajícím věkem budu muset sledování teenage komedií vyřadit ze životní náplně (pravděpodobné a bezbolestné řešení), případně hojně zobat ZODAC: alergie na povrchní husičky posedlé svým vzhledem, garderóbou, honbou za opačným pohlavím a přiblblým chichotáním by mohla způsobit i smrtící reakci. 40%(17.6.2010)

Džungla v Afrike so zvieratami je niečo podobné, ako džungla čerstvých puberťačiek na strednej škole v Amerike. Aj ten teenager a teenagerka musí podchytiť nejakú tú filmovú reč a metafory, tak prečo ich to nenaučiť práve takýmto spôsobom v jasne divácky cieľovo definovanom filme. A ani tie postavy nie sú čiernobiele. Nemyslím rasou, ale povahou. Takže základná filmová škola pre teens.(1.10.2012)

• - Rachel McAdams se podle štábu připravovala na svou roli sledováním výkonu Aleca Baldwina ve filmu Konkurenti, protože se mu její postava měla co nejvíce podobat. (imro)

• - Původně byla role Cady nabídnuta Rachel McAdamsLindsay Lohan totiž chtěla hrát Reginu. [Zdroj: Marianne.cz] (pethrik)

• - Na plátně se objeví více lidí známých ze slavné americké televizní show Saturday Night Live. Kromě toho, že snímek je celovečerním debutem herečky a autorky scénáře k tomuto programu Tiny Fey, po jejím boku se objevuje i další z protagonostů, Tim Meadows. (imro)