Reklama

Reklama

Epizody(4)

Cyklus příběhů, které pojednávají o tom, jak křehkou záležitostí jsou partnerské vztahy. Název cyklu je odvozen od citátu R. Musila: „Člověk v manželství nikdy neví, kdy končí pití vody a začíná tonutí“. Čtyři samostatné příběhy byly inspirovány skutečnými životními případy, se kterými se spoluautor scénářů M. Plzák (spolu s O. Zelenkou) setkal ve své dlouholeté praxi. (Česká televize)

(více)

Recenze (17)

Tosim 

všechny recenze uživatele

Doktor Plzák se jednou podílel na seriálu, týkajícího se partnerských vztahů a takhle se to povedlo a vzhledem k tomu, že jde o televizní dílo...ovšem za zlé mu mám to, že si nejspíš nedokáže vybrat, jestli bude komedií nebo dramatem. Zvlášť díl se skvělým Tomášem Töpferem Nejsem líná, jsem chudokrevná často (ne) tlačí na pilu a na výsledku je to znát, jinak bych samozřejmě neváhal s hodnocením nejvyšším. VY NEJSTE SMČKA CTI, VY JSTE SMEČKA BLBCŮ! ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Doktor Plzák je bezpochyby ve své profesi zdatný odborník a navíc kvalitní publicista, jako televizní scénárista mě nicméně nepřesvědčil, i kdyby natočené příběhy byly doslova okopírované z reálného života. Už proto, že si neumí vybrat žánr, nebo se ho aspoň důsledně držet, a tak kolísá mezi vážnou dramatickou polohou a pokusy o rozpačitý humor. Televizní povídky na úrovni slabších bakalářských příběhů. Celkový dojem: 40 %. ()

Mariin 

všechny recenze uživatele

Čtyři příběhy s výbornými herci: Cibulková skvěle jako hysterka, Kostka jako lovec věrných žen, Adamovská jako líná žena a Preiss jako podezíravý muž. Dobře odpozorované a ztvárněné lidské typy (psychiatrická praxe jistě poskytuje dost studijního materiálu). Ovšem, bohužel za vším je cítit "plzákovina" (ve smyslu Plzák - nomen omen) s pokřiveným mravním zrcadlem. Snad nejvíce to vystupuje v příběhu "Smečka cti", kdy je nevěra podávána jako něco normálního a naopak vyžadování věrnosti jako něco nenormálního. Tohle ostatně Plzák šířil už za komunistů a proto si ho hluboce nevážím. ()

WANDRWALL 

všechny recenze uživatele

Poslední velká akce dr. Plzáka. Paradoxní je, že podobné problémy, které zde hraje jedna herečka, tak brzy poté sama roky řešila. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Velmi zajímavý materiál na prostudování. Nejvíce mě dostal příběh s hysterkou. Co se dokáže člověku urodit v hlavě, to je síla. Ta osoba šla z extrému do extrému během několika málo minut. To byl veletoč. Upřímně, já bych takové osobě dala pár facek, protože bych se neudržela. Bohužel, mám taky jenom jedny nervy. Vilma Cibulková předvedla opravdový herecký koncert. ()

zette 

všechny recenze uživatele

Hodne povedeny serial. Mozna skoda, ze jsem ho objevil az ted... Kazda povidka ma co rict. Velmi zajimave herecke obsazeni, kde Kostka a Cibulkova dominuji. ()

Paity 

všechny recenze uživatele

Partnerské těžkosti, resp. problémy vždy byly a také vždy budou neocneitelnou studnicí nápadů a námětů pro scénáristy. Bohužel u Manželských tonutí nebošlo k ani jednomu. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

I když je seriál o mezilidských vztazích a i když jsou jednotlivé příběhy dle skutečnosti, přesto nejsou tak vypovídající a poučné jako třeba seriál Co teď a co potom? Samozřejmě ten seriál je více psychologický, kdežto Manželská tonutí jsou hlavně o mezilidských vztazích a hlavně o vztazích mezi muži a ženami. Souhlasím s názorem, že nebylo dostatečně jasné, zda chtějí tvůrci více poučit, pobavit anebo se jedná o více drama. Přestože herci se ukázali ve skvělém světle, některé díly byly zbytečně dlouhé. Já jako single to beru jen jako zajímavou sondu do čtyř partnerských vztahů. ()

zuzam 

všechny recenze uživatele

Naprosto skvělý cyklus s perfektními náměty, skvělými hláškami a výbornými hereckými výkony. Pro Vimu Cibulkovou přímo životní role. Škoda, že dílů nebylo víc, témata by se jistě našla, navíc první a poslední byly na podobné téma nevěry. ()

Související novinky

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein

10.01.2022

Ve věku 82 let zemřel oblíbený režisér Dušan Klein. Kvůli svému židovskému původu byl jako dítě internován v koncentračním táboře Terezín. V 50. letech se objevil v dětských rolích ve filmech Můj… (více)

Reklama

Reklama