Okrást svatého Petra není jen tak. Zvlášť, když chcete přijít do nebe! Do krádeže klíče svatého Petra jsou zapleteni tři lidé: zloděj Vilém, podvodnice Emílie a Tobiáš, který je v tom ale úplně nevinně. Při přetahování o uloupené věci skončí všichni tři v zámeckém rybníku u vodníka jako dušičky. Když se ocitnou před nebeskou bránou, svatý Petr je pošle zpátky na zem, aby ve stanovené lhůtě našli jeho klíč, jinak přijdou do pekla. Pátrání je zavede na zámek, kde je čeká kromě krásné princezny a dobrotivého krále setkání se zrádnými kancléři a jejich proradnými plány. Výpravnou koprodukční pohádku podle scénáře Petra Hudského natočil Karel Janák v krásném prostředí Zvíkova, na zámku Sychrov a ve Slavonicích. (Česká televize)

boshke

Novotný a Remundová jako královští rádci super, jinak bída. Příkazký jako zamilovaný vodník taky fajn, jakkoli jeho postava / linka ve finále nedávala valný smysl. Typický štědrovečerní bída... 60% ()

Arsenal83

O stupeň vyššie než nejaký bača na velocipéde od Solčanskej. Má to aspoň zápletku, nejaké úlohy, trocha detského napätia, viac rozprávkovosti a aj dosť veľa vtipu. Samozrejme, že by z rozvedených tridsiatničiek nemuseli robiť panny princezné, keď na to nemajú výzorom ani atraktivitou, ani z podpriemerných mládencov so skutočnou tvárovou anaómiou zrady robiť pomaly princov. Ale mimo toho sa to veru dalo pozrieť a Novotnému tá postava záporáka výborne sadla. ()

Slarque

Taková typická vánoční televizní pohádka. Při sledování neurazí, ale za týden si na ni nevzpomenu. Jako obvykle je na vině nevyrovnaný scénář, který na více úrovních nedává smysl (nejvýraznější je to na titulní postavě). To se pak herci i režisér mohou snažit, ale výsledek to příliš neovlivní. (50%). ()

marhoul

Lukáš Příkazký je jako vodník kouzelný, až ho je do téhle pohádky škoda. Moc se mi líbil! Jinak to byla slátanina s podivnými, nepohádkovymi slovními obraty (drát do ucha), otravně cvrlikajícími zpěvavci a defilé nezajímavých, zoufale nepohledných postav v čele s hranatým smrkovým prknem a šišlajícím Nárožným. Nezachránilo to ani jindy spolehlivé duo Remundová- Novotný. ()

Crocuta

Janákův obvyklý štědrovečerní standart - poměrně dost akce, méně přepjatého přehrávání a hysterického jekotu než u konkurence, prohnaní záporáci pitvorní vcelku ještě v mezích normy. Situace na sebe sice rozhodně logicky nenavazují a jednání postav je dost často úplně na hlavu (tři  pobertové celou dobu pasou po klíči pro Petra a když ho získají, běží jej odevzdat někomu úplně jinému, vodník, zamilovaný do princezny se ji ve finále z neznámých důvodů rozhodne utopit atd.), ale vše spěje k dobrému konci a přímo budovatelsky zářným zítřkům, plným kvalitního vzdělávání a všeobecného štěstí. Tentokrát pro mne cca na 40% spokojenosti - a to na vánoční ČT není pohříchu zase tak málo. ()

CarloRizzi

Víte, co se stane, když se spojí tři pohádky jako jsou  Princezna ze mlejna, Tajemství staré bambitky a Anděl Páně ? Netušíte? Tak já vám to povím. Ta pohádka se jmenuje Klíč svatého Petra. Taky vám připadalo, že v roli svatého Petra hraje Boleslav Polívka? ()

Stanislaus

Hned po projekci jsem měl z nejnovější štědrovečerní pohádky dobrý dojem, když se mi ale Klíč svatého Petra trochu rozležel v hlavě, uznal jsem, že tato "Janákovina" trpí jistými neduhy. Největším kamenem úrazu byla pro mě postava svatého Petra, což je vzhledem k názvu i ději dost zásadní problém: Jeho zasazení do příběhu mi přišlo poněkud nešikovně uchopené - ať už šlo o nevysvětlené návštěvy pozemské hospody, nesousledné vměšování do děje, nebo i viditelný dabing. Ústřední trio Březina-Kohoutová-Hochman mě nicméně zaujalo a bavilo mě sledovat jejich interakci během dobrodružně laděného questu za získáním klíče. Navíc - málokterá pohádka začíná úmrtím hlavních postav - a zde bych vyzdvihl i postavu vodníka v podání Příkazkého, která měla zase jiný rozměr než "dvořákovský" vodník. Nárožný měl hrát spíše (pra)dědečka než otce princezny, vezmu-li v potaz, jak svou dceru v jejích jednadvaceti hnal do sňatku. Padoušské duo Remundová-Novotný mě taktéž veskrze bavilo, byť měly jejich postavy místy "troškovité" grimasy, zatímco Korbelová v roli princezny mi přišla spíše nevýrazná. Ve výsledku bych filmu udělil tři hvězdičky a v budoucnu se k němu milerád vrátím. ()

Flego

Karel Janák je zvláštny režisér, ktorý sa topí s podpriemere. Čím voľnejší žáner, kde sa dá využiť kreativita, tým sú jeho filmy slabšie. O rozprávkach nehovoriac. Táto štedrovečerná Českej televízie bola kŕčovitá, nudná, ničím výnimočná. ()

honajz

Objektivně je to o něco horší než Princezna a půl království nebo Korunní princ, kde mám své oblíbené scény a hlášky, a také si myslím, že se tady moc nepovedl casting, který je jak z TV Barrandov. Pohádka má dokonce pár hluchých míst. Ale málo platné, ten černý humor mne bavil a ostatně, která pohádka začíná smrtí tří mladých lidí, že? Také zde je spousta hlášek, výprava podpořená kamerou je naprosto excelentní, scénář šlape jako hodinky a dořeknou se věci skoro do všech detailů (jen možná mohl pes nakonec dostat tu kopii klíče), nu a pár scén se tu odehrává v hospodě. :-) Prostě se mi to nakonec přes jistou těžkopádnost v určitých momentech velmi líbilo a uvidím, jak se mi to bude líbit, až na to kouknu podruhé. U některých filmů, nejen pohádek, je to potřeba. ()

BMW12

Za mě hezká štědrovečerní pohádka, hlavní postavy byly sympatické a příběh mě také bavil. Líbilo se mi také, jak bylo udělané nebe, resp. prostor před bránou do nebe. Já jsem tedy s touto pohádkou spokojen. ()

Xeelee

Fakt mi tu vadil svatý Petr. Marně jsem hledal za chováním té postavy nějakou logiku. Přišlo mi, že koná prostě jen tak, aby se děj mohl posouvat jak tvůrci chtějí. Což mi zásadním způsobem kazilo dojem z filmu. Pohádkový žánr dávno ustrnul a moc nového od něj čekat nemůžeme, tak alespoň smysluplně vystavený děj mohl být. Není. Princezně snad muselo být jasné, že rádcové jsou podvodníci, a neudělala nic. Jako chytrá studovaná a emancipovaná žena. Všichni přihlíží jejich řádění, bije do očí, že to není v pořádku, a nikdo nepozná či neudělá nic a málem to skončí tragicky. Řemeslně natočeno slušně a velmi dobře funguje chemie obou párů. Zajímavé je i pojetí pohádky jako týmovky. ()

Necrotongue

S našimi moderními pohádkami to mám tak, že mě buď na první dobrou zaujmou a pobaví, nebo mě vůbec nebaví a v horším případě naštvou. Klíč svatého Petra nesplňoval kritéria ani pro jednu z obou možností. Pohádka sice disponovala několika momenty, u nichž jsem se mohl zasmát, za celou hodinu a půl mě ale nedokázala ani zaujmout, ani otrávit, protože byla prostě taková nijaká. Byla to záležitost jako dělaná pro Štědrý večer, kdy už jsou diváci po večeři, dárky jsou rozbaleny a lidé se v různém stupni přejedení povalují po gaučích, vstřebávají dojmy ze všech těch překvapení, odfukují a sbírají síly na odklízení následků hostiny a řádění Ježíška, přičemž nejsou schopni věnovat dostatečnou pozornost dění na obrazovce. Já ale nejím, takže má pozornost nebyla patřičně rozptýlená, a já jsem si tak všiml vcelku chabého děje, podobně kvalitních dialogů i toho, že mě svým výkonem opravdu zaujal jen Lukáš Příkazký, který dokázal dostat do vodníkových očí nádherný smutek. Nevím no, za mě šlo o velice sterilní záležitost, která mě vlastně neměla čím oslovit. / Poučení: Jsi-li vodníkem, vyhýbej se slunci, otevřenému ohni a dovoleným v Egyptě. ()

Gwaihir

Branou nebeskou kdejaký hříšník projít nemůže, a tak je třeba nejen vrátit ukradený klíč otevírající nejeden zámek, ale současně se i polepšit, což jako pohádkový motiv rozhodně není málo. Vlastně celá úvodní část, která předznamenává další dění, je poměrně neotřelá. Členové ústřední trojice jsou sympatičtí a během jim vymezeného času procházejí docela zajímavým vývojem. Krajně nesympaticky naopak působí záporné duo, takže není problém si přát dobrý konec. 65 % ()

argenson

Jestliže pořád pojedeme ve schématu, že každej král musí bejt senilní dement, to se pak těžko v 21. století vysvětluje smysl existence monarchie, která je přitom jak známo v Evropě stále nejstabilnější státní zřízení.  Líbil se mi motiv nebeského klíče, kterej umí otevřít všechny zámky na světě, ale s tímhle tématem se dalo pracovat víc a líp. A když máme tolik krásných památek, které si vystačí samy o sobě, nechápu opět nutnou digitální bramboračku Zvíkov-Žleby-Sychrov. Ale v kontextu pohádek posledních let je tohle docela príma kousek, to zase jo. ()

zdepapepa

Solidní výkon od všech zúčastněných, zejména pak od pana Janáka (ironicky bych mu měl spíš měřit striktnějším metrem vzhledem k tomu, kolik šancí na pohádky na Vánoce dostává). KSP je pohádka odpočinková, klasická (žádné napodobování Hollywoodu) a bez ambicí na stříbrné plátno. Celý film táhne ústřední trojice, která má mezi sebou dohromady jednu mozkovou buňku a půjčují si ji navzájem. Většinou ji má Tobiáš, ztělesnění Lawful Good alignmentu. Emílie a Vilém mu zdatně sekundují a celkově bych si toto trio dovedl představit i v dalších filmech (nebo z toho třeba udělat minisérii). Ono celkově, když se rozdával rozum, tak ho nepobral vlastně nikdo - svatý Petr má v ... "klíči", když člověk vidí, jak se (ne)snaží dostat svůj klíč zpět. Stráže jsou spíš na okrasu, a z celého hradu je z klaďasů proaktivní snad jen princezna, která ale i přes kritiku úkolů pro nápadníky nic nedělá. Poslední zmínku si zaslouží vodník pohodář, který mi pro změnu evokoval Thoma Yorka v klipu Lotus Flower. Pár kvalitních hlášek, standardní vítězství dobra nad zlem. Co víc si přát? Určitě hodně (s každou další pohádkou je vidět, jak se některé elementy opakují 1:1), ale po zkušenostech z let minulých nelze KSP hodnotit příliš negativně. ()

selfesteem

Za mě tedy 100%. Dívali jsme se všichni na tu samou pohádku? Mám pocit, že ti, co ji zde kritizují se zřejmě více věnovali kapřím řízkům se salátem a rozbalování dárků než jejímu sledování. Za mě velmi vtipná, zábavná, v jednom bodu i napínavá pohádka, která mě upoutala a oslovila. Jen tomu pejskovi jste měli nechat to, s čím si tak rád hrál (a možnost jak, tu přece byla). ()

Wysch

Asi už taková štědrovečerní klasika, kterou si rodina pustí při rozbalování dárků a absolutně ignoruje, co se děje na obrazovce. V takovým případě se to dá zkousnout, řekl bych, celkem obstojně. Slabej scénář, prkenný herecký výkony za pár peněz, nulová produkce, zkrátka klasika posledních let. Bohužel mám slabost pro Bereniku, a tak jedno srdce <3 spešl pro ni a druhá * pro Příkazkýho, kterej si to tak trochu užil, řekl bych. ()

Praxis

Takový slabší odvar Anděla Páně a Zlatovlasky. Naštěstí nehrozí,že byste při sledování chtěli spáchat sebevraždu. Pohádka neurazí,je tam pár vtipných hlášek,roztomile přehrávající Remundová a a Novotný,slabší triky ale jinak vlastně taková klasická podkresovka k rozbalovani dárků. 55% ()

ArsenalEagle

Slušná pohádka s kvalitním morálním kompasem a dobře zpracované postavy (to, že jsou z velké části silně inspirovány z pohádek jiných lze prominout). Příkazký a jeho vodník bavili. Ve výsledku lehounký (nad)průměr co se týká štědrovečerních kousků. ()