Pracuje pro biotechnologickou společnost, která umí manipulovat s časem. Temnou stránku toho odhalí, až když jeho žena kvůli dluhům přijde o 40 let života. (Netflix)

Kozlowski8

Příběh, v němž hrají hlavní roli život a manipulace s jeho délkou, která se dá jednomu sebrat (dárci) a druhému (příjemci) přidat. V zásadě zajímavý námět, ale celkově nedotažený a nepřesvědčivý, s nedostatečně rozvinutými postavami. Herecky průměrné, vizuálně rovněž, atmosféra a hudební stránka docela fajn. Průměrný film. 60 %. ()

Ruadek

Malá sci-fi z blízké budoucnosti, která v portfoliu Netflixu patří k tomu lepšímu nadprůměru. Boris Kunz natočil skvělou žánrovku, a to doslova za pár kaček, která je dostatečně chytrá a dynamická, aby si udržela diváka u těla. Tohle šlape jako hodinky, protože absenci triků dohání zajímavé lokace, hodně scén točených v noci, charismatičtí herci a slušný scénář. Pokud by existovalo obchodování s věkem, mělo by tuhle podobu. Film na mě funguje jako existenciální drama, on jde ale ještě dál a vykresluje nevlídnou vidinu budoucnosti, kde se východ Evropy propadá do uprchlických táborů. Je to i kritika korporátní moci, ukázka síly manipulace jak na jednice, tak globálně. Přitom samotný příběh je naprosto jednoduchý, až detaily okolí, samotné rozvětvení, dělají z filmu něco více. Ano, tohle se povedlo. Silné *** ()

Kushina

Trošku psycho, ale dobrý příběh, avšak velice předvídatelný děj. Skoro mě až sralo, jak moc to bylo čitelný. Ale i tak tohle německé sci-fi nebylo špatné a rozhodně to byl nadprůměr. 60% ()

SpicyNugget

V budoucnosti se lidem podařilo vyvinout revoluční technologii, která dokáže přenášet lidský věk a energii mezi těly. Je to však pokrok na úkor druhých. I když dárce času je královsky odškodněn finančně, jeho život už mu nikdo nevrátí. Max je velmi úspěšným přesvědčovatelem, aby se lidé vzdali svých let, jeho žena Elena je lékařkou. Jednoho dne jim vyhoří byt, který ještě nesplatili. Elena ručila za úvěr svými roky života a ty jí jsou následně odebrány. Přišla o celých 40 let. Z mladé krásky je stará babka. Ale Max to nehodlá nechat jen tak, je rozhodnutý jí roky vrátit zpět… K německému sci-fi jsem byla velmi skeptická, ale nakonec to nebylo špatné. Já mám ráda hrátky s časem, tady ty hrátky byly na postavách i vidět. Děj super, první půlka byla o malinko lepší, než druhá, protože ke konci se už jen kecalo a dobíjelo, pointa byla odhalena, přesto jsem seděla jak zařezaná a dívala se dál. Postavy byly sympatické, na zpracování byl vidět nižší budget, ale vůbec mě to nerušilo. ()

FiVe

Jistá kolerace je tu s filmem vyměřený čas a seriálem půjčovna masa. Ale na Německé nizkoropočták dobré. CZ a SK tvůrci nechť se nechajů inspirovat. Scénář, protagonisté, antagonisté, výprava a hlavně i ta akce. Pecka. P.S. ženy jsou jasné ()

Polux

6/10 | Sem tam dokáže továrna na obsah v záplavě "domácí" předražené a povětšinou sterilní a digifestem přehlcené produkce příjemně překvapit. A obvykle se tak děje v případě nízkonákladové "přeshraniční spolupráce", povětšinou evropské provenience, která tak častokrát zachraňuje streamingovému gigantu reputaci. Nejnovější přírůstek do katalogu Netflixu toto nepsané pravidlo znovu potvrzuje. Film svou premisou připomíná typickou epizodu ze série The Outer Limits jen roztaženou na celovečerní stopáž a výsledný film je na tom stejně. Což je dobrá zpráva, protože podobné epizody, zkoumající hranice morálky a svědomí, ve zmíněné sérii patřily k nejzajímavějším a nejinak je tomu i zde. | Film boduje nápaditou premisou, celkovou atmosférou, důrazem na postavy a situace, ve kterých se nedobrovolně ocitly, spíše než na velkolepé akční atrakce, na skromné poměry rozpočtu stylovým audiovizuálem (znovu se ptám, proč sakra podobné produkce nevznikají jako na běžícím páse u nás?) a správně nejednoznačným závěrem, který zanechá diváka na pochybách, zda "dobro skutečně zvítězilo a zlo bylo po zásluze potrestáno". Stopáž by to možná chtělo o něco málo zredukovat, aby se zrychlilo tempo, které v prostřední části filmu malinko zakolísá, ale jinak jde o poctivou žánrovou práci, kterou nahoru, kromě výše uvedených pozitiv, vytahuje rovněž překvapivě působivý OST. | PeZet ()

Thalin

Začátek vypadal slibně. Myšlenka filmu je zajímavá a drama, do kterého manželský pár spadl, rozhodně taky. Ale zhruba od půlky se to začíná táhnout a děj mě přestával bavit. Možná kdyby celá ta tahanice v Litvě měla trošku jiný spád, tak by mě chytlo víc. Ale takhle je to solidní průměr. ()

babuška

výborný téma, ale potenciál já nevidím, moc se to vleče a prodlužuje, 90 min., by stačilo až až, jinak herecké výkony ujdou to jo, ale nemá to šmrnc jako in time, téma je vlastně stejný, do diváka buší moralizace, že bejt jeden den bohatej, druhej seš chudej, to provází film celou dějovou linkou, to mně sralo nejvíc, 2/35% ()

Tadas

Němci se docela předvedli, scifi o budoucnosti miluju, ale k dokonalosti tomu dost chybělo, přirovnal bych to k horšímu dílu Black Mirror, chybělo napětí a nějaké lepší vsunutí diváka do děje a do cítění postav. I tak ale zasloužených 60%. ()

redsparrow

Zajímavý námět i vizuál, jen scénář už od půlky začne dost pokulhávat a půl hodiny před koncem, kdy už by tomu slušelo nějaké rozuzlení se děj úplně rozplizne do podivného chaotického a hlavně nudného přešlapování. Konec už vypadá jako kdyby to někdo prostě utnul, protože už nevěděl co dál. Vyznění asi že korporace jsou zlé, tak jo. ()

milbelQ

Pozrieť film od Netflix & Nemecko to vskutku môže byť v celku hrdinský filmový čin. Prekvapenie hneď od začiatku - obchod z ľudským životným časom, super nápad 👍 Herecké výkony zvládnuté. Dej sa odohráva v blízkej budúcnosti - ČO NÁM TÝM NAZNAČUJÚ 🤔 Máme sa obávať ❓ Určite odporúčam pozrieť v skutku ma ten film pobavil. Štyri **** za scénar, nápad, kameru je to určite od Netflix 👍 ()

futislav

Neotřelý nápad, napínavý děj a zajímavý konec, to jsou věci na Netflixu velmi ojedinělé. Zároveň taková nenápadná masírka, jak by měl podle chorých libtardích mozků vypadat Berlín za pár desetiletí. Žádná zvířata už se nechovají, složení obyvatelstva pestře černobílé 50:50, všude jen elektromobily a větrníky. Za to musím bohužel jednu hvězdu sundat, protože je to čirá utopie. Je to sice Sci-fi, ale proč zacházet do takových absurdit ? ()

JB001

Nebylo to vůbec špatné. Ba právě naopak. Na Netflix nadprůměrná záležitost, která se mi moc líbila ()

sh4ris

Myšlenka zajímavá, provedení velmi dobré, včetně kamery, efektů a hudby. Ale z té stopáže a některých zbytečných/rozvleklých scén jsem taky málem zešedivěla... rozhodně se ale není za co stydět, lepší 3,5 hvězdy. ()

flyer.nick

Ucházející sci-fi thriller. Není to nic světoborného, ale není to ani úplná blbost. Má to pár originálních nápadů, vizuál taky není k zahození a vlastně to nemá ani nějaký trapný happy end, ani nastrčené menšiny, což musí člověk po té spoustě hollywoodských ptákovin ocenit. ()

Hixx

Kto by to čakal že aj Nemci dokážu natočiť zaujímavý scifi o kšeftovaní s časom. Vizuálne to bolo spracované na úrovni, príbeh nebol originálny už tu niečo podobné bolo, ale pozeralo sa na to fajn taktiež herci podali solídny výkon. ()

SkeeveTulp

Mělo to slušný potenciál, tvůrci asi věděli, co chtějí natočit, ale netušili jak. Takže fajn téma, místy zajímavý vizuál, pěkná muzika, průměrní herci, divná režie,... horkotěžko tři hvězdičky. ()