Devětatřicetiletá zpěvačka Deloris zpívá v baru herny Nevada Club v Renu. Je milenkou majitele podniku, překupníka drog Vinceho LaRoccy. Jednoho dne se stane svědkyní vraždy. Hledá pomoc u policie a detektiv Souther ji jako korunní svědkyni v chystaném procesu s Vincem ukryje v karmelitském klášteře. Deloris zpočátku odmítne, ale když zjistí, že mafián na ni vypsal odměnu, svolí. Přísná matka představená souhlasí jen na naléhání biskupa a představí ji ostatním sestrám jako sestru Mary Clarence z kláštera v Renu. Od svého nástupu má však Deloris problémy nejen s matkou představenou, ale také s řeholním životem jeptišek. Nakonec ji matka představená přidělí k pěveckému sboru. Deloris se s vervou pustí do práce a za několik dní se objeví první výsledky. Sbor poprvé nezpívá falešně. Jak se úroveň sboru zlepšuje, přichází do kostela stále více lidí. A když Deloris přesvědčí ostatní, aby se věnovaly práci mimo klášter, jeho sláva roste. Přiláká však pozornost médií. Netrvá dlouho a Deloris se mihne na televizní obrazovce. Zanedlouho jí Vince se svými zabijáky vypátrá a unese zpět do Rena. Jeptišky to tak nenechají a vydají se jí na pomoc. (TV Nova)

Tunri

Film mého dětství, měním ze 3 hvězdiček na 4, vždy mě to znovu pobaví. Není to vyčerpávající komedie, spíš je to humor v originálním prostředí + zpěv. Maggie Smith je vážně úžasná a to všude! ()

Filomena.I.

To mne tenkrát kamarádka - sestra řeholní bez hábitu - v Bratislavě hnedle po příjezdu lapila pod křídlo se slovy „To musíš videť!“ a odtáhla k mému údivu na „Sestru v akci“ v hábitu. V slovenskom biografe s českými titulky, kdy ještě Češi a Slováci byli bratry, poštovní známka nebyla za-hraniční a pár vládníků a nacionalistů z nás neudělalo cizince zakrojivše drápem svým ostrým v půli. Tato bláznivá komedie (rozuměj film) vykřesala u mě hurónský smích v kolena plácající, jakož i u mé sousedky, jakož i u publika všechněho. Řehtání až k slzám. Zážitek božský! Zkrátka Sestra v akci mne nemohla uvítat důstojněji. A ačkoliv nejsem příznivec amerických komedií, pro tuto bláznivou nostalgickou vzpomínku nemohu dát méně než čtyři. ()

Amper01

Když na něj natrefím, rád si dám opáčko, protože ty jejich zpěvy opravdu chytnou za srdce. A vlastní příběh taky není nějak extra přehnaný. Prostě oddechovka k čaji o páté. ()

zdeny99

Díky vynikající Whoopi Goldberg se tahle průměrná komedie stává značně nadprůměrnou. [17311. hodnocení, 230. komentář, 69%] ()

dj.kouba

Byla by to průměrná, možná podprůměrná komedie, kdyby nebylo skvělé Whoopi Goldberg a neméně skvělého hudebního doprovodu. Možná ze mě ale trošku mluví jakési citové pouto, jelikož jsme pár písniček z filmu zpívali v našem "úžasném" školním sboru :-). Vím , že tento film mě nikdy neomrzí, vždycky se u něj zasměju, proto za 4*. ()

Akana

Dneska už legendární komedie se snaží usmířit dvě stránky Ameriky: tu nablýskaně entertainerskou a tu okázale zbožnou. Scénář je celkem průměrný a lehce předvídatelný, zachraňuje to Whoopi Goldberg, Maggie Smith, Kathy Najimy a excelentní scény s jeptiščím sborem. Jsem rád, že jsem to po letech konečně viděl, ale podruhé už nemusím. 70% ()

char_t

Jako muzikant (a navíc člověk od sborů) nemůžu dát míň, už za ty parádní songy, kterých se ani po víc než dvaceti letech nemůžu nabažit... ()

helloween93

Dlouho mi tahle komedie unikala, ale zase o tolik jsem nepřicházel. Film táhne podle očekávání Whoopi Goldberg, záporák Keitel byl slušnej a sborové scény byly asi to nejzajímavější na tomhle filmu. btw ty vysoké tržby celkem nechápu. 3* ()

MickeyStuma

Komediální snímek s Whoopi Goldberg v hlavní roli, která opět rozvinula svůj komediální talent v plné palbě. A nic naplat, komediálnost vyzdvihla i její česká dabérka Jana Andresíková, která ji pojala úplně stejně, jako František Filipovský Louise de Funèse. Divoká a prostořeká zpěvačka z Las Vegas je coby svědkyně vraždy ukryta v klášteře mezi jeptiškami. Už předem je jasné, jak to celé může dopadnout. Ale ouha. Když se dostane ke klášternímu sboru, vše najednou vezme obrat. Klášter z počátku považuje za hrůzu, ale každým dnem začíná jeptišky a jejich církevní význam chápat. Role Dolores je Whoopi napsána doslova na tělo a tak je jejím vlivem snímek zábavný, velice živý, plný hlášek a i nějaké té akce. Po divácké stránce zanechává hluboký dojem z filmového zážitku a to nejen krásným zábavným příběhem, ale i známými písničkami v podání chorálu jeptišek. Je až s podivem, jak nestárne a jak dokáže pobavit i dnes. ()

Rathalos

Sestra v akcii je uz klasika medzi komediami s vybornou Whoopi Goldberg v ulohe mnisky s dobrou hudbou,myslim,ze je to skvela zabava a super film na vecerne pobavenie sa pri telke...:-) ()

salamandrr

Výborná B komedie, která se opírá o excelentní hudbu...jednou za čas se na to rád kouknu whoopi g. a maggie s. tady předvádí herecký koncert ()

foundation

Whoopi Goldberg je do tej ulohy ako stvorena. Je to mozno 5-7 rokov co so to videl naposledy a ako jedine z toho filmu si pamatam ju a jej hlasky ()

Sestra v akci našla režiséra

Sestra v akci našla režiséra

03.10.2021

Hudební komedie Sestra v akci z roku 1992 se dočká dalšího pokračování. Takřka 30 let od vzniku prvního dílu se tak herečka a moderátorku pořadu The View Whoopi Goldberg vrátí do jeptiškovského… (více)