viperblade

Ivan Reitman je výborný režisér. Jeho filmy si zachovávají vždy nadhled, eleganci a hlavně humor, který není ani v nejmenším pokleslý. (Mluvím hlavně o Krotitelých duchů 1 a 2.) A pokaždé si k tomu přizve kvalitní herce. A tenhle film není výjimka, takže plné hodnocení je tu zcela oprávněné. Navíc, nebudu ani trochu kecat, když řeknu, že tento film má opravdu duši. Rád se na něj znovu podívám. A věřím, že mě nezklame ani podruhé, potřetí... ()

castor

Na tuhle roli se zvyká sakra dobře a zatraceně rychle. Zatímco u skutečného prezidenta Američan zamlaskal dojetím, když sledoval, jak láskyplně se chová ke své manželce a páru pejsků, u jeho dvojníka to začalo s rozpaky. Jenže pravý vládce Bílého domu je ve skutečnosti hovado, do psů za oponou klidně kopne, jeho politikaření je zkorumpované, jeho manželství ztuhlé, jeho milenka nadržená. A právě další úlet se sekretářkou se mu stal osudným, upadne do kómatu a jeho tým vymyslí ďábelský plán. Dvojník Dave to musí vzít za nejmocnějšího muže světa. Jenže ten je prezidentův pravý opak: dobrosrdečný, citlivý, obyčejný chlap, což pozná i první dáma. Navrch šéf prezidentova štábu chce tahat za ještě temnější nitky. A právě intrikány v pozadí začínají šokovat Daveovy reformní kroky. Ivan Reitman je solidní komediální tvůrce, scénárista Gary Ross už příjemně překvapil s komedií Velký a pak i se Seabiscuit, situační humor tak funguje, herecky je to také jízda (hlavně Kevin Kline a Frank Langella). Ve výsledku tu tedy máme další z řady poctivých laskavých amerických limonád let devadesátých. Buďme za takové rádi. ()

troufalka

Věřím tomu, že Američané při záverečných titulcích tleskají nebo roní slzy do kapasníku. Ti schopnější možná obojí ...? ()

pepo

veľmi príjemny film, rešpektujúci všetky klišé, no robí to veľmi inteligentne a uvoľnene. Veľkú zásluhu na vydarenom výsledku majú hlavne vynikajúci herci na čele s Kevinom Klineom a Sigourney Weaver. ()

lamps

Učebnice chytrého humoru a lehké politické satiry. Nevídaná plejáda patřičně využitých hereckých hvězd v nereálném, avšak stoprocentně účinném a inteligentně vypointovaném příběhu ze zákulisí vysoké, korupcí a přetvářkou prolezlé politiky. Úlisně šmejdský Frank Langella versus tradičně dokonalý Kevin Kline spolu s přesně zabudovanou romantikou a silným finále tvoří mega příjemný zážitek, který v součtu nemá výrazně slabších míst (snad jen předfinální část pod tíhou nahromaděných konfliktů trochu drhne). Při závěrečném loučení s šéfem ochranky Vingem Rhamesem jsem měl fakt na krajíčku... 85% a ta pátá * za čiré názorové i pocitové sympatie. ()

Big Bear

,,Dejve, Amerika je nemocná a ty ji vezeš do nemocnice.. '' ------ Tohle byl takový mix Prince a chuďase, Being There a Amerického prezidenta... Neříkám, že se mi to nelíbilo. Bylo to milé, o tom žádná. Na komedii tam však toho humoru bylo málo a těch pár grimas ,,Boba'' Langelly to nezachránilo... O té naivitě se nebudu raději zmiňovat, beru to prostě jako takovou pohádku pro dospělé. Zato tam bylo dost té romantiky a romantika v Bílém domě, to je vlastní žánr... Je mi jasné, že Amíci tohle všechno mají moc rádi, ale zdá se mi že je toho k nám všeho již krapet přeimportováno... Trochu jsem se děsil závěru, opravdu šílím, když na konci většiny filmů, kde se nějak vyskytne prezident USA všichni tleskají a mávají prápory... Naštěstí tady to tvůrci celkem solidně ustáli a bylo to jen přecukrndlované. Co jsme musel uznat bylo, že Ripleyové bych ty její roky vůbec neřekl a vypadala dost dobře... Dávám tři krabice důkazů o korupci. * * * ()

Rominator

Dave Kovic (Kevin Kline) je vybrán jako prezidentův dvojník, ale náhoda tomu chce, že bude muset za skutečného prezidenta Billa Mitchella, kterého postihne mozková mrtvice, zaskočit na plný úvazek... Pohodový film s příjemným hereckým obsazením. Arnold Schwarzenegger se objeví pouze v cameo roli, aby dětem řekl, že nemaji jíst koblihy. ()

HAL

Nepříliš výrazná romantická a politická komedie o záměně dvojníků. Romantická bohužel mnohem víc než politická, a byť ústřední herecká dvojka Kline s Weaverovou to táhne dobře, stejně je vidět že Reitman už se pomalu propadal do svého slabšího období. Za zmínku stojí že "cameo" Arnolda Schwarzeneggera tu ve skutečnosti není ani tak jako vtipné cameo, ale naopak reálně nejpřesněji obsazená role - Arnold už tou dobou několik let dělal poradce prezidenta Bushe. ()

kingik odpad!

Hodně se divím, že jsem tohle dokázal sledovat až do konce. Americký prezident má identického dvojníka, a z jejich záměn vyplývá většina situací. Kriste na nebi, ale co je na tom zajímavého!!!! Kevin Kline a Sigourney Weaver jsou dobří herci, ale v tomhle filmu snad účinkují nějakým omylem. Přísahám, že jsem se ani jednou nezasmál. Nebylo čemu. ()

Legas

Ani ne tak komedie, jako spíše pohádka s občasnými narážkami na vládní systém USA. Dave je takovým tím příjemným typem ničím neurážlivého filmu. ()

Anderton

V 90tych rokoch film na sobotný večer, v dnešnej dobe film na nedelné popoludnie, ak nejde nič zaujímavé niekde inde. Väčšinou nikde nič nejde takže som neprepol a dalo sa. Nechce Reitman dojsť pozrieť tam, kde má korene a natočiť romantickú komédiu o našich vládnych predstaviteloch? Hneď by som išiel do kina na slovenský film. ()

predators

Už jste někdy snili o tom, být prezidentem? Co byste změnili nebo udělali jistě lépe? :-) Tak tento film budiž vám příkladem. I z obyčejného člověka se může stát nejvlivnější osoba planety. Ale pozor, stejně tak rychle může o všechno přijít. Dave si ale ví rady, takže jej čekají jen příjemné povinnosti, změna k lepšímu a pár starostí o to, jak překazit plány jednoho zavšiveného podřízeného:-) Celkově příjemná podívaná se šťastným koncem, jak jinak...:-) 70% ()

Eawy

Inteligentná zábava s jemným nádychom romantiky pri ktorej nezaspia muži. Toto by bola asi definícia tohto filmu. Narodila som sa iba rok pred tým ako ho natáčali, a myslím, že urobili dobre. Videla som ho asi pred desiatimi rokmi a spomenula som si naň pred nedávnom. Opätovné videnie ma ešte viac presvedčilo o tom, že staré dobré komédie a romanťáky budú asi vždy krajšie ako ti e novodobé. Neviem prečo ale je to tak. Pre niekoho trápne vyznania lásky(ktoré v tomto filme neboli), pre mňa krásne vyzúrenie talentovaného scenáristu a perfektné stvárnenie úžasnými hercami. 100% ()

Slartibarkfast

Příjemná rodinná komedie o člověku, který se díky své podobě s prezidentem dostal na jeho místo. Příjemné herecké obsazení, klidný a solidní průběh, žádná hloupost. Opravdu jsem byl příjemně překvapen a ani po letech tento film neztrácí na svých kvalitách. Vřele doporučuji na nudné Nedělní odpoledne. 80% ()

nash.

Pohodovka, která ani při x-tém shlédnutí nic netratí na dokonalosti. Zásluhu na tom má, především Kevin Kline skvělý od první do poslední minuty. ()

Tomco

uvodna sekvencia intimneho aktu je veru prijemna :). osobne moc nemusim kevina klinea, ale postupne zistujem, ze mi v niektorych filmoc az tak neprekaza, a toto je prave jeden z nich. v celku zabavna komedia. ()

dopitak

Taková slaďárna s hodně hlubokým přesahem do amerického politického vlastenectví. Samotný nápad dubléra, provedení, a také postava Kevina Kline, velmi pozitivní. Viděno v původním dabingu z AB Barrandova v režii Jiřího Stracha. Přes velký nepoměr počtu dabérů k počtu hercům dobrá práce. ()