Bláznivá komedie se satirickými a parodickými prvky Divoká stvoření má leccos společného s vyhraněnou poetikou legendární skupiny Monty Python. Jeden z předních členů tohoto seskupení, John Cleese, je ostatně spoluautorem scénáře, spoluproducentem a protagonistou bizarního příběhu, v němž ošetřovatelé jedné anglické zoologické zahrady musejí čelit novému vedení, dosazenému nabubřelým miliardářem Rodem McCainem. Nový ředitel Rollo Lee a McCainova manažerka Willa Westonová však postupně přecházejí na jejich stranu a pomáhají jim bojovat proti šéfovi a jeho nepoctivému synovi Vincemu. Všemi silami a s pomocí nejrůznějších lstí se brání záměru zoologickou zahradu zlikvidovat... Snímek těží ze situační komiky, dané zejména prostředím, z dobře vypointovaných gagů, z různých záměn a dvojsmyslů a v neposlední řadě i z černého humoru. Při jeho natáčení se sešli tvůrci a herci z velmi úspěšné britské komedie Ryba jménem Wanda (1988). Po prvních testovacích projekcích John Cleese přepracoval některé scény a režiséra Roberta Younga nahradil při dotáčkách Fred Schepisi. (Česká televize)

Aiax

Je málo filmů, kde si člověk může naplno užít Johna Cleese (a bylo by jich málo, i kdyby jich bylo hodně) a Fierce Creatures je jedním z nich. Právě díky němu má u mně tahle lehce nadprůměrná, vcelku příjemná, ale přece jen malilinko nudná a předvídatelná podívaná jednu hvězdičku navíc. ()

togaf

John Cleese je můj oblíbenec, ale tady nemá ty správné parťáky a osobně stále tvrdím, že J. L. Curtis je ošklivka a ani velký výstřih z ní krásku neudělá. Michael Palin je na proti této dvojce naprosto dokonalý hmyzák s příliš prořízlou pusou. Přes všechny výhrady je to milá komedie. ()

Derek

na niektorych sexualnych narazkach a dvojzmysloch som sa smial nahlas, ale nebolo ich zas tolko ako som cakal co film dost zraza dole (a i vdaka tomu sa nechyta na vtipnejsiu rybu menom wanda). vtipne, ale ziadna klasika medzi komediami to nie je (co je skoda)... ()

d-fens

Vtipná paródia na "americké" videnie sveta cez peniaze, zvyšovanie zisku, minimalizáciu nákladov, ekonomickú optimalizáciu a nevkusnú vtieravú reklamu, miestami dotiahnutá ad absurdum (ošetrovatelia zvierat vo zvieracích prevlekoch, "kancelária" v nevyužívanej klietke, riaditeľ zoo so sakom oblepeným reklamami...) ()

fmash

„Vy rozumíte zvířatům? Nijak zvlášť, ale hodně jsem jich snědl.“ Podobně fousatých vtípků je v této absurdní komedii dostatek (a těch chlupatých rovněž tak). Jsou ale podávány po anglicku a tak se ani v nejtrapnějších situacích, do nichž se protagonisté dostanou, divák necítí zoufale (i když pravda, Mr. Bean je též Angličan a u jeho gagů se často zoufale cítím). Některé scény jsou sice poněkud Cleesovsky přepálené, ale s trochou nadhledu… Začal jsem se dívat zcela náhodou a už jsem se neodtrhl, protože jsem se od samého začátku královsky bavil. Trochu jsem váhal, jestli si tento snímek zaslouží 4 hvězdičky, ale při vzpomínce na svůdný úsměv J. L. Curtis, jíž to opravdu slušelo, se tomu neubráním. ()

HappySmile

John Cleese je skvělý scénárista a když v tom ještě sám hraje, a to v již osvědčené dvojici s Jamie Lee Curtis (Ryba jménem Wanda), tak ten film prostě nemá chybu. Skvělá zábava od začátku až do konce. ()

Martin741

Sympaticka komedia bez poriadneho deja s dobrymi frkmi, a Jamie Lee Curtis /kultovy Halloween 1978/, na ktorych sa da obcas zasmiat. ChvalaBohu vsak tvorcovia dieru do sveta s tymto nespravili. 70 % ()

C0r0ner

Jak mi mohla tak dobrá komedie tak dlouho unikat? A jak to, že je obecně tak málo známá? Do plné palby tam sice ještě něco málo chybělo, ale dobrých vtipů bylo v Divokých stvořeních přehršel a díky rozumné stopáži jsem se ani nestačil dívat na hodiny. K tomu se přidal pěkně zamotaný scénář, takže ve výsledku velmi milé překvapení. 90% ()

Wormboy

Nie tak dobre ako Ryba menom Wanda, ale stale velmi vtipne. Herci su vyborni, niektore napady skvele a zaverecne oslovenie fantasticke;) 3,5/5* ()

MJMilan

On ten začátek dává této komedii celkem dost komerční a Americký nádech, avšak postupem času se to celé promění v celkem dost dobrou komedii s Britskými prvky humoru. Obvzláště dvojka Palin & Cleese tomu dali pořádně na frak a Jamie Lee Curtis to dotáhla do skvělého konce. Divákovi bych doporučil neodcházet po první půlhodině, ten konec stojí za to.... ()

andrii

Drahá, "rodinná" zvířena rozvíří ve velkém nejen peří u výra velkého. Fauna /po/ fauně. Lekce pro homo sapiens. Au, a spadne klec, kterou lehce roztaví. Ach. Rolls - Royce mezi mužnými druhy. Rollo Lee, před kterým se na pozoru musí mít nejedna příslušnice z rodu šelem kočkovitých. ()

filmmovier

První polovina je sympatická komedie, která se tváří, že se v ní nic "divokého" dít nebude. Omyl! Druhá polovina naprosto otočila, a to, co v ní tvůrci předvádějí, je neskutečný nářez! Nejvíc se rozhodně vyřádil Kevin Kline, ale naprosto geniální jsou tu samozřejmě i John Cleese a Jamie, která je navrch ještě tradičně sexy. Naprosto boží krásně ujetá geniální komedie s fantastickým obsazením a originálním prostředím (co si budem) v mých očích naprosto předčila taktéž skvělou Wandu, ale tohle je prostě úplně jiný level humoru. Paráda! 85 %. ()

Mrkvič

Místy trochu přehnaná komedie, ale příjemně překvapí. Množství hvězd ne vždy zaručuje úspěch, ale tady to naštěstí platí. Chvíli diváka oslňuje svýmy půvaby Jamie Lee, potom namáhá bránici svým řečnickým uměním John Cleese a nakonec vyloudí úsměv na tváři roztomile ujetý Michael Palin. Asi jediný, kdo ve filmu působí oproti zbytku naprosto trapně a nevhodně, je Kevin Kline. Bohužel právě on tu má dvojroli a bohužel ani jedna z těch rolí nepůsobí ani trochu v duchu filmu. ()