Zvoník u Matky Boží

Zvonár u Matky Božej

The Hunchback of Notre Dame

Animovaný / Drama / Rodinný / Muzikál

USA, 1996, 91 min

Aj keď sa Disney štúdio samozrejme muselo zriecť tragickosti Hugovho románu, predsa len natočilo dospeláckejšiu disneyovku, ako by sa dalo čakať. Príjemný temný look, nekompromisný záporák a určité neinfantilné vychytávky. Do toho nespočítateľné množstvo piesní, už tradičné komické vedľajšie postavičky a záverečné dojáky robia z tohoto mixu dielo nemalých kvalít.(26.11.2014)

Čekal snad někdo, že chlapci od Disneyho doslovně převypráví román VIktora Huga? Já ne. A byla jsem spokojená. Dostala jsem od Huga jen to, co mě neuvrhne do deprese na příštích několik dní a k tomu opět perfektní animace a nakonec i nějaké ty slzy. Je to možná jedna z těch slabších klasik od Disneyho, ale pořád je to klasika!!! A mimochodem - Leona Machálková, která mluví a zpívá Esmeraldu v českém dabingu je NESROVNATELNĚ lepší než originál!!!!(13.1.2011)

• tron

Ak ste nečítali asi miliónstranovú Hugovu knižnú megapredlohu, ste vo výhode. Inak vás trafí šľak z trápne neškodnej, komickej a rodinnej pestrofarebnej šou, obohatenej SPOILER neznesiteľným šťastným koncom SPOILER a trápnymi komickými postavičkami. Bolo by šialenstvom čakať od Disney Pictures antickú tragédiu, na ktorej konci na hranici vzbĺkne nejedna hlavná postava. Iste. Ale i bez znalosti románovej predlohy sa jedná o hlúpy animovaný rodinný americký film v najhoršom zmysle slova, ktorý podceňuje detského diváka (o dospelom nehovoriac). Viac v mojej recenzii na Cinemaview, kam už nepíšem: http://www.cinemaview.sk/clanok/1271/detail/zvonar-u-matky-bozej(23.1.2006)

Milé překvapení. Na to, že se jedná o Disneyovku primárně určenou pro děti, mi příběh přišel docela dospělý (samozřejmě až na postavy kamenných soch), zejména soudce Frolo působil opravdu démonicky. Předlohu jsem sice nečetl, ale neřekl bych, že její srovnávání s převodem na plátno je významené kritérium pro hodnocení filmu, obzvlášť animovaného. Animace docela pěkná, hudba a písničky tradičně u disneyovek výborné. (HD, orig.)(28.10.2013)

Záplava fialové mě ihned strhla stejně tak jako velmi dospěle odvyprávěný příběh. Hlavní motiv filmu mě odzbrojil, protože dokáže vypovídat o opravdových problémech, hlavně lidí, kteří jsou nějakým způsobem ponižováni, utlačováni nebo šikanováni. Je řečeno mnoho pravd reálného života, především psychické týrání a ponižování někým blízkým, kdo by vás měl mít rád, je tu popsáno dost věrohodně. Jedna z nejlepších, nejdojemnějších disneyovek s nejsympatičtějšími hrdiny.(12.6.2015)

• - Autor knižnej predlohy sa volá Victor Hugo, rovnaké mená nesú aj dva kamenné chrliče, s ktorými sa Quasimodo zhovára. (slavo_held)

• - Snímek obdržel nominaci na Zlatou malinu v kategorii Nejhůře napsaný film s výdělkem přesahujícím 100 milionů amerických dolarů. (Coldrex)