Nick Wild pracuje jako bodyguard v Las Vegas. Zároveň ví jak být profesionální zabiják a má tak trochu problém s gamblerstvím. Když mu kamaráda zmlátí sadistický gauner, Nick zasáhne a zjistí, že onen násilník je synem mocného mafiánského bosse. Nick se tak ocitne v podsvětí a na stopě mu je jak policie, tak i mafie samotná. Na Nicka tedy čeká sázka nejvyšší, hra o život začíná. (Filmbox)

Spooner

Celkem netradiční, ale dosti stylová stathamovka, v níž se spíš hraje blackjack než mlátí lidi. I tak to ale hodně rychle uteče, a když se Statham utrhne ze řetězu, je to hodně brutální a po choreografické stránce i dost nápaditá jízda. I Simon West ještě občas umí, když chce. ()

Wacoslav1

Nic se nezměnilo. Není to vyloženej odpad jako Redemption, ale Jason si pořád jede v zajetých kolejích nudy a pokusů o rádoby herectví. Scénář to snad nemá (i Exp 2 jsou proti tomu Oscarovka) West to taky nepodržel, protože je evidentně akčním režisérem a tohle nedal. Statham chlastá a gambluje, nosí vánoční čepičku, nechá se naoko zmlátit, aby jeho kámoš udělal dojem na buchtu. Hází po protivnících Divoké karty. Všechno je zpomalený nebo zrychlený. A hlavně se v tom filmu lautr nic neděje. Cesta do pekla. Takhle už fakt dál ne.10% ()

Davies182

Statham jiný. Celkem dost jiný. Ne nutně špatný, nudný anebo nezajímavý, to vůbec ne. Drama fajn, akce super. Jenom na mě těch kamenných, smrtelně vážných ksichtů bylo prostě moc. Dovedu si to představit spíš jako výživný kraťas než plnohodnotný thriller. ()

Xmilden

A vlastně jsem docela spokojený, po delší době sympatický Jason, který občas prohodí i nějakou tu solidní hlášku. Příběh pár slušných nápadů obsahuje a souboje vypadají zajímavě. Žádný bordel, jako je tomu například v Seagalovkách se nekoná ani náhodou. Simon West je zkušený rutinér. Potěší fakt že se to celé neodehrává tak nějak automaticky od bodu A do bodu B. 60% ()

Fiftis

Wild card ponúka slušný príbeh s tvrdým chlapíkom Jasonom Stathamom, ako babrákom v hlavnej úlohe záporáka. Film hlavne hrá na vynikajúce monológy hlavného predstaviteľa už spomínaného Stathama, pretože tie hlášky sú naozaj perfektné. Čo však zadrháva sú miestami hluché miesta v scenári, ktorý chcelo ešte trošku doladiť. Na to, že sa tu jedná o Stathama, tak má film veľmi málo akčných scén, skoro, akoby ho tvorcovia šetrili. Bitiek je tu fakt veľmi málo, ale keď už nejaká je, tak krvou sa nešetrí a lietajú rany sem a tam. Čo mi ďalej vadilo je miestami neprehľadná kamera pri bojových scénach a ešte ku všetkému to hrozné spomaľovanie záberov mi to všetko len znepríjemňovalo. Inak ľahký nadpriemer. ()

Shakers

Výborný Satham, Oscarový scenárista a ... rutinér Simon West. Prvá polka filmu fajn, príbeh a postava ušitá Stathamovy na mieru, ale potom príde dlhšia nudná pasáž, kde si Jason povie: Ku*va musím vypadnúť, ale na to aby som vypadol potrebujem prachy, vela prachov. Samozrejme viem, že musím vypadnúť, ale čo by som si niečo ešte nenahrabal, niečo nevypil, kým dôjdu drsný chlapci ako šmrglpapier a potom to zas vo finále rozbalíme. Podla mňa fakt škoda. Fajn úvod, fajn záver, luxusné aj keď len 3-4 fighty, ale totálne nudný stred filmu o Jasonovom šťastí v kartách. Jasonna mám rád, keby som bol opačného pohlavia určite by som mu dal, žiaľ nie som takže mu nedám ... ani len to vyššie hodnotenie. 65% - 3* ()

S.Quentin QUALE

A tak jednou za čas.... Moc jsem teda nepochopil epizodu s Black Jackem, ale jinak se jedná o jednoduchou akční eRkovou řezbu, na které je vidět, že Simon West už má něco za sebou, protože se nebojí poexperimentovat s kamerou a střihem, přičemž zůstává naprosto neZběsilý (a to i díky super hudbě). Stathamovy cigánský férovky jsou samozřejmě přečipovaný, ale naštěstí chybí cokoliv dalšího dementně přepálenýho, takže si pro mě teda dost překvapivě budu muset na zvracení počkat až na střešní honičky aut v Rychle a zběsile 7. Spokojenost. 70% ()

Rominator

Akce nebyla vůbec špatná, ale problém je v tom, že v celém filmu jsou pouze tři scény, kdy Jason Statham přepne do úplného bojového módu. Prostě a jednoduše řečeno, akce je málo a příběh bohužel neoslní. Nezbývá než doufat, že si Statham napraví reputaci ve snímku Rychle a zběsile 7 (2015). ()

misterz

Jedna z najlepších Stathamoviek, akú som v poslednej dobe videl. Perfektná réžia S. Westa dokázala navodiť výbornú atmosféru okolo záhadného chlapíka Nicka Wilda, Stathamovi táto rola neskutočne sekla. Narozdiel od klasiky filmov s týmto hercom, je tu síce málo bitiek, ale aj to málo čo tu je, je natočených s precíznou dokonalosťou, úplna lahoda akčných scén. Samozrejme, pomenej akcie ani najmenej nevadí, film si dokáže diváka získať aj slušným, gangsterským príbehom a hlavne svojou jedinečnou atmosférou. Miestami mi niektoré scény absurdne pripomenuli Sin City a chlapíka menom Marv. Jasný nadpriemer. 80/100 ()

mzss1

|20%| Tak jsem se konečně dočkal. Další film s mojim akčním oblíbencem Jasonem Stathamem. No, musím říci, že jsem v totálním šoku. Tohle byla hodně velká podpásovka. Rozhodně nepřehnáním, je to můj názor a toho si budu nemilosrdně držet. Takhle jsem dlouho nebyl zklamaný. Mnohými kritizované filmy Mechanik, Safe, Elitní zabijáci a já nevím co ještě – to byly skvělé filmy na 4* až 5* někdy. Parker – to už bylo slabší, nicméně furt rovné 3*. No jo, Statham se začal objevovat v nesprávných filmech. Ono už začátkem lonského roku se nevyvedl Homefront. Možná by si to zasloužilo 3*, ale já tomu dal 2*. Řekl jsem si, sakra, Jason měl smůlu na filmy a do tohohle jsem vkládal velké naděje. Režisér Simon West se v poslední dobou rozjel s akčními filmy. Jeho filmy mám rád. Noc Air je stará dobrá klasika, prostě špička – 5*. Generálova dcera je výborný thriller, kde k úplnému nadšení nechybělo daleko, takže lepší 4*. Lara Croft – to mi moc nesedlo, ale natočené to bylo celkem pěkně – 3*. Mechanik Zabiják – skvělý akční thriller se Stathamem – 4*. Pak následoval film Unesená s Cagem . bylo to tak na 3*, ale já nakonec ty slabší 4* dal – bavilo mě to. Poté přišel trhák Postradatelní 2 – tomu nešlo vytknout snad nic. Takže jsem byl přímo nadržený na tento snímek, Wild card. A ono se to rapidně nepovedlo. Nejde mi ani o to, že ve filmy byly jen 3 soubojové scény a žádná akce. Ale celkově tu určitě byl pokus udělat něco jiného, něco překombinovaného. Rozhodně bych se tomu nebránil. Upozornuji, že nejsem ten typ diváka, kdy se drží jedině jednoho žánru co má rád. Řekne si, jedině akční žánr, a když to bude trošku žánrově jiné, je to blbost – to rozhodně nejsem já. Ale zde opravdu netuším, co to bylo za žánr či kombinaci. Thriller ? No to nevím, ani krimi, ani akční, prostě nic. Jason Statham zde měl velmi zvláštní postavu a její charakter. Musím uznat, že to Jason zahrál celkem dobře, takže chyba nebyla v něm, ale v jeho zvolené postavě. OD začátku to působí dost nezáživně, Statham to tahá docela dobře, ale není to ono. Nic výrazného se ve filmu neděje. A scénář ? Ten jsem vůbec nepobral. Ne, že bych ho nepochopil, ale vůbec se mi nelíbil. Nepíší zde velký komentář, abych film shodil, jen se snažím (možná marně) vyjádřit mé velmi rozpačité pocity. Myslel jsem, že se bude Statham klasicky mstít za to, co ti padouchové udělali jeho bývalé přítelkyni. Ale jak to bylo pojato a jakým se to ubralo směrem ? Dokonce i ona si z toho pak nic nedělala. Že by to byl drsný styl natažený do tohoto filmu ? To asi ne. Statham tu dále hraje v casinu. Vyhraje si asi půl mega, jenže pak si uvědomí, že je to málo, přeskočí mu, začne hrát znova nakonec vše prohraje. No ty vole ! Nějaké rouzlení s padouchy co ublížili jeho ex přítelkyni tu bude, ale tuctové. No a nyní hurá na popis soubojů. Nebýt jich a trocha snažení Stathama, dal bych čistý odpad. Hudba byla taková normální, ani jsem si ji moc nevšiml, ale na tom moc nezáleželo. Takže souboje jsou tři. První mě teda moc nezaujal, nebyl špatný, ale měl zpomalovačky (pěkně natočené teda), ale zase tu pár chvatů bylo. Druhá soubojová scéna v baru byla o dost lepší. Statham měl proti sobě dost protivníků, pěkné chvaty rozdával, nešlo teda o nic výjimečného, ale bylo to dobré. Třetí soubojová scéna byla nejlepší. To už jsem byl nadšen. Bylo to nekompromisné, krvavé, celkem slušné nápady, krom chvatů i bodné zbraně, které krásně zneškodnili protivníky a tak. No, to je celé k nějakému menšímu nadšení k tomuto braku. Takže opět upozornuji, nechtěl jsem film shodit, popsal jsem to pokud možno jasně. Nebavilo mě to, relativně krátká stopáž byla pro mě peklem. Nejsem jen na akční. Mám rád filmy kde je třeba minimum akce, ale na tenhle překombinovaný styl jsem si prostě nezvykl. Doufám, že nebude mít do budoucna Statham smůlu na podobný braky. Těším se na chystaný film Rychle a zběsile 7, kde doufám zahraje slušného záporáka a rozdá pár solidních ran. Dále se pak těším, to je sice až někdy v lednu 2016 na druhé pokračování Mechanika. Pokud to pokazí, asi to nepřežiju. Tot vše. () (méně) (více)

IQ Tiqe

Nic světobornýho, ale je to koukatelnej poloakčňák s Jasonem Stathamem tak jak ho známe. Tj. Robinem Hoodem, co pomáhá slabším, dává všem holýma rukama přes držku, dělá si nepřátele, chlastá a má problém s gamblingem. Příběh je dost jednoduchej, ale na zahnání nudy stačí. ()

Kudly4

Po dlouhééé době opět něco s Jasónkem. Jak už jsem psal u některých předchozích filmů s JS, kdyby tam nehrál on, nedávám takové hodnocení. Bitky asi jen tři, ale i tak pecka. Prostě další, lehce krvavá, jednoduchá zábava s Jasonem a to já rád. ()

nascendi

Pri hodnotení tohto filmu budem za dobrého. Normálne týmto výtvorom dávam štandardné dve hviezdičky, ako vyjadrenie toho, že nemuseli byť nakrútené, ale spravím výnimku, pretože si určite nájde svojich divákov a istej komunite sa dokonca môže páčiť aj tým, že má aj nejakú dejovú linku. Chabú, málo invenčnú, ale má. Stathamov výkon nasvedčuje, že takéto úlohy sú šité na jeho mieru a je v nich uveriteľnejší, ako obtlstnutý Seagal, ktorý navyše deklamuje nejaké moralistické pravdy, a to s vážnou tvárou. ()

SeBig

Čekal jsem střílení, ale místo toho jsem dostal skvěle natočený fighty se Stathamem. Ventimiglia jako záporák je taky velké plus, příběh trochu přeskakuje a není to vlastně ten typ akčnáku se Stathamem, na který jsme každý zvyklý. ()

korbitch22

Simon West zamrzl v devadesátejch letech a od Con Air nenatočil jedinej dobrej film, až do teď.Wild Card je typický béčko na jedno podívání, kde se tupým a nezáživným scénářem prokope výtečný Statham ke třem hvězdám.Děj vám nic neřekne, hudba je příšerná a jediný, co stojí za zmínku jsou tři naprosto úžasný bitky a herecký výkony pár vedlejších Hollywoodských herců, ve finále to nějak s podivem funguje.Těžko říct co je s Westem, jako by Tarantino natočil Pulp Fiction a pak věci jako Mermantula vs. Obří Krakatice.55%. ()

Yardak

V mnoha směrech netradiční "stathamovka", kde slavnější herci typu Stanley Tucci a Anne Heche mají role jen o maličko větší, než je cameo:-)). Zkráceně řešeno multižánrový akčňák se solidním Stathamem a výbornou režií Simona Westa. Dobrý remake! ()

Roman.Ticka

Sranda prdel, jak sem tady sama mezi opravdovými chlapy, s tunami spešl výrazů na téma bojovné umění. Já, křehká žena, nerada plýtvám slovy na úkor činů, nebudu se opičit ve výrazivu, jemuž beztak nerozumím. Otevřu dokořán okénko do sebe - jsem zbabělec, co se kouká na pěknou řádku likvidačních kroků celé jedné generace krutých mafiánů, v pohodlném pelechu s krajícem chleba a lahváčem z Tesca, nemůžu jít pro toto fandovství nikdy níže než pod 4*. Ale vážně, Stathama mám ráda od jeho kurýrní premiéry a věřím, že tato slabost pro pořádného chlapáka mi zůstane, dokud v onom křesle vydržím sedět rovně v poloze přímo hleď. Stylovky miluju a sestříhané hodně originální chmaty, co na tom, že se trošku kopírovalo z doby Nicka a vůbec začátků žánru, byly hodně povedené na pohled i pocit z dobře odvedené práce. Až tak, že i když se dá křivák uklidit celkem jednoduše, proč to trošku neokořenit a neužít si kousek krutosti ve jménu spravedlnosti učiněno zadost. Už dlouho jsem si nepřála, aby byl konec přesně takový, jaký byl. ()

eraserhead666

Akce pomálu, ale když už, je na co koukat. příběh, který bych si určitě mnohem lépe užil v původní románové verzi. Ale rozsekala mě Anne Heche, tu jsem nejdřív skoro nepoznal. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu