Doctor Who: The Five Doctors (TV film)

Sci-Fi

Velká Británie, 1983, 90 min (SE: 102 min)

Epizoda natočená k 20. výročí Doctora Who. Škoda, že tak úplně nedostála svého jména. Tom Baker (asi největší ikona seriálu) návrat odmítl a tak se tvůrci uchýlili k použití záběru z nikdy nezkompletovaného příběhu Shada. Zesnulý William Hartnell byl nahrazen Richardem Hurndallem (což rozhodně nebyla až tak špatná volba). Přesto celkově musím říct, že i přes tato úskalí, nakonec vznikla skvělá epizoda Davisonovy éry, pro fanoušky starých sérií i bonusem návratu starých postav, z bohaté dvacetileté historie seriálu.(20.6.2010)

• ARI50

Nic moc nepotěšilo a dvakrát nezaujalo a není to dobou.(14.10.2018)

Peter je můj nejoblíbenější klasik, Jona Pertweea považuji za "Velkého šéfa mezi Doctory" ale musím říci, že tady tomu dílu vévodil prostořeký Patrick Troughton, kterému skvěle sekundoval všemi milovaný Brigadýr. Pěkný ale lehce zdlouhavý a nedotažený díl. Přesto 4 hvězdičky jsou zcela na místě. Navíc tam byl Master a to u mě vždycky bodík přidá.(2.1.2015)

Pár zmien v scenári bolo veľmi cítiť a hlavne scéna, kde Sarah padá prakticky na rovnej ploche je k popukaniu.(12.7.2010)

Naprosto geniální epizoda, famózní epizoda, kterou jsem si alespoň já, jako opravdu veliký fanoušek, užil jako máloco. A taky aby ne - návrat Daleků, Brigadýra, Susan, Sarah Jane, Jamieho. je tam všech pět původních Doktorů a Vládce, který se mi v podání Anthonyho Ainleyho zamlouvá čím dál víc. Je jenom opravdu obrovská škoda, že se toho nedožil William Hartnell (i když je Richard Hurndall jako náhrada skutečně skvělý), a že se na to Tom Baker vykašlal, kupodivu mi to ale nakonec zas tak nevadilo. V té záplavě starých postav a při sledování zajímavého příběhu jsem si na to ani nevzpomněl. Navíc souhra Patricka Throughtona a Jona Pertweeho je neuvěřitelná, opět naprosto perfektní a možná ještě lepší, než ve Třech Doktorech, ti dva jsou spolu opravdu naprosto perfektní, škoda, že se nesetkali častěji. A pokud jde o Pátého Doktora, tenhle příběh je rozhodně jeden z jeho nejlepších. Parádní podívaná a skvělá pocta ke 20. výročí seriálu. Krása. 100%.(6.5.2016)

• - Tom Baker kvůli sporům s producentem Johnem Nathanem-Turnerem odmítl svou účast na natáčení. Všechny záběry s jeho Doktorem pochází z nedotočeného příběhu Shada. (PanCitron)