Reklama

Reklama

Doctor Who: The Five Doctors

(TV film)
všechny plakáty

Recenze (6)

noriaki 

všechny recenze uživatele

Je lepší Pět Doctorů nebo Tři Doctoři? Otázka je těžší než by se mohlo zdát. Tenhle speciál má navrch v hudbě, ve snové atmosféře kterou seriál nastavil v osmnácté sérii a v návratu několika starých společníků - zvlášť Susan kterou z nepochopitelných důvodů není moc oblíbená mě hodně potěšila. Příběh je určitě nadprůměrný a záporák má charisma. Jenže Tři Doctoři měli živého Williama Harnella, fantastický příběh který držel mnohem víc pohromadě a jejich záporák by si tohohle dal k snídani a ještě by ho chtěl něčím zajíst. Asi bych se opatrně klonil k nim, zvlášť díky tomu, že mám pro tu éru slabost. Na poctivých pět hvězdiček dosáhnou oba s přehledem. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Naprosto geniální epizoda, famózní epizoda, kterou jsem si alespoň já, jako opravdu veliký fanoušek, užil jako máloco. A taky aby ne - návrat Daleků, Brigadýra, Susan, Sarah Jane, Jamieho. je tam všech pět původních Doktorů a Vládce, který se mi v podání Anthonyho Ainleyho zamlouvá čím dál víc. Je jenom opravdu obrovská škoda, že se toho nedožil William Hartnell (i když je Richard Hurndall jako náhrada skutečně skvělý), a že se na to Tom Baker vykašlal, kupodivu mi to ale nakonec zas tak nevadilo. V té záplavě starých postav a při sledování zajímavého příběhu jsem si na to ani nevzpomněl. Navíc souhra Patricka Throughtona a Jona Pertweeho je neuvěřitelná, opět naprosto perfektní a možná ještě lepší, než ve Třech Doktorech, ti dva jsou spolu opravdu naprosto perfektní, škoda, že se nesetkali častěji. A pokud jde o Pátého Doktora, tenhle příběh je rozhodně jeden z jeho nejlepších. Parádní podívaná a skvělá pocta ke 20. výročí seriálu. Krása. 100%. ()

PanCitron 

všechny recenze uživatele

Epizoda natočená k 20. výročí Doctora Who. Škoda, že tak úplně nedostála svého jména. Tom Baker (asi největší ikona seriálu) návrat odmítl a tak se tvůrci uchýlili k použití záběru z nikdy nezkompletovaného příběhu Shada. Zesnulý William Hartnell byl nahrazen Richardem Hurndallem (což rozhodně nebyla až tak špatná volba). Přesto celkově musím říct, že i přes tato úskalí, nakonec vznikla skvělá epizoda Davisonovy éry, pro fanoušky starých sérií i bonusem návratu starých postav, z bohaté dvacetileté historie seriálu. ()

matolas 

všechny recenze uživatele

Pár zmien v scenári bolo veľmi cítiť a hlavne scéna, kde Sarah padá prakticky na rovnej ploche je k popukaniu. ()

Zajímavosti (2)

  • Tom Baker kvůli sporům s producentem Johnem Nathanem-Turnerem odmítl svou účast na natáčení. Všechny záběry s jeho Doktorem pochází z nedotočeného příběhu Shada. (PanCitron)

Reklama

Reklama