Mach a Šebestová (TV seriál)

Animovaný / Komedie / Rodinný

Československo, 1976 - 1983, 1 h 47 min (Minutáž: 13x9 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (130)

Mach to teda byl asi sen každý učitelky. Šebestová by možná byla i sexy.Ale Horáček to byl démon, takový dneska jsou už jen ve sněmovně. Sluchátko první prototyp mobilu, jenže dnešní mobil neplní přání, ale učty operátorů. Vynikající Petr Nárožný by mě dal jistě za pravdu.(12.10.2006)

Zase tyhle dva .... :))(24.1.2005)

Velice oblíbená Večerníčková pohádka s perfektním dabingem pana Nárožného. Kult..(5.5.2005)

Já chci to sluchátko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(2.9.2006)

Klasický dětský večerníčkový seriál. Co slovo, to klasický termín. I to mnohé naznačuje. Česká škola animovaného filmu ve svém televizním příspěvku přispěla do jejích dnes již nadčasových hodnot nemalou měrou. Pohádková féerie dvou spolužáků z prvního stupně dnes už zase devítileté školy zaujme nespoutatelnou hravou fantazií moderní pohádky, která pro svou současnost nerezignuje na elementární pohádkovost. Klasickým znakem české školy je i výtvarné pojetí animace, které se nikoliv náhodou snaží s převládajícím úspěchem přiblížit dětské kresbě adekvátního věku (tj. kolem 10 let). Mimořádně zdařilé namluvení Nárožným doplňuje dlouhou řadu skvělých českých herců, věnujících se na špičkové úrovni i této části filmové tvorby (Brodský, Höger, Bohdalová, Dvořák). Zhlédnuvše tento skvost, jsme i my znovu dětmi. A ani se do toho - bez ohledu na pohlaví a věk - nemusíme příliš nutit. Spíš naopak.(23.9.2007)

Tento seriál byl založen hlavně na promyšlených příbězích, nikoli na výtvarné podobě, která je pro dětského diváka jakoby odbytá. Přesto je Mach a Šebestová důkazem, že Disneyovy propracované postavičky nejsou nutné a nejsou všechno. Každý si pamatuje Horáčka a Pažouta, ale kdo si ještě vzpomene na jméno některé z kachen ve vedlejší roli? :)(27.10.2003)

Mám rád tenhle seriál pro jeho originalitu, přecejen Džin z lahve není takovej frajer jako mobil, tedy utržené sluchátko, s hlasem Petra Nárožného, který na jakékoliv prání pokaždé jen sametově odvětí: Ale prosíím:) "Halo, halooo, proč je koček málo? A tak štěkám jako hrom, ať je koček milion." "Ale prosím." Z toho fakt umírám:)(12.8.2008)

Pamatuju si, že u tohohle seriálu jeho obrovský potenciál srážela v mých očích jeho animace. Ta mě jako malému moc nesedla, stejně tak jako humor a téměř nepřetržitý hlasový projev Miloše Kopeckého. Proto ta hvězda dolu.(12.6.2005)

Naprostá kultovka. Vím jak jsem si ve třetí třídě cestou ze školy i prozpěvoval: My jsme žáci 3.B (B jsem ale často zaměňoval z D, aby to lépe sedělo na mou osobu). Sakra, ty vzpomínky na staré časy mě ničí.(2.7.2007)

13/13 "Ťap, ťap, huí, ťap, huí, huí, ťap." "A Žlabava přestala na chvíli pouštět síru a řekla: Ahoj."(5.1.2012)

Zdá sa mi, podľa tunajších nadšených komentárov, že v Čechách je "Mach a Šebestová", pes Jonatán a kúzelné, utrhnuté sluchátko nespochybniteľnou, kultovou záležitosťou. Tu na Slovensku také nadšenie ani zďaleka nespôsobili. Takže na to pozerám nezaujato, s odstupom, bez nostalgie, a viac ako dobrý, kreslený seriál v tom bohužiaľ nevidím. Pekné tri hviezdičky. Ani viac ani menej. ***(12.3.2008)

Kult? Ano. Zábava? Občas.(1.9.2007)

Mach a Šebestová sice nebyli úplně nejoblíbenější, ale kdo by je neznal. Kouzelné sluchátko - to je panečku vymoženost.(8.1.2008)

90% - Souhlasím s vámi, je to klasika...(7.10.2007)

Tyhle dva mi nikdy moc neseděli. 45%(17.9.2011)

Klasická záležitost, výtečně namluveno Petrem Nárožným, jeho výkon je srovnatelný snad jen s Františkem Filipovským při dabování Funese! Poutavě a noblesně nakresleno Adolfem Bornem. Prostě výtečné, jedinečné, nápadité, originální, humorné a nadčasové...(22.8.2005)

To víte, doba ledová je doba ledová...(26.6.2009)

Krátkometrážní TV-seriál. | Průměr všech zhlédnutých epizod: 65% (3*) |(21.7.2013)

Nerozlučná dvojice, oslovující se zásadně jen příjmením a vlastnící mobilní telefon v socialismu, mě nepřestane bavit asi nikdy - tohle originální dětské absurdno by měli znát i děti mých dětí.(18.4.2015)

Tak na tomhle jsem jako malej ulítával a vždy jsem taky chtěl sluchátko, nicméně dnes i když nostalgie ukápla tak jsem se dost často nudil, asi tím že jsem starší nebo tím že každej díl jsem znal nazpamět, bohužel. Ale jako malej jsem to miloval.(26.6.2011)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7