Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Sathine

Starší zpracování jsem zatím ještě neviděla, nicméně je potřeba jít s moderní dobou a i několikrát natočený snímek vsadit do moderní doby. Někomu se to líbit může, někomu ne. Já myslím, že je to velice zajímavý film, který ukazuje, jak pouhé řeči mohou vést k naprostým tragédiím. Z toho je mi vždycky smutno. ()

iwee23

svého času jsem film považovala za skvělý, dnes oceňuji výkon S.M. Gellar a především vynikající soundtrack ()

Stupet

Tento film mám velmi ráda. Líbí se mi víc v původním znění s titulky, než s dabingem, což se u mě moc často nestává. Jediná věc, která mě na snímku mrzí je ta, že hlavní hrdinka není na konci filmu nějak smutná ze smrti svého milého, naopak se na diváky vesele usmívá. ()

Djflash

Dlouho jsem váhal zda-li mám k tomuto snímku napsat vůbec nějaký komentář. Jelikož tento filmový titul s teenagerskou tématikou řadím mezi mé srdcové záležitosti, které mě nejvíc oslovily, tak jsem nakonec neodolal, a to i přesto, že mám tuto etapu v životě již pár let úspěsně za sebou. Adaptace byla tentokráte zasazena do současnosti, což bylo ku prospěchu věci. Nečekejte však žádnou slaboduchou romantickou, sexy komedie, je to především drama plné intrik, povrchnosti a vzájemné bezohlednosti. Herecké výkony jsou zde na velmi vysoké úrovni , vezmeme- li v potaz, že pro mnoho z nich to byla jejich snad první važné filmové role ,které mohly dobře nastartovat jejich herecké kariery. Sarah Michelle Gellar si zde zahrála intrikánskou (Benediktinskou děvku) Katryn, ve které přímo excelovala, a když k tomu připočtu jejií smyslně bujné poprsi, tak se dá s určitou nadsázko říct, že autoři snad nemohli v tomto ohledu vybrat lépe. A Selma Blair se za svůj herecký výkon v roli naivní dívky Cecill se také rozhodně nemusí stydět. Nejpůsobivější moment filmu pro mě osobně byl vzájemný polibek obou těchto protagonistek (ten by měl zaujmout snad většinnu chlapců v pubertálním věku ). Ryan a Resse působili v daných ulohách velmi přesvědčivě. Scénář je vcelku jednoduchý, ale jeho hlavní devízou je to že je dobře napsaný s cílem oslovit především mladistvé publikum. Když se trochu více zamyslím nad závěrem nemohu s určitostí říci jestli je to konec s happyendem či nikoliv. Jisté, ale je, že skoro každá z hlavních postav dostala buďto cenou lekci a nebo musela nést následky za své jednání, a tak to většnou funguje i v životě O čem se zde nemohu opomenout zmínit je soundtrack, který je naprosto bezkonkurenční a spoustu písní z něj s velkým časovým odstupem slýchame i dnes (Placebo, The Verve, Fatboy Slim, Skunk Anansie) a mnoho dalšich Je jasné, že spousta starších filmových díváku kteří tento film shlednou tak nebudou asi zrovna dvakrát nadšeni. Je důležité si ale uvědomit, že je spíše určen pro mladé nactileté obecenstvo, kterému má i po letech stále co nabídnout. ()

2sistem

Příběh je místy přestřelenej ale jinak povedené drama o Valmontovi v moderním podání. Já jsem spokojen, včetně výborného soundtracku a hereckého obsazení. Když jsem tehdy odcházel z kina měl jsem v hlavě pozitivní myšlenky, takže si tím film zasloužil čtyry hvězdy. ()

macoslavek

uf, rozporuplné pocity mám.. místy mi tenhle film připadal tak stupidní, že už jsem nemohla dál.. a jindy mě jeho genialita tak zarazila, že jsem seděla u monitoru jak přikovaná.. kolem a kolem na ho*no, ale dobrý. ()

zawy

Toto bol prvý romanticky film o ktorom som povedal že sa mi páči. Herecky perfektne zvládnuté, premyslená psychológia postáv, k tomu skvele zvolený soundtrack. Primerane krutá, romantická dráma, ktorá sa od tých bežných teenagerských výrazne odlišuje. Asi nie pre každého, ale aj tak môžem odporúčať. 4,5* ()

BlackVelvet odpad!

Toto je naprosto smesna adaptace, ktera jen tezila na tehdy popularnich hercich, ale co se tyce opravdove dramaticnosti, romanticnosti, zvracenosti atd. tak to je jak deti na piskovisti, co si delaji babovicky. A i to placani na piskovisti je zahrano fakt spatne. Selma Blair hraje nevinnou tak silene spatne, ze se tomu jeden musi az smat a ona i Sarah se bijou o neuveritelneho cucaka neuveritelne cucackym zpusobem. Hrozne zprzneni predlohy, jako nekdy si vazne preju, aby uz Hollywood ze vseho prestal delat zabavu pro teenagery, i z toho co fakt pro ne zabava neni. Pokud Vas toto tema zajima, tak apaptace ktera stoji za to a je na rozdil od teto slataniny mistrovskym dilem je Valmont od Milose Formana http://www.csfd.cz/film/2986-valmont/ popripade Nebezpecne znamosti od Stephena Frearse http://www.csfd.cz/film/3052-nebezpecne-znamosti/. Az tyhle dva filmy zkouknete tak mozna pochopite o cem to tady pisu. ()

Veru85

Tenhle film jsem videla jako 15-ti leta holka v kine. Pribeh, ktery se muze stat s nadsazkou komukoliv. Po celou pubertu se u me drzel na TOP pozici. Jak clovek starne a dostava rozum, tak ziskava vetsi rozhled. Dnes kdy mi je bezmala o 15 let vice si ho stale s chuti pustim. :o) ()

pajuscherry

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, miluju celkově filmy s touhle tématikou, takže jsem samozřejmě viděla celou trilogii několikrát, ale co si budem povídat jednička je prostě nejlepší už jen tím, že hlavní roli hraje Sarah a to je nejtalentovanější herečka podle mě.:) a Ryan je k sežrání takže další body za výběr herců.:) ()

Antal89

Pokus o přepis klasického díla se bohužel neobešel bez hollywoodského marasmu a trochu nevhodně poskládanému zápletkovému syžetu. Ne vždy aktualizace příběhu do dnešní době prospěje. Úspěch filmu se podle mého prosadil jen díky tomu, že v Americe s v téže době rozbujela kultura "Americké krásy" a "Prciček". Kdyby se objevil o deset let později, tak by nejspíš naprosto propadl i přes hvězdné obsazení. U mně tedy jen jedna hvězdička, víc z toho nedostanu. ()

Apofis28

Mám-li srovnat s Formanovým Valmontem, hodnotil bych toto moderní zpracování nebezpečných známostí, ještě o trošku výš než Valmont, vše napasováno na moderní dobu a i tak se na to dá koukat. ()

Bodega_Bay

S tímhle filmem je to těžké. Když ho vidíte v té správné fázi života, máte ho tak nějak rádi už furt. No a logicky - vidíte-li ho v ostatních fázích života, nic moc to s váma neudělá (výjimka je opakované sledování lidí z prvního případu). Prostě - je to skvělý film pro období, kdy člověk sám moc neví, kam patří, kam patřit chce a nakonec bude, když ho všechno štve, když ho někdo opustil, někdo ho trápí, ale hlavně když je prostě jen v pubertě a prožívá tohle všechno dohromady. V takovém případě je film totální pecka, kterou zaklincuje skvělý soundtrack. No a jasně, kdyby to nebyl můj případ, tak se tady nevypisuju, že jo. Navíc tam hraje Ryan Phillippe a Joshua Jackson, prostě past vedle pasti. Film možná není umění na 4 hvězdy, ale já nemůžu jinak. ()

xawexi

Film, který byl součástí mého dětství. Skvělý soundtrack. Závěrečná scéna s Gellar je pompézní. Až na pár drobností sedí 4*. ()

shinlove

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů v pubertě. Viděl jsem ho snad 40x! :) Dodnes se mi hodně líbí a od tohoto filmu miluji Reese ;) 4* ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“