Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

nirvanafan

V rámci teenagerských fimů rozhodně špička, jako zpracování za svou starší a slavnější verzí krapet pokulhává, ale to vůbec nevadí. Navíc ta Bittersweet Symphony na konci byla vážně fajn :) ()

Sidonka odpad!

Nebezpečné známosti naprosto obdivuji, ale tohle je naprosto, naprosto zpackaná přiblblá kokotina. Neuvěřitelné, nelze to dokoukat. ()

numi odpad!

Tak jsem se musel podívat dvakrát, jestli se vážně chystám hodnotit správný film. Sakra, a ono že jo. Všechno tomu nasvědčuje. Režisér i herecké obsazení. Ryan Phillippe, Reese Witherspoon, Louise Fletcher... I Sarah Michelle Gellar tam "hrála" a jako jediná snad nemusí chodit s pytlem přes hlavu i doma. Nevím, jestli je můj odlišný názor na tento "film" způsoben časovým odstupem, ve kterém jsem jej viděl (šest let od premiéry), ale já měl vážně dojem, že sleduju německý erotický film, ve kterém chybí sex. Herecké výkony, scénář i motivace postav a stupňování "erotického" napětí je tak - baj voko - na stejné úrovni. Ale pozor! Ono se to ve druhé polovině zhouplo na americkou romantickou pohádku a já zoufalstvím bušil fajfkou do stěny. Děs. Jediné, co ve filmu za něco stálo, byla právě Sarah Michelle Gellar, ale bohužel jen v první polovině. A pak výběr hudby na úvodní a závěrečnou scénu. Placebo a jejich Every Me Every You společně s Bittersweet Symphony od The Verve mě nutí přidělit jednu bonusovou hvězdičku, takže z mínus jedné to máme pěkně zaokrouhleno... [leden 2006] ()

ABLABLABLA

Nemám co dodat. Viděla jsem to porvé v životě až nyní na doporučení od kamarádky a prostě jsem žasla. Výborný film, celé je to nabité sexem, mládím a zhýralostí. Sázky, intriky...parádička. Hlavně jsem teda úplně nemohla z Ryanových pohledů a úsměvů....Celý film je vlastně psychologické drama, a psychologické filmy jsou většinou ty nejlepší. Konec byl sice smutný, ale naprosto dokonalý. Reese se proměnila v mrchu a Sarah to hezky vše vrátila. Konečná scéna v autě spolu s tou písničkou, jejíž jméno jsem si ještě nezjistila, je perfektní. ()

kaylin

Moje přítelkyně tenhle film doslova zbožňuje. Já jsem ho - přiznám se - do minulého týdne vlastně celý nikdy neviděl. Vždycky jen nějakou část, i delší úsek, ale nikdy ne vcelku. Co mě na první pohled - poslech - zaujalo, to byl jednoznačně soundtrack. "Colorblind" od Counting Crows je krásná, profláklá "Bitter Sweet Symphony" neurazí snad nikdy. Příběh jsem znal z jiných děl, především pak z divadla, protože starší filmové provedení mi také zatím uniká. Musím říct, že klasičtější podoba mi sedí mnohem víc, ale v provedení, v němž se objevili Ryan Phillippe, Sarah Michelle Gellar a Reese Witherspoon, jsou přece jen prvky, které jsou hodně dobré. Převedení do moderní doby je se vším všudy, i se změnou příběhu a některých postav. Nejedná se však o změny na úkor příběhu, děj stále zůstává pospolitý a docela uvěřitelný. Gellar je jako mrcha skvělá, za což by si zasloužila vyzdvihnout, protože výkony ostatních zase ta jedinečné nejsou. Reese má hrát tu svou nevinnou holčičku jako vždycky, jen sem tam se v ní objeví něco silnějšího, Ryan Phillippe je tragický a sází pouze na svůj ksichtík. Když se z něj stává hodný chlapeček, je opravdu hodně špatný. ale zase to vyrovnává Joshua Jackson jako gay. Takhle jsem tohohle herce vždycky chtěl vidět, protože nic moc jiného hrát nemůže. Ve filmu je správné sexuální napětí, které nezachází daleko a film se nemění na erotický, přesto se přistihnete, jak pokukujete po své partnerce, nebo spíš po jejím výstřihu. "Velmi nebezpečné známosti" rozhodně nejsou špatným filmem. Pro mladé lidi je to asi přijatelnější verze klasického díla od Pierra Choderlose de Laclos. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/nebezpecne-znamosti-jak-ztratit-kluka.html ()

Maq

Vytříbená rokoková předloha degradovaná do buranské současnosti. Je to otisk doby, anebo jen omezenost jednoho konkrétního režiséra? Podle tržeb soudě, obchodník zřejmě dobře zná své zákazníky. ()

swed

Zajímavý pokus jak zpřístupnit klasiku teenagerům. Bohužel v tomto pubertálním světě působí samotná zápletka příliš vykonstruovaně a dialogy křečovitě. Herci se snaží, ale jediný nadprůměrný výkon podává Reese Witherspoon. Po režijní stránce je film profesionální, má spád a nenudí, navíc disponuje výborným soundtrackem. Otázkou ale zůstává, proč se spokojit s druhou ligou, máme-li tu již snímek prvoligový - téměř bezchybné Frearsovo kostýmní drama Nebezpečné známosti.___Napodruhé a po letech lepší. Sice bych ocenil propracovanější psychologii postav (náhlá změna chování hlavní postavy v poslední třetině není moc uvěřitelná) a odpustil si klišoidní (i když efektní) závěr, nicméně v rámci filmů pro puberťáky se jedné o nadprůměr. Je to atraktivně natočené, má to atmosféru a i ti herci jsou nakonec OK. 6/10 ()

Thomassi

Film z prostředí bohatých studentů, kteří našli zalíbení v něčem, co se nám, lidem střední vrstvy, nechutí. Postupem při sledování si ale přejeme, aby nakonec ten zlý student přece jen našel v srdci to jedno, co nemá. A tím je opravdová láska k dívce. Je to výborný film, o tom žádná. Všechny postavy dostávají přesně ten prostor, jaký by měli dostat a tím se o nich dozvídáme všechno a děj se nám pak krásně vyzobrazuje v té nejlepší barvě. Kdo ale exceluje, je hlavní trojice. Reese Witherspoon jako pokusný králík má v sobě kouzlo, které vyzařuje celý film. Ryan Phillipe, no tak to je kapitola sama o sobě. Naprosté odevzdání se roli. A Sarah Michelle Geller jako jedna z největších mrch, já ji už od začátku viděl ty oči, které mají něco za lubem. Ten sexuální nádech a překvapivý konec, paráda. Co ale jestě víc sdružuje kompetnost, to je naprosto dokonalý soundtrack. Jeden flák za druhým. Pro mě 85%. ()

katuska138

Skvělý soundtrack vytahuje tento ne příliš chytře natočený příběh do té lepší poloviny. Pohádka pro teenagery s nádhernou Sarah Michelle Gellar. ()

kajas

Pohlední herci podávající famózní výkony (hlavně Sarah a Ryan) a jeden z nejlepších filmových soundtracků. Parádní konec, u kterého se slabší povahy (takže i já) neubrání slzám. Velice mě iritovala Selma Blair, která se umí akorát ksichtit. Naprosto nechápu, jak ji někdo může považovat za krásnou ženu. Reese, ta představuje andělskou krásu a nevinnost, ne Selma. Jenom kvůli špatnému obsazení jedné postavy ale nebudu hanět úžasný film, který ač není komedií, tak při některých hláškách se musíte alespoň pousmát. No a musím přiznat, že pohled na Ryana Phillippa mě přiváděl i přes televizní obrazovku k šílenství. Ten kluk byl prostě kus! Shrnu to. Nenechám si ujít žádnou reprízu. Kult. ()

Dont

Poněkud rozkolísaný film, chvílemi dost připomínající současnou teenagerskou seriálovou tvorbu, ale nemůžu říct, že bych se nudil, nebo nějak pohoršoval nad kvalitou snímku. Mělo to své slabé i silné chvilky a celkově to ve mně zanechalo docela dobrý dojem. ()

Aleee89

Fakt nevím, co si o tom mám myslet. Určitě je ve filmu krásná hudba a navíc super herecké obsazení. Taky hezky realisticky vykreslili zhýčkanou mládež, která roupama neví, co dělat. Ale na druhé straně jsou některé scény sprosté a nechutné... Ne, že by mi to vadilo, ale někomu to nemusí sedět. Film je to dobrý, i když místy kapku nevkusný. ()

Eldrick

Můj vůbec nejoblíbenější teenagerovský film. Rafinovaně a kultivovaně amorální romance působí jako paralela dnešního světa puberťáků - snobů. Ale skutečnost je asi jiná. K tomu sice trochu vypočítavý, ale kompaktní soundtrack - jeden z mých miláčků. To nejlepší z něho tvoří Placebo (Every you and every me), Skunk Anansie (Secretly), Blur, R.E.M. a vůbec nejlepší skladba na albu: Bitter sweet symphony od již The Verve - v čele s Richardem Ashcroftem. ()

Petroff

Mám na tenhle film takový jakože nostalgický vzpomínky. Sarah Michelle Gellar je setsakra sexy mrcha, Reese Witherspoon zase fajn slušňácká naivka a k tomu nádavkem dobrej výběr hudby, kde finále obstará dokonalá Bitter Sweet Symphony od The Verve. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“