Senzační svět je příběh Jacka Deebse (Gabriel Byrne), "undergroundového" kreslíře. Jeho život vybočí z běžných kolejí ve chvíli, kdy se objeví v dvojrozměrném světě, který sám vytvořil. Kim Basingerová hraje Holli Wouldovou, smyslnou kresbu, která se zrodila v Deebsově fantazii a zoufale se snaží stát lidskou bytostí. Brad Pitt, v roli detektiva Franka Harrise, je jediným dalším člověkem, který vstoupí do Senzačního světa. V tomto bizardním kresleném světě hledá Harris útěchu ze své životní tragédie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Z0oMb3E

Štyri roky a žiadny progres. Skôr deklas. Nespomenúť fenomenálneho Rodgera sa pri hodnotení tohto filmu hádam ani nedá. Tak prečo tu kombinácia animákov a skutočných hercov nefunguje ako tam? V prvom rade Looney Toons všetci poznajú a zvieratká každý miluje. No tu sa nám predvádzajú nejaké podivné kreatúry, navyše dosť nekvalitne nakreslené. Čiže sa nedokážu tak naviazať na diváka až tak. Naopak to čo fungovalo pôvodne u Jessicy Rabbit to funguje aj u Holli Would. Dokonca si tvrdím povedať, že animovaná verzia Kim je ešte viac sexi ako živý originál. Reál Kim sa však výkonom svojho anime dvojníka nedala zahanbiť a jej hranie sa dalo uveriť. Toto sa však nedá povedať ani o Pittovi ani o Byrnem. Gumové nemastné/neslané výkony pochovali aj tie posledné nádeje na aký taký úspech filmu. Zombí herectvo bez emócií. Dosť neznámy a zastrčený poloanimák, ktorý stojí hlboko v tieni svojho Big Brtohera. A musím povedať, že právom. ()

PKD

Njn. holt to není pro každého. V dnešní době, kdy se téměř vše, podřizuje dětskému divákovi, až pro mnoho lidí...nestravitelné. Ale tak je to u spousty nedoceněných filmů aj. ()

kaylin

O existenci tohoto filmu jsem nevěděl a přiznám se, že jsem si myslel, že "Králík Roger" je jediný film podobného typu. V tomhle případě je strašně moc vidět, jak se na Králíkovi stavělo, ale nepostavilo. Není to vtipné, i když se moc snaží, není to dospělé, i když si to máme myslet, a je to jen sexy, protože Kiím Basinger je tu prostě úchvatná. A to je celé. ()

Derek

ralph bakshi patri k priekopnikom americkeho dospelackeho animovaneho filmu, vdaka dnes uz kultovym filmom ako fritz the cat, fire and ice alebo pan prstenov (ktory vsak dopadol dost neslavne). financne vsak nikdy nebol zlatou banou, co mal zmenit cool world, odpoved na who framed roger rabbit s v tej dobe hviezdou kim basinger a mladym brad pittom. co nakoniec vzniklo je divny mis mas komedie, animovaneho filmu a dramy i preto ze sa pocas filmovanie scenar dost prepisoval (povodny namet bol dokonca horor), co ma za nasledok absenciu zaujimavejsieho pribehu a logiky (pocas celeho filmu nie su riadne stanovene pravidla komiksoveho sveta a cele to posoby ze tvorci cucaju napady z prsta ako sa im to prave hodi). navyse cely vizual dost zaostava za kralikom rogerom a bakshi si neodpustil rozne kreslene mini-zapletky, ktore doprovadzaju cely film, ale su len maximalne otravne. kim basinger je sexy v animovanej i skutocnej podobe, ale cely pribeh je taky bordel co cloveku znemoznuje vychutnat si dospelackejsie ponatie pribehu. cool world samozrejme totalne financne prepadol a vlastne i ukoncil baksiho karieru... ()

honajz2

Popravdě, celkem se to vleče. A taky je to strašná haluz. Ale i tak je to takové mile šílené, je v tom nejedna vtipná scéna a je v tom i hodně zajímavých nápadů, díky kterým mě ten film po celou dobu více či méně zajímal. Ono to propojení hraného a animovaného světa mi přijde zajímavé už samo o sobě a věřím, že by se dalo skutečně zajímavě využít a skrývá v sobě větší potenciál, než jen na pohádku pro děti. Tohle teda je "dospělejší", ale pořád ne využité tak, jak bych si přál. Ale jinak je to plné bizarních nápadů a rozhodně to není špatné. Akorát na Králíka Rogera to fakt nemá - dokonce i to propojení animace s realitou zde vypadá hůř a to je Cool World o čtyři roky mladší. 3* ()

Komprimus

Tragická animace, tragické herecké výkony... měl sem pocit, že Pittovi bylo při nátačení neuvěřitelně trapně, jak tam sám chodí a mluví do absurdních kulis. ()

lennyd

Frank Harris (Brad Pitt) se před mnoha a mnoha lety náhodou dostal do světa kreslených postaviček, a od té doby zde dohlíží na dodržování pořádku - alespoň co se kresleného světa týče. Ale nyní má spoustu práce, protože se do tohoto světa dostane další nekresloun, Jake Deebs (Gabriel Byrne), a jehož přítomnosti chce zneužít místní kreslo-kráska Holli (Kim Basinger), která touží naopak dostat se do normálního světa. Tímto ale může být narušena křehká rovnováha mezi oběma světy, a vše může být zničeno ... Film se určitě nevyhne srovnání s podobně (resp. stejně) koncipovaným Králíkem Rogerem. Narozdíl od něj je Senzační svět mnohem dospělejší, temnější - a také mnohem méně zábavnější. Tam kde člověk u Rogera padal smíchy, tady jen nevěřícně krčí rameny, proč toto a takto autoři udělali. Ani herecké obsazení nic moc - Brad Pitt nic extra nepředváděl, a Gabriel Byrne taktéž ne. A tentokrát ani Kim Basinger (ani kreslená, ani živá) nebyla moc ke koukání. A i když příběh samotný ještě ušel, nesmírně mne iritovaly kreslené meziscénky, které neměly s příběhem nic společného ... ()

noriaki

Asi chápu proč si film získal kultovní statut, ale mě úplně minul. Nezaujal mě příběh, což zas takové překvapení není, a neuzaujala mě animace, což už divné je. Dokonce jsem se pronudil i skrz vychvalované scény s Kim Basinger. Je nádherná, to bezpochyby, jenže to vypadá, jako kdyby Ralph Bakshi vůbec nevedl živé herce, a každý roli pojal po svém. Brad Pitt je kvůli tomu podivně nevýrazný, Gabriel Byrne přehrává a ona působí jako dřevo. ()

Rousse

No pokud to měla být nějaká coververze králika Rogera s plug-inem pro dospělé, tak to teda radši šáhnu po originálu. ()

Opsha

Originální? Ujeté? Atmosferické? Jistě. Ale také děsivě zmatené a evidentně nízkorozpočtové. Interakce živých lidí a animáků je dost mizerná, kreslená pozadí mlátí do očí a herci nemají co hrát. Snad jen ta Bakshiovsky špinavá braková atmosféra má něco do sebe. ()

Paity

Pořádný nesmysl, který vznikl nejspíše z peněz producentů Hollywoodu, kteří zrovna hráli poker a řekli si, že bank dají na výrobu té největší pitomosti a ještě animované. ()

berry.77

Má to odemně jednu hvězdičku jen za ten sexy nádech,ale provedení je otřesné často se ty kreslené textury mění v jiné barvy z mého hlediska odfláknuté a to hlavně diž de o pokus remeku.Boužel Králík Roger není a nikdy už nebude překonán.Animační část není proveden dobře a to je jeho kámen úrazu. ()

aLPaC

Totální slátanina, navíc bez humoru. Nezachrání to ani hvězdné obsazení se začínajícím Pittem a tehdejší star Kim Basinger. ()

humblebumble

Hrozně moc jsem chtěl, aby se mi to líbilo. Fakt moc jsem tomu fandil. Ale scénáristi řekli "NE!" _______ Příběh absolutně beze směru, furt se tam dějou věci, ale já nevím proč se dějou, jaký účel má tahle scéna (natáhnutí runtimu? aha), jaké jsou motivace hlavních postav? To, že se spolu chtějí vyspat?? A kvůli tomu jsou ochotny narušit cartoon-reality kontinuum??? Který se pak zázračně dá dohromady???? Jaká jsou pravidla tohoto světa????? (Možná jsem jenom natvrdlej, to je taky možnost, ale třeba Rick a Morty mi nedělá problém, takže jsem spíš galaxy brain a tento film má scénář psaný na koleni v kabince vlakovýho hajzlíku.) _______ Je to velká škoda, protože po technicko-řemeslné stránce to není vůbec tak hrozný (o trochu horší, než Roger Rabbit, ale s přihlédnutím k výšce rozpočtu to dává smysl). Moc se mi líbily některé kulisy z kresleného světa (které byly nakreslené na papundekl a postavené do live-action scény), byly takové burtonovské až místy caligarovské, to cením. Co se mi naopak fakt nelíbilo byly ty postavy. Hele, groteskní stylizace je fajn, ale proč nutit animátory kreslit 12 000 framů s opičákama, na který se divák nebude chtít koukat? V kresleném filmu, stejně jako v komiksu, jde taky o to udělat to esteticky pěkný a lákavý (jak říkal můj učitel ilustrace "musí to být sexy" - a nejen v tom smyslu, v jakém byla sexy Holli Would). A sexy jdou udělat i odpudiví záporáci, minimálně skrz charisma. Nicméně v tomto filmu to fakt sexy nebylo. Což je možná můj osobní problém, idk. ()

Detak

Tak tohle musel být ve své době naprostý kult. Kreslený groteskní gangsta svět prolínající se s reálným nevlídným Las Vegas (pěkný odraz historie). Sex animovaných postaviček s reálnými lidmi a šílené animace zkrátka vyzdvyhují kvalitní film pro děti z devadesátých let. Tohle byly prostě začátky něčeho velkého.. :-) ()

lacerta odpad!

Je hodně málo filmů, který jsou nesnesitelný i jen jako kulisa. Tohle je jeden z nich. Chápu, že animace nebyly na takový úrovni jako teď, ale tohle bylo hodně nepovedený. ()

LencaN odpad!

Hrozné. Chujovina první kategorie. Nenechte se zlákat tím, že tam hraje Brad Pitt a Kim Basinger. Pro mě bylo utrpením toto dokoukat do konce. Bylo mi úplně putna, jak vše dopadne, hlavně už aby proboha ten výlet do psychosvěta animáčkových postav, do kterého se vloudil hezounek Pitt, skončil. Blázinec, to je to slovo, které Senzační svět vystihuje. Hrozná ptákovina. A ta animace byla taky strašná. Pro mě velice negativní zážitek a nepotřebuji to zopakovat. ()