V patnácti letech už toho má Amanda Sue Bradly (Juliette Lewis známá z filmů Takoví normální zabijáci a Cape Fear) za sebou víc než dost. Dívka zneužívaná otčímem, od které se vlastní matka odvrátila, utíká z domova. Navzdory samotě a strachu je odhodlaná přežít a najít chybějící porozumění. Brzy se ale stává obětí pasáka Billyho (Brad Pitt, Dannyho parťáci, Interview s upírem) a její už tak dost problematický život se dál zamotává. Jedné noci se noví partneři opojení drogami a alkoholem vydávají na divokou jízdu, která končí … vraždou. Důkazy proti Amandě jsou přesvědčivé a brutalita spáchaného zločinu ji navíc zařadila mezi dospělé vrahy. Verdikt „vinna“ by tak pro ni znamenal smrt. (oficiální text distributora)

jujec

Nevím, co je na příběhu nevyrovnané hysterky, která si myslí, že má právo na šťastný a spokojený život, a klidně kvůli tomu vraždí, zajímavého a proč bych měl hodinu a půl přemýšlet o tom, jak je k někomu život nespravedlivý. ()

jondoe

Neviem si predstavit ziadnu inu herecku, ktora by dokazala stvarnit postavu mentalne zaostalej mladej vrazedkyne lepsie ako prave Juliette Lewis. Keby sa rezie ujal nejaky reziser zvucnejsieho mena a scenar by bol o trosku prepracovanejsi islo by urcite o velky filmovy hit, ktory by sa mozno uchadzal aj o nejake odcenenia. Na tento film som natrafil v biografii prave Juliette, ktora uz ako mlada dokazovala svoje herecky kumst a dokazala hravo zvladnut velmi narocne postavy. Mne osobne sa film pacil, aj napriek tomu ze chaba televizna rezia mu dost podrazala kolena. Brad Pitt z ktory si s Juliette strihol aj u nas znamejsi Kalifornia hra z tomto filme tiez celkom dobre. ()

Holina

Herecké výkony za jedna s hvězdičkou, ale já si chci u filmu odpočinout, zarelaxovat. Ne se deprimovat nad krutou realitou. Nálada mínus... ()

DannyBoy80

Nezajimavý film i přes výborné herecké obsazení. Příběh mi přišel příliš vágní, nasměrovaný jedním směrem. Bohužel nedošlo k žádnému vývoji postav. Bylo to sice podle skutečné události, ale přecejen mohli autoři vybrat událost mnohovrstevnatější než byla tato. ()

Maslord

Na nestastie som film videl so Slovenkym dubbingom a bol podla ocakavani otrasny. Kadopadne film tiez nestal za vela napriek dobremu hereckemu obsadeniu. ()

mira.l

Ožehavé téma i dneska, zločinnost mladistvých je asi celosvětovým problémem. Od začátku mě zajímalo, jestli to má reálný základ nebo ne. Dopátral jsem se toho, že je to založeno na příběhu jisté Attiny Marie Cannaday, která byla odsouzena k smrti injekcí za vraždu v r. 1982, rozsudek byl ovšem v r. 1984 zrušen a ona nakonec v r. 2008 propuštěna. Takže to bylo trochu jinak. Amanda to sice odmala neměla jednoduchý, ale proto měla právo zapíchnout tátu dvou dětí?? Bylo dostatečnou omluvou to, že byla pod drogama?? J. Lewis sice zahrála dobře, ale já bych asi její výkon až tak nevyzdvihoval, na to, abych řek, že to bylo strhující, skvělé, úchvatné, by to muselo být o něco skvělejší a úchvatnější. Myslím, že bych zhodnotil takovým slušným průměrem a poctivýma třema *, a jednou to stačilo. Jo, a umí B. Pitt taky nějaký normální role nebo jenom tyhle parchanty?? ()

Scorn_

Brad Pitt v nezvykle slizské roli. Jinak průměrný TV film, který sice má už svoje léta, ale kromě upozornění na problematiku trestu smrti ve vyděšené americké společnosti nemá co nabídnout. ()

Fearoth

Příběh, který se určitě stával(stává a asi stávat bude) Když se člověk uchýlí k drogám jako úniku, tak už si sám vybral špatnou cestu. Bohužel Amanda byla na tuto cestu směrována už od mala a tak film ani jinak skončit nemohl... Jinak Brad, byl výborný - bohužel nedostal roli, kde by mohl tolik vyniknout jako Juliette, ale oba to byly vynikající herecké výkony. ()

zrx

50% Film jsme viděl s českým dabingem, což mu možná trošku ubralo. Ale znovu už se na něj nejspíš nikdy nepodívám. Nestojí to za to. ()

Dextwer

Impozantní příběh o hranici, mezi životem a smrtí. V podstatě film je ukázkou toho, jak osud může být krutý k dětem, kde selžou všechny stupně lidské společnosti, ať je to rodina, sociální úřady, pečovatelské ústavy i stát. Pro obrovskou vůli jedné nezletilé dívky být někým milován, až po obrovskou beznaděj a samotu, v ještě větší zemi zvané Spojené státy Americké. Výjímačný herecký výkon Juliette Lewis, pěkné a dojímavé zpracování dělají z tohoto snímku kvalitní dílo, hodné zamyšlení nad celým společenským spektrem.▐ Moje hodnocení: 85% ()

Lojz@

Docela slabota, třeba filmu Zrůda (2003) tohle nesahá ani po kontníky, žádné emoce, děj o ničem, žádné napětí.... Dobrý tak akorát na večer ddo TV Nova. Béčko jako vrata, z milosti 3*. ()

Unrealik

No jo, neměla lehký osud, ale stejně pak její chování bylo do značné míry její volbou. Co se týká zpracování filmu, tak si myslím, že by to šlo lépe, viz ostatně třeba Kalifornie. ()

jobina

Zdaleka nejsem tak nadšená výkonem Juliette Lewis, jako ostatní. Prostě nemám ráda přehrávání, některé absurdnosti také nejsem schopna skousnout, takže jediné co oceňuji je postava Pitta. ()

PekoK2

Tažký život naivnej mladej ženy, ktorý skúša nespravodlivý osud. Život je veľmi ťažký a neférový zvlášť keď ťa odvrhne rodina. V Amandinom prípade bolo zlé to, že jej vek a potreba sa predierať životom na vlastnú pesť bolo príčinou jej konania. ()