• raduna01
  ****

  Co teď a co potom se skládá ze dvou částí. V první čtyřdílné sérii z roku 1991 s názvy Tvrz, Kruh, Dveře a Dno sledujeme osudy redaktorky Evy Pírkové a v druhé rovněž čtyřdílné sérii dotočené v roce 1992 s názvy Hodný hoch, Maratón, Velmi banální příběh a Staré děti sledujeme osudy ostatních pacientů psychologa Fořta.(20.8.2015)

 • triatlet
  *****

  Zajímavý pohled na terapeutická sezení Dr. Fořta (perfektní Jan Hartl); skvělé herecké výkony. Výborný scénář Alexandry Berkové řeší jednorázové problémy (paní Tichá a tichý její manžel), ale i dlouhodobé – v úvodních 4 dílech problém Evy, bývalého manžela Jiřího a dcery Jany (hlavně Chýlková, ale i Jandová zahrály přesvědčivě). V dalších částech je zajímavě rozvinut příběh Nory (Jana Šulcová) a mladé vdovy (Zuzana Bydžovská). Závěrečný citát A. Switzera: "Cokoliv jste udělali komukoliv dobrého - to zůstává."(18.8.2009)

 • BoredSeal
  **

  (hodnotím první sérii - díl 1 - 4): Seriál mě po nedávné repríze mě spíše rozesmíval. Sleduje dvě linie - v jedné excelující nesympatická chlastající Chýlková prožívá rozvodové peklo se svým nesympatickým přiblbým partnerem Heřmánkem, který zdrhl ke své milence Miroslavě Šafránkové a všem třem jim dělá peklo otravná dcera Chýlkové a Heřmánka, prostě spratek na odstřel (Klára Jandová). Tahle linie v post-socialistických kulisách je těžce pesimistická, autoři neopomenuli žádný aspekt deprese rozpadu rodiny a přitvrzují díl od dílu s pomocí výkonu Chýlkové. To by bylo tak za 3,5 hvězdy. Pak je tu druhá linie: vážený psychiatr Hartl léčí své pacienty a má povedenou partičku ve skupinové terapii. Tohle je bohužel hrůza, která táhne seriál ke dnu. Totiž, Hartl nepůsobí jako vážený psychiatr a to, co se děje v hvězdně obsazené skupinové terapii, bych souhrnně nazval "šílenství přerostlých dětiček v mateřské školce". Tyhle scény jsou směšné, nezajímavé, příliš dlouhé na poučnou levnou pointu, která je vždy uzavírá. Tahle linie je tak na odpad, zvlášť když vám dojde, že autoři chtěli zkopírovat ten kapitalistický model anonymních alkoholiků a rychle ho po revoluci prezentovat lidem jako čerstvou novinku dovezenou ze Západu spolu s lahvemi Coca Coly na pultech samoobsluh Jednota. Dnes už nám zůstala jen ta Coca Cola a vzpomínka na šokující výkon Chýlkové v roli trosky řítící se do pekel :)(15.11.2010)

 • mirkath1
  ****

  Skvělé herecké výkony, a za sebe mohu jen říci,že hlavně Hartlovi jsem roli věřila na 100% a klidně bych na sezení šla sama :) Jediná postava, která mi byla z duše odporná-tu představoval Tomáš Juřička,ale to bude asi osobou, protože stejné pocity jsem měla, když hrál v sanitce. Snad se ani nemusel namáhat s hraním-přišlo mi, že je tam za sebe(14.10.2015)

 • Phex
  ****

  Velice dobrý seriál. Téma nahlížení do problémů jiných (i jejich erudovaného řešení) udrží pozornost snad každého diváka. Zvláštní na něm je "osmidílnost", kdy první polovina je věnována problémům I. Chýlkové, která se pak ze seriálu, pro mě nepochopitelně vytrácí, a prapor hlavního hrdiny pak nese psycholog J.Hartl.(24.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace