John Kimble je tvrdý policajt z L.A., už léta pátrá po drogovému dealerovi Cullenu Crispovi. Zdá se, že jedinou osobou, která ho může usvědčit ze zločinů, které spáchal, je jeho bývalá manželka, která není k nalezení. Kimble vypátrá jméno školky v Oregonu, kam chodí její syn. Nic nejde podle plánu a Johna čeká nejnáročnější úkol jeho kariéry, bude muset učit v mateřské školce! Jeho kolegyně Phoebe, která se tam měla ucházet o místo učitelky, onemocněla a on je nucen nastoupit místo ní. Kimble bude se muset naučit získat si respekt u houfu capartů bez toho, aniž by prozradil své pravé poslání. Bandu mrňat, která ho nejprve skoro zničí, nakonec zkrotí a získá si jejich lásku. Poklidná atmosféra ale netrvá dlouho. Na scénu přichází bezcitný Crisp, který si přijel pro syna. (TV Nova)

C0r0ner

Díky svému povolání musím jít na 4 *, ač si je film objektivně nezaslouží. Jedná se o velice jednoduchou komedii, založenou na šaškování dětí s Arniem. Nic víc. Na druhou stranu se taky film nevydává za nic jiného a už název zcela jasně napovídá, že hloubaví filozofové budou zklamaní. 75% ()

bourec

Poněkolikátý viděno. Průměrná taškařice, i pár vtípků padlo, ale opravdu se Arnold do toho příliš nehodí. 60%. ()

MarekT

Jedna z nejlepších komedií, pokud tedy budeme mluvit o těch oddechovkách, kdy dáte prostor zábavě před intelektem. Navíc, ač Arnoldovy pokusy o komedii nebyly zrovna nějaké ťip-ťop, tak se dá v jeho případě zde mluvit o chvalitebném hereckém výkonu. Pokud budou někdy opakovat a bude k tomu vhodná nálada, rád se podívám. ()

Juto

Veľmi zábavný film o policajtovi, ktorý musí byť v utajení ako učiteľ v materskej škole, aby vypátral vraha. Výborné som sa zasmial. 6/10 ()

WolfR

Arnie proč? Nejchladnější zabiják filmového plátna dovádí s dětmi ve školce? To snad né! Ovšem horší kusy teprve přišli, slabé 3 hvězdy ()

otík

Arnold, komedie a malé děti. Budí to hrůzu, ale dopadlo to kupodivu velmi dobře. Arnie odložil image tvrďáka a superhrdiny, svaly ukryl pod oblečení, svou neprůstřelnost nechal doma ve skříni a vžil se do role obyčejného (i když nabouchaného) policisty. Po jediném dni ve školce padne totálně vysílen (jako asi každý z nás), dokáže se docela uvěřitelně zamilovat a nebýt jeho typických šklebů a výrazů tváře i ve chvíli radosti, asi bychom věřili i tomu, že jeho city ráda opětuje místní učitelka. Když přijde na akční scénu, je z Arnieho stále ten naivní policista, který na to taky docela doplatí. Ještě že měl tak dobrého parťáka Pamelu Reed (dobře se doplňují i po herecké stránce). Celkově jde tedy o hodně dobrý film, na Arnolda snad i nadstandartní. Závěrem snad jen tolik, že pohledem ze současnosti je tento film jasnou Arnieho tehdejší politickou propagací, ve které se snaží všechny přesvědčit o tom, že to s dětmi umí a že americké děti ho milují. Ale to nám, Arnieho fandům, přece nevadí a rádi si společně s ním znovu vyslechneme, že "kluci mají penis a holky vagínu". ()

URBAN

Ze začátku to vypadalo na vydaařenou komedii s relativně dobrým nápadem, ale v polovině to přešlo v úmornou rutinu, kterou jsem jen dokoukal. ( 14.8.15/MAC ) ()

sator

Viděno 37 let po premiéře... Arnold vždy potěší... 😂 Klučina fascinován smrtí mě bavil ...vtipné i dojemné... ()

filmmovier

Netypický Arnie, ale velmi vtipný komik Arnie v bláznivé komedii, která je aspoň trochu akční a tím pádem ještě o něco lepší... Ne, ono je to fakt naprosto super. Je tu výborné herecké obsazení a hlavně to, co je v komedii nejdůležitější - výborné vtipy, někdy jsem vážně chcípal... Kdo by řekl, že je Arnie komediant a napíšou mu vskutku suprové a kvalitní hlášky... 95%. ()

Goldenhair

Solidní komedie, která rozhodně patří mezi ty povedenější v Arnoldově kariéře. Co ale musím uznat je, že ta dětská spontánnost a ty jejich hlášky mi vždycky vykouzlí úsměv na rtech. ()

Hillock

Kluci mají penis, holky zase vagínu. Pokud někdo z vás chodí do školky (musíš být geniální dítě, když tohle dokážeš přečíst) a váš tatínek není gynekolog, vězte, že se tuto skutečnost dozvíte až kolem puberty. Povedená story s Arniem, který se předvádí v jedné své nejlepší komediální roli. Jeho praktické metody na zaručeně správnou výchovu předškolních dětí (uplatnitelné i u větších capartů) v kombinaci s fretkou, maskotem třídy, vám ukážou, že celý život žijete v omylu, když tvrdíte, že doma máte zlobivé ratolesti. Rodiče, zamyslete se nad sebou (doporučuji vzít si týdenní dovolenou), protože chyba je pouze na vaší straně! ()

Charlizee

Jako dítě jsem ten film milovala! :)) Dnes jsem ho viděla poprvé po dvaceti letech a myslím si, že se jedná o jednu ze zdařilejších věcí, ve které se Arnold objevil v komediální poloze. Oceňuji především nenásilné mísení žánrů, kdy režisér vcelku lehce přechází z rodinného filmu k akci. ()

skrblik007

Příjemná oddechovka s prvky komedie... nebo komedie s prvky krimi? Ále, vždyť je to vlastně jedno. Režie i scénář jsou příjemně béčkové, Arnie hází hlášky (Pamela Reed taky válí) a je to prča. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

The Rock leze na skálu

The Rock leze na skálu

30.08.2007

Dříve nebo později to postihne každého filmového svalnatce náhlý přechod od drsné akce k rodinné komedii, v níž si hrdina, který předtím lámal vazy padouchů jako suché pařezy, musí poradit s hordou… (více)

Tatínek Rock

Tatínek Rock

30.11.2005

Snad všichni velcí akční hrdinové si nakonec po sérii filmů, v nichž pod jejich rukama skonalo mnoho nepřátel, odskočili k tomu, aby si natočili nějakou příjemnou rodinnou komedii, v nichž jejich… (více)