• anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: STV 1 = 29.7.2008 (29.7.2008)(29.7.2008)

Velice milý francouzský mini-seriál, který obsahuje celkem nečekaný (ale přitom naprosto skvělý) závěr. Mluvím teď samozřejmě o první sérii - do té druhé se mi kvůli výměně hereckého obsazení zatím moc nechce (pokračování bez Mélanie Doutey a bez Frédérica "Émiliena" Diefenthala?!?), takže uvidím časem. P.S.: Gayové to asi vážně nemají lehké...:-)(17.7.2011)

Výborný francouzský seriál á la Sex and the city a Ally Mcbeal, avšak po evropsku. Bohužel seriál má pouze 6 částí, ale připravuje se i druhá řada, ve které však nebude hrát hl představitelka Clary Mélanie Doutey- ta z pracovních důvodů musela part v pokračování odříci:-((11.6.2007)

Zatím jsem viděla jenom pár dílů a po dalších si klidně nasypu popel na hlavu a fouknu další hvězdu, protože mě to baví, ale háček je v tom, že i nervuje. Například scénář - skvěle napsaný postavy, z jejichž úst padaj chvílema věty hodný vytesání do náhrobku a jinde je to Román pro ženy futrál. Krásný herečce v roli Clary zas ubírá to, že se prakticky permanentně chová jako sobecký hovádko, ale protože občas odzbrojí zábleskem roztomilosti a rozumu, beru jí zas na milost a je to jak na houpačce. V klidu a pohodě je spolubydlící - homosexuál, kterej je pěknej a milej, akorát je to trouba, co si od ní nechá všechno líbit a ještě jí peče čokoládovou buchtu, když má depku, místo aby šel k volbám, a kromě toho někdy neví, na kterou vlastně stranu - teď myslim v sexuální orientaci. A neni zdaleka sám, takže se šaltuje častejc, než aby to nebylo na pováženou a to je bodík dolu. Jinak jsem si smlsla na kýčovitejch záběrech interiérů, hadříků a hlavně Paříže a to je zas bodík nahoru, no prostě počkám a uvidim, kam se "Clara Sheller" zhoupne.(31.8.2008)

Tenhle šestidílný seriál mě dost bavil, našla jsem jen jeden jediný problém..nebavil mě poslední díl...respektive, po šestém díle jsem čekala co bude v sedmém a ono - kde nic tu nic. Že je na světě snad i druhá série je fajn, ale bez obsazení, které bylo tady brilantní se mi do něj nechce. Přesto hodnotím vysoce, protože by mě nenapadlo, že i frantíci umí vytvořit něco takhle chytlavého.(7.10.2011)

• - V druhé sérii vystřídala Mélanie Doutey v titulní roli Zoé Félix. (claudel)