Pravý a nefalšovaný rodinný film se vším, co k tomu patří. Někdy se od podlahy zasmějete, jindy na té podlaze raději zůstanete. Příběh je sice tuctovka na každodenní použití, ale to u rodinných komedií opravdu není důležité. Kvalitní animace se zase od Pixaru očekává, takže jediným důležitým kritériem je opravdu ona zábavnost, a ta je na solidní úrovni. Nudou se člověk prostě neukouše. Exisuje spousta lepších animáků, ale také spousta horších. A Život brouka výrazněji nevybočuje ani na jednu stranu. [prosinec 2007](1.1.2008)

Animace tu samozřejmě brutálně kulhá. Nicméně je nutné si povšimnout, že se píše rok 1998. Pro mě je naprosto zarážející, na jakých strojích film vznikal a kolik to muselo zabrat času a otravné práce. Takže po této stránce skládám tvůrcům obrovskou poklonu. Animační vrchol filmu je padající déšť v samotném závěru. Takřka se ve filmu nevyskytují látky, vlasy a další obtížně naanimovatelné věci. Ale znovu poukazuji, že je to vzhledem k podmínkám a k tomu, že byla počítačová animace ve svých počátcích je to jednoduše geniální. Od doby vzniku tohoto filmu udělalo studio PIXAR obrovský skok. Tento animák však položil jeden z pevných prvních kamenů do základu. Moje hodnocení ani tak nevypovídá o tom, jak se mi animák líbil, ale je to kombinace toho jak se mi líbil a toho co do budoucna způsobil se světem animovaného filmu. Pálím 3* a trošku se stydím, že jsem film viděl až 15 let po jeho premiéře.(11.8.2013)

Infantilnější než Mravenec Z, ale pořád zábava a v rámci mého dne připomínání filmů mého dětství, velmi kvalitní zážitek z Pixarského soudku. V době, kdy nastoupila na scénu banda z cirkusu začal být Život brouka opravdu nadmíru vtipný a hláškami se to tam jen hemžilo. Rok animovaných hmyzích kousků považuji za velmi úspěšný, protože oba mě bavily opravdu úplně stejnou měrou.(30.6.2018)

Já rád Pixar, snad první animovaný film na kterém jsem byl v kině a mam takový pocit, že dokonce se školou. Jo Flik se mi líbil a jeho kámoši z cirkusu byly taky skvělý. Dokonce jsem pak i pařil hru, takže to musí být jasné plné . I po letech to pro mě má kouzlo. I když musim objektivně uznat, že pixarovky byly i lepší(3.5.2011)

Kto tvrdí, že je Život chrobáka len pre deti asi sám zanevrel na čítanie medzi riadkami. Pixar tu nahodil rozhodne sebavedomejší kukuč a vytasil témy aké sa v animákoch často nenosia. Vykorisťujúca háveď vládne všetkým, mravčia sila má zas len tú vnútornú spiacu silu a do toho veľa menších spoločenských a osobných konfliktov aké v sebe skrývali po väčšinou tragickí cirkusanti. A to sme iba medzi riadkami, Život chrobáka hrá ďalej s pútavým a napínavým príbehom, niekoľkými exkluzívne spracovanými scénami (nálet vtáčika, dážď, cirkusové číslo) a milými postavičkami, z ktorých si získa najviac sympatií vynálezca Flik, jeho kočka Atta a najviac rešpektu pripadne vodcovi bandy, ktorého sila tkvie i v uvedomovaní si svojej najväčšej slabiny. Je tu skrátka toľko toho na sledovanie, že človek ani nemá čas vnímať, alebo mu nevadí redšia prítomnosť vtipu. Ale zas o to viac funguje dramatická a romantická linka.(26.12.2014)

• - V ranných verziách filmu sa Flik menoval Red a bol súčasťou cirkusu. (Greenpeacak)

• - K "domácí edici" filmu bylo na výběr z pěti obalů (Hopper, Flick, Dot, Francis a Heimlich). (D3VIL)

• - Snímek byl Americkým filmovým institutem zařazen mezi TOP 10 animovaných filmů. (Terva)