Pro mě to bylo tedy velké překvapení. Poslední dobou totiž novým animákům nevěřím. Všechno to začíná být na jedno brdo, příliš děj neposunujících humorných hlášek, příliš nul, ze kterých se stanou hrdinové, příliš vysoké rozpočty nahrnuté známým hlasům, které se stejně v cizím překladu nijak neprojeví, propracované prostředí na úkor nepříliš dobrého příběhu. I zde je několik (skoro všechny) těchto nešvarů, ale příběh dynamicky odsýpá a tak se na to podívat dá a ejhle, ono to i pobaví. O to jde především, ale stejně mi tu něco chybělo. Možná propracovaný scénář. Tohle je jen obyčejné vzepření se utiskovatelům. Kolikrát jsme to viděli, a ti sečtělí, kolikrát o tom četli. V každým druhým šestákovým románu z divokýho západu se o tom píše. V každým druhým fantasy příběhu. A mnohdy mnohem líp než tady, protože co si budeme namlouvat, ani ten přechvalovanej Pixar si se scénářem nedělá žádnou velkou hlavu. Hlavně kupa hlášek, dostatečně velká možnost se vyřádit v propracování vzhledu a různých serepetičkách a tlupa zlu se vzpírajících nehrdinů. Každopádně, kam se všechny tyhle počítačový animace hrabou na dokonalýho Disneyho vypiplanýho Pinocchia.(15.5.2007)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $162,798,565Tržby Celosvetovo $363,398,565║ Prv ma tieto CGI rozprávky moc nebavili teraz ich žeriem ako malý chalan, pekná počítačová animácia, výborný príbeh, prepracované postavičky, dialógy a rovnako tak slušná zábavnosť. PIXAR je nedobytná pevnosť! vládnuca svetu počítačovej animácie. /95%/(10.6.2005)

Na modré roztomilé mravenečky jsem byla donucena dívat se asi tak pětkrát v průběhu dvou dnech kvůli mé malé sestřence, která chtěla vidět kobylky. Kobylky! Člověk by řekl, že malé děti ocení třeba tu tlusťoučkou housenku nebo krásného motýla. Ale ne. Prostě divné zelené zjizvené kobylky. Když jsem to zapnula a našla tu scénu, kdy se kobylky vynoří z mlhy a hrozivě se mračí, roztřásla se a vlezla mi na klín. Ale kvůli kobylkám jsem to musela zapínat pětkrát.....(3.2.2010)

Já rád Pixar, snad první animovaný film na kterém jsem byl v kině a mam takový pocit, že dokonce se školou. Jo Flik se mi líbil a jeho kámoši z cirkusu byly taky skvělý. Dokonce jsem pak i pařil hru, takže to musí být jasné plné . I po letech to pro mě má kouzlo. I když musim objektivně uznat, že pixarovky byly i lepší(3.5.2011)

Jedna z mých oblíbených pohádek z dětství. Nedávno jsem si snad po deseti letech našel čas a znovu jsem se pohroužil do tohoto krásného animovaného světa. Byl jsem nadšen, když jsem uviděl staré známé tvářičky kreslených postaviček. Celý příběh se odvíjí od vzájemného přátelství mezi mravenci a ostatními brouky (kromě nepřátelských kobylek). Střídají se vtipné i vážné situace a kdo by to byl řekl, že se diváci budou někdy bát o osud mravenců! Každopádně jsem si film nádherně užil a doporučuji ho všem dětem i dospělým divákům, já sám jsem důkazem, že i ne-dítě se může u filmu královsky bavit. Jak už jsem zmiňoval, jde o jednu z nejkrásnějších pohádek mého dětství, je obrovská škoda, že režie dnešních pohádek se ujímají nezkušené tváře a nedokážou vytvořit další úžasná díla, jako jejich předchůdci.(9.6.2013)

• - V Kalifornii vlastní Disney atrakci, která se zaměřuje na Život brouka. (Terva)

• - Původní trailer filmu byl zhotoven z animací, které se ve filmu neobjevily, a byly tak speciálně vytvořeny právě pro tento trailer. Pro Pixar se takto zhotovené upoutávky staly typické. (D3VIL)

• - Dva komáry, kteří jsou ohromeni světlem a zachytí se tak do lampy proti hmyzu, dabují režiséři filmu John Lasseter a Andrew Stanton. (D3VIL)