Nastala chyba při přehrávání videa.
 • numi
  ***

  Pravý a nefalšovaný rodinný film se vším, co k tomu patří. Někdy se od podlahy zasmějete, jindy na té podlaze raději zůstanete. Příběh je sice tuctovka na každodenní použití, ale to u rodinných komedií opravdu není důležité. Kvalitní animace se zase od Pixaru očekává, takže jediným důležitým kritériem je opravdu ona zábavnost, a ta je na solidní úrovni. Nudou se člověk prostě neukouše. Exisuje spousta lepších animáků, ale také spousta horších. A Život brouka výrazněji nevybočuje ani na jednu stranu. [prosinec 2007](1.1.2008)

 • Frajer42
  ***

  Animace tu samozřejmě brutálně kulhá. Nicméně je nutné si povšimnout, že se píše rok 1998. Pro mě je naprosto zarážející, na jakých strojích film vznikal a kolik to muselo zabrat času a otravné práce. Takže po této stránce skládám tvůrcům obrovskou poklonu. Animační vrchol filmu je padající déšť v samotném závěru. Takřka se ve filmu nevyskytují látky, vlasy a další obtížně naanimovatelné věci. Ale znovu poukazuji, že je to vzhledem k podmínkám a k tomu, že byla počítačová animace ve svých počátcích je to jednoduše geniální. Od doby vzniku tohoto filmu udělalo studio PIXAR obrovský skok. Tento animák však položil jeden z pevných prvních kamenů do základu. Moje hodnocení ani tak nevypovídá o tom, jak se mi animák líbil, ale je to kombinace toho jak se mi líbil a toho co do budoucna způsobil se světem animovaného filmu. Pálím 3* a trošku se stydím, že jsem film viděl až 15 let po jeho premiéře.(11.8.2013)

 • dubinak
  ****

  Infantilnější než Mravenec Z, ale pořád zábava a v rámci mého dne připomínání filmů mého dětství, velmi kvalitní zážitek z Pixarského soudku. V době, kdy nastoupila na scénu banda z cirkusu začal být Život brouka opravdu nadmíru vtipný a hláškami se to tam jen hemžilo. Rok animovaných hmyzích kousků považuji za velmi úspěšný, protože oba mě bavily opravdu úplně stejnou měrou.(30.6.2018)

 • Pajky3
  *****

  Já rád Pixar, snad první animovaný film na kterém jsem byl v kině a mam takový pocit, že dokonce se školou. Jo Flik se mi líbil a jeho kámoši z cirkusu byly taky skvělý. Dokonce jsem pak i pařil hru, takže to musí být jasné plné . I po letech to pro mě má kouzlo. I když musim objektivně uznat, že pixarovky byly i lepší(3.5.2011)

 • Paldiny
  ****

  Kto tvrdí, že je Život chrobáka len pre deti asi sám zanevrel na čítanie medzi riadkami. Pixar tu nahodil rozhodne sebavedomejší kukuč a vytasil témy aké sa v animákoch často nenosia. Vykorisťujúca háveď vládne všetkým, mravčia sila má zas len tú vnútornú spiacu silu a do toho veľa menších spoločenských a osobných konfliktov aké v sebe skrývali po väčšinou tragickí cirkusanti. A to sme iba medzi riadkami, Život chrobáka hrá ďalej s pútavým a napínavým príbehom, niekoľkými exkluzívne spracovanými scénami (nálet vtáčika, dážď, cirkusové číslo) a milými postavičkami, z ktorých si získa najviac sympatií vynálezca Flik, jeho kočka Atta a najviac rešpektu pripadne vodcovi bandy, ktorého sila tkvie i v uvedomovaní si svojej najväčšej slabiny. Je tu skrátka toľko toho na sledovanie, že človek ani nemá čas vnímať, alebo mu nevadí redšia prítomnosť vtipu. Ale zas o to viac funguje dramatická a romantická linka.(26.12.2014)

 • - V ranných verziách filmu sa Flik menoval Red a bol súčasťou cirkusu. (Greenpeacak)

 • - K "domácí edici" filmu bylo na výběr z pěti obalů (Hopper, Flick, Dot, Francis a Heimlich). (D3VIL)

 • - Snímek byl Americkým filmovým institutem zařazen mezi TOP 10 animovaných filmů. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace