Soundtrack Randy Newman: 1. The Time Of Your Life , 2. The Flik Machine ,3. Seed To Tree ,4. Red Alert ,5. Hopper And His Gang ,6. Flik Leaves , 7. Circus Bugs ,8. The City ,9. Robin Hood ,10. Return To Colony ,11. Flik's Return ,12. Loser ,13. Dot's Rescue ,14. Atta ,15. Don't Come Back ,16. Grasshoppers' Return ,17. The Bird Flies ,18. Ants Fight Back ,19. Victory ,20. A Bug's Life Suite(6.5.2011)

Pixar sebaisto kráča k svojmu vrcholu. Už tu dokazoval, že medzi jeho silné stránky nepatrí iba precízna animácia, ale tiež rozprávanie príbehu, voľba témy a výber postavičiek. Sympatický mravec Flik, príťažlivá Atta, problémy s vykorisťujúcou háveďou a veľkolepé cirkusové číslo na záver. Kto tvrdí, že je Život chrobáka len pre deti sám asi zanevrel na čítanie medzi riadkami. Aj po rokoch zábavná a inšpirujúca Pixarovka akú si na rozdiel od novších prírastkov (Úžasňakovci, Autá) nemám problém pustiť aj dnes a s plným vedomím že dobrých 15 zhliadnutí už mám za sebou ... (USA rating: PG)(26.12.2014)

Nech brouka žít!......... Ocenění: Oscar 1998 - nominace: hudba (muzikál/komedie) Zlaté glóby - nominace: hudba BAFTA - nominace: vizuální efekty Blockbuster Entertainment Awards - animovaný rodinný film Broadcast Film Critics Association Awards - animovaný film (společně s filmem Princ egyptský) Grammy Awards - intrumentální kompozice pro film, televizi nebo jiné vizuální médium Kansas City Film Critics Circle Awards - animovaný film Satellite Awards - animovaný nebo kombinovaný film........ Scénář : John Lasseter, Andrew Stanton a Joe Ranft. Kamera : Sharon Calahan. CITÁT - Héj, nejsem přece hmyz bez srdce.........(27.7.2011)

Jeden z prvních digitálně animovaným filmů pro děti i dospělé, kterému rozhodně nechybí šmrnc a vtip a který sice nedosahuje kvalit velmi podobného Antz, ale zároveň má rozhodně co nabídnout nejširšímu diváckému publiku. Ve výsledku možná přeci jen ale ještě trochu dětinský scénář bez podařenějších dospěláckých vychytávek.(5.2.2007)

Výborný nápad naroubovat Sedm samurajů do klasického animákova se bohužel "neujal". Výsledkem roubu je totiž až příliš ukřičený průměr, plný samoúčelně hyperaktivních postaviček a tolika klasických ingrediencí, že chutnají spíš jako klišé než cokoli jiného, a tak trochu se v nich topí všechny ty nápady a vtípky, které tvůrci do filmu nahrnuli. Pro mě je tak "brouk" nejslabší pixarovkou, a pro mé děti jedinou, kterou netouží mít doma ani ji znovu vidět.(7.2.2012)

• - Dva komáry, kteří jsou ohromeni světlem a zachytí se tak do lampy proti hmyzu, dabují režiséři filmu John Lasseter a Andrew Stanton. (D3VIL)

• - Dave Foley, který dabuje Flicka, původně zkoušel hlasově ztvárnit Slima, jehož dabingu se nakonec ujal David Hyde Pierce. (D3VIL)

• - Ve filmu Toy Story 2: Příběh hraček (1999) lze zpozorovat několik odkazů právě na tento snímek. Ve scéně, kdy hračky prochází křovím, je možné na větvi vidět housenku Heimlicha, v Andyho pokoji visí i kalendář "Život brouka" a v Alově dílně jsou k vidění hračky s tématem filmu. (karlik4801)