John Rambo je jedním z veteránů války ve Vietnamu a zakladatelů Zelených baretů. Je v současném civilizovaném světě poněkud dezorientovaný, putuje stopem od města k městu a navštěvuje přátele z války. V jednom městečku narazí na místního šerifa Willa Teasleho. Tomu zrovna nepadne do oka; snaží se ho vypudit, a když Rambo město opouští, nechá ho zatknout pro potulku a uvězní ho. Ve vězení ho zástupce šerifa pro své „potěšení“ ponižuje, což Rambo už nevydrží. „Rozvzpomene“ se na své zkušeností z vietnamské džungle a s jejich využitím uprchne do místních lesů. Šerif zorganizuje výpravu, která má za úkol Ramba najít a přivést zpět do vězení. Jenže Rambo je díky svému výcviku nepolapitelný – a navíc decimuje šerifovy muže jednoho po druhém. Tenhle případ se Teaslemu vymkl z rukou – a navíc vzbudil nežádoucí publicitu. Do městečka tak přijíždí plukovník Trautman, Rambův bývalý velitel, protože on jediný snad může zastavit Rambovu osobní válku… (TV Prima)

Merenre

Rocky byl vždycky super...ale Rambo. Kurva! Rambo byl prostě Rambo. Můj zásadní dětský vzor, muž nemnoha slov, za to bezpočtu smrtících schopností, který se s drsňácky skřivenou hubou prohání lesy a horami a kosí všivácké fízly, kteří mu nechcou dát pokoj, přestože se zrovna vrátil z Války. Ó, jak velkolepé to pro mne bylo svého času dílo, navíc korunované závěrem, u kterého jsem se dokázal probrečet až k akutní dehydrataci. ()

JoeSO

Velmi pěkný úvod do Rambo série. Jak se patří nabroušený Rambo ukáže, že když ho někde naštve, dostane nakládačku. Asi je štěstí, že navrátivší vojáci z války tohle v Americe nedělají pravidelně. ()

mucho3

Můj úplně první film na VHSce,totální klasika akčního žánru.První krev je ze série o Johnu Rambovi jednoznačně nejlepší. ()

Jayk19

Mezi predátory,vetřelci a terminátory další krásná klasika.John Rambo neprávem považován za houmlese,který není vlivem války ve Vietnamu schopný se ani uvést řádně před šerifem,si zbytečně v malém městečku nadělá nepřátele.Potom si je pěkně vychutná ve stylu zelených baretů.To já můžu i po letech.Klasika 90 let a dobrá.. ()

robfi

Klasika. Ono je to tak hloupoucke, az je to kouzelne. s odstupem casu k nepochopeni, ze film byl u nas zakazany. ()

rigby

Legenda tohoto žánru, i když dvojku jsem v té době bral jako něco mnohem lepšího. Přece jen se tady tak nebojuje. Je to jen zkouška na něco velkolepějšího. Ale aspoň to má příběh a jistou hloubku, není to taková vymývárna mozku jako pokračování. ()

PatrikP4

Výborný film. Velmi realistický návrat veterána domů a jeho střet s policií. Když se mu naskytne možnost udělá to co umí nejlépe. ()

Saxos

Mohl jsem je všechny zabít. Mohl jsem zabít i tebe. Ve městě jsi zákon ty. Tady zase já. Tak na to netlač, nebo zažiješ válku, jakou jsi ještě neviděl. Nech to plavat. Nech mě jít. ()

petr.al

,,První krev tekla mně, ne jim," žaloval jsem s brekem mamce. ,,A navíc byli to kluci ze druhého stupně, minimálně šesťáci," dodal jsem dotčeně. Mamka se na mě rozlobeně podívala a pravila: ,,Posero, vezmi si tady tu strejdovu ohranou VHS-ku se Stallonem a mazej se něco přiučit. Pokojík si nech pootevřený, chci vidět jak u filmu klikuješ." Pravda, strejdova VHS-ka s vietnamským veteránem nebyla nejlepší kvality, ale při troše soustředění v pauzách mezi kliky jsem Johna Ramba podle nože hravě rozpoznával. Byl to klaďas, neohrožený válečník, zkrátka chlap! Rambovo ,,lesní trampování" na mě udělalo neskutečný dojem. S protivníky si pohrával jedna báseň a mně to ani trochu nepřišlo uvalené. ,,Vždyť ten John je stejný charakter jako náš pionýrský vedoucí Láďa", pomyslel jsem si a ke klikům si s chutí přidal ještě sklapovačky. Závěrečná spanilá jízda městem na můj vkus až přespříliš vybuchovala, ovšem tato skutečnost pramálo změnila mé předsevzetí, že od zítřka....ne za týden, budu minimálně stejně dobrý jako náš Láďa. Vrátil jsem mamce VHS-ku a odhodlaně vyšel vstříc těm namachrovaným šesťákům. ,,Rambova první krev" byla, je a bude vždy tou jedničkou. ()

zdenek305

Dle mého názoru jeden z nejlepších akčních filmů, Stallone zde opravdu skvěle ztvárnil roli vietnamského veterána Johna Ramba. Dramatické akce, záběry a napínavý příběh o hrdinovi, kterého má po návratu z pekla vietnamské války americká společnost problém přijmout, intenzivně provází po celou dobu filmu. ()

pold

Tak takhle si představuju film. Na začátku se ukáže kdo je kdo, dá se prostor pár hlavním figurám aby se ukázaly, a pak se to rozjede na 110% a nezastaví se to až do konce. Bez mrtvol, bez zbytečných nechutností a gejzírů krve. A přitom to vůbec není blbé. Dokonalost. ()

Syndrom

Ne tak dobrý jako opravdu skutečně dobrý Rocky, ale jediný Stalloneho film, který si na reálnou uměleckou kvalitu šáhl. Obzvlášť s alternativním koncem, kdy se zabije. "Nic neskončilo!" ()

brasek

Prvý Rambo a najlepší Rambo. V knižnej predlohe Rambo zomiera, tu si filmári nechali otvorené zadné dvierka. ()

Igy007 odpad!

jako recese bezva, fakt velká prča, jak říká Bart Simpson - bezva vadný ... a ten dabing - ten je nejvíc ... skoro lepší než kdysi dávno koktající (tuším) kokršpaněl Hejma na tajně šířených VHS :-)))) ()

PanPyzamo

Rambo: První krev je prvním a pro většinu lidi i nejlepším dílem ze slavné série Rambo. Ačkoliv film je skvělý, tak nebudu lhát, že můj nejoblíbenější díl to není. Hlavní roli si zde střihl Sylvester Stallone, který už několik let před tímto filmem zazářil ve slavné sérii Rocky. Ovšem i jako Rambo je výborný. Film začíná celkem nenápadně. Dozvíme se pár informací a pak bum. Začne akce. Moc dlouho se nekecá a film je celou dobu akce, až do samotného konce. Moc velký prostor na příběh zde tedy není. Ono to ani tak nevadí. Ta akce je super. Prostředí lesa má svou atmosféru a celkově to vše funguje. Pokud milujete akci, tak budete nejspíše spokojeni. Ti, co hledají hlubší děj možná zklamáni. V mých očích je první Rambo klasika a skvělý film, který doporučuji. 8/10 ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

Sunwheel

Aj keď samotný úvod príbehu, vyplývajúci z absencie komunikácie dvoch hrdých mužov vyznieva absurdne, ale vytvorí krvavé šialenstvo neuveriteľných rozmerov, ktoré je štýlové a zahalené v hustej atmosfére. Sly je neherec, no do tejto úlohy psychicky poznačeného vietnamského veterána sa hodí dokonale. Zasadenie do upršaného, nehostinného horského prostredia umocňuje demenciu miestnej polície a absurdnosť celej zápletky. ()

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

Stallone chystá pokračování Demolition Mana

09.05.2020

Herec Sylvester Stallone má poměrně ikonickou kariéru, specificky jeho série Rocky a Rambo zůstávají dodnes naprostými kulty. Z čeho se ale kult na papíře nikdy stát neměl, a přesto film zaznamenal… (více)

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Rambo: Poslední krev

Rambo: Poslední krev

11.09.2014

O pátém dílu Ramba se mluví od roku 2008, kdy čtyřka vydělala 113 milionů dolarů. Její akční scény jsou navíc krvavým etalonem, kterému se následně vyrovnalo jen minimum eRkových filmů, takže… (více)

Nepokoušejte se zabít zabijáky

Nepokoušejte se zabít zabijáky

31.01.2009

Tohle staré filmové pravidlo (Chow Yun-Fat by mohl vyprávět) snad nikdy neomrzí. Přesvědčovat nás o tom bude i Channing Tatum. Ať už si o jeho hereckých schopnostech myslíte cokoliv, hvězda tohohle… (více)