Sydney umí počítat tak možná do šesti, protože víc čísel na kostkách není. Jeho ruce jsou jemně vycvičené na všechny způsoby hazardní hry a v očích mu svítí dolary, sotva se ráno probudí. Rád by předal své zkušenosti někomu mladšímu, a tak začne v hráčském doupěti uprostřed Nevady pořádně školit Johna. Mimo něj se ještě stará o Clementine, mladou a krásnou prostitutku, která se snaží s jeho pomocí poznat tu hezčí stránku života. Jen slepý by přehlédl, že Clementine a John k sobě začali cítit něco víc, než jen přátelskou náklonnost. Jedna láskyplná noc se ale nešťastně zvrtla v otřesný šok, ze kterého bude těžké se probrat. Zvlášť tehdy, když John začne tušit strašné tajemství, které skrývá Sydney. (oficiální text distributora)

Muel

| Columbia Tristar | PTA maratón begins a Hard Eight je jasnou ukážkou toho, že to už mal v sebe vtedy. Možno nie až tak dejovo atraktívne a komplexné, ale dialógy aj tak dostatočne zaujímavé, aby ma to bavilo po celú dobu. Postavy zaujímavé (Philip Baker Hall je v tomto výborný), zápletka nie až tak, záver polo-uspokojivý. Aj tak je to ale spomedzi debutov dosť úctyhodný začiatok jedného z najvplyvnejších režisérov súčasnosti. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

vtelenie

80% - rozhodne dobry film, od P.T. Andersona samozrejme clovek caka viac, ale treba si uvedomit, ze toto bola jeho prvotina (celovecerna). ()

agassi68

Philip Baker Hall je známa tvár z množstva hitov, kde hráva vedľajšie úlohy. Tentokrát sa dostal na čelo a a bola radosť ho sledovať. Dosť mi pripomenul Jeana Gabina najmä tým kamenným výrazom tváre vo vypätých momentoch. Philip Seymour Hoffman tiež nepotrebuje dlhé minúty na to aby zaujal. Spolu s Reillym tvoria dvorných hercov v Andersonových filmoch, ktorý sa Gamblerom vlastne uviedol do veľkého sveta filmu.. ()

Biopler

Dobrý začiatok nádejného režiséra Andersona, zaujímavý príbeh dostal do rúk a nesklamal s jeho natočením. Film o nezištnosti a výchove, ktorá ako sa ukáže v závere, mala iný dôvod ako sa na začiatku zdalo. Škoda pomalšieho tempa v druhej polovici filmu a absencie hudobnej stránky, až na záver, tam to bol skvelý výber. ()

shereen

Nevím, zda můžu film objektivně okomentovat, když jsem v poslední třetině na 10 minut usnula. Herci jsou skvělí, ale zápletka je tak banální, že nakonec film působí dost prázdně. ()

rivah

Komorní film ze zapadákova, kde mají hernu. Složité vztahy se tu trochu rozpadly, holt je to prvotina.(50%) ()

Terminer

Dobře natočené, dobře zahrané. Příběhově a scenáristický zajímavé. Podle mě si každý režisér přeje, aby jeho debut dopadl nějak takto. ()

kaprson

Vláčná atmoška s příznačně cool hudebním doprovodem a skoro hypnotickým Hallem si mě získala, trojice Reilly-Jackson-Hoffman v zapamatovatelných úlohách. Jednoduchý děj neva, ale mohlo se to vyvinout zajímavěji - cca od půlky jsem tušil, kam to celé spěje, a stalo se. Nebýt toho, nálada snímku by hodnocení vytáhla na 4* skvělá pohodová píseň na závěr ()

transbeskyd

Dobrý nápad, který se ale ve finále zadrhnul někde v půli cesty. Většina filmu nuda vyplněná tradičními žánrovými výjevy z kasina, kde tráví podzim života zdánlivě "samaritánsky" založený hráč a jeho přitroublý chráněnec. A když už se musí něco stát, tak závěr obstará podivně naroubovaná rádobydramatická pointa. ()

nula87

Andersonův ranný film už má v sobě tajemství, údernost i vypravěčské kvality. Po skvělé první polovině se film bohužel trochu rozplizne, ale jako studie Andersonových kořenů velmi poučné. 70% ()

gicous

Andersonova filmografie pro mě začíná s Boogie Nights. Na Gamblera velmi rychle zapomenu a vracet se k němu určitě nebudu. ()

kubilov

Hrozně fajn devadesátková žánrovka, která není stylovou exhibicí jako u Tarantina, nemá přehnané obří ambice a strukturu jako u Finchera ani není natočená zcela osobitým stylem jako třeba u De Palmy. Hard Eight/Sydney mě bavilo především díky hlavní postavě Sydneyho, kterého velmi úsporně herecky zahrál Philip Baker Hall, takže vytvořil tajemství, které se line celým filmem až do jeho finále. Vřele k doporučení, pokud chce člověk vidět kus precizní filmařiny, která odstartovala hvězdnou kariéru Paula Thomase Andersona, jsou mu sympatické filmy o gamblení a nečeká, že se v Hard Eight/Sydney najde nejlepší film na světě. ()

Spike86

Dobré výkony Jacksona, Paltrow, poměrně dobrá hudba. Trochu pomalejší tempo mi zde zas až tak nevadilo, možná i díky poměrně zajímavému příběhu a prostředí. 70% ()

vykyn

Už dlouho jsem neviděl tak charismatické herectví jako předvedl P.B.Hall.Sledovat jeho tvář byl prostě zážitek.Na debut velmi slušné.Pro mě 2 nejlepší film P.T.Andersona hned po Magnolii.Velmi zdařilé a dobře vypoentované. ()

AcHeRoN

Takto podana synopsa by ma urcite neocarila, ale za to film ma chytil uz od prvych momentov. Ma nieco z Lyncha, Aronofskeho aj Scorseseho. Lynchovsky je typ rozpravania pribehu v zmysle volnej tazsie uchopitelnej dejovej linie. Aronofske je to v zmysle cistych, uveritelnych, realistickych postav, a minimalisticky ale presne zobrazenych charakterov. Hlavne nadherne herectvo Baker Hall-a. Scorseseovsky sice znie zapletka, ale skor uz clovek porovnama alebo synonymizuje s jeho filmami, ktorych prostredie, a trochu aj postavy, chtiac nechtiac pripominaju. Film sa nesie v krasnych dlhych obrazoch a scenach, bez vacsich dialogov. No vdaka stylizacii a koncepcii ktoru reziser pouzil to funguje. ()

Bragi66

Pro opravdové skalní filmové znalce. Ukrutně pomalé dialofy, ze kterých herci asi tak třetinu prokouří, nebo si zrovna zapalují. Vcelku řídký děj se staticou kamerou filmu na dynamice také nepřidají. Kupodivu to ani tak není o gemblerství, ale o dramatu. Dost bodů za herectví, ale s tou povrchností postav to moc neudělá a konečný sešup už film nezachrání. ()

aquarkko

Kdyby tam na tom svým vozíčku vjel nějakej zvědavej invalida Jirka Karásek a nasadil to do správnejch kolejí, pak možná, ale takhle...rozplizlý jak tempery v kelímku. ()