James Stewart jako Destry, starostův zástupce s vybranými způsoby, jež nemá rád zbraně, je povolán do zkorumpovaného pohraničního města Bottleneck, aby tam nastolil pořádek. Zprvu se mu do tohoto těžkého úkolu moc nechce, ale změní názor, když potká okouzlující Frenchy (Marlene Dietrich), majitelku baru, která tu zpívá legendární hity jako The Boy sin The back Room, a do níž se Destry bezhlavě zamiluje. Díky mnoha nezapomenutelným hereckým výkonům a vtipným dialogům představuje tento western opravdovou lahůdku pro milovníky tohoto žánru a pokládá vysoko laťku pro nadcházející westernové komedie. (oficiální text distributora)

liquido26

Tom Destry jr. v podání Jamese Stewarta je rozhodně ten nejpodivnější a nejsympatičtější strážce pořádku, jaký na Divokém západě kdy byl. A když už mluvíme o strážcích pořádku, znal jsem jednoho chlápka a ten ... :-) ()

Cubinho

James Stewart opět předhazuje ten svůj "ksicht", kvůli němuž byste mu ani vlásek na hlavě nezkřivili. Skvěle mu sekunduje (nebo spíše on sekunduje jí) vynikající M. Dietrichová. Co se mi líbilo, tak to byl opravdu přelidněný saloon, ve kterém se scházeli muži z celého městečka jen proto, aby uviděli svou "bohyni" Merlene, přičemž ženy zůstavaly doma žárlící na své manžely:-) 8/10 ()

corpsy

Nezaradil by som to ani do žánru western, ani do komediálneho žánru. Skôr ide o situačnú drámu s humornými prvkami ( grotesktné vedľajšie postavičky ), ktorá najamerickejší filmový žáner pripomína iba výpravou a dobou. Napätie, tu vytvárajú kolízie medzi postavami, ktoré si medzi sebou vymieňajú dobre napísané dialógy a osudové pohľady. ()

MikO_NR_1909

No, rozhodne som čakal viacej. Scenár má komediálne pohnútky, občas vám privinie aj úsmev na tvári, ale to pasívne režijné vodotesno je skrátka dosť uťahané, ničím neprekvapí. Po zábave príde na rad akási dramatická vrstva pouličného (ne)poriadku a určitej vážnosti, kde ale Marshall zlyháva. Mohol to viac prispôsobiť muzikákovo, aby som vedel, do čoho idem. Takto vzrušia len dáke bitky a romantika oboch protagonistov. Nič svetoborné, najmä keď si uvedomím, koľko lepších Fordových westernov počastujem rovnakým hodnotením. Ale pouvažujem o štyroch, taký Robin Hood ma zaujal ešte menej. ()

kaylin

James Stewart je americký národní poklad, který měli za života docenit mnohem více. Je to jeden z nejzajímavějších herců, a to v tom smyslu, že vás prostě baví se na něj dívat. Když tam je, věříte, že to bude dobrý film jen proto, že tam je. A on to pak dobrý film je. Western mu slušel jako všechno ostatní a z tohohle udělal skvělou komedii, která je stejně chlapácká jako hravá a ženská. Marlene tu hraje až druhé housle. ()

Foma

Ani nevím proč, ale mám u tohohle filmu neodvratnej pocit, že to je skutečně jedno z velkých děl americký kinematografie. Označení komedie je výrazně zavádějící, protože jsou zde opravdu vtipné dialogy, ale jinak je to tragédie par excellence, v něčem i připomínající Bizetovu Carmen. Femme fatale Marlene Dietrich a neuskutečnitelná láska s ní. Emoce vyvolávající vedlejší postavy, z nichž každá je věrohodná a životná, zajímavá zápletka, Stewart samozřejmě skvělý a mnoho dalších ingrediencí, které činí z tohoto díla hluboký zážitek. ()

radektejkal

Míchání žánrů nemám rád, zvláště ne v rámci komedie. Ostatně humor ve filmu mě nikdy moc nezajímal. Humor to jsou pro mě především dětí a vnuci. Mám jich deset. Nedávno jsme se společně dívali na český kult "Limonádový Joe"; už se mi to nelíbilo a jim zřejmě ještě ne. Rovněž tak herectví Jamese Stewarta tu bylo dosud v plenkách a Marlene Dietrichové jsem nikdy nepropadl... Větší zábavu by mi asi poskytlo sledování českých distributorů při pojmenovávání zahraničních filmů (ale i jiných, např. Mujer o demonio, La femme sans loi, Asszonylázadás - ha a už máme inspiraci, netřeba moc přemýšlet, jako ostatně u celého filmu). ()

Martin741

Vynimocne suhlasim s distributorom, ze tuna ide asi o najlepsiu westernovu komediu aku som vobec kedy videl. james Stewart hrat vedel, o tom zadna, a na 30. roky su tu fajne kulisy a perfektne dialogy. George Marshall /Blue Dahlia 1946, Jak byl dobyt Zapad/ ako reziser mi toho teda vela nehovori, ale rezisersky sa predviedol. Fakt kazda scena namakana, natocena precizne. Okrem Stewarta sa zaskvela aj Marlene Dietrich /Norimbersky proces, Hruza na Jevisti, Dotyk Zla 1958/. Jo a stale radsej nadhodnotim toto nez to svinstvo s Krofordkou Dzony Gitar : 88 % ()

LeoH

Zábavně napsané a herecky jiskrné, ale strašně rozpačitý závěr, zabitý jednak v českém názvu nesmyslně tematizovaným Diem ex machina v podobě davu rozlícených žen (aniž by se předtím na tuhle „emancipační“ strunu jakkoli hrálo – hospodská rvačka mezi dvěma holkama není obracení genderových rolí, ale průhledná atrakce pro chlapské oko), jednak tím, jak se komedie nezúčastněně přepne do tragédie a zpátky, jako by se nechumelilo, a do třetice tím, jak si pacifista Destry najednou důležitě připíná kolty a jak málo je takhle zásadní charakterový zvrat odůvodněný i následně zužitkovaný. Dočista jako kdyby scenáristům najednou došel dech i nápady. 70 % ()

senor

Úžasný vtipný western. Skvěle napsané i zahrané. Výborné střídání žánrů od grotesky po drama. ()

Pecival

Komentář obsahuje lehčí spoil. Celý film se těším až konečně Stewart nasadí kolty a pořádně si to tam potočí. A ono ... nic. Konec byl pro mě velké sklamání. Je prostě takový nemastný, neslaný. Ale jinak je to docela solidní záležitost, komedie to až tak úplně není, ale je to docela pohodovka. ()

Hollohlaway

Westerny mám moc rád, a James Stewart je tu k sežrání. Překvapivě progresivní kamera a velkorysé scény plné rváčů, tříštícího se skla a lámaného nábytku opravdu oko potěší. Ale zápletka je trochu prostinká a vtipu není zrovna mnoho. Navíc Marlene je prostě hroznej babochlap, nemůžu si pomoct. Nikdy jsem nechápal jak mohla mít takovou pověst sexbomby, vypadá jako z lacinější travesty show. ()

vitekpe

Westerny nikdy nebyly muj salek kavy. Bohuzel to nezachranuje ani "catfight" mezi Marlene Dietrich a Unou Merkel...tak snad jindy a jinde... ()

Jezinka

Není to úplná komedie a dost to táhne právě James Stewart, jeho slušný chlapec je skvělý. Rvačky výborné a závěr jak má být. Oficální text distributora je trochu mimo. ()

Han22

Rok 1939 přinesl první zásadnější filmy v nejklasičtějším americkém žánru westernu. A Destry je velice netradiční zástupce. Není tu prérie, indiáni ani rychlé kolty. Jen městečko plné šmejdů, ve kterém se pořádek snaží udělat nepravděpodobný hrdina - muž, který odmítá nosit kolty. Ačkoliv se mi ten námět moc nelíbil, je to celkem chytře vymyšlené, vtipné a s dobrými postavami. James Stewart je neodolatelný flegmoš a Marlene Dietriechová vypadá zestárle, ale když zpívá, nebo se rve v hospodě, umí to sakra rozjet. Musím uznat, že jsem se nakonec výborně bavil a ten smutný konec mě docela překvapil a zamrzel. ()

Rozjimatel

[2,5*]     "Here's your badge. Don't let anybody see it."     Westernová komédia zaradená do zoznamu 1001 filmov, ktoré musíte vidieť, než umriete. Dej sa odohráva v priam neskutočnom Vidlákove plnom ochľastov, podvodníkov a buranov, kam príde robiť poriadky uhladený hrdina typu "Limonádový Joe" (len na rozdiel od neho sa chľastu príliš nebráni). Vzhľadom na moju všeobecnú averziu ku klasickým americkým westernom (a na silnú "Yeeee-haaa!" alergiu) to dopadlo ešte celkom dobre, a to predovšetkým zásluhou výborných hercov v hlavných rolách (James Stewart ako Tom Destry Jr. a Marlene Dietrich ako Frenchy), ktorí to celé doslova držia nad vodou. Inak ten príbeh za veľa nestojí, hudba je iba obstojná a humor je poslabší, skôr takého sileného druhu, založeného hlavne na rôznych "šašovských" postavičkách, ktoré majú byť akože vtipné. No a ten názov "Vzpoura žen" je jednou z perličiek, aké produkujú miestni distribútori doslova na bežiacom páse.     "You better mind your own business or you're heading for trouble." "Trouble is my business." ()

Alf

role, kterou si Marlene Dietrich (ten souboj je skutečně úžasný), viditelně užívá (a nejen ona) - a divák s ní.... ()

Mikino00

Velice dobrý western s klasickým Stewartem a Dietrich v roli, na kterou se hodí ona ve všech nejlépe. Celý film je dobře naladěn, jen konec mohl být trošku realističtější. Ale jsou to přece 30. léta, takže vše odpuštěno. ()

MickeyStuma

James Stewart a Marléne Dietrich společně ve westernovém filmu. To ledasco slibuje. Už od samého začátku vyprávění je jasné, že se snímek pyšní spíše komediální náturou než vážností. Černobílý snímek z konce třicátých let samozřejmě z westernového žánru nic neopomíjí. Máme tu prostý základ, tedy hrdinu i padoucha, mezi kterými se pohybuje žena. Dramatizace děje je vyobrazena dobře a skutečně by stačil i na napínavý western. Tady je to však pojato skutečně za doprovodu bouřlivých úsměvů. Thomas Jefferson 'Tom' Destry jr., kterého si James Stewart zahrál, by se plně se svou povahou mohl porovnat s naším Limonádovým Joe. Má své zásady, které jsou samozřejmě každému pro smích, ale v jádru své mysli není žádný blbec. Což se nakonec velmi brzy ukáže. O westernovou parodii se nejedná, ale o bláznivou komedii také ne. I když se sem tam nějaká ta groteskní situace projeví. Ta nejlepší a největší je nakonec. Pokud ještě někdo neviděl ohromný počet žen, jak s válečkem v ruce srovnají drsné pistolníky, právě tady má možnost. Snímek dokáže překvapit, ledasco i zveličit, avšak s celou svou náturou dokáže v diváckém povědomí vyniknout. ()