Andrew - člen naší rodiny

Andrew, člen našej rodiny

Muž tisícročia

Sci-Fi / Drama / Romantický / Rodinný

USA / Německo, 1999, 132 min

Souhlas se Smilefacem - jestli v podobném stylu natočí "Já, Robot", pak opravdu bude Isaacu Asimovovi, skutečnému géniovi robotiky a sci-fi vůbec, věčná sláva. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu Pozitronic Mana...Výtvarná stylizace (včetně efektů, samozřejmě) mě opravdu vzala, stejně jako romantické části příběhu, které mně osobně nějak přeslazené nepřišly. A jaká jiná může být hudba Jamese Hornera, než nádherná?(31.8.2003)

Copak ten režisér nebo zvukař, nebo čí to byl "skvělý" nápad, vůbec neuvažoval o tom, že ty ozvučené pohyby androida Andrewa budou nepříjemně syčet a pískat a divák je bude muset dlouho poslouchat??? Vždyť to je k zbláznění! Nehledě na trapné rádoby emoční chvilky, kterými nás měli s Andrewem sblížit, ale ukázali spíš neschopnost herců (zejména těch malých) něco vyjádřit. Jenže nebyla bych to já, abych jim na to citové vydírání nekývla a nenechala se vtáhnout do příběhu.(31.7.2012)

Bicentennial Man je příjemná rodinná "pohádka" o robotovi, jenž se chtěl stát člověkem. Na to, že je to na motivy povídky od I. Asimova, jsem čekal trochu něco jiného. Bicentennial Man je totiž klasický Columbus - v tom dobrém, i v tom špatném slova smyslu. Je to rodinná, přeslazená a dojemná rodinná podívaná v tom nejameričtějším pojetí. Herecké výkony jsou dost dobré - Robin Williams umí hrát až neskutečně lidsky a člověk mu to naprosto žere. Hornerova "dojemná" hudba je rovněž pěkná.(10.7.2012)

"Jeden už ví, proč některá zvířata jedí své mladé.." ;)(8.3.2015)

Film, ve kterém Robin Williams ještě hrál. Příjemný film s (na tu dobu) dobrými herci. Příběh zajímavý a dojemný. 75%(23.12.2005)

Dětská verze Já robot!(23.12.2007)

No nebrečte nakonec... to nejde. Krasnej film(31.10.2007)

Príjemná rodinná oddychovka, do ktorej sa R. Williams perfektne hodí. Už ako bláznivý táta v sukni ma veľmi bavil, ale pristane mu aj rola robota v obleku. Takéhoto pomocníka by som brala všetkými piatimi..(7.3.2015)

Jeden rád poslouží...(21.7.2006)

Rodiný film s docela příjemnou romantickou zápletkou a sci-fi nádechem. Robin Williams je tu prostě boží. Ovšem škoda té délky, být to jen 110minut dlouhé - nic by se nezkazilo. Takhle to působí dojmem zbytečného natahování.(14.11.2008)

• Kreeki

Film při odpoledním žehlení pro matku na mateřské dovolené. Colombus a Zemeckis rozhodně nejsou dobří režiséři.(29.5.2008)

Ono Andrew je krásny film, no bohužial já som sa uňho trocha nudil a dej sa strašne vláčil, nič zaujímavé. Obsahovo obyčajný film a formou takisto nič moc, obyčajne nakrútené. Robin Williams je skvelý a v detstve bol Andrew moja obľúbená postava, no dnes už si uvedomujem, že je to jednoducho romantika medzi robotmi a tú ja naozaj nemusím. Navyše, keby scenár ponúkol lepší príbeh a hlavne lepšie dejové zvraty, mohlo to byť jedno z najlepších rodinných sci-fi. /60%/(26.6.2010)

Sladké, ale tak nějak milé pokoukání.(11.2.2010)

Vizuálně náramně pohledná, vtipná a zároveň i velice inteligentní pohádka o robotovi, který se stal člověkem. Postupně stále víc a víc patetická a sentimentální, ale tentokrát mi to skoro vůbec nevadilo. Zvídavé děti ale i dospělé může tento film přivést ke spoustě podnětných a zajímavých ontologických úvah, ale leckteré jiné diváky bude asi dost spolehlivě nudit. Kromě výborného scénáře jsem ocenil i krásnou výpravu, skvělou trikovou práci (hlavně na postavě robota Andrewa) a navíc se mi ještě strašně líbila robofilní Embeth Davidtz v obou rolích své dvojrole. A Robinu Williamsovi jsem jeho androida bezvýhradně věřil, skvělý výkon.(12.5.2013)

*** za námět a výkon Robina, jinak by to chtělo méně sentimentality.(18.5.2014)

Velmi příjemný rodinný film. Romantické sci-fi. Robot Andrew se chce stát člověkem. Všechno se mu zkomplikuje, uděla všechno proto, aby člověkem byl. Nedovedu si představit, že by Andrewa měl hrát někdo jiný než Robin Williams. Film mě dojal.(31.10.2008)

Krásný film, který zvládnul do sebe zahrnout období 200 let o robotech a lidech, prostě na tohle je tak nezapomenu a určitě si moc rád pustím znovu. Embeth Davidtz je úžasná.(7.2.2013)

Sakra co k tomu napsat, mohl bych chválit a chválit a napsat asi tak 20 řádků, spíš to nechám na vás a jen vytknu lehké nedostatky. Bohužel jsme zase svědky amerického přeslazení. Také Williams dle mého se do této role moc nehodí. Jinak je to krásný a lehce i poučné mohu jen a jen doporučit.(31.8.2015)

Hezká kombinace sci-fi a romantiky, se skvělým Robinem Williamsem v titulné roli.(24.10.2008)

Na môj vkus až priveľmi sladučké. Nebyť prehnanej dávky cukru, tak by ani nebolo čo vyčítať. Ale keď to muselo byť...(12.7.2012)

Krasne, ale extremne preslazene. Skoda, ze tento film nenatocil Kubrick... Takova moje guilty pleasure... Jako herce ho miluju, ale vzdycky me trosku stval ten jeho usmev, ted mi chybi, r.i.p...(18.9.2012)