Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

McMastamind

Vždycky nesnášim, když po pěti minutách trvání filmu dopředu odhadnu, jak dopadne. A nejvíc nesnášim, když mam pak pravdu. A taky nenávidim hraní na city pomocí postiženého malého kluka, když navíc autoři snímku vyděli definici autismu maximálně za jízdy ve vlaku cestou na plac. Když k tomu přičteme, že všechny ženské postavy byly ošklivé jako noc, zbývá otázka: Proč jsem to já kokot dokoukával?! Film opravdu nehodný faktu, že v závěrečných titulkách probleskne jméno Bruce Willis. ()

JosefTomas

Není to žádný převrat, děj nemá žádné pořádné zvraty a Willis nepředvedl nic nového, co už jsme někde viděli. Miko Hughes, jako autista hraje skvěle, ale to je asi jediné, proč film vidět. 70% ()

mrclTV

Videl som už aj o dosť lepšie thrillery. Ako dráma o autistickom chlapcovi sa to ani nedá nazvať (na to tu hlavne máme oveľa kvalitnejšie filmy), ako detektívny thriller má zas film priveľa múch a slabín. Dej, skladba vedľajších postáv (ich konanie) a ťažkopádne finále z filmu robia taký guláš pochybnej kvality. ()

cinema_cz

Kromě spíše vlažných akcí a místy poněkud chatrné dějové logiky standardních video B-filmů ovšem Mercury nabízí i nový typ záporáků, kteří pracují v týmu pod americkou vlajkou. 40 % (Michal Šobr, Ci 08/1998, str. 70) ()

ostravak30

Kdo viděl víc těch průměrnějších filmů Bruce Willise tak ví, že Mercury patří ještě k těm lepším. A vůbec si nemyslím, že by B. W. byl špatný herec nebo podával horší výkony. On jen hraje to, co mu diktuje scénář a káže rejža. Že jde častokrát o béčkové a někdy i céčkové filmy je věc druhá. Ale ze všech výkonů je pozoruhodný právě ten Mika Hughese. Naopak role Nicka Kudrowa nebyla určena Alecu Baldwinovi. To byla nešťastná volba a on ji přijmout musel ačkoli nechtěl což mluví za vše. Tento film není nejhorší. Má své napětí i drama, jen ten konec se zase tak moc nepovedl, ale pravda je, že se vlastně víc blíží realitě, tedy tomu, co bych čekal, že se může stát víc, než jak si umím představit konce podobných filmů u většiny jiných hollywoodských projektů. Suma sumárum je to vcelku průměrný film, ale ne podprůměrný jako většina Willisových natočených někdy po roce dva sedmnáct. ()

kadef

První scéna s teroristama ještě celkem ušla, ale pak už to nestojí za nic. Navíc herci hrají podprůměrně. ()

worm14

Určitě v tom byl dobrý potenciál, ale vylezl z toho jenom takový slabý čaj... Bruce Willis mi sedí spíš v roli nějakého akčnáka, ale tady mi fakt neseděl. Film je sice trochu zajímavý, ale po většinu času je to zase jenom nuda. Pár slabších honiček to prostě nezachrání... Nejlepších bylo prvních 5 minut. ()

rafix

Tento film mě bavil. Zaujal mě že z drsńáka Bruce Willise může být ochránce slabších. e to překvapující. ()

bobin

Je málo trhillerů, kde dominuje herec - školák . Tady zklamal i Bruce Willis . Ale není divu - zápletka plytká , vyprávění školometské , vlastně se nic neděje . Nudných 100 minut . ()

Plague.

Můj problém je v tom, že jsem kryptografii studoval, takže ten film je v dnešní době výsměch :) Pravda být někde z počátku let 80. tak je na tom mnohem lépe. Ale on ani filmově moc neobstojí, kromě herců. ()