Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

Zeek

Při tomto filmu si vzpomenu na Šestý smysl od Shyamalana, kde to Bruce s dětmi umí. Ale tohle je pouze béčkový film a jak já říkám, další akční zbytečnost. Moje hodnocení: 40% ()

IBBY

...není autista jako autista...a ždímat tenhle námět nejde pořád...hodnotit Willisovo herectví snad nebylo potřeba (natož negativně)...co tam ten chudák měl hrát?...negativně bych viděla jen to že roli vzal!!! ()

Mike.mk1

Na tomhle filmu je nejlepší asi Miko Huges, hraje to na jedničku. Před pár dny jsem viděl jeden díl Dr. House (jinak výborný seriál) ve kterém byl také autistický chlapec, ale hrál to naprosto příšerně a dabing to ještě zhoršoval, jen jsem si povzdychl a vzpoměl si na tohle. ()

Kolssteyn

I přes obecně vlažné hodnocení mě film zaujal a snad každého, kdo v mírně "konspiračních" teoriích vidí skutečnost běžného života. :-D ()

agassi68

Ďaľšia variácia na geniálneho autistu. Bruce Willis hrá to, čo mu ide najlepšie - tvrdého a zároveň citlivého policajta, samozrejme neskorumpovateľného. Klasický thriller zo zlým začiatkom a dobrým koncom. ()

Heroine

Nedá se jim upřít, že to skutečně svižně ubíhá. Dokonce je to chvilkama, když člověk zapomene co je vlastně hlavní zápletka, i docela napínavé. Ale zápletka je směšná, a odfláknuté zamordování Petera Stormarea taky jenom ubírá kredit. Slabý podprůměr. ()

Folky

Nuda a zdlouhavost. Přesně takhle můžu popsat Mercury. I tak ale nemůžu jít pod tři hvězdičky. Hlavně díky Willisovy. ()

stendroid

Jeden z těch horších filmů Bruce. Navíc ten fakan mě tak neskutečně nasíral. Když film skončil, tak jsem slzu neuronil. ()

helloween93

Nejlépe tenhle film vystihuje slovo NUDA. Bruce se snaží, ale utáhnout tak hloupý scénář nedokáže ani on. Ten kluk je neskutečně otravný a hra na city tu moc režisérovi nevychází. Baldwina sice nemám rád, ale jako záporák by si zasloužil daleko více prostoru. Slabé dvě hvězdy. ()

BOURQUE

Tento film ani dnešným okom nevypadá „marne“. Nehovorím, že to nemá svoje nedostatky, ale dokáže zachytiť pozornosť diváka a vďaka dostatočne dobrému výkonu hercov sa len tak nevyparí z hlavy diváka. Dobrá rola pre. B. Willisa. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

arnecht

proč Bruci, proč mi to děláš? Totální nezáživná ptákovina maximálně tak dobrá jako kulisa k luštění křížovek, jak tu někdo napsal. Jednu hvězdičku si zaslouží leda tak malej Miko Huges ( Simon ), za svuj hereckej um, což je taky na pováženou, protože mi vlastně lez celou dobu na nervy.... ()

Kingjiri

Už od první akční scény je jasný, že půjde o pořádný béčko a žádná kvalitnější filmařina se rozhodně konat nebude. Ledasco by mohlo dohnat obsazení Willise a Baldwina, ale to je snad největší promarněná šance celýho snímku. Willise mám rád, ale tady je hrozně nevýraznej, resp. málo sarkastickej a až příliš dobráckej (ve vztahu k malýmu autistovi). Baldwin se zase nezmůže na nic jinýho, než pár nezáživnejch rádoby záporáckejch výstupů. Jednou zkouknout a druhej den zapomenout, nic jinýho si snad snímek ani nezaslouží. ()

Kadas97

Vynikajúci thriller o zlých ľuďoch z vládnych organizácií. Bruce Willis podal na neho nadpriemerný výkon a záporák Alec Baldwin hral ako z učebnice. Mladý Hughes, ktorý hral malého Simona podal zo všetkých hercov najlepší výkon a lepšie zahraného autistu by v tom veku nedal ani Dustin Hoffman. Pútavý príbeh plný naháňačiek s tými zlými. Film nemal nijaké slabé miesta a ja som pri ňom nemal ani tušenie o okolnom svete. 9 z 10 ()

MilesTeg

Klasika o osamoceném hrdinovi a nevinné oběti proti silnému nepříteli, vyždímané slzy přes dítě, v podstatě průměr. ()