Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

Gardenboy

Tento film mal smolu hneď dvakrát - po prvé na tvorcov, ktorý to dosť sprasili a ani BW nezahral svoj štandart a po druhé preto, lebo bol uvedený pribli)zne v čase Šiesteho zmyslu, a teda sa nevyhol porovnávaniu ... ()

Teleri

Doporučili nám to ve škole psychiatři, abychom si udělali obrázek o autismu. Takže jako studijní zdroj doporučuji. ()

Ceberus

Zdejší hodnocení poměrně přesně odpovídá tomu mému - slabší tři hvězdy blížící se dvěma. Film se snaží hrát hodně na divákovy city a jekot mladého kluka je vskutku nervydrásající. Je fakt, že Willis, Baldwin i mladý Hughes hrají, co jim síly stačí, přesto pokud bych si musel vybrat willisovku s dítětem, sáhnu raději po Šestém smyslu. Zvláštní je, že Willis má opravdu tendenci často hrát traumatizované policisty. ()

rublik05

Těšil jsem se na akční thriller s velice zajímavým konspiračním námětem, bohužel mě čekalo jen velké zklamání. Film je ve všech ohledech průměrný, ať už se to týká herců a jejich výkonů či celkového zpracování příběhu, nedokáže ničím zaujmout, nese se spíše v takovém pozvolném tempu, čímž místy docela nudí. Mercury není vyloženě špatný, topí se však v těžké průměrnosti, není absolutně ničím výjimečný a nezachraňuje ho ani přítomnost slavnějších herců, což je velká škoda, neboť původní námět není vůbec špatný. 4/10. ()

Hellknight12

Nedávno pozreté po pár rokoch. Je to celkom zaujímavý film. Tento film by som rozdelil na 3 časti a to: začiatok je zaujímavý chytí vás a chcete ísť do konca. Stred už je bohužiaľ slabý pri, ktorom som si hovoril čo sa pokazilo. Koniec je zase zábavný, kde sa to síce nevyrovnali začiatku ale zas to nebolo také zle ako stred. B. Willis aj s našim malím hrdinom to ťahá od začiatku do konca. Docela príjemné má prekvapil herecký výkon chlapca, pretože zahrať autizmus nie je zrovna ľahká úloha. Možno to vyznie čudne ale herecký výkon chlapca prekonal na niektorých miestach B. Willisa. Celkové náklady za mňa je 60%. ()

KdG

Fakt nuda, Bruceho jeden z nejhorších filmů co jsem viděl. Trochu zjednodušenej a odfláknutej konec. ()

Tiiso

Velká škoda. Vše na co tvůrci v tomto filmu sáhli nedokázali dotáhnout do lepšího konce. Námět je velmi silný, poplatný v každé době. Podle mého za výkon Willise dost může skutečnost, že zůstal v poli sám. Jeho herecký charakter se umí přece často výrazně projevit. Zde k tomu nedošlo. Záporné role jsou černobílé a dětská role jen do počtu. Film jsem navíc shlédl na stanici Prima se špatným dabingem a ořezaným obrazem. Takže po atmosféře ani stopy. Tři hvězdy za tempo vyprávění. ()

godspeed

zvláštní. podobně lazený rain man vychvalovaný do nebe, mercury rising totálně podhodnocený. holt měření dvojím metrem je oblíbená metoda. ()

hero_bk

Nebylo to nijak světoborné, ale taky to nebyla zas až taková katastrofa. Trochu mi dělalo problém zorientovat se v amerických institucích - nikdy jsem nepochopil rozdíl mezi CIA a FBI, natožpak NBA a fakt nechápu, jaktože NBA je víc než FBI. Ten kluk mi byl docela dost nesympatickej, asi po půl hodině to jeho pořvávání "Ty jsi cizí" lezlo pod kůži. Celkově ale jako celek docela povedený thriller. ()

Leksland

Velice průměrný film s podprůměrným výkonem Willise a skvělým výkonem malého Hughese. A díky Hughesovi to jsou 3 hvězdy.. ()

movemat

Tá myšlienka s tým tajným kódom, ktorý dali do verejnosti mi príde trochu blbá, no film je inak fajn. Klasický dej, klasické napätie; ani sláva ani blbosť. 40% ()

Clark_Kent

Krásná filmařina, vynikající práce s filmovými postavami. Dojemný a napínavý příběh s jedinečnou atmosférou, takový snímek uvízne v paměti. Bruce je klasickej a správnej, jako vždycky. P.S. : Od lidí ve vládních organizacích, nečekejte nikdy nic dobrýho. Navíc když jim prolomí super tajnej kód, malej chlapec Simon. ()

HanSolo

Ve své době celkem dost očekávaný film, který doplatil na slabý scénář a nepříliš dobrého režiséra. Bruce Willis se zde také nijak zvlášť nepřethl a Miko Hughes už vůbec. Nejvíce tak potěší malá role Aleca Baldwina. ()