Art Jeffries (Bruce Willis) - agent FBI, byl nespravedlivě převeden na jinou práci, při níž se dostal do konfliktu s mocnou Národní bezpečností agenturou. Důvodem je devítiletý chlapec Simon geniální autista, kterého měl chránit. Dešifroval totiž přísně tajný kód Mercury, zřízení pro práci amerických zpravodajských služeb a fanatický šéf projektu Nick Kudrow (Alec Baldwin) je odhodlán zbavit se nejen malého luštitele, ale i všech nepohodlných svědků události. Art se Simonem se proto musí skrývat a v souboji se všemocnou mašinérií riskovat vše. Jeho jedinou nadějí v souboji s časem je Simonův výjimečný matematický talent, pomoc bývalého parťáka a sympatie dívky, kterou dvojice uprchlíků náhodou potkala. (Bonton Home Entertainment)

lennyd

Měl to být nerozluštitelný kód. Žádné počítače si s ním neporadili, a tak zbývá poslední test - zkusit širokou veřejnost. Kódem sepsanou zprávu dají jeho tvůrci do oblíbeného časopisu s křížovkami, a pak jen čekají na ten správný telefonát. A když telefon zazvoní, jsou maximálně překvapeni - úspěšným luštitelem je devítiletý autistický chlapec. Jenže co teď - nechat kód prozradit, nebo vše ututlat. Šéf projektu se rozhodne pro druhou eventualitu - ale chlapce se náhodou ujme agent FBI Art Jeffries (Bruce Willis), a rozhodne se jej ochránit ... Kdysi jsem tento filmeček viděl, ale jelikož jsem ho sledoval jen jedním okem, byl jsem docela potěšenej, a dokonce jsem si jej pořídil na DVD. Teďka, po druhém shlédnutí mé nadšení trochu ochladlo. Samotný námět je docela zajímavý (inspirace Rain Manem je zcela zřejmá), ale na rozdíl od výše zmíněného snímku je tento tak trochu o ničem. I když si dovedu představit, že by autista louskl nějaký takový kód, ale že by po něm šlo celé NSA, a že by jeden polda vše zachránil. ... Netuším proč do toho Bruce Willis šel, ale na druhou stranu - prachy jsou prachy, že... ()

Pavlínka9

Bohužel zcela podprůměrný film, z kterého se mohlo vytěžit daleko více. Otřepaná klišé a dojemné momenty, kterých je na konci až moc, je dost i na Bruce. ()

venison

Průměrná akčárna, která je legendární na videokazetách v letech devadesátých :-) Bruce Willis hraje pořád jeden prototyp hrdiny - vlka samotáře :-) Děti (navíc retardované) do tohoto typu thrillerů zkrátka patří a děj oživují :-D Nejlépe se tu asi herecky projevuje Kim Dickens :-) ()

dANo

Táto trápnosť nepotrebuje viac komentáru ako to, že je to zlé, nudné a k tomu ešte aj zbytočné... ()

JohnSmith

Willis a malej kluk.To co zafungovalo v Šestým smyslu,tady nefachá. Že by vina režiséra?Nebo scénáristy?Kdo ví.Každopádně vrcholem trapnosti je Alec Baldwin a ohranej Willis (mám trauma,tak chlastám a beru prášky) taky dvakrát nezaujme ()

Natabar

Taky jste měli tu nutkavou a nezapuditelnou myšlenku, že by bylo lépe kdyby malého Simona chytli a klepli přes hlavu, aby už konečně přestal řvát a byl klid? ()

sskrblik

Mercury vůbec není špatnej film, dost se mi líbil. Je napínavý a Willis hraje opět perfektně. Rozhodně si musím opatřit a osvěžit si vzpomínky z filmu. ()

zdenny

Kdysi se mi tento thriller líbil víc. Stále má však svou kvalitu. Jen jedna otázka k uvážení: Opravdu stojí život jednoho malého kluka za možné ohrožení národní bezpečnosti? Pokud se na to díváme pouze ze strany bezpečnostní služby, tak určitě ne. Jenže ve filmu nejde ani tak o národní bezpečnost jako spíš o velké peníze, které mohly díky genialitě autistického chlapce vyletět komínem. ()

klima777

Příliš mnoho scénáristických veletočů, příliš mnoho slz. Přesto pár dobrých nápadů a dokonce myšlenek :). 2,3* za všechny ty špionážní tirády, které se o víkendu dají vydržet, aniž by člověku bylo líto ztraceného času. Spolehlivý produkt bez vyšších ambicí. ()

Magniel

Zápletka nic, co by tu už nebylo a jediný Bruce Willis (a ani ten zas tolik nezáří) a jeho vztah k Simonovi to drží aspoň na dívatelné úrovni... ()

Autogram

Tak tie tri hviezdy, hoci slabé, si film zaslúži. Záver je na rozdiel od úvodu už skutočne napínavý, hoci plný klišé o zlých agentoch. Filmový autista je vždy geniálny, o tých obyčajných sa filmy veľmi netočia, ale aj také sa nájdu, lenže v nezávislej tvorbe a asi ťažko sa tam objaví Bruce Willis. Tu síce nezachráni všetkých, ale tých zlých potrestá, o tom nikto nepochyboval už na začiatku. ()

KASUGI

Jsem snad jediný, kdo si všimnul, jak je to absurdní? Vládní zpravodajská služba chce zabít malé dítě. Proč? Že umí rozluštit kód? A tím je tak nebezpečný? Fakt jo? Vždyť je nijak přímo neohrožuje. Jo kdyby tak měl Aspergerův syndrom, což je forma autismu začlenitelnější do běžného života, nebo kdyby měl telekinetické schopnosti a na dálku uměl odpálit jaderné hlavice, tak to ok, ale regulérní autista absolutně neschopný samostatného svéprávného života, co akorát přečte ty jejich usrané číselka... Nebezpečí pro USA number one! Ty vole... Stejná logika jako: pojďme zabít toho invalidu upoutaného na vozík, protože když se postaví na vrcholku Mount Everestu, dokáže spustit lavinu... Režie, herecké výkony a spol. mě v tomto případě nezajímají, protože ten dementní námět to přebíjí. ()

Aqualung

Koukám po očku na tenhle film, který jsem už viděl a poukouším se shrnout vzpomínky s reálnými, znovuevokovanými dojmy.Nemyslím, že jde o něco silného.Jde o průměrně udělaný akční film, kde na jedné straně stojí zlo reprezentované nelítostným státem a jeho agenturou a na straně druhé, rovněž stát, reprezentovaný charakterním panem Willisem, takto policistou, který je posléze opět pronásledován jak vlastní organizací, tak zkraje zmíněnou agenturou.Autistický chlapec odstartuje příběh, která dává sice vyniknout hlavnímu hrdinovi, ale příliš nepobaví.Jen snad poučí náhledem do světa autistů.Alespoň já jsem se poučil.Ostatní mne neoslovilo. ()

giovanni3

Film s Willisem už to je záruka kvality. Zde to tedy drhlo scénář se moc nepovedl a malý autista sloužil spíše jako výstelka, aby divák cítil s Willisem a fandil mu... Celkově nic moc 3z5 nebýt tam Willis tak bych dal i méně ()

sedm.1

Mercury je se vším tak průměrný,až je to špatně a vinu přikládam především Willisovi,který vzal již poněkolikáté úplně stejnou roli.Opět hraje policistu,kterému ze začátku něco nevyjde(jestli za to může nebo ne je už jedno) a po zbytek filmu se to snaží napravit,ukázat,že on je tím nejlepším,nejčestnějším a nejcharakternějším poldou planety.A samozřejmě opět už poněkolikáte někoho musí ochraňovat,tentokrát(a to musím přidat k tomu málu kladného z Mercuryho) devítiletého autistického chlapce(který je tedy jinak opravdu skvěle zahraný!).Další z problémů Mercuryho je slabounký záporák,i Alec Baldwin se v těch svých kreacích po -xté opakuje a zde je navíc opravdu slaboučkým soupeřem.Celý film k tomu nemá ani spád a vše spěje jen k opět provařenému a happyendovému konci,kdy záporáci jsou náležitě potrestáni a Willis očištěn a prohlášen za anděla 8D. ()