Karate tiger 1: Neustupuj, nevzdávej se

• USA No Retreat, No Surrender (více)

Joll

Je to s nostalgii,na tomhle jsem vyrostl, proto nemohu jinak a navíc Hold on to the vision in your eyes je hudba jak noha :) ()

Andronikos

Film patrí medzi klasiku žánru alebo tak bol aspoň začiatkom 90. rokov minulého storočia u nás prezentovaný. Človek by mu aj dal tri hviezdičky, ale príbeh je tu budovaný primitívne (a pomocou primitívnych postáv) a výsledkom je hodina a cca štvrť záberov z života americkej mládeže rokov osemdesiatych (dnes pôsobiaca skôr ako komédia) a na to pomerne neorganicky nalepená štvrťhodina karate. S Bruceom Lee nepodobajúcim sa na Brucea Lee problém nemám, skôr mi vadí, že sa tam ten prízrak ako deus ex machina vôbec objavuje. Fanúšik kung-fu si film iste vcelku rád pozrie, ale objektívne nazerané o žiadne veľdielo nejde (nostalgia na mňa nepôsobí, film som zhliadol až 2010 A. D.). ()

Zaitsev

Můj první film, který jsem měl na videu s polským (nezaujatým) dabingem ála "one man show"...ahoj, já jsem opravář komínů :) asi kvalitativně celkem nízko, ale já to žral a konečný souboj, kdy zloun Van Damme konečně dostane co proto jsem si přehrával snad stokrát :) ()

owwidius

Tak toto je velmi tazke hodnotenie. Ono je to vpodstate taaak strasne hlupucke a naivne, ze aj v 80s sa tocilo mnozstvo kvalitnejsich B-ckovych filmov. Ako decko som to ale videl snad 100x na VHSke a odvtedy mi to prirastlo k srdcu. A podla toho podla mna vyzera aj vacsina tunajsich hodnoteni - na momentalnych 65% sa to rozhodne nechyta, ale ako moje guilty pleasure som si to teraz rad pozrel znovu. Takze pozor, nezlakat sa vysokym hodnotenim, hrozi vysledok na urovni jednej hviezdicky alebo aj odpad-u. Moje hodnotenie je cisto z nostalgie :) [#103/2013] ()

helloween93

Velmi zdařilé a zábavné teenage béčko, které má 80's feeling a mladičkého Van Damma jako ruského záporáka. Sympatický hlavní hrdina je klasicky podle schématu v karate nula a tvrdým tréninkem se stane expertem v karate...Bruce Lee si tedy moc podobný nebyl..Ale jinak pevné 3*. ()

P.J.2

V době kdy jsem na to koukal se mi to moc líbilo, to je tak 14 let zpět, nyní už to nenabídne nic jiného než nostalgii. ()

Rathalos

Karate tiger je akcny film mojho detstva,v tej dobe som bol z neho hotovy,ked som ho videl,aj napriek tomu,ze odvtedy uplynulo kopec rokov davam plne hodnotenie,pre mna je to kultova zalezitost...:-) ()

BOURQUE

ento film (mimo skvelých 80´s pesničiek) si pamatujem z dvoch + 1 dôvodov. Prvý: tu som videl JCVD prvýkrát na „dark side“. Druhý: Tai Chung Kim ako jeden z najlepších Bruce Lee „imitátorov“ ever. A ten +1 důvod: Prekrásna Kathie Sileno. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Raaavenek

Ten film je _hrozný_. Pokud pomineme debilní děj plný nelogičností (to, že Bruce Lee, který dělal Kung-fu najednou učí karate je velice zvláštní) a hloupých vsuvek, které z toho dělají spíš teenage komedii. Ano, možná by to zachránily bojové scény, ty jsou ale řešeny tak nemožně, že člověk přímo vidí, že se bojovníci nedotknou, je to dokonce vidět až tak dobře, že se dá ve volných chvílích koumat, o kolik cm ho minul tentokrát. ()

Ozzy2

Jojo,tenhle filmeček jsem v mládí miloval.Vlastnil jsem čtvrtou kopii s autodabingem a nevyndaval ho z přehrávače.JCVD palec nahoru. ()

Stíba

Docela mě překvapuje jak si tenhle z větší části céčkově zpracovaný film drží tak vysoké hodnocení napříč obecenstvem. Pro fandy osmdesátkových akčňáků je to sice takový minikult s prvním představením legendy oboru ale jinak je to hodně pofidérní film s místy dost komickým herectvím a celkově průběhem a zpracováním. Každopádně finální scény v ringu jsou zpracovány víc než obstojně a tak si tahle klasika svoje místo asi nemá problém obhájit. ()

Tomo

Mezi naivními a hloupými filmy tenhle svojí naivitou a hloupostí vyniká ..jakoby jej natočily desetileté děti ..lehce retardované ..ale je to boží :) Právě v tom období jsem tenhle film miloval. ()

LordMysti

Jeden z prvních "karate" filmů které jsem viděl a to ve mě zůstalo silně zakořeněno. Ve své době neměl pro mě film chybu a dnes si ho rád připomenu. ()

lokol

v traileri rovnako aj vo filme je uplne nahovno zostrihana scena,ale vzhladom na rok 85 to sa da...vlastne neda prepacit ale nevadi :) dvojnik brucea lee ako by mu z vlasov vypadol...herecke vykony na prd,van dammova nebezpecna tvar,a vsetko okolo toho...uf.na zaciatok dobre pre van damma...ani nie hlavna uloha, ani nie kladna, ani nie je najlepsi...ten film treba brat s rezervou aj ked pozerat sa na to da.dalo...najblizsie sa na to pozriemm...pockajte musim porozmyslat...zatial sa chodte najest alebo co :D ()

BačaXXX

Před deseti lety, kdy jsem to prvně uviděl na VHS, se mi to jako devítiletému klukovi hrozně líbilo a rád na to vzpomínám. Z nostalgie dávám 55%. ()

Tamten

Co je Hříšný tanec pro romantické filmy, je Karate tiger 1 pro bojové filmy. Hloupoučký děj, černo-bílé postavy, nepřesvědčiví herci. A přesto se na to člověk rád podívá, neboť na těhle filmech přeci jen něco je. ()