Paní Marchová má čtyři dcery – Meg, Jo, Beth a Amy. Otec musel odejít do války a už před jeho odchodem postihla rodinu chudoba, ale ženy to bez peněz a bez otce zvládají celkem dobře. Jo je nadaná spisovatelka, Meg má velké srdce a hledá si muže, Beth hraje na piano a Amy je teprve malá holka, která se chce jednoho dne provdat za bohatého muže. Matka se snaží svoje dcery naučit, že je ze všeho nejdůležitější dobrý charakter a že ženy mají stejná práva jako muži, ale to je v 19. století nemyslitelné. Do vedlejšího domu se ke svému dědečkovi nastěhoval mladík jménem Laurie, který se s dívkami spřátelil. Laurie a Jo jsou nerozlučná dvojka. Laurie má svého vlastního učitele a pan Brooke má slabost pro Meg, která jeho city opětuje. Laurie se pro dívky stal jejich starším bratrem. Mezi sestrami občas panují neshody, jednoho dne nemůže Amy odpustit Jo, že šla s Lauriem do divadla a vzala s sebou pouze Meg, takže jí spálila její rukopis. Tato hádka ale skončí, když se Amy proboří tenkým ledem na rybníku a skoro se utopí. Když jednoho dne dorazí do domu telegram, že byl pan March zraněn a že leží v nemocnici, odjíždí paní Marchová do Washingtonu za svým mužem a pan Brooke jí dělá společnost. Meg se musí postarat o domácnost a o sestry. Beth dostala na starost péči o německou rodinu, které pomáhala její matka, jenže Beth u rodiny chytí spálu a skoro zemře. Beth zachrání život až příjezd její matky, ale ani tak už Beth nikdy není tak silná jako před onemocněním. K prvním Vánocům po nemoci dostane Beth od Laurieho a jeho dědečka piano, které jí zvedne náladu. Toho večera se dokonce vrátí domů i otec, kterého přivezl domů pan Brooke, který toho večera požádal Meg o ruku a ona se rozhodla nabídku přijmout. Svatba se konala za čtyři roky a Laurie na ni požádal o ruku Jo, ale ta ho odmítla. Laurie odjíždí se zlomeným srdcem pryč a Jo se rozhodne přestěhovat do New Yorku. Amy mezitím vyrostla v nadějnou umělkyni, a proto ji bohatá teta bere s sebou na cestu do Evropy, kde se Amy bude věnovat i studiu umění. Jo se snaží v New Yorku prorazit jako spisovatelka, ale je to těžké. Jo se při svém pobytu v New Yorku seznámí s Friedrichem, který je profesorem filosofie. Dvojice se do sebe zamiluje a Friedrich se snaží Jo pomoci stát se skvělou spisovatelkou, ale ona jeho kritiku snáší velmi špatně. Toho dne, kdy Friedrich není spokojený s jejím prvním románem, se Jo dozví, že se Beth přitížilo, takže Jo odjíždí domů... (TV Prima)

kaze

Tento film patrí už ku klasike. Dobré zahrané, dobrý scénar, síce trošku dlhé, ale to vôbec nevadí. Pozriem si to vždy, keď mám príležitosť ()

Narciska

Film s neuvěřitelně kouzelnou a hřejivou atmosférou, jež jako snad žádný jiný film evokuje teplo rodinného krbu. ()

Heroine odpad!

Fuj! Jenom máloco nesnáším tolik, jako tenhle film! Trapný, kýčovitý, prvoplánový, debilní. Navíc příšerné obsazení, blbý dialogy, pitomá zápletka. Úplně k ničemu! ()

Flavors

Viděla jsem film po pár letech a říkám si, že nemůžu nechat 4 hvězdy a navyšuji už proto, že filmy a knihy z této pro ženy nelehké doby miluji. Sesterská láska hlavních postav, jejich jednota a síla jsou inspirující a jako pohlazení po duši, které se vám zas tak hned nedostane. Skvělé herecké výkony. ()

agassi68

Také milo naivné a ukrutne žensky romantické. Keďže som to dopozeral bez problémov najmä vďaka Winone, bachnem tam štyri.. ()

muskcz

Dobře zahraná nenáročná slaďárna, která v austenovském duchu vystihuje nelehkou pozici žen za americké občanské války. Sledujeme zde osudy několika sester, z nichž každá se vydává svou vlastní cestou vstříc životu. Na mě trochu moc rozvláčné a ukecané :). Jeden z prvních filmů s Kirsten Dunst a Claire Danes. ()

nurielka

Knihu som čítala, a táto filmová adaptácia sa veľmi vydarila. Jo, Beth, Meg, Amy - všetky nesmierne sympatické, no v porovnaní s predlohou trošku zaostávajú. V určitých miestach nudné, čo mi trochu vadilo, ale minimálne. ()

Torgal

To obsadenie! Už len pre možnosť vidieť mladého Balea, Claire Danes, Kirsten Dunst a excelujúcu Winonu Ryder (nehovoriac o zvyšku) tento film stojí za zhliadnutie. Veľmi mi to pripomínalo filmy na motívy kníh od Jane Austinovej, len sa viktoriánske Anglicko vymenilo za predsa len menej puritánske prostredie Ameriky v časoch občianskej vojny. Tie mi predsa len sedia viac, no aj tento snímok má svoje kvality. 7+/10 ()

chrispe

Malé ženy teď čtu, jsem někde kolem 60 strany a původní plán byl, pustit si tento snímek až to dočtu, abych mohla dát srovnání. Ale pravda je, že se tím asi budu prokousávat dýl, takže jsem neodolala a tuhle (pro mě) nostalgii jsem si pustila už teď. Winona Ryder je perfektní Jo, i ostatní holky jsou skvěle obsazené. Na svou dobu tam hrají hvězdná jména a na výsledku to jde vidět. Příběh krásně plyne, nepřijde mi, že by měl hluchá místa a u SPOILER!! smrti Beth jsem si zase slušně pořvala. Claire Danes umí. ()

PEZ

Fajnový oddychový film s hviezdným obsadením. Zaujal debut Claire Danes, ako aj účasť vtedy ešte neznámeho Christiana Balea. Tiež je vtipné, že práve na pľaci tohto filmu bol prvýkrát zoznámený so svojou budúcou manželkou - asistentkou Winony Ryder. Film získal 3 nominácie na Oscara -za Kostými, Hudbu a jednu nomináciu si odniesla už spomínaná Winona. Film má svoje čaro a super atmosféru, ale tempo je dosť pomalé a predsalen mi chýbala nejaká väčšia dramatizácia, resp. hlbšie prepojenie s postavami. Mám pociť, že film riešil príliš veľa postáv a žiadnu nie poriadne. Ale jedno pozretie si film zaslúži. 7/10 ()

Carreen

Dobře natočená adaptace s výbornými herci v čele s Winonou Ryder. Není mi ale příliš jasné, z jakého důvodu tvůrci filmu změnili některé části knihy a příběh hlavních hrdinů dovedli dále do budoucnosti. Vždyť se vztah Josefíny a Tadeáška tak krásně rozvíjel, nechápu, proč změnili to, k čemu kniha směřovala. ()

Lasombra

Dojemný příběh z viktoriánské doby, který mě opravdu chytil za srdce. "Malé - Velké" ženy, prožívají své radosti i strasti života, vždy však v teple rodinného krbu. Winona Ryder mile překvapila slušivou rolí a Susan Sarandon výborně zahrála emancipovanou matku svých dcer. Opravdu nemám co vytknout. ()

spacylemon

Ke konfliktu mezi uživatelem Ducharme a uživatelkou Kleopatra, zda jsou Malé ženy červenou knihovnou pro úplné blbky nebo ne: ... Skutečnost je taková - je vědecky prokázáno, že průměrný muž bež zvýšené schopnosti empatie (čti heterosexuál, minimálně s 1 varletem) postrádá nejmenší schopnost rozlišit mezi kvalitním ženským románem a červenou knihovnou, mezi kvalitním ženským filmem a telenovelou. Tento průměrný muž nikdy nepochopí skutečnost, že i inteligentní emancipované ženy mohou dobrovolně vyhledávat díla, ve kterých je jedinou zápletkou, jestli se hlavní hrdinka dobře vdá.... Ovšem vědci dále naštěstí zjistili, že i tento průměrný muž může takovéto dílo bez újmy vydržet, když v něm hraje mladá Winona Ryderová, protože je to kočka. ()

matt85

Malé ženy je režijně skvěle uchopený film se silnými hereckými výkony. Zejména plynutí času je zde zobrazeno velice přirozeným způsobem (pouze s jedním velkým skokem), kdy se vše tak nějak bezděčně děje a než se nadějete, tak je člověk, kterého jste právě poznali, klíčovou osobou ve vašem životě. Ostatně velice realistický popis lidského prožitku času. Z dnešního hlediska je pak velice zajímavé, že i adaptace tak starého románu je dnes jaksi aktuální v zobrazení silných žen, co se snaží prosadit v mužském světě. Nutno říct (mírný spoiler) že konečná seberealizace hrdinky v podobě prosazení se ve spisovatelském světě jí ovšem nestačí a nachazí další životní smysl v partnerovi a službě dětem. A tak lze nakonec celý příběh interpretovat čiště apoliticky. Každý v životě potřebuje najít naplnění nejen sami v sobě, ale i v někom (lidé) a něčem (smysluplná činnost) a ve výsledku je jedno, jestli je to v sourozencích, rodičích, partnerech, dětech nebo umění. Nebo ve všem. ()

mira.l

Trochu mi to připomínalo Pýchu a předsudek, ale k tomu něco chybělo, je to takové trochu nudné. Nakonec ty čtyři dám, za hvězdné obsazení, stejně jako výprava, kostýmy - to bylo krásné, ale znova to asi vidět nemusím. ()

loveless

Malé ženy je milá kniha, četla jsem ji před lety. Kirsten Dunst a Claire Danes patří k mým oblíbenkyním, stejně jako Christian Bale. Winona Ryder bohužel ne. Ale adaptace byla dobrá, herecké výkony taktéž. Celkově líbilo. ()

Demonic189

Asi ako keď poslucháčovi radia Express pustíte progresívny/technický metal. Asi ako keď fanúšičke Paneláku/Twillightu pustite Terminátora. Áno, tento snímok je prevažne určený ženskému publiku a mňa ako člena ich opozície, to logicky nenadchlo... ()

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)