Paní Marchová má čtyři dcery – Meg, Jo, Beth a Amy. Otec musel odejít do války a už před jeho odchodem postihla rodinu chudoba, ale ženy to bez peněz a bez otce zvládají celkem dobře. Jo je nadaná spisovatelka, Meg má velké srdce a hledá si muže, Beth hraje na piano a Amy je teprve malá holka, která se chce jednoho dne provdat za bohatého muže. Matka se snaží svoje dcery naučit, že je ze všeho nejdůležitější dobrý charakter a že ženy mají stejná práva jako muži, ale to je v 19. století nemyslitelné. Do vedlejšího domu se ke svému dědečkovi nastěhoval mladík jménem Laurie, který se s dívkami spřátelil. Laurie a Jo jsou nerozlučná dvojka. Laurie má svého vlastního učitele a pan Brooke má slabost pro Meg, která jeho city opětuje. Laurie se pro dívky stal jejich starším bratrem. Mezi sestrami občas panují neshody, jednoho dne nemůže Amy odpustit Jo, že šla s Lauriem do divadla a vzala s sebou pouze Meg, takže jí spálila její rukopis. Tato hádka ale skončí, když se Amy proboří tenkým ledem na rybníku a skoro se utopí. Když jednoho dne dorazí do domu telegram, že byl pan March zraněn a že leží v nemocnici, odjíždí paní Marchová do Washingtonu za svým mužem a pan Brooke jí dělá společnost. Meg se musí postarat o domácnost a o sestry. Beth dostala na starost péči o německou rodinu, které pomáhala její matka, jenže Beth u rodiny chytí spálu a skoro zemře. Beth zachrání život až příjezd její matky, ale ani tak už Beth nikdy není tak silná jako před onemocněním. K prvním Vánocům po nemoci dostane Beth od Laurieho a jeho dědečka piano, které jí zvedne náladu. Toho večera se dokonce vrátí domů i otec, kterého přivezl domů pan Brooke, který toho večera požádal Meg o ruku a ona se rozhodla nabídku přijmout. Svatba se konala za čtyři roky a Laurie na ni požádal o ruku Jo, ale ta ho odmítla. Laurie odjíždí se zlomeným srdcem pryč a Jo se rozhodne přestěhovat do New Yorku. Amy mezitím vyrostla v nadějnou umělkyni, a proto ji bohatá teta bere s sebou na cestu do Evropy, kde se Amy bude věnovat i studiu umění. Jo se snaží v New Yorku prorazit jako spisovatelka, ale je to těžké. Jo se při svém pobytu v New Yorku seznámí s Friedrichem, který je profesorem filosofie. Dvojice se do sebe zamiluje a Friedrich se snaží Jo pomoci stát se skvělou spisovatelkou, ale ona jeho kritiku snáší velmi špatně. Toho dne, kdy Friedrich není spokojený s jejím prvním románem, se Jo dozví, že se Beth přitížilo, takže Jo odjíždí domů... (TV Prima)

Psycho.R

Krásný a něžný film se začínajícími hvězdami současnosti Simonou Raider, Claire Danes a Kirsten Dunst. Jsem rád, že jsem si zvolil k seznámení s klasikou právě tuto verzi. ()

Ronee

Knihu som čítala kedysi dávno a pamätám sa, ako ma nadchla. Film bol tiež úžasne spracovaný a videla som ho niekoľko krát. A myslím, že ešte nie naposledy. Výborná adaptácia, skvelé herecké výkony, zaujímavé spracovanie, hudba. NIč mi tam neprekážalo, čo by som na základe knihy očakávala. Možno preto, že som ju čítala už naozaj dávno, ale tiež preto, že rátam s tým, že kniha je vždy trochu iná ako film alebo naopak. ()

ilovebritain

Nejspíše výborná kniha, pravděpodobně zajímavý námět, sotva dobrý film. Dvě hodiny krinolín, moralistických keců a výkonů herců, jež si nejspíše řekli, že jsou už dost slavní, takže už nemusí nikomu dokazovat, že umí hrát. Kdybych nevěděla, že ti zbylí herci jsou skutečně talentovaní, patrně bych je šmahem odsoudila. Hrát umí, jenom se jim nechtělo. Nevýrazný Bale, trochu křečovitě snaživý Byrne, šicí panna Sarandon, spratek Dunst, nevěrohodný Stoltz. Vřele nedoporučuji a to ani fanynkám výše zmíněným hercům. Nebýt vzdálenosti mezi mnou a televizí, film bych ani nedokoukala. ()

sadovsj

Nechápu taková hodnocení. Pokud by to byl film bez knižní předlohy, tak s ním nemám žádný problém, ale v tomto případě se jedná o film podle knihy a podle toho hodnotím. Knihu miluji a toto zpracování se jí často špatně podobá. Obsazení je skvělé, ale některé změny scénáristce neodpustím - SPOILER - vždyť Laurie Jo při žádosti o ruku nepolíbil a Jo během pobytu v New Yorku nebyla Friedrichovou přítelkyní. A nějak jsem nepocítila žádnou chemii mezi Lauriem a Amy. ()

petite fille

dávam maximálne hodnotenie, pretože som videla viacero adaptácii tejto krásnej knihy, ale táto má podľa mňa najväčšiu silu. nebudem sa hádať o vernosti zobrazenia, je mi dosť jedno čo bolo pozmenené či vynechané. do tých 115 minút sa vošla vrchovatá miera "marchovskej" atmosféry, čo súvisí hlavne s výborným obsadením a úchvatnou výpravou. ak nemám čas prečítať si Alcottovej romány, pustím si toto. ()

gidzitka

Asi mám slabost pro idealisticky vykreslené 19. století. Žádná televize, sociální sítě, mobily atd. atd. Také to byla doba, kdy se svět vymaňoval z mnohého, státy se snažily o demokracii, dělníci o větší výdělek, ženy o svou emancipaci... Malé ženy jsou prototypem "vánočního filmu", navozená rodinná atmosféra působí patřičně laskavě - holt, když se člověk čas od času tak trochu naivně zasní, vůbec to není na škodu. Do toho vskutku oslnivá hudba Thomase Newmana, jemný humor a vynikající Winona Ryder a Claire Danes. Na rozdíl od Jane Austenové tu nejde o prachy! Proto když se chci romanticky zasnít, sáhnu po "Malých ženách"... ()

psiisek odpad!

fuha tak to bolo fakt ze sle... tie vecne americke usmevy, tak zle zahrana pokora ze az. fakt otras. a ta hudba! no nazdar... vypla som to po chvili. ()

AgnesDee

Knihu jsem četla tak před půl nebo tři čtvrtě rokem. Když jsem se koukala na tento film, měla jsem pocit, jako bych ji četla znovu. Nevzpomenu si už na detaily, které by byly jiné od filmu, ale i tak mám pocit, že je to velmi povedená adaptace. A taky je to první film, u kterého jsem brečela už při prvním zhlédnutí. ()

Ukrizku

Výjimečnost Malých žen spočívá v laskavosti soudržnosti a upřímných vztazích. Naprosto okouzlující je mateřská velkorysost a výchovný éthos v podání Susan Sarandon. Je pravda že nakonec do sebe zapadá úplně všechno, až se tomu těžko věří. Ale je to zasloužený idealismus, vždyť ta děvčata nakonec musela získat to nejlepší, nic jiného by divák ani nechtěl. Éteričnost ženských duší musí dojít k nebeské bráně, neboť jejich láska je laskavá, nezávistivá a přející. Kdo takovou rodinu nechce mít? Komu by v takovém domově nebylo dobře? ()

Vera2613

Knihu som čítala a veľmi sa mi páčila. To isté môžem povedať aj o filme. Herecky veľmi dobré najviac ma zaujala Winona a Claire. Celý film plynie pomalšie a preto sa nečudujem, že niekoho to mohlo nudiť. Celkovo film pôsobil veľmi pekne a mal samozrejme aj smutné chvíľky SPOILER smrť Beth, ktorá bola veľmi smutná a najmä na konci keď všetky sestry dosiahli v živote to, po čom túžili. Len Beth nie. Hudba bola veľmi príjemná a kostýmy podarené. Táto verzia Malých žien sa mi veľmi páčila a nasadila latku dosť vysoko, takže som zvedavá na novú verziu s Emmou Watson a Saoirse Ronan na ktorú sa mimoriadne teším. Hodnotím 4* ()

PlayEasy

Dnes večer běžely v televizi tři lákavé filmy. My se nakonec rozhodli pro adaptaci známé knihy Little Women zčásti i proto, že nyní do českých kin vstupuje na Oscary nominovaný remake. Musíme uznat, že jsme velice překvapeni, ačkoliv jsme předlohu nečetli (už jsme to dohnali:-) a tudíž s ní film nemůžeme srovnávat. Ceníme kouzelnou a milou atmosféru, která se line po celou délku filmu, nádherný styl vyprávění, ztvárnění amerického života v 19. století, přímo dokonalou hudbu Thomase Newmana a kvalitní herecké výkony. Winona byla opravdu krásná, Ch. Bale měl už v té době velký potenciál, který dokázal plně využít - zkrátka přáli jsme především vztahu Jo - Teddy, no nevadí... :-) Bylo by škoda nejmenovat i S. Sarandon, G. Byrna či malou Kirsten Dunst. Zkrátka jsme si dnešní večer až neskutečně příjemně užili a další film se přidal do naší sbírky osobních srdcovek, které ještě mnohokrát v životě rozhodně zapneme! 90% ()

Tominni

Příběh čtyř sester, které mezi sebou mají silný vztah. Přestože všechny předvádí dobrý herecký výkon, tak Winona Ryder nad nimi přeci jenom ční, v roli Jo na diváka přenáší všechny typy emocí zcela věrně, po zásluze byla za tuto roli nominovaná na Oscara. Snad jenom ten závěr mi tak úplně do celého vyprávění nesedl. ()

ostravak30

Film má tu výhodu, že je výborně obsazen. Ačkoli víme, že otec je účastníkem občanské války, ta se jinak hlavních hrdinek příliš nedotkne a hlavní děj se tak točí klasicky okolo lásky a následných vdavek, ale též třeba tehdejší postavení žen ve společnosti. I když matka se snaží být alespoň trochu moderní a snaží se vést děvčata k tomu, že i ony jako lidské bytosti mají svá práva. Jedná se taky o první film Claire Danes, ale rozhodně zaujala i malá Kirsten Dunst. ()

atrapa

Tématika, která je mi velice blízká. Film nám dává možnost naléhlednou to duše čtyř dcer velice citlivým pohledem, moc se mi to líbilo. ()

milanko8

Vím, že jsem tento film kdysi viděl a že se mi líbil, tak jsem si ho po pár letech pustil znovu a... No, první polovina filmu docela nudná, ale v druhé polovině film graduje a závěrečná scéna je kouzelná a příběh dostane jasný obrys. Navíc Christian Bale, který je prostě úžasný. ()

MGRNV78

Pre mňa osobne najlepší romantický film, ktorý som zatiaľ videl. Fascinujúca mozaika života a snov štyroch sestier Marchových. Výborné herecké výkony Ryderovej, Sarandonovej, Dunstovej a ešte vtedy málo známych Danesovej a Balea. Rovnako nemožno vynechať i skvelú hudbu a výpravu. Výborný film. ()

natalanka

nádhera.... prostě tohle se mi líbí víc než nová adaptace. Je to parádní příběh žen, která každou z nás nějak osloví. :-) ()

blondboss

Asi takto to dopadne, keď sa spojí schopný režisér (v tomto prípade Gillian Armstrong, ktorá sa pekne vcítila do tohto snímku a vniesla tu ženský prvok) s ešte lepším hudobným mágom (akým Thomas Newman jednoznačne je a v hudobnom podmaze je to tu nádherne cítiť a počuť) a plejáda skvelých prevažne ženských hereckých hviezd, ktoré v tom čase s výnimkou Susan Sarandon ešte len začínali svoju kariéru, či už je to Winona Ryder, Claire Danes alebo v tom čase ozaj milučká a úžasná Kirsten Dunst. Musím uznať, že je vidieť, že je to skôr príbeh venovaný ženám, nakoľko je plný emócií, citu, vášne a romantiky a v rámci žánru je to určite jeden z tých top snímkov. Treba povedať, že podľa mňa je to najlepšia verzia tejto predlohy a pre milovníkov romantiky je toto povinnosť. 80 % ()

Kimberly1

Trošku zklamání po přečtení knihy. Ovšem srovnávat knihu s filmem se nikdy nevyplatí. Příběh i tak krásný, ale moc rychlý. První scény jsou hodně totožné s románem, což oceňuji. ()

Tvůrci Lady Bird se vrací

Tvůrci Lady Bird se vrací

01.07.2018

Tvůrčí trojice zpoza loňského úspěšného snímku Lady Bird, režisérka Greta Gerwig a hvězdy Saoirse Ronan (Brooklyn) a Timothée Chalamet (Dej mi své jméno), se znovu sejdou v nové adaptaci knihy Malé… (více)