Ztřeštěná komedie ve stylu klasických němých grotesek, ve které se ve vedlejších rolích objeví takové hvězdy jako Marcel Marceau, Paul Newman, Burt Reynolds a Liza Minnelliová. Režisér Mel Funn dostane geniální nápad - natočit němý film za účasti špičkových herců. A nakonec se mu to - po nepřeberných bláznivých honičkách a zápletkách - podaří a zachrání své studio před společností Hit & Chramst. Ale to všechno uvidíte na vlastní oči...pokud neomdlíte smíchy. (Guild Home Video)

Brejlil

Základní myšlenka není špatná, bohužel většina humoru není vizuální (a podaná v šíleném tempu grotesek) a to vtipnost velice snižuje. ()

bolan

Režisér Mel Brooks mě zcela ohromil jeho velmi vtipnou parodií The Young Frankenstein, takže jsem se zajímal dál, ale nějak jsem netušil že téma Němého filmu 100% dostojí svého názvu. Asi to i trochu vtipné je, ale jelikož můj smysl pro humor pochází pravděpodobně z jiné dmenze, tak jsem u toho protestně usnul. ()

Grafito

Spousta gagů.. některých povedených, některých míň.. spousta známých tváří v malých roličkách většinou sebe sama.. milý film.. ale jedno shlédnutí stačí.. ()

Wolvie

Odvážně koncipovaný a ve výsledku velmi zdařilý experiment,který z logických důvodů ani nemůže fungovat úplně stoprocentně,ale oceňuji Brooksovu odvahu,s jakou se pustil do jeho realizace.Navíc,takovému množství známých tváří prostě nelze odolat! ()

GMVajgl

Film postavený na nápadu natočit 50 let od příchodu zvukových filmů němý film. Má jednoduchý příběh založený na "štěcích" největších hereckých celebrit oné doby. Je to stručné, lehké a milé. ()

Barak

Němý film v sedmdesátých letech. Mel Brooks dostal opravdu "originální" nápad vložit do filmu něco "nového" - a tak udělal film, v němž se nemluví, a kterému jsou vzorem filmy o padesát let mladší. Přizval si tam několik známých tváří a natočil film o tom, jak se snaží natočit právě tady tento film - chápete ;) Tady v tomto se může projevit pravé herecké úmění všech zúčastněných, které se taky skutečně projevilo (a ještě by se dalo zlepšovat), nicméně za minulých časů, by si s tím uměli rozhodně poradit více, než tady Brooks. Když neví co by, tak tam šoupne titulek s textem vysvětlujícím, co asi právě teď někdo řekl a tím je to vyřešeno. Přišlo mi, že nad ničím nijak zvlášť nepřemýšlel, a když ho žádné gesto, kterým by to vysvětlil, během pár vteřin nenapadlo, tak tam prostě vložil titulek s textem a tím si to všechno usnadnil - ale když už němý, tak opravdu se s tím poprat. Zatímco v první polovině narazíte na každém rohu na nějaký gag, v té druhé jakoby se po nich slehla zem, a čím blíže se blížime k závěru, tím jsem se smál méně a méně.. možná proto, že všechny své trumfy na nás vypustil hned na začátku, možná proto, že mě to nudilo. Ještě že ta hudba a zvuk se hodně povedly a skvěle zapadly do obrazu. Super nápad, velká odvaha, ale výsledek nikterak výborný. "Modlíme se k tobě, Dolare".... :) (5/10) ()

Drom

Je němý, vychovaly ho srny... teda Mel Brooks. A i s odstupem je to pořád dobrá pitvořina. Je škoda, že na ústřední zápletku se někdy nabalují celkem nesouvisející komediální vložky. Takže (především) první dvě třetiny působí jako road movie a co cestou zažili a až v té poslední začne ten pravý boj o film, od začátku explicitně předpovídaný. Na dnešní dobu to bude už dost zdlouhavý a slabý po stránce humoru, ale zas je to věrné nejednomu němému filmu. Trochu pokulhává hudební doprovod, protože některé pasáže pak jsou zcela tiché a titulky nejsou zas tak časté. Když v ten okamžik selže i vizuální gag, je to dost nicneříkající. Ústřední trojice je ovšem povedená a zas to brzo srovná. Pro mě film zůstává na dobrém průměru i po třech shlédnutích. ()

Trixi

Průměr. I přes tu spoustu hvězd tehdejšího filmového průmyslu mi to nepřišlo nijak vyjímečné. Když se chci pobavit, raději sáhnu po něčem jiném. ()

Joski

Trošku sklamanie! Z dobrého nápadu i skvelého obsadenia sa nakoniec vykľul nedotiahnutý nudný film. Hudba pomáha zvýrazniť jednotlivé gagy, ale to nestačilo zjednotiť celý príbeh. Tesne nadpriemer 60% ()

anyonecek

Strašně moc zpívání a zbytečné natahování nudných scén. Semtam zde proběhl nějaký slušný vtip, jako např. xichty Martyho Feldmana, hraní tenisu na lékařském přístroji a nebo honička s Paulem Newmanem, ale to zdaleka nestačilo k tomu, aby se u toho člověk nenudil, natož si to pustil někdy ještě jednou. Taková slabší komedie. ()

Lewaso

Jsou filmy z té doby, a slovutnějších režisérů, které už vyčpěly. Tenhle ne. Marty Feldman se svým JEDINEČNÝM očním výrazem nemusí říci nic, a JE TO TAM. Ostatně sluha Igor z Mladého Frankensteina také není k zahození... ()

route60

Geniálni komedie a pocta němému filmu kde si s chutí zahráli v malých rolích výborní herci a kde jediné slovo řekne mim, Mel Brooks byl výborný režisér a komik a v Němém filmu to dokázal též a dnes už lze jen vzpomínat na to jak se točí kvalitní parodie. ()

PetraMishka

Pro mě osobně byl Němý film zklamáním, protože nenaplnil má očekávání. Čekala jsem totiž podobnou poctu, jako byly například bláznivé Drákuloviny, které někdy jemně a jindy zcela bez okolků odkazovaly na Draculu z 30. let. Tento snímek je ale spíše hříčkou, představou, jak by vypadala typická komedie 70. let, kdyby byla němá. Prvky grotesky, dramatické přehrávání, to je tu jen minimálně. ()

Adios, Hombre... :-(

Adios, Hombre... :-(