Sir Robert Chiltern, úspěšný politik a dokonalý gentleman má vše, co si mohl přát. Spolu s milující manželkou představují dokonalý pár. Potíže však nastanou, když se v Londýně objeví paní Chieveley, která by mohla odhalit nebezpečné tajemství z jeho minulosti a tak ohrozit jeho kariéru i manželství. Nezbývá mu nic jiného než se obrátit na dlouholetého přítele lorda Goringa - sukničkáře a svůdce žen. Ten je tím však zatažen do pavučiny lží a je vážně ohrožen jeho rajský staromládenecký život... (oficiální text distributora)

haWranka

Mám opravdu slabost pro anglický filmy a zvlášť z tohohle období. Taky mám ráda Minnie Driver, Cate Blanchett, Ruperta Everetta a Jeremy Northama a myslím, že Julianne Moore musí milovat každý, zvlášť když hraje potvoru. Bohužel mi to nedalo a musel jsem srovnávat s Jak je důležité míti Filipa a to vyhrává na plný čáře. I tak je ale Ideální manžel milá podívaná! ()

mira.l

Velice příjemná, trochu trhlá komedie, plná skvělých herců ( Cate Blanchett, Minnie Driver, Rupert Everett, Julianne Moore, Jeremy Northam), krásných kostýmů a povedeného anglického humoru. Tohle můžu:). ()

Austen

Oscar Wilde a jeho glosy říznuté zromantizovanou adaptací. Kdo by se nesmiloval nad zkroušeným Robertem Chilternem. V málokteré adaptaci mi to osladili tak skvělým obsazením. Svižné, romantické, břitké, chci na to jít do divadla. Kam na to ten Wilde chodil? Duely mezi Everettem a Julianne Moore a Everettem a Blanchettovaou a Driverovou a vůbec všemi. Vím, že to je divadelní hra, ale opravdu umění konverzovat tak upadlo?...................................................... - ty vole, to neřeš. Ach jo. ()

blacktomas

Pravda, do preciznosti Wildeovo předlohy má její filmové zpracování co dohánět. Především cynismus s jakým Wilde pracoval, a kterým dával jasně najevo, co že si myslí o všech těch povrchních a velkohubých aristokratech. Nicméně i tak se jedná o povedenou adaptaci s příjemným castingem. ()

Maica

Příjemný film: příjemné prostředí, herci, humor, atmosféra. Začínám přicházet na chuť Oscaru Wildeovi. Trochu jsem nepochopila úplný konec, ale hlavně, že to tak dopadlo. :) Poznámka: vtipné je, že R. Everett hrál i v Jak je důležité míti Filipa, což napsal taky O. Wilde a na tuto hru byla ve filmu narážka. ()

JannieMc

Hola Guys! =´) A tak je 21:48 a já jsem dostala od filmu vše, co jenom od "movie picture" potřebuji! Ať vítr fouká! =´) V tuto chvíli nemohu napsat nic jiného. Fantazie!!! "(Každá věta...) + I love You!!!") ()

saladín.

Celkovo vkusna konverzacna komedia ktora si vsak vyzaduje prilis vela pozornosti na to, aby bola zabavna, v opacnom pripade zmori neprehladnostou. Osobny rekord: dopozerane na stvrty pokus, po troch uspavacich nezdaroch . ()

veverysiak

Výborná konverzačka z čias, kedy muselo byť zábavné žíť, teda pokiaľ ste na to mali patričné postavenie, skvelý výber hercov, ktorí sa tu za odmenu parádne vyšantili, takže 80%. ()

SuzieS

ano, je to plné intrik a nečekaných zvratů, docela milých postav, ale nějak mě to nedostalo... možná příště... ()

v.indruchova

Příjemná věc. Veselá. Ze začátku mi to přišlo jako snobárna, jen vydržet a ono se to rozjede. Poučení ANo. Zlo bylo potrestáno a máme tu Happy end. Má nevýhoda je, že neumím skvěle anglicky, proto jsem si musela film pauzovat abych to zvládala a někdy jsem se trochu ztrácela ( i s titulky). Můj partner, který tento problém neměl, byl za nadprůměrné hodnocení filmu. K přihlédnutí k těmto a dalším skutečnostem shledávám tento film jako nadprůměrný. ()

silvusaak

Vyprava, kamera palec hore. Nevim proc, ale kdyz se amici daji dohromady s britama, typish English je potom nejak poamerictena a chybi ji nonchalant. Na druhou stranu se tak nejak vyvazuje sviznou konverzaci.Skoda zase tech vychrtlin - v te dobe krev a mliko byla krasa, ne couhajici kosti, stejne hloupoucky jak davat piratum bily zuby. Cekam, kdy si toho nekdo vsimne. ()

xander

Priemerný, niekedy trošku nudný a niekedy celkom zábavný snímok. Ne viem ako sa sem podarilo dostať toľko hviezd. ale bez nich by to bolo oveľa slabšie a ak stojí za pozretie tak hlavne vˇdaka znamym menám. ()

Margarite

Jednoduše mě to okouzlilo a skvěle pobavilo, výborný scénář doplněn skvělými výkony herců a ona "záhadnost" ve vztazích i citech hlavních protagonistů spolu s typicky anglickým (místy až sarkastickým) humorem je prostě dokonalost sama. ()

BEZHLAVY

přesvědčil mne jen Everett Rupert se svým anglickým humorem, to bylo fajn, i výprava a kostýmy byly oki, má milovaná Cate taky docela ušla, ale vůbec mi tam neseděl Jeremy Northam, kterého pořád vidím jako oslizlého agenta v Síti...celkově tento kousek nezanechal ve mne nějaké nezapomenutelné zážitky, proto dávám jen tři kusy... ()

Herbert007

Materiál je to výborní, všichni hrají dobře a uživají si to, ale úplně mě to za srdce nechytlo (ve srovnání třeba s Bergmanovými Úsměvy letni noci, které jsem viděl ve stejnou dobu a mají leccos společné - i když ten Bergman je o 50 let starší) ()