Novinář Irvin Fletcher připravuje v převleku za dealera reportáž o distribuci drog. Jednoho dne ho na pláži osloví neznámý dobře vyhlížející mladý muž Alan Stanwyk, zaveze ho do své luxusní rezidence a nabídne mu neobvyklý obchod. Chce, aby ho Fletch zastřelil, a nabízí mu za to 50 tisíc dolarů. Důvodem je, že Stanwyk má nevyléčitelnou rakovinu, a kdyby se zastřelil sám, přišla by jeho žena o vysokou životní pojistku. Fletch souhlasí, ne snad proto, že by měl v úmyslu muže opravdu zabít, ale zajímá ho, co je za tím vším skryto. Nedá mu příliš práce zjistit, že Stanwyk je absolutně zdravý, že je zapleten do obchodu s drogami a je bigamista. Zbývá odhalit, jakou roli v tom všem hraje drahý pozemek v Utahu, kdo je Stanwykovým komplicem v obchodu s drogami a co se vlastně ve skutečnosti skrývá za jeho nabídkou. (TV Nova)

Han22

Bavil jsem se skvěle - Chevy Chase jako novinář Fletch vyšetřuje proč si ho najal bohatý muž, aby ho zabil. Nespoléhá se na logiku nebo na pěsti, ale na svoji neuvěřitelnou drzost a ukecanost se kterou předstírá různé lidi, aby získal informace. Převleky a jeho schopnost vylhat se ze všeho jsou geniální a Chevy Chase se svým ironickým humorem s vážnou tváří se do této role přesně hodí. Navíc samotný případ není na komedii vůbec špatný. ()

RedDuck

Neznám předlohu, tak mě to nijak nepobouřilo. Naopak, skvělá atmosféra 80. let a originální vyváženost komiky a vážné detektivky. ()

helloween93

“Throwback Thursday #89” - Vracíme se do poloviny 80’s, kdy je Chevy Chase na vrcholu kariéry, po úspěšné štaci v SNL a úspěšných komediích Caddyshack nebo Vacation. Bohužel pro něho má však obří ego a problémy s drogami. O jeho attitudu bylo napsáno dost, že to byl ultra toxický misogynista a xenofob, co se nechoval moc hezky ke kolegům, byl jerk a dožadoval se hand-jobu od nějaké asistentky až po fist-fight s Billem Murrayem. Scénárista Andrew Bergman napsal scénář dle knižní předlohy Gregoryho McDonalda o drzém investigativním novináři Irvinu “Fletch” Fletcherovi, který v rámci své práce řeší různé případy v L. A. Do filmové adaptace byl přidán ironický humor Chase, převleky a vznikla tak celkem kultovní krimi-komedie, kde se ze zdánlivě bezvýznamného případu distribuce drog na pláži vyklube mnohem větší kauza, než se mohlo zdát. Nechybí atmosféra L. A., soundtrack Harolda Faltermayera a hodně hlášek. A nesmím zapomenout, až někde budete ubytováni, otevřete si účet na Underhillovy. Shlédnuto na SkyShowtime. 4* ()

tranquill

"Milý pane, já jsem od matracový policie..." Chevy se snaží o hlášky, ale jinak mne tahle krimi komedie docela nudila. ()

druhaveta

Oproti knížní předloze je film posunutý více do humoru (především díky převlekům - v knize Fletch všechny svoje aliasy utáhne v džínách a tričku), ale přesto se filmu daří nespadnout do komediálního žánru a zachovat si původní půdorys solidně vystavěné konverzační detektivky se suše hláškujícím hrdinou. ()

klasik79

Klasika, klasika, budu se opakovat, ale krimi komedie z osumdesátek jsou vážně nejlepší! už jenom ta hudba. Ach jo. No a Chevy v nejlepší formě... prostě genialní, oba filmy s novinářem Fletchem miluju. ()

Psycho.R

Vtipná detektivka, kde Chavy řeší záhadný případ prosby a drog, které zdánlivě nesouvisejí. Celkem Vás u zajímá, jak se děj vyvine, ale jinak je vše na bedrech komediálního umu hlavní postavy. Časté převleky jsou sice odkoukané z Růžového pantera, ale i tak dokážou pobavit. ()

dogma97

Krimikomedie - no dejme tomu, ale určitě o hodně víc komedie než krimi (což vůbec není na závadu, naopak). Základ solidní zábavy tvoří vtipný scénář. 70% ()

Blazkowicz

Až na pár vtipných scén (honička v autě) je to slabý průměr. Děj je nezajímavý až tak, že jsem skoro nepochopil o co tam vlastně šlo. Od dvou hvězdičkového hodnocení to zachraňuje jen pěkně osmdesátkové L.A. a dobrý osmdesátkový soundtrack. A to je asi tak to jediné, co si z filmu budu pamatovat. 3-* ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 77%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 64,8% | BH Cop je lepší, a to mnohem. Navíc k němu máme vztah. To nic nemění na tom, že jsme si užili skvělou atmosféru této typické osmdesátkové krimikomedie. Finále je super, Chase ve své roli nezaměnitelný a už se těšíme i na pokračování. Přesto absence téměř všech napínavých scén a místo toho tlačení na vtip nás celkem zklamalo. 65% ()

benyy

No ja som sa bavil kráľovsky:) Nehovorím, že som sa celý čas smial, ale film mal veľmi príjemnú atmosféru, dobre sa naň pozeralo. Chevyho skvelé prevleky, hlavne mohamedán na kolieskových korčuliach nemali chybu. Skvelé skvelé:) ()

Ondrew

Neda mi to, hoci som spociatku velmi dlho vahal, napokon som sa predsa len rozhodol udelit "prvemu" Fletchovi rovne 4 hviezdicky... Ono je totiz fakt, ze v case vzniku tohto filmu v zasade neboli na beznom poriadku vsemozne priam absurdne komedie (a je jasne, ze snad kdekolvek, kde hra stary dobry Chevy Chase, zakonite pojde o maximalne absurdne situacie)... To, co vo filme predvadza Chevy Chase, je skratka sled jednej sialenej situacie za druhou. Ked si k tomu pripocitam patricne ujete hlasky, vysledok je priam dokonaly... Nie je to sice ten druh komedie, ku ktorym by mal divak tendenciu vratit sa zas a znova (resp. pozriet si to znova by nebol problem, ale clovek by sa uz skratka urcite tak dobre nebavil)... Akokolvek, filmik ako taky sa urcite vydaril a kto ma rad Chevyho Chasea, ten sa nesklame. 70%. ()

Ajfist

Dobrá oddychová krimi komedie u které nemusíte nijak přemýšlet.Má to spád dobrý příběh,tak není co řešit. ()

soukyd33

Soundtrack 👍. Vyšetřování, které občas spestří nějaká trhlá scéna. Desítky převleků a identit. Poznámka: Znovu to vidět asi nemusím. Poznámka: Nejlepší scény jsou v klubu milionářů a honičky s policií. No a Andrhilovy si asi také užili. 🤣 Hvězdiček 2 ()

Hansolo35 odpad!

V životě jsem o Fletchovi neslyšel a klidně to tak mohlo zůstat. Děsná seriálová "akční" hudba, otravný drsňák Fletch. Dost rychle jsem to ukončil. ()

Jason Sudeikis novinářem v převleku

Jason Sudeikis novinářem v převleku

12.03.2014

Mezi nejznámější role Chevyho Chase bezesporu patří losangeleský novinář Fletch, jehož proslavila především láska k bizarním převlekům. Komediální legenda si románového hrdinu z pera Gregoryho… (více)