Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

jojinecko

Stallone si sám napísal rolu drsného neohrozeného podivína (zásadne nosiaceho kožené rukavice a v hube zápalku-cool!:), ktorý kosí motorkársky gang z pick-upu ako John Matrix v Komande celú armádu, yeah!!!!:) Do toho geniálne a povinné "béčkárske" hlášky : "ty si choroba... ja som liek" :) Krása!!! Je to tupé, je to správne stupidné, je to nelogické, je tam neohrozený hrdina a slečna na ochraňovanie, k tomu atmosféra 80 rokov... skrátka srdce milovníka akčných sračiek musí zaplesať! ()

eraserhead666

Jedno se tvůrcům musí nechat. Ten úvodní prolog je geniální, neboť zcela logicky a tak nějak lidsky dokonale posvěcuje a „omlouvá“ všechno, co Cobretti ve filmu dělá. A možná způsobuje, že si divák bude myslet, že byl ještě zbytečně mírnej :-). Je to jízda, v níž se mi vždycky líbili dost silně odcizení a odlidštění záporáci, kteří i když se chovají dost nelogicky a jsou až zkarikovaně přehnaně zlí a vyšinutí, jsou prostě působiví. Cobra je klasická jízda svého druhu se vším všudy. A ať už si o Brigittině herectví nebo i pěvecké kariéře myslíte cokoliv, nedá se upřít, že je to prostě samice. Vrrrrr. ()

SOLOM.

Marion „ Kobra“ Cobretti je další skvělou rolí (postavou), jenž Stallonemu sedla náramně. Sly byl a pořád je správný drsňák a do svých rolí dává ze sebe úplně všechno. To o jeho bývalce se už říct nedá, ale tady ještě alespoň vypadala docela přitažlivě. Další velké plus za záporáka Thompsona, který předvedl jeden ze svých nejlepších výkonů a to tu nemusel ani moc mluvit. Drsná jízda plná solidních akčních scén mne nezklamala ani poletech a tak prostě nemůžu dát menší hodnocení než čtyři *. ()

Havenohome

Také primitívne. Takí slizkí záporáci. Toľká priamočiarosť. Ale nerehocte sa na Stallonem, ktorý si strihá pizzu nožničkami. Mužsko-ženské dialógy, čo do vtipnosti a výstižnosti, urobil rovnako dobre už asi len Godard vo filme Mužský rod, ženský rod. ()

Ištván87

Kdybych to měl hodnotit jako béčko, tak rozhodně 5 hvězdiček, ale jakožto akční film je to spíš takovej průměr. Ale výborně jsem se pobavil, například díky opičí tlamě Briana Thompsona nebo Slyově mušce. Tenhle film rozhodně neurazí a člověk se místy i zasměje... ()

Bauer

Dokonalej film.Stallone zase hraje výborně.Dokonalej scénář.Super hudba.Klasika která je super i v dnešní době. ()

mm13

...ten, kto mi poradil, že je Cobra jeden z najlepších Slyových filmov, to ma zrátané. Zvyknem mať čuch na filmy, ktoré sa oplatia a ktoré nie a mal by som sa toho držať. Radšej nech mi nejaký ten starý akčňák ujde, než toto!! Ani len pocit nostalgie sa nedostavil, taká je to hovadina. Jediné pozitívum je zistenie, že Brigitte Nielsen bola kedysi ženou... Strašné! ()

becki_tu

"You're the disease, and I'm the cure." Sly měl mezi druhým a třetím Rambem dlouhou chvíli a tak si napsal akční béčko, které nikoho neurazí a u kterého si kvalitně procvičí střelbu, zajezdí v autě a protáhne bicepsy. ()

JASON_X

Lehce kultovní záležitost pro nostalgické pamětníky, fandy 80's stylu nebo aspoň pro fandy Slye. Já tenhle film viděl poprvý na videu u spolužáka snad dokonce ještě bez dabingu a jakožto socialistické dítko na něj zíral dost nechápavě a zároveň užasle. Ale pryč s nostalgií a ruku na srdce - je to strašlivá hovadina. Hovadina osmdesátkově kýčovitá, s retardovaným dějem, plná lobotomizovaných dialogů. Sly (který si ten film mimochodem sám pro sebe napsal) je většinu času k smíchu, jak skoro nevyndá z huby sirku nebo jak se xichtí a hláškuje (tehdy to ale samozřejmě tolik komické nebylo). Irituje mě nesympatická kobyla Nielsen, na kterou se tu fakt strašně nerad dívám. Kulervoucí jsou třeba taky prostřihy na partu cvičenců se sekerami a vůbec celá halucinační zápletka o undergroundové mordýřské organizaci. Její šéf, testosteronem napumpovaný psychopat Thompson s opravdu parádní držkou, je ovšem prvoligový záporák. A má zjevně i velké kouzlo osobnosti, když se kvůli němu desítky chlápků včetně jedné policajtky vydají na naprosto iracionální polovojenskou operaci s cílem odkráglovat jednu blbou blondýnu. Eh, mám rád mozkovýplachový osmdesátkový akčňáky, ale musejí mít aspoň trochu hlavu a patu. ()

Shaqualyck

Marion Cobretti – chodící svalnaté klišé o problémovém poldovi s hodně drsnou slupkou a dobrým srdcem. Uhrančivý sympaťák, který si k večeři ustřihne kousek pizzy z mrazáku, něžně vyčistí svou příruční houfnici a následně stylově (jak jinak) vykostí odpudivou motorkářskou sektu. Stíhá u toho zachraňovat, resp. balit vyděšenou Brigitte Nielsen a sem tam přes sirku v zubech procedí i nějakou tu ostrou hlášku. Jako dítě jsem ho miloval a s neskrývaným nadšením si občas dopřávám svou pravidelnou dávku emocí i s odstupem času. Rodinné stříbro osmdesátých let. Nesahat! ()

Iggy

Kdysi, někdy ve druhé třídě základní školy jsem jako odměnu za výhru v soutěži z anglických slovíček nebo něčeho takového dostal obrázek Stallona v černých brýlích se samopalem a s nápisem Kobra. Dlouho jsem tenhle artefakt opatroval jako hodně drsný obrázek a i dnes mám pocit, že to byla fakt krásná klukovská fotka. Bohužel film samotný za vidění moc nestojí. ()

Lacike

Keby som mal niekomu predstavit typicky debilne priamociare akcne becko z osemdesiatych rokov, tak by som mu pustil Komando a Kobru. Zatialco Komando nezostarlo ani o den a je rovnako zabavne ako v dobe vzniku vdaka tomu, ze bolo natocene s nadhladom. Tak Kobra neskutocne zostarla, pretoze sa berie smrtelne vazne. Hlasok je tu minimum a namiesto toho sa hra na temnu atmosferu. Lenze akemukolvek pokusu o temnotu podraza nohy extremne jednoduchy scenar a natolko ploche postavy az to posobi trapne. To sa tyka hlavne zaporaka. Ale Sly svojou tupostou tiez velmi nezaostava. Atmosferu 80kovych akcniakov milujem, ale v tomto pripade je to az tak vyhrotene, ze to uz vadi aj mne. Aspoňže film obsahuje celkom slusne mnozstvo akcnych scen. Tu vynika hlavne old schoolovo natocena nahanacka. Prestrelky su len na priemernej urovni a akonahle dôjde k nejakej bitke, tak je to uz totalna slabota. Ked som si dnes film po dlhej dobe pozrel znova, tak som ho uz musel dost pretacat, lebo neakcne sceny su fakt iritujuce. Nadherny priklad toho, co sme dakedy hltali, ale dnes sa na to uz pozerat neda. 4/10. ()

HateBreeder

Drsnej polda Marion Cobretti představuje zákon. Už se nemůže dívat, jak kolem umírají lidé a jak je k tomu policie lhostejná, a proto neváhá vzít zákon do svých rukou. Klasická akčnárna typu Arnoldova Commanda, kde hlavní hrdina vždy zasáhne svůj cíl, auta po prvním výstřelu z pistole vybuchují, hrdina je v policejním kolektivu značně neoblíben avšak svou práci vykonává dobře, také zde zachrání děvče v nesnázích, které se do ně poté zamiluje, a má jen jediného věrného kámoše, jenž to zpravidla někde koupí a tak závěrečný souboj je pouze duelem mezi hrdinou a hlavním záporákem. Ale i tak se mi Cobra líbí, protože na rozdíl od dnešních filmů si na nic nehraje, a je tím čím je a to ryze akčním filmem, na který se dá koukat za každých okolností. ()