Celým jménem se jmenuje Marion Cobretti, ale nemá rád své dívčí křestní jméno, a tak si nechá přáteli i nepřáteli říkat Cobra, což zní přece jen ostřeji a víc chlapsky. Hned v úvodní scéně také předvede, co to v jeho případě znamená být chlap a jakým způsobem léčí chorobu zvanou zločin, když chladnokrevně, téměř rutinně, odpráskne pobudu terorizujícího předměstskou samoobsluhu. Je stejně krutý jako zločin, proti kterému bojuje, což je mu sice nadřízenými vytýkáno, leč není mu v tom bráněno. A právě Cobra dostane za úkol chránit důležitou svědkyni, modelku Ingrid, která jen zázrakem unikla smrti při řádění bandy vedené vrahem přezdívaným "Noční řezník". Sotva převezme úkol, už má plné ruce práce, aby Ingrid zachránil před dalšími útoky gangu zabijáků. A když nepomůže ani to, že ji ukryje na zcela neznámém místě, je jisté, že zrádce je někde velmi blízko a nejspíše také vlastní služební odznak. Zatímco se k jeho skrýši blíží desítky motocyklů se svými smrtonosnými jezdci, Cobra nabíjí zbraně, připravuje granáty a chystá se k nejtěžší bitvě svého života. (TV Nova)

HAL

Když jsem byl malé škvrně čerstvě nasávající z televize Terminátora a Ramba, prolézal jsem videopůjčovny jen pro to abych se mohl koukat na obaly VHSek. A obal Cobry se Slyem vypadajícím drsně jak šmirgl papír, s hustou krochnou, a černými brýlemi cementující cool image dávno před Matrixem, se mi strašně moc líbil. No škoda že jsme tehdy doma neměli video, a rodiče kteří by mě nechali se na cokoli takového dívat, pak by nezůstalo jen u koukání na obaly, já se mohl na ten film i podívat, a tehdy, jako to malé škvrně, bych si ho i užil. Teď už to moc nefugnuje. Ne pro to že by ty odvázané braky osmdesátých let byly nějak horší než tehdy, ale pro to že Cobra je mezi nimi spíš vychtěným kýčem. Všechno tak moc chce být drsné, až je to jen nuda, i ten záporák ničím nezaujme, víc jak půlku filmu se tu dokonce ani moc nekydlí a jede se jen podle mustru hloupé detektivky... a když už se střílet začne, tak je to tak unyle natočené, že u toho můžete umývat nádobí jak u telenovely. ()

mzss1

Dost dobrý akční film. Příběh je jednoduchý, akce je tu dost, především na konci, hlavní záporák je opravdu šílenec, povedl se. Stallone zde hraje dobře, má drsnou roli. Hudba průměr, moc nostalgie tu není, ale přesto je to typickej starej akčnák. Pro mě na 82% = **** ()

InJo

Stalloneho KOMANDO. Hlavní hrdina je stylizovaný tak moc, že už s realitou nemá společného vlastně vůbec nic. "S psycháči nekšeftuju. Ty hned odprásknu! Jsi choroba a já jsem lék!" - přesně ten typ drsňáckých hlášek, které jako kluk echt žerete a v dospělosti se přitrouble usmívate, jak jsou absolutně over-the-top a gay (ve všech smyslech toho slova). Řemeslo je to však lehce nadstandardní a na zábavnosti a poutavosti mají jistě podíl i typická 80's atmosféra (ty songy, mlask), rychlé tempo, spád a krátká stopáž. Zkrátka to výborně šlape od cool začátku až do ukázkové masivní vybíjené na konci. Těžkotonážní guilty pleasure, jehož tupost nenasírá, nýbrž napomáhá k tomu si snímek ještě více užít (viz již zmiňované KOMANDO). 70 % ()

Legas

Jednoduchý, tupý, přímý film s typicky osmdesátkovou atmosférou. Ovšem když se mu podíváte pod pokličku, je velice dobře natočen; všechny ty hudební montáže, prostřihy - je vidět, že film není jen nudně béčkovým výtvorem znuděného režiséra. Jen převeliká škoda, že celý film není jako jeho prvních 5 a závěrečných 10 minut. To by byla panečku jízda. ()

Sinecod

Ještě sexy Sylvester s o číslo menšíma kalhotama, absolutně trapný záporák u kterýho sem až do poslední vteřiny netušila o co mu teda vlastně jde (a to počítám i ty maníky se sekyrama (jaká sekta? Co chtěli? Jak toho chtěli dosáhnout?)), ve scénáři dost silných slov absolutně nesilných a vůbec sem tak nějak měla pocit, že jsou všichni ztracený a neví co mají dělat. Mohu tak být akorát vděčná, že jsem nežila v 80. letech (léta hrozného mejkapu, příšerných účesů a úděsných hadrů). ()

Anderton

Prvá polovica je nádherné klasické 80-kové guilty pleasure so všetkým, čo k tomu patrí. Mestská symfónia, ktorú má pod palcom jeden ultradrsný policajt. Tá druhá sa však presúva mimo mesto a celá atmosféra je fuč. Film je zrazu mŕtvy, ako človek po uhryznutí kobry. Stále je to však povinnosť pre všetkých, ktorí si myslia, že akčný hrdina rovná sa komiksový šašo s nadprirodzenými schopnosťami. Toľko upozornenie pre dnešných puberťákov. Pre nás starších pekná nostalgická spomienka na časy, kedy bol pre nás Stallone boh a jeho diela vrcholnou métou kinematografie. Som rád, že som sa k filmu po 25 rokoch vrátil. Aj napriek drsnému, objektívnejšiemu hodnoteniu, ktoré si asi takto koncipovaný film nezaslúži. ()

AllShallFall

Sylvester Stallone je u mě Pan Někdo. Líbí se mi s ním více jak 95% filmů, včetně tohoto. Bezvadný a legendární akční film. Co více dodat. Drsný styl, to patří akčním hrdinům jako je Sly. Zajímavá je hlavně úvodní řeč. Taková drobná rekapitulace násilných a trestných činů, které se v USA dějí běžně. No co dodat. To je vizitka tamějšího politického systému. V USA jsou lidé pod hranicí průměrného IQ. Systémm je naučil myslet pouze na peníze. A to raději nepíšu o imigraci:-) To by bylo na hoodně dlouho:-)To je velmi smutné. ()

PetrPan

Typický akční film 80. let, brutální, jednoduchý, chvílemi až stupidní děj, v kterém jde jen o to, kdo s koho, Stallone je ve formě a likviduje jako osamělý policista chránící krásnou ženu (ach bože, to krásné kýčovité klišé) bandu úchylných zabijáků v čele s Brianem Thompsonem, finální Jánošíkovská smrt výše zmíněného je třešničkou na dortu téhle bezduché řežby ()

CaptainNor

Kdo už měl v té době video nemohl neznat tuto na svou dobu velice akční podívanou. Role poldy Mariona Cobrettiho Stallonemu sedí na tělo a cítí se v ní dobře. V té době jsme byli zaplaveni spoustou laciných filmů, z kterých Cobra poměrně vyčnívala. Dnes by to bylo málo. A možná by film obstál i dnes, nebýt příšerných dialogů. Z Briana Thompsona šel opravdu strach, což můžu osobně dosvědčit. Potkal jsem ho na Václavském náměstí u stánku s klobásami a naše pohledy se setkaly. Vůbec jsem se necítil dobře, i když to bylo o 10 let později, v Praze a byl krásný letní den :) ()

nash.

Schwarzenegger a Stallone razantně a jednou provždy vytvarovali žánr akčního filmu osmdesátých let a Cobra obsahuje všechny jeho typické prvky v té nejryzejší formě. Jednoduchá zápletka, absolutní a nesestřelitelný svalovec, který jako buldozer jde za svým cílem, hory vystřílených nábojnic a mrtvol , suché hlášky cezené přes sirku v koutku. Jo, je to intelektuálně nenáročné, ale stále zábavné a po čtvrtstoletí to navíc získalo nádhernou nostalgickou patinu. ()

Tomco

stara dobra cobra...pamatam ako nam ju otec nahral na kazetu s polskym dabingom a my s bratom sme boli z toho upplne na makko ()

Claw

Stallonova akční pecka typických 80. let pod taktovkou mistra Cosmatose. Osobně mám ten film strašně rád. Stallone je zde naprosto výborný, není zde takový vypatlanec jako v "Rambech" a "Rockym". Vyšetřování a ochranu modelky si prostě řídí pěkně po svým. S nikým se od začátku nesere. Vystřílí zde mraky zloduchů, má perfektní (na tu dobu...) samopal s laserovým zaměřovačem, je zde sice jen jedna osobní bitka (kromě té poslední), ale úžasně provedená. To, jak tam vymete s těma grázlama je fakt choreograficky výborně natočený. Akční scény, výbuchy, bouračky, všechno absolutně na jedničku... Tohle je Stallonův film, podobně jako Arnold využil své slávy pro "Komando", Sly využil "Cobru". Prostě "Cobra" dělá Stallona a on zase ji. Navíc jeho elegantní obleček, zápalka v ústech, černé brýle, co se nosily v 80. letech... prostě nostalgická paráda!! Napětí, málo humoru, film spíš do thrilleru. Herecké výkony v pohodě, hudba super... Prostě pro mě jasný favorit "akčních osmdesátek"!! /90% + FILM ROKU/ ()

Vitason

Policista Marion Cobretti je drsnější než skupina hiphoperů z nejbližšího sídliště (a to je co říct). A dokazuje to i svojí vizáží. V puse neustále cucá párátko, což je praktické, protože když dojdou náboje (né že by mu to hrozilo), tak je s ním pořád schopen zabít menší gang. Oči má neustále schované pod tmavými brýlemi (není potřeba, aby nepřítel věděl, že občas brečí) a konečně se dostávám k poslední součásti jeho oblečku k rukavicím, které zřejmě nesundává ani ve vaně (snad si je sundal alespoň na tu Brigitte Nielsen, protože šahat na ní v rukavicích by byl zločin). Kobra je hrdý zástupce akčního filmu z 80. let, ke kterým mám velice kladný vztah, ač jsem byl drtivou většinu let 80. na houbách, ale přesto jsem byl lehce zasažen dozvuky videoboomu počátkem 90.let. Kobra splňuje všechny základní atributy té doby. Svalnatý hrdina v jednoduchém příběhu chrání pěknou babu a nepřátelští motorkáři ze zvláštní sekty se nechávají střílet po desítkách k čemuž se s nimi Cobretti loučí s hláškami z kategorie nejtvrdší. Akce je celkem napínavá. Jen mi nebyla jasné motivace nepřátelské sekty. Podobné filmy: Likvidátor (1996), Jako štvaná zvěř (1995), Komando (1985) ()

Rocky62

Akční pecka z osmdesátých let, drsný Cobra a jeho drsné metody vyšetřování. Tohle je přesně ten film, o kterém říkám: ''jednou zkouknout'' za týden si už na něj ani nevzpomenu, protože takovouto triviálnost je škoda udržovat v paměti. ()

klerik

COOL je správny výraz pre tento filkm. A tak isto aj STUPÍDNY. Stallone je super búchač, motorkári sú slabáci a nože sú prekrásne. Jediný film, kde Sly úplne(!) vyradil herectvo. Ale na druhú stranu, takto by sa ho zľakol aj Terminátor... ()

SeBig

Stallone nakopává prdel gangu který vraždí lidi na potkání. Akční scény dobře udělané a líbí se mi styl jaký má Marion Cobretti alá BAD-ASS týpek s párátkem v držce a cool brýlema!Dobře Stallone! ()

dopitak

Začátek se mi líbil, ale přeci jenom té akce nebylo moc, když neberu to, že Sly vyskočil na korbu a začal sapíkem kosit hejna motorkářů. Dobrý dobový dabing (Soukup, Oliva), hodně sexy Brigitte (v té části po nemocnici). Padouši jsou příliš přemýšlíví, a zároveň příliš magoři, a konec filmu je slaboučký. ()

Chrustyn

Kombinace temného thrilleru a klasického "osmdesátkového" akčňáku. Ve své době neskutečná atmosferická pecka s dokonalými úvodními titulky. Dnes stále snesitelná zábava. ()

Rimmer100

Sylvester Stallone v kvalitním a originálním snímku o partě maniaků prahnoucích po založení nového „světa“. Tento film se mi velice líbil kvůli skvěle naladěné atmosféře správného „Thrilleru “. Ovšem upřímně řečeno jsou i lepší filmy se Stallonem. ()