Nastala chyba při přehrávání videa.
 • aluna
  ***

  Dva moji oblíbení a dle mě nedocenění hoši Val Kilmer a Michael Biehn v jednom filmu? Tak to chci vidět. Val válí a u Michaela by mi stačilo, kdyby tam jen tak stál (a sundal si košili :-P), ale nezklamal ani on, charisma z něj tentokrát přímo čiší, takže hoši mají ode mě každej jednu *. Jinak ale žádná sláva, když celej film táhnou dvě vedlejší postavy, je to trochu problém. Ale scéna, kdy Johnny Ringo machruje s kvérem a Doc mu na to odpoví tyjátrem s hrníčkem, mě fakt pobavila a za ní je ta třetí hvězda.(27.8.2010)

 • Chris Masters
  *****

  Tenhle film o Wyattu Earpovi mě dosatl na lopatky.Vynikající Kurt Russell, skvělý Val Kilmer a Bill Paxton.Doporučuji všem fanouškům westernu.Jedna z mých oblíbených scén tohoto filmu je, když Kurt Russell v baru profackuje tehdy začínajícího herce Billyho Boba Thorntona.Také je to jeden z úspěšných filmů Michaela Rookera (a že jich není moc).Je to pěkný western, který mi vždy zvedne náladu.(28.11.2011)

 • sharky
  ***

  Kostýmy a výprava jsou dost špatné. na western vypadají všichni hrdinové příliš uhlazeně a dokonale oholeně, člověk jenom čeká, kdy se Russellovi odlepí falešný knír. příběh kopíruje klasické westernové schéma, hrdina, který nechce bojovat, je k tomu nakonec okolnostmi donucen. nicméně film má pár hodně silných momentů, a i když dost postav působí spíš jak karikatury, val kilmer v roli umírajícího falešného hráče je naprosto dokonalý.(20.7.2008)

 • choze
  ****

  SPRAVEDLNOST PŘICHÁZÍ DO TOMBSTONE! V první polovině 90. let se westernu díky oscarovému úspěchu TANCE S VLKY dařilo a to tak, že hodně. NESMIŘITELNÍ (1992) v menším zopakovali oscarovou žatvu, TOMBSTONE (1993), WYATT EARP (1994) a RYCHLEJŠÍ NEŽ SMRT (1995) přinesly alespoň proklatě kvalitní zábavu a PISTOLNICE (1994) a DIVOKÝ BILL (1995) jenom zábavu. Oba filmové eposy o Wyattu Earpovi a jeho nejlepším kámoši Docu Hollidayovi jsem si okamžitě zamiloval. Hrdinové mají takové charizma, že se od něj odrazí i kulka, z padouchů mrazí a nevyhnutelný finální střet dobra se zlem je brutálně vygradovaný a monumentální. Najdete tu pravé chlapské přátelství i hluboký vzájemný respekt mezi nepřáteli, zbožné přání očistit se od svých hříchů a marnou snahu začít znova, těžké osobní ztráty i zakázanou lásku. UTOMBSTONE dlužno podotknout, že má perfektní expozici záporáků, kteří hned v úvodní scéně přepadnou svatbu, povraždí svatebčany, popraví ženicha, skupinově znásilní nevěstu a pokud by přece jen ještě někdo pochyboval o tom, že jsou to vzteklí psi, které je zkrátka potřeba utratit, tak zastřelí kněze. Takhle se exponuje zlo! Oba filmy jsou prvotřídní ukázkou a poctou žánru a přehlídkou hvězd, úderných dialogů, drsných hlášek a dynamické akce. WYATTA EARPA mám ale o trochu radši, titulního hrdinu zachycuje plastičtěji, Costner je Costner a i Quaid jako Doc Holliday se mi líbil víc než Kilmer. "PROČ TO SAKRA DĚLÁŠ, DOCU?" - "WYATT EARP JE MůJ PŘÍTEL." - "NO A? JÁ MÁM SPOUSTU PŘÁTEL." - "JÁ NE."(4.2.2006)

 • brutale
  ***

  Westernové kostými a kulisy použité vo filme, ktorý western akurát pripomína vizuálne, no chýba mu atmosferika divokého západu. Neucelený rozťahaný dej, miestami nuda, sem tam mierne dementná réžia a keď už idete zaspať, tak vás preberie scéna ako bič, po ktorej film väčšinou opäť zapácha nudou, čo je škoda. Kurt (ktorého mám veľmi rád) mi pripomínal mrožiu peetchu, nechápem kto mu mohol napariť taký knírek "nenormálne vymakaný" a to ani nehovorím keď som tam zbadal Brandona Walsha ( z BH 90210 ), ktorý vyzerá ako gašpar najväčšieho kalibru... Všetko zachraňuje Val Kilmer, ktorý ostatných zatieňuje a necháva ďaleko za sebou a je jediný dôvod prečo dávam ***, tejto snímke.(17.9.2008)

 • - Během filmu nazývá Ike Clanton Earpovy "Pimps" (pasáci). To proto, že jejich ženy byly všechny prostitutky v Dodge City. (liquido26)

 • - Spoiler: Ve skutečnosti zemřel Fred White až dva dny poté, co byl střelen. Bylo to právě jeho svědectví, že se jednalo o náhodné postřelení, které osvobodilo Johnyho Ringa, nikoliv "nedostatek svědků" jako ve filmu. (liquido26)

 • - Ve filmu pronesl Doc větu "I´ll be damned", když si uvědomil, že je bosý. Doc totiž přísahal, že "zemře v botách". (liquido26)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace