Každé město má svou historii, ale Tombstone se stalo legendou. Do arizonského města Tombstone, útočiště těch největších desperátů Divokého západu, přichází soudce Wyatt Earp, aby zde spolu se svými dvěma bratry a jejich rodinami začal nový život. Earp nechce zasahovat do záležitostí města, ale vlivem okolností je vtažen do krvavé přestřelky se zločinci v OK Corral. Když v boji zahyne jeden z jeho bratrů, Earp složí šerifskou přísahu a rozhodne se vyčistit město jednou pro vždycky. Podaří se mu zneškodnit mnohé zločince, ale jejich vůdce, nejrychlejší pistolník v celém okolí - Johny Ringo, pořád uniká. Earp ví, že Ringa ve střelbě nikdy nepřekoná, ale navzdory tomu bez váhání souhlasí s jeho výzvou na souboj ve dvojici. Zdá se, že o Earpově životě, jakož i osudu města Tombstone je rozhodnuto. Předem jasný průběh událostí však dostává trochu jiný směr, když do rozhodujícího duelu vstoupí Earpův přítel, hazardní hráč Doc Holliday (oficiální text distributora)

Djkoma

Oproti snímku "Hodina pušek", je ukázána divákovy odlišná verze legendy o Wyattu Earpovy, kde je hlavní mnoho přestřelek, mrtvých a herecká jména v hlavních rolích. Prakticky od začátku se ignoruje větší psychologie především Wyatta Earpa, jehož povaha je ve filmu nevystižena a tento legendární šerif působí jako "bývalý šerif" co nechce problémy. Kurt Russell se snaží jak může, ale já v jeho postavě vidím stále Russella a ne postavu Earpa. Oproti tomu Val Kilmer mě potěšil, i přes nános makeupu, který z něj tvoří člověka ledově bílé barvy. Pokud chce divák méně hvězd a více psychologie opravdu bych doporučil Hodinu pušek z roku 1967. Krom toho režisér George P. Cosmatos se moc nepředvedl a celková délka přes 2 hodiny nutí k rozvleklosti. ()

Cervenak

Nechoďte na mňa s nezmieriteľnými dôchodcami a trojhodinovým tancovaním s vlkmi, najlepším westernom 90. rokov je Tombstone. Výborne vykreslené postavy, výborní herci, tučná hudba a skvelé prestrelky. A životná rola Vala Kilmera - ak nechápete, prečo kedysi patril medzi hereckú elitu, tu máte jasný dôkaz. ()

tron

„Možno sa mstí.“ – „A za čo?“ – „Za to, že sa narodil.“ 60%, ale s nebezpečným nábehom na sedemdesiatku. vyzerá to robustnejšie a bombastickejšie, než konkurenčný (a neskutočne nudný) Wyatt Earp Kevina Costnera. Kurt Russell je super a má megafúzy, skvelý je však i Val Kilmer ako jeho najlepší priateľ. A na rozdiel od Dennisa Quaida, ktorý rovnakú rolu stvárnil vo Wyattovi Earpovi, má Kilmer dôstojný, veľký priestor a i preto sa mi Tombstone páčil oveľa viac, nakoľko priateľstvo medzi šerifom a týmto drsným pištoľníkom je už z princípu veľmi pôsobivé. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $56,505,065Tržby Celosvetovo $63,500,000Tržby za predaj Blu-ray v USA $958,952Tržby za predaj DVD v USA $17,904,440║ Tak westerny som mal vždy moc rád a tento nie je výnimkou, bohaté herecké obsadenie na čele s výborným Kurtom Russellom a Valom Kilmerom nám podáva strhujúcu podívanú, kde každá osobnosť využíva svoj priestor vo filme a tak sa výdatne ich pasáže zapíšu do pamäte. S prestrelkami prichádza zakaždým aj napätie, tak ako pri každom drsnom vystúpení Wyatta Earpa keď robí z nespratníkmi poriadky, zaujímavú úlohu si tu odbil aj Michael Biehn ako drsný pištoľník Johnny Ringo. Film sa dá označiť aj za najvydarenejší film z dielne George P. Cosmatosa. videl som to asi minimálne 4x a vždy ma to rovnako upúta a tak mením hodnotenie na najvyššie 5***** /95%/ ()

movie

70% Povedená westernová akce od režiséra Geroge P. Cosmatose (RAMBO II a COBRA) s až neobvykle našláplým obsazením, ze kterého vyčnívá především Val Kilmer, který většinu i tak solidního ansáblu přehrává o několik met. Kurt Russell tu se svým masivním knírem vypadá poněkud nepatřičně a můj oblíbenec Powers Boothe (EXTREME PREJUDICE) si tu celkem vydatně užívá dalšího z řady svých oblíbených padouchů. TOMBSTONE má atmosféru westernů Johna Forda, já bych si jen přál, aby v něm bylo míň hollywoodu a víc naturalismu. ()

• Když Wyatt Earp poprvé přijíždí do Tombstone, můžeme si na hřbitově povšimnout náhrobku, na kterém stojí: "Here Lies Lester Moore, Four slugs from a .44, No les No more." (Zde leží Lester Moore, čtyři kulky ze čtyřiačtyřicítky, Ne míň ne víc.) V Tombstone je skutečně náhrobní kámen, na kterém je toto napsané. (liquido26)
  • Ve filmu pronesl Doc větu "I´ll be damned", když si uvědomil, že je bosý. Doc totiž přísahal, že "zemře v botách". (liquido26)