Jiná verze příběhu, který o rok později zpracovali Kasdan a Costner ve "Wyattu Earpovy" - také celkem slušná podívaná, jen lehce vyčnívající nad westernový průměr. Mně osobně se přece jen nejvíc líbilo podání tehdejších událostí tak, jak je zfilmovali tůrci snímku "Přestřelka u ohrady O.K." z roku 1957.(6.8.2007)

Popcornovější pohled na Wyatta Earpa. Pořád mi ale o chloupek více sedl do role slavného šerifa Kevin Costner. Tombstone je hlavně ve své druhé polovině nabité akcí. Střílečky, honičky, touha po pomstě. Hodně nezapomenutelně působí v menší roli zbabělce Ika avatarovský Stephen Lang. Tombstone spolehlivě dokáže zabavit.(4.1.2012)

Westernové kostými a kulisy použité vo filme, ktorý western akurát pripomína vizuálne, no chýba mu atmosferika divokého západu. Neucelený rozťahaný dej, miestami nuda, sem tam mierne dementná réžia a keď už idete zaspať, tak vás preberie scéna ako bič, po ktorej film väčšinou opäť zapácha nudou, čo je škoda. Kurt (ktorého mám veľmi rád) mi pripomínal mrožiu peetchu, nechápem kto mu mohol napariť taký knírek "nenormálne vymakaný" a to ani nehovorím keď som tam zbadal Brandona Walsha ( z BH 90210 ), ktorý vyzerá ako gašpar najväčšieho kalibru... Všetko zachraňuje Val Kilmer, ktorý ostatných zatieňuje a necháva ďaleko za sebou a je jediný dôvod prečo dávam ***, tejto snímke.(17.9.2008)

• dO_od

// No, to bylo špatný. Minimálně co se týče hereckých a vůbec žánrových poměrů jsem čekal pecku, místo toho jsem ale dostal skvělý úvod, díky kterému se to až někam do půlky tvářilo jako pecka, jenom aby to všechno druhá půlka totálně zadupala do země. Roztahaný děj, špatně natočené přestřelky, vyloženě bizarní výjevy, přehrávající Kurt (přitom první hodinu naprosto v klidu a přesně zahraný drsňák), nesmrtelný Val Kilmer, nezajímavá love story, zkrátka šok. Vtipné na tom je, že tu nesoudržnost nakonec dokládá ještě totálně out of place gay linka, ve které zazářil Brandon z Beverly Hills 90210. Hezký, jak to tehdy nejspíš nikdo neřešil, a dnes by kvůli tomu lidi nejraději vypalovali kina. Zkrátka jedno velký wtf.(31.7.2017)

Komerčný WYATT EARP alebo nesnažte sa hľadať historické súvislosti (film si berie, čo potrebuje). Nablýskaný western plný hviezd sršiacich charizmou a chuťou strieľať, hádzať hlášky... Moderné prevedenie dodáva flmu zaujímavý look... Na jednej strane prvoplánový hit na druhej solídna akčná zábava tváriaca sa o čosi poctivejšie ako v skutočnosti je...(2.5.2006)

• - Filmu na motivy příběhu Wyatta Earpa vzniklo hodně. Val Kilmer měl však to štěstí, že si zahrál obě hlavní postavy. Zatímco v tomto filmu si zahrál postavu Doca Holidaye, tak ve filmu Odplata Wyatta Earpa (2012) si zahrál samotného Wyatta Earpa. (Posheidon)

• - Režisér George P. Cosmatos se nechal slyšet, že všechny kníry jsou pravé. (liquido26)

• - Podle interview, které Kurt Russell poskytl časopisu True West Magazine, poté, co byl vyhozen Kevin Jarre, on režíroval většinu snímku. George P. Cosmatos, který je uveden jako oficiální režisér, byl dosazen pouze aby věci při natáčení šly hladce. Ve stejném rozhovoru také Kurt řekl, že původně měl být jako Wyatt Earp obsazen Richard Gere a jako Doc Holliday Willem Dafoe. (liquido26)