Zrejme už sa nedočkáme dokonalých westernov aké točili v minulom storočí majstri tohto žánru Sergio Leone alebo John Sturges. Ich diela sú neprekonateľné. Moderná kinematografia si nevie s týmto starým filmovým odvetvím rady. Väčšina súčastných westernov nestojí ani za deravý groš. "Tombstone" je však pomerne podarený. Dobré herecké obsadenie, pekné kulisy, pár nebezpečných prestreliek, zaujímavý námet, drsný sympaťák Kurt Russell... no i tak nemôžem dať viac ako mierne nadpriemerné tri hviezdičky. ***(29.1.2008)

Tahle verze o Wyattu Earpovi mi příliš nesedla, Kilmerův Doc Holiday nelepí na toho od Dennise Quaida a Kurt Russel je v tomhle filmu velmi nevýrazný. Osobně mě nejvíc zaujal Michael Biehn, jeho vzdělaný parchant Johny Ringo měl mé sympatie a držela jsem mu palce... zase marně:-))). Koukatelné, ale druhé podívání mě kdovíjak neláká. 59%(22.9.2009)

Kostýmy a výprava jsou dost špatné. na western vypadají všichni hrdinové příliš uhlazeně a dokonale oholeně, člověk jenom čeká, kdy se Russellovi odlepí falešný knír. příběh kopíruje klasické westernové schéma, hrdina, který nechce bojovat, je k tomu nakonec okolnostmi donucen. nicméně film má pár hodně silných momentů, a i když dost postav působí spíš jak karikatury, val kilmer v roli umírajícího falešného hráče je naprosto dokonalý.(20.7.2008)

Tenhle film o Wyattu Earpovi mě dosatl na lopatky.Vynikající Kurt Russell, skvělý Val Kilmer a Bill Paxton.Doporučuji všem fanouškům westernu.Jedna z mých oblíbených scén tohoto filmu je, když Kurt Russell v baru profackuje tehdy začínajícího herce Billyho Boba Thorntona.Také je to jeden z úspěšných filmů Michaela Rookera (a že jich není moc).Je to pěkný western, který mi vždy zvedne náladu.(28.11.2011)

Lepší western som asi ešte nevidel. A to tvrdím z pozície človeka, pre ktorého western nie je tá pravá šálka kávy. Uvidím, či pri tomto konštatovaní ostanem i po pozretí Siedmich statočných, ale myslím si, že áno. Dejovo ma to hneď vtiahlo, jednotliví herci zahrali veľmi dobre (aj záporáci) a ja som tak nemal čas ani na sekundu mnou očakávanej nudy. Príbeh a celková atmosféra sú ozdobené skvelou hudbou a fajnovými prestrelkami. A na rozdiel od Unforgiven (1992) stoja za zmienku aj dialógy, v ktorých je možné nájsť i pár pekných a zaujímavých myšlienok. Western so skvelou atmosférou, zaujímavým príbehom a peknou pointou to je presne Tombstone. Maximálna spokojnosť, škoda, že som film tak dlho odkladal.(5.5.2014)

• - Kudrnáč Bill Brocius je ve filmu ukázán jako vůdce skupiny "Kovbojů" v době, kdy Earpové přijíždí do Tombstone. Ve skutečnosti byl tímto vůdcem Starý Clanton až do své smrti, rok a půl poté, co Earpové přijeli. (liquido26)

• - Natáčení provázely problémy s přebujelým scénářem. Kurt Russell později vzpomínal, že prakticky každá hlavní postava měla v původním scénáři vlastní vedlejší zápletku. Sám Russell omezil vlastní scény Wyatta Earpa, aby ostatní postavy měly větší prostor. V průběhu natáčení pak bylo propuštěno více než 100 lidí z herců a štábu. (kenny.h)

• - Veterán westernových filmů, Glenn Ford, měl mít původně ve filmu nějakou malou roli, ale kvůli špatnému zdraví z natáčení odstoupil. (liquido26)