Priznám sa, že mi tento western v mojom hľadáčiku nejako unikal a narazil som na neho nedávno a viacmenej náhodou, tak som si to pustil. Musím uznať, že herecké obsadenie je tu skutočne veľmi luxusné. Zo všetkých tých zvučných hereckých mien ma ale asi najviac upútal Val Kilmer v úlohe pockerového hráča a pištoľníka Doca Hollidaya- to bola výborne zahraná rola. Tiež sú tu dosť dobre sfilmované tie prestrelky. Pre milovníkov westernov odporúčam. PS: Tento film som videl skôr než Wyatta Earpa s Kevinom Costnerom a priznám sa, že tento film sa mi páčil viac.(27.1.2015)

Cosmatos na to šel z gruntu jinak než většina jeho kolegů. Povedlo se mu natočit přímočarý a decentní western, plný drsných charakterních mužů, tajemných záporáků, krásných žen a těch správných morálních hodnot a zásad. Tombstone je dějově jednoduchý a předvídatelný, ale zároveň je natolik dynamický a vyzrálý, že se na tvůrce nelze hněvat. Největší devizou je samozřejmě hvězdné obsazení. Russell je neskutečný, ovšem nejlepší postavou je v mých očích Val Kilmer, který hraje tuberáckého Doca, jehož finální souboj je naprosto nečekaný. Ringo v podání Biehna je rovněž ukázkový - jeho latinský dialog s Docem je strhující. Akce je dravá a dynamická. Všechno to, co je zapotřebí k nadprůměrné zábavě se zde dá najít, nemá cenu váhat. Tombstone stojí za pokoukání.(21.1.2007)

Najzlatšie časy westernov boli v tých rokoch už síce preč, ale nebola to až taká bieda ako v súčastnosti. Myslím, že Tombstone spoločne s Mladými puškami boli jednými z najvydarenejších v deväťdesiatych rokoch. Nevyhol sa síce pár slabším miestam, ale kvôli tej vernej atmosfére a fajnovému obsadeniu musím dať ****.(16.8.2007)

Trochu netradiční western. Záporáci nejsou všichni jak stádo ovcí, ale někteří mají také svědomí. Klaďasové se zase nechovají jak jsme většinou zvyklý. Pečují o sebe, kulturně se baví, romanticky se dvoří a tolik se nestarají o spravedlnost. Když se ale do něčeho připletou, stává se z dost přeslazeného westernu hodně drsná záležitost, kdy jsou záporáci i beze zbraně popravováni. Co mě ale bavilo nejvíc, že je ve filmu tolik známých tváří. Sice mi málokdo opravdu ve své roli sedl, ale byla radost sledovat tolik oblíbených herců pohromadě.(22.9.2009)

Nechoďte na mňa s nezmieriteľnými dôchodcami a trojhodinovým tancovaním s vlkmi, najlepším westernom 90. rokov je Tombstone. Výborne vykreslené postavy, výborní herci, tučná hudba a skvelé prestrelky. A životná rola Vala Kilmera - ak nechápete, prečo kedysi patril medzi hereckú elitu, tu máte jasný dôkaz.(9.7.2007)

• - Překlad latinských frází, které si mezi sebou vyměnili Johny Ringo a Doc Holliday:
    Doc: In vino veritas.(Ve víně je pravda-), Ringo: Age quod agis. (Dělej, co děláš.)
    Doc: Credat Judaeus Apella, non ego. (Žid Apella ti možná uvěří, já ale ne.), Ringo: Iuventus stultorum magister. (Mládí je učitelem hlupáků.)
    Doc: In pace requiescat. (Nechť odpočívá v pokoji).
    Tento rozhovor by sám o sobě nedával smysl, a proto je potřeba překládat jej trochu volněji. Možná interpretace jejich konverzace by mohla vypadat takto: Doc: Víno rozvazuje jazyk. Ringo: Radši si hleď svýho.
    Doc: To si vykládej někomu jinýmu. Ringo: (poklepávaje na svou zbraň) Hlupáci se učí svými chybami.
    Doc: Odpočívej v pokoji. (liquido26)

• - Na začátku přestřelky u O.K. ohrady vystřelí Doc třikrát ze své dvouhlavňové brokovnice. (liquido26)

• - Filmu na motivy příběhu Wyatta Earpa vzniklo hodně. Val Kilmer měl však to štěstí, že si zahrál obě hlavní postavy. Zatímco v tomto filmu si zahrál postavu Doca Holidaye, tak ve filmu Odplata Wyatta Earpa (2012) si zahrál samotného Wyatta Earpa. (Posheidon)