Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

Trailer

Fiftis

Priznám sa, že mi tento western v mojom hľadáčiku nejako unikal a narazil som na neho nedávno a viacmenej náhodou, tak som si to pustil. Musím uznať, že herecké obsadenie je tu skutočne veľmi luxusné. Zo všetkých tých zvučných hereckých mien ma ale asi najviac upútal Val Kilmer v úlohe pockerového hráča a pištoľníka Doca Hollidaya- to bola výborne zahraná rola. Tiež sú tu dosť dobre sfilmované tie prestrelky. Pre milovníkov westernov odporúčam. PS: Tento film som videl skôr než Wyatta Earpa s Kevinom Costnerom a priznám sa, že tento film sa mi páčil viac. ()

ArsenalEagle

V roli Wyatta mi prostě Costner seděl, ale ani Russell není špatný. Jeden z nejlepších westernů devadesátek. Kromě velmi dobře zpracovaného příběhu má film i spoustu dalších kladů. Spousta známých nebo později známý jmen, výbornou atmosféru a skvěle prokreslené postavy s výborným ztvárněním. A to už se dostávám k asi nejlepšímu z filmu. Doc v podání Val Kilmera, kterého jsem nikdy neměl zrovna rád a asi ani rád mít nebudu, ale zde pravděpodobně ztvárnil svou životní roli. Neuvěřitelně zahraný "tuberák" v jeho podání. ()

sud

George Pan Cosmatos v sobě nezapře zkušeného režiséra akčních filmů a jeho troška do westernového mlýna oplývá pořádnou dávkou drsné akce. Příběh sice občas působí zkratkovitě, ale díky již zmíněné akci a parádnímu hereckému obsazení (Val Kilmer je nejlepší Doc Holliday všech dob!) patří mezi nejlepší filmy o Wyattu Earpovi. Navíc mu sluší moderní šat a scéna s ostruhou na nádraží je prostě nezapomenutelná. 85%. ()

aluna

Dva moji oblíbení a dle mě nedocenění hoši Val Kilmer a Michael Biehn v jednom filmu? Tak to chci vidět. Val válí a u Michaela by mi stačilo, kdyby tam jen tak stál (a sundal si košili :-P), ale nezklamal ani on, charisma z něj tentokrát přímo čiší, takže hoši mají ode mě každej jednu *. Jinak ale žádná sláva, když celej film táhnou dvě vedlejší postavy, je to trochu problém. Ale scéna, kdy Johnny Ringo machruje s kvérem a Doc mu na to odpoví tyjátrem s hrníčkem, mě fakt pobavila a za ní je ta třetí hvězda. ()

lamps

Western, který je postaven výhradně na hereckých projevech titulních představitelů, zkrátka nemůže být výborný. A Michael Biehn, Val Kilmer a především Kurt Russell táhnou neúměrně roztahované dění Tombstone takovým způsobem, který si mdlá režie a velice naivní scénář snad ani nezasloužily. Dá se odpustit, že příběh je slepě předvídatelný již od úvodních minut, ale takhle volný řád vlastního fikčního světa, kde je očividně padouchům dovoleno cokoli, avšak jejich jednání je nepochopitelně nedůsledné a zdlouhavé, se vážně jen tak nevidí. Opravdu se na to nekouká špatně a první polovina slibuje velké věci, ale jedna revenge přestřelka a jediný statický souboj v závěru očekávaní bohužel nenaplňují. Z padouchů navíc fyzicky nejvíce zaujme vedlejšák Stephen Lang, který je ale otloukánek a uplakánek první třídy, ostatní jsou pak lehce zabudnutelní, jak by pravili naši slovenští bratria.. 65% ()

• Veterán westernových filmů, Glenn Ford, měl mít původně ve filmu nějakou malou roli, ale kvůli špatnému zdraví z natáčení odstoupil. (liquido26)
  • Během filmu nazývá Ike Clanton Earpovy "Pimps" (pasáci). To proto, že jejich ženy byly všechny prostitutky v Dodge City. (liquido26)
  • Anachronismus: V Tombstone je na jedné z budov zavěšená americká vlajka s padesáti hvězdami, v té době však měla mít pouze 38 hvězd. (liquido26)