Známý šerif Wyatt Earp, skončil s prací šerifa a rozhodl se spolu se svými bratry Virgilem a Morganem a svými manželkami odjet do Tombstonu, v jehož okolí je velké naleziště stříbra. Po příjezdu to Tombstonu je uvítá okresní šerif John Behan, který se o bezpečnost města příliš nestará. Pak se bratři seznámí s místním šerifem Fredem Whitem, který jim řekne, kde co seženou a varuje je před návštěvou baru Orientálce, jelikož tento bar už nestojí za nic. To Wyatta zaujme a jde se seznámit s majitelem Miltem. Wyatt se dá s Miltem do hovoru a hned pochopí proč není tento bar vyhledávaný. U hráčského stolu sedí John Tylor, vykřikuje a chová se celkově neomaleně, což se Wyattovi nelíbí a zakročí. Tylor neví s kým má tu čest, ale když to zjistí odejde a Wyatt se s Miltem domluví na pětadvaceti procentech zisku za ochranu, proti podobným živlům a bar začne zase prosperovat. Tombstone má problémy s kovboji, kteří se zákony neřídí a díky své brutalitě dostanou vždy co chtějí. Jeden z kovbojů, Kudrnatý Bill, zastřelí šerifa Whitea, který chtěl Billa zastavit, když si jen tak pro radost střílel ve městě. Wyatt Billa odzbrojí a hned na to přijdou usedlíci, kteří chtějí Billa pověsit, ale Wyatt je spolu s šerifovými pomocníky zastaví, stejně tak i Billovu partu. Další den se prožene městem banda kovbojů a Virgil Earp se zakouká do vyděšené tváře matky a rozhodne se ujmout funkce šerifa. Město vydá vyhlášku o zákazu nošení zbraní a k Virgilovi se přidá i bratr Morgan, ale Wyatt je naštvaný jejich rozhodnutím, jelikož se už nikdy nechtěl dostat do žádné přestřelky. Wyatt se sám dostane do potíží s kovboji, kteří se chtějí pomstít všem Wyattům, a když se téhož dne kovbojové vrátí s bojovnou náladou, přidá se k bratrům i Wyatt a jeho kamarád, karbaník Doc Holliday vážně nemocný tuberou. Vydají se za kovboji, aby je odzbrojili, strhne se přestřelka, Earpové vyhrají jen Virgil má postřelenou ruku. Když je po všem chce je okresní šerif zatknout, ale Wyatt mu to nedovolí. Okresní šerif si všiml, že se herečka Josephine, kterou chtěl mít pro sebe zakoukala do Wyatta a vysvětlí jí, že město ovládne jen jeden muž a Wyatt to není. Herečka běží večer varovat manželky Earpů, že se na ně něco chystá, a když tam nějaký muž vejde do dveří, začne pálit, ale děvčata se schovají. V baru je zastřelen Morgan a byl napaden i dům starosty a zastřelena starostova žena. Venku osloví Wyatta tři kovbojové, kteří hodí na zem červené šatky označující kovboje a nabídnou Wyattovi svou pomoc, jelikož nechtějí mít nic společného s útokem na bezbranné ženy... (TV Prima)

Ceberus

Herecká etuda na obou stranách barikády: Russel a Kilmer (Wyatt Earp a Doc Holliday) versus Boothe a Biehn (Kudrnatý Bill a Johny Ringo), kterým zdatně sekundují i ostatní. Pokud bych měl srovnávat s Costnerovým Wyattem Earpem, tak v konečném důsledku je Tombstone kvalitnější. Costnerovo podání má však jedno plus - věnuje se Wyattovi už od jeho mladických let, zatímco v Tombstone jste vržení rovnou do doby, kdy Wyatt už Hollidaye dávno zná a se šerifováním seknul a chce začít znovu, tentokrát bez životu nebezpečného povolání. Tombstone je spíše akční střílečkou, zatímco konkurenční snímek je spíše romantický epos. ()

RajAthen

Nadšení. Nemohu si vzpomenout na žádný western, kdy by hlavní aktéři potřebovali k prodrání se dějem filmu více než jednu emoci, kterou obvykle odbyli tvrďáckým výrazem (případně s doutníkovou proprietou). Val Kilmer a (pro mě skutenčě překvapivě) Kurt Russell si tento film vychutnali, a je to znát. Vícerozměrný western o přátelství, nenaplněných očekáváních, zradě ...a ano i té pomstě k zulíbání.:) ()

Armin82

Westerny jsou jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Většinou tam je nějakej tvrďák se smyslem pro spravedlnost a se všema zatočí. Zlatá éra westernů, byla asi tak o 20-30 let dříve, než se natočil tenhle snímek, ale docela to jde. Tombstone je zvláštní v tom, že nejlíp zahrála postava, která není tou hlavní. Kdo film viděl, tak mu bude jasný, koho myslím. Samozřejmě Val Kilmer. Teď jsem koukal na výčet jeho filmů a mám takovej dojem, že lépe zahrál snad jen v Doors. Jinak je tohle jeho druhej nejlepší počin. Michael Biehn a jeho kouzla s pistolí byly famozní. Docela by mě zajímalo, jestli to fakt uměl. Kurt takovej standart, ale na Costnera ve stejné roli, nemá ani zdaleka. A zbytek, hlavně tedy ženské role absolutně nevýrazné. Žádná neměla šmrnc a jen paběrkovaly ve stínu hereckých kolegů. Ty byly i zadarmo drahý. I tak slušných 80% ()

Lupes

Kdysi dávno se mi tenhle western líbil, byl jsem u vytržení z kostýmů, stylistiky, obrazového podání. Tombstone je ve filmu samém inzerován jako město, kde se prodávají nejnovější pařížské módní kreace přímo z krytých vozů na ulici. A právě na perfektně padnoucích kabátech, blůzách, vestách a kloboucích film do značné míry stojí. Tvoří tak kontrast s upoceným smradem hlavních záporáků (Kovbojů). Bohužel je třeba říci, že tady výčet pozitiv končí. Slavná přestřelka u O.K.Corralu je natočena věrohodně a napínavě zároveň, další historické události jsou však podány (či sestříhány?) až příliš zkratkovitě, a byť je historicita celkem zachována (až na počet obětí Wyattovy vendety), série klipů nemá šanci vtáhnout do děje. Příběh se kamsi ztratí a zmatek je vystupňován rychlým sledem obrazů typu: cváláme na koni, po někom střílíme, cváláme na koni, někdo na nás střílí... To vše nezachrání ani rádoby zklidnění závěrečné přestřelky Doc Hollidaye, a já mám intenzivní pocit, že tady se mělo stříhat spíš v milostných scénách. Navzdory nadstandardní stopáži prostě na všechno nezbyl čas. ()

Šňůra

Westernů byla natočena spousta a hodně z nich bylo o legendách Divokého západu - Wyattu Earpovi a Docu Hollidayovi. Ovšem jen málokterý z nich stojí za to, aby se divák na něj koukl a nemrzel jej ztracený čas. V případě Tombstone to ztráta času určitě není, jen málokdy mě kolty zavěšené proklatě nízko tak bavily, jako v tomto případě. A kupodivu nejlepší ze všech kladných hrdinů i špinavých banditů byl Val Kilmer jako tuberkulózní Doc Holliday. ()

crjules

Ten pribeh byl natocen uz ponekolikate.Osobne jsem ho videl v minimalne ctyrech filmech z ruznych dob vzniku( i cernobile) Tema zname. O.K.Corral, Wyatt Earp, mesto Tombstone. Dnes tedy Tombstone a priznam se, nechtelo se mi do toho.Podlehl jsem ale svym oblibenym hercum. A sakra, nebylo to vubec spatne! Russeluv Earp se mi asi libil o neco vic nez Costneruv. Ale hlavne Kilmeruv Doc byl vynikajici , podmanivy a obdivuhodny. A k zaveru mel vetsi koule, nez Earp! Takze, shrnuto...stalo to za to! ()

CerKar

Neustále se vnucuje srovnávání s Wyattem Earpem, ve kterém Costner jasně přehrává Russela a Quaid mi do role sedne o malinko víc než jinak výborný Kilmer. Celkově film působí proti Kasdanově zpracování neuvěřitelně lacině (ne finančně...) a prvoplánově a kompletně postrádá jakoukoliv atmosféru. ()

HarqAlAda

Výborný western. Nie je to limonádová rozprávka a veľmi uveriteľne odhaľuje charaktery ľudí zasadených do prostredia divokého západu. Nie je to western plný nadľudsky schopných hrdinov, ktorí bez mihnutia oka vystrieľajú 6 ranový zásobník a skolia pritom 8 chlapov. Naopak, je plný ľudí ktorým som uveril prvé aj posledné. Wyatt Earp bol jediný, ktorému som úplne všetko neuveril. Val Kilmer zahral na výbornú a jeho výkon a postava okorenila tento snímok tou správnou drsňáckou príchuťou. ()

papadoce

Tombstone je jeden z mojich najobľúbenejších westernov. Iste, nedá sa mu odoprieť istá naivita alebo akási poetickosť, no na druhej strane svižne odsýpa a navyše je plný sympatických postáv a správneho kastingu k tomu. A nehovorím len o Wyattovi a bratoch, ale predovšetkým Doug Holiday a Johnny Ringo v podaní Vala Kilmera a Michaela Biehna ma bavia neustále. Tombstone má svoje dramatické filmové momenty, má kopec typických westernových a je podporený skvelou akciou. Ďaleko preďaleko prekonal Costnerovho Earpa. Samozrejme najlepšou je prestrelka pri koňoch a Kilmerove žmurknutie, no pamätná je aj scéna s hrnčekom, či súboj na blízko medzi Holidayom a Ringom. Tento film mám skutočne rád a nevadí mi, že je trochu viac líznutý hollyúdskym kalkulom, no až teraz som si uvedomil, že vlastne vôbec nezostarol. Takých filmov nie je veľa, a Džordžovi Cosmatosovi sa taký podarilo natočiť. Stále je rovnako dobrý ako pred tridsiatimi rokmi. A ešte v neposlednom rade dávam do pozornosti aj absolutórium za herectvo Kurtovi a Valovi, obzvlášť Valovi. Škoda, že neskôr v kariére zakapal v céčkových produkciách. Výborné a obľúbené. Päťka overená časom. ()

Tanus

Jedna hvězda za Vala Kilmera, jedna hvězda za Michaela Biehna, jedna za celý film, knírkem Kurta Russella počínaje a jeho blond melírem konče a jedna za to že mám pro westerny slabost. ()

Cortesz

Předvídatelný western s pořádnou dávkou všech možných vlastností, které musí mít každej tvrdej chlap, což je také jediný rušivý element tohoto jinak zdařilého snímku, který zase oslavuje jednu z amerických legend Wyatt Earpa. Naštěstí je tu hodně dobrá akce, která se hemží skvělejma přestřelkama, hromadou mrtvol a kulek, a je zde pozoruhodné herecké obsazení, které je největším kladem filmu: Kurt Russel je už teď pan Herec a zde hraje skvěle, Val Kilmer je na tom stejně a ostatní herci také. ()

Romeroo

Konec sladkej všechno dobré, konec dojemnej všechno dobré…western lehce nadprůměrnej Val Kilmer vynikající…pár výstřelů, předem nalinkovaný děj, nic co by mě posadilo do křesla s otevřenou hubou, ale…ale jo, šlo to! přece to byl western a ty já mám rád…. ()

sechmet5

Nevím přesně, proč jsem ubrala pátou hvězdičku, ale něco tomu prostře chybělo. Je to takový western, kde se nikdo neptá a všichni střílí. Nepotřebuju vědět žádné zbytečnosti ohledně vnitřních pocitů postav (kvůli tomu přece westerny nesleduju). To co ve filmu ukázali mi naprosto stačilo. Akorát mi přišlo, že celý film táhl Doc, a ne Wyatt, což by tak asi být nemělo. Co se herců týče, tak Kurta Russella jsem nikdy zvlášť nemusela, ale tady mi vůbec nijak nevadil. Ale musím vyzdvihnout výkon Kilmera, protože jeho Doc byl fakt skvělý, i když byl po celý film v podstatě chodící mrtvola. ()

helrohir

Veľmi som sa tešil, že uvidím ďalší skvelý western, ale následne prišlo nečakané sklamanie. Pomerne sľubný rozbeh a celá plejáda známych tvárí v obsadení síce veštili niečo kvalitnejšie, ale v priebehu filmu som upadal do čoraz väčšieho sklamania, z ktorého ma nedokázali vytrhnúť ani prestrelky a súboje, ktoré boli natočené pomerne chaoticky a nezáživne. Za očakávaniami tak trocha zaostal aj Kurt Russell, a tak si svoju rolu najlepšie strihol "chorľavý" Val Kilmer. Popravde som veril, že tento film ma zaujme viac než Wyatt Earp s Costnerom, ale po takomto sklamaní som na vážkach, či to Costner predsa len nestvárnil lepšie. 65%. ()