Nová noční můra

• USA Wes Craven's New Nightmare (více)

Natáčení nového dílu Noční můry v Elm Street se odehrává v zákulisí filmu, ale i na place. Nechybí tu herečka Heather, která před lety vytvořila v prvním díle celé série hlavní roli dívky Nancy a později si zahrála i v třetím dílu odbornici na sny. Po skončení natáčení záběrů se nečekaně začne hýbat Freddyho rukavice, dva techniky zabije a Chase (manžela Nancy) řízne do ruky. Heather se náhle probudí a zjistí, že vše byl jen zlý sen, vydechne si, ale pak si všimne, že manžel má opravdu ruku pořezanou. Studio nabídne Heather roli v novém dílu Noční můry v Elm Street, ke kterému píše scénář Wes Craven, ale ona to odmítne! Dovídá se, že manžel na filmu už pracuje a telefonuje mu a prosí ho, aby se vrátil domů. Chase za volantem cestou domů usne, havaruje a náhodou ho zabije Freddyho rukavice. Syn Dylan se také chová podivně, nechce spát, protože se bojí „zlého pána“. Po dalších incidentech, které se svým způsobem týkají filmového přízraku, jede za Wesem Cravenem, aby se ho zeptala na scénář. Tvůrce však doposud neví jak příběh dopadne... Poslední souboj svede Nancy (Heather) v podzemním světě, kde objeví scénář k novému filmu z cyklu Noční můry v Elm Street a kde se setkává nejen se svým synem Dylanem, ale i s Freddy Kruegerem. (Rodriguez)

intro

Není to nejhorší díl série, ale slabé je to dost. Trochu to zachraňuje posledních 15 minut. No radši si hned pustím první a třetí díl, abych si zlepšil chuť. ()

Olafsson

Toto je pro me druhy nejlepsi dil hned po jednicce. Mistrne protkano napetim, nenechava divaka ani na chvili vydechnout a vzbuzuje zvedavost jak se pribeh rozvine dal. Originalni zapletka kde vlastne celou dobu nevime zda se jedna o film ve filmu nebo film kde se mozna bude natacet dalsi film.. Snove sekvence plynule prechazeji v ty bdele, ale kdo tady vlastne bdi a kde jsou hranice mezi snem a realitou? Chlapecek zahral skvele a jeho krik a zachvaty jsem mu veril az do morku kosti, byl fakt "scary". Heather nejen ze je kost, ale jeji Nancy je pro me ta "prava" Elm Street girl diky jednicce a prave sedmicce. John Saxon potesil a kratky vystup Wese byl symbolickym dustojnym "Fare well" cele vice ci mene skvele serii. Zasmal jsem se delu, ktere baby-sitter vlepila sestre s injekci v nemocnici.. Jeste jsem se nedostal k remaku z r.2010 a mam tak trochu pocit, ze New Nightmare je jasnou teckou za serii a to co prislo/prijde po ni asi bude trosku mimo. ()

horor2

Wes Craven přišel s dobrým nápadem, ve kterém vykradl sám sebe, pak to celé zamotal a znetvořil Freddyho ještě víc než byl. Po nechutném předchozím díle, aspoň důstojné zakončení. I KDYŽ... ()

Blazkowicz

Předchozí díly už byly pořád dokola, takže je tady snaha o jiný přístup, ale prolínání reality a snění mně moc nesedlo (nebo co to mělo být). Celkově nuda. 2-* ()

Aywes

Wesi Cravene vítej zpět jako režisér Freddyho! I když to nemá takový grády jako ostatní nižší díly(kromě Poslední noční můry) tak je tam stále Freddy v podobě Roberta Englunda a za to mockrát děkuji. Dvě hvězdy si to určitě zaslouží. ()

bobin

Opět horůrek s Fereddym . Jako obvykle , celou dobu tu chřestí ocelové pařáty a řeší se problémy se spánkem . Jenže Freddy Krueger nás ničím novým nepostrašil . ()

elanista1

Craven si to chcel cele dokoncit sam a zjavne mal mindraky z toho, ze ludom sa pacili aj ostatne diely a nie len jeho "majstrovske dielo". V sedmicke, ak to tak mozem nazvat, je zrejme druhy najoriginalnejsi scenar /prvy je tiez Cravenov/. Niekedy tazko odhadnut ci to co sledujeme sa naozaj deje, alebo nedeje. Zabavna skladacka pribeh v pribehu v realite v realite /kto vie, ci to este nepokracuje dalej a aj s nami sa tam hore niekto hra/. No treba povedat, ze aj napriek malemu priestoru pre Freddyho je to dost hororova cast a prakticky je to len nostalgicka spomienka na prvy diel. Bohuzial si vsak myslim, ze Mrs. Talalay nam Freddyho zabila vo vacsom style, ale nikdy to nahlas nepoviem, lebo je to predsa Cravenova postava a len on ma pravo ukoncit jej osud :). Takze zhrnutie: Nocna mora v Elm street 3*, Freddyho pomsta 3*, Bojovnici zo sna 4*, Vladca sna 3*, Dieta sna 1*, Freddyho smrt 3*. ()

FREEWHEELER

Hovorte si čo chcete. Mňa to bavilo OHROMNE! Skvelý thriller, šmrncnutý Cravenovou prvou morou, pokrokom v žánri a dobovou vyspelosťou. A mne sa páčil scenár.. v scenári... v scenári.... A ten nápad. A príbeh. A ešte film... ()

aknamor

Noční můry měl režírovat jenom Craven. Trojka a pětka jsou sice taky docela fajn, ale jenom ty od Cravena jsou super. I když mi ta zápletka u Nové noční můry byla jasná hned. ()

LordArthas

Parádní zakončení série! Wes to vzal z jiného konce a dle mého z toho nejsprávnějšího...celý film působí úplně jinak než předchozí snímky a též velice živě! Wes udělal nejlépe, když se vrátil a celou série důstojně ukončil! ()

maverick080

Poslednej nočnej mory sme sa dožili a hneď po poslednej k nám priniesli prvú, zabalenú, no však nie až tak originálnu. Tentokrát sa na režisérsku lavičku posadil hororový majster Wes Craven a vrátili sme sa k už aj (možno) zabudnutej postave Nancy. Čo ma potešilo bol znovu Robert Englund v role môjho obľúbenca Freddyho Kruegera, výborná Heather Langenkamp a návrat starej atmosféry "jedničky". A to je asi tak všetko. ()

Nikolas__

Moje očekávání byly vysoké a potěšilo mě, když se naplnily do jednoho. Vrátil se horror, který zmizel už asi pět dílů nazpátek. A po naprosto příšerné šestce, dobré pětce, úžasné čtyřce atd. je tohle znatelně děsivější díl. Je to pro mě fakt nejlepší film s Freddy Kruegerem. Do remaku se nechci ani pouštět (nakonec byl v poho), protože tuším že ti dopadne jako s remakem pátku. Freddy má v tomto díle perfektní design, rozhodně nejlepší ze série. Film je navíc hodně psycho. ()

Wulz

Sice mě občas sral ten malý kluk. Ale super Remake od stejného režiséra, prvního dílu. Musel jsem dát nakonec 5*. ()

Madax

Na svou dobu sice velmi originální, s odstupem času ale působí fakt, že se film odehrává v "reálu" poněkud rušivě. Přesto jue i tento díl velmi zábavný a povedený - jako ostatně celá série. ()

EnneX

Tak po těch posledních dílech, který za moc nestály se Wes Craven rozhodl, že vrátí kvalitu do svého výtvoru. A celý to ukončil velmi parádně. Opravdu je to hned po 1 a 3 ten nejlepší díl z celé série. ()

(=LIFTY=)

Příliš dlouhý (narozdíl od příjemně krátších předešlých dílů), předvídatelný a scénáristicky hloupý film, ve kterém je 90% dialgoů následujících: "DYLANEEE, DYLANEEE" "MAMIII, MAMIIII"... A co mě štvalo nejvíc, byl ten malý nesympatický smrad! Jedna za odkazy a za Englunda v civilu (co se s ním vlastně stalo?) ()

kishi_SO

nebyt toho "uchvatne konca" napocudovanie by z toho bol dobry film. Temne, strasidelne, putave.... novy facelifting Freddymu nesadol.. Skoda no, ale Wes dokazal este prekvapit ()

Jason13

Po posledním zpackaceném dílu mohl Freddyho spasit pouze jeho stvořitel Wes Craven. A chopil se toho velmi stylově. Ten základní nápad se mi líbil už předtím než jsem si film pustil. A s jeho zpracováním jsem pak byl nadmíru spokojen. Účast herců a tvůrců předchozích dílů mi udělala radost. A problém jsem neměl ani z dětským hrdinou. Jen škoda, že jsme neviděli sen Roberta Englunda. To by mohlo být dost zajímavé. :) Každopádně další skvělý zářez do série.. Teď nezbývá než čekat až se panu režisérovi zase začnou zdát zlé sny! :) BODYCOUNT: 4 Pořadí oblíbenosti: NM1, NM3, NM4, NM7, NM5, NM2, NM6 ()