Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) sa po smrti svojho najlepšieho priateľa v bostonskej nemocnici, kde vykonáva prax, rozhodne dopátrať, čo bolo príčinou jeho smrti. Zistí, že až príliš veľa hospitalizovaných mladých a zdravých ľudí upadá do kómy, z ktorej sa už nikdy nepreberú. Pri svojej snahe zistiť, prečo k tomu dochádza, naráža na nepochopenie svojich nadriadených i milenca, kolegu Marka Bellowsa (Michael Douglas), ktorý by nerád ohrozil svoju sľubnú kariéru

V poradí len druhá kniha s názvom Kóma a už bestseller od Robina Cooka bola predlohou pre tento film. (Yoss)

dopitak

Škoda, že výbornému odhalení a solidní napínačce na konci předchází dost ucouraný a dlouhý úvod. Douglas jen štěká, prim hraje Bujold. Trochu mi vadil dabing, v němž se pár dabérů střídá, takže Eva Spoustová a Dalimil Klapka zní odevšud. Sci-fi část příjemně mrazivá. ()

Chrustyn

Povedený a opravdu napínavý thriller. Ze začátku je film skvěle rozjetý avšak chybí mu trochu širší záběr a více "akce". Pomalost filmu ze začátku pomáhá ale později už trochu začne i nudit. Ale konec je opravdu povedený. ()

classic

Michael Crichton je výborný spisovateľ,ešte k tomu sľubný režisér,kde v tomto prípade so skvostným ansámblom s dvoma hlavnými hereckými predstaviteľmi,kde zodpovednosť preberá na seba žena v podaní herečky Geneviève Bujold,kde jej postava Dr.Wheeler prichádza na divné praktiky nemocničného personálu,ktorí operujú pacientov na sále 8,len háčik je v tom,že pacient sa po operácii už nepreberie,totiž praktizujú hnusný biznis za pomoci orgánov pacientov,ktoré predávajú do sveta za mastné prachy,táto„ živnosť” nedá doktorke spávať,jej najlepšej priateľke sa to práve stalo,a tak sa púšťa do pátrania,ktoré jej ohrozí život... Sľubná herečka Geneviève sa správa tak,ako sa mne to páči,t.j je pekná,sexy,šarmantná,odvážna,ale chybička krásy spočíva v tom,že je na všetko sama,milenec s tvárou Michaela Douglasa je klasický „salámista”,nie je jej po ruke,ale jeho úloha bude potrebná a zlomová,uvedomí si niečo,čo mu prechádzalo pomedzi prsty... Okrem výbornej Geneviève,ktorá sa vo filme vyskytuje najdlhšie a má plné ruky práce,tak aj Michael je potrebný,ale nemá tu toľko priestoru,tak dôsledná je Jerryho hudba,ktorá dáva vyniknúť atmosfére,kde mne sa najviac páči scéna v Jefferson inštitúcii,v ktorom to má nádych sci-fi,kde ľudí v kóme je kvantum visiacich na drôtoch,čo mi naskakovala husia koža alebo scény v špitáli,kde sa ju snaží zlikvidovať najatý zabijak... Pri záverečných titulkov som sa zamyslel nad filmom,ktorého výpovedná hodnota je vysoká... Vytkol by som možno strih,ktorý niekedy pôsobí rušivo,inak sa jedná o napínavý thriller typický pre 70 roky... ()

Roman.Ticka

Další z filmů, jenž nepřekročil svůj stín a dobu, bohužel nepatří k nadčasovým snímkům jako některé jiné z té doby. Dívat se na to dalo, ale spíš ze zvědavosti, jak si povede mladý Michael. Evidentně byl teprve ve svém rozjezdu, moc prostoru nedostal, ale štramáctví a charisma mu nechybělo. Jakoby ty 2 minuty jeho aktivity mezi posledními daly impuls tvůrcům k pozdější hvězdné akční kariéře. Za pozornost a jedno shlédnutí snímek rozhodně stojí. Jako vždy oceňuji soudobé scenérie a nepřehlédnutelný fakt, že lidé v té době byli nejen prostě krásní, ale přirozeně štíhlí, což dnes už z jasných důvodů neplatí. Alarm!! ()

honajz

V určité době podobné filmy běžely v kinech a televizi jak na běžícím pásu, a ostatně byly populární i v 90. letech. Německé Fleisch (Kandidáti života a smrti) nás dospívající tehdy strašilo docela hodně. Tohle je taková rozvleklá Ambulance bez akce a bez napětí. Úvod trvá skoro hodinu, přičemž sázka na protivnou, emancipovanou babu bez citu se podle mne moc nepovedla, protože na konci jsem si fakt přál, aby tu hadici našel pozdě a skončilo to celé v Jeffersonově institutu. Možná by mě i víc potěšilo, kdyby šlo o sektu mimozemšťanů zkoumajících lidská těla nebo odebírajících brzlík potřebný pro jejich přežití. Navíc má holka kolikrát štěstí, třeba když pobíhá po těch chodbách, že ji nikdo nevidí dřív, taky mě udivilo, že už po tom objevu ve sklepě nebo po zavření vraha do mrazáku s mrtvolami sama nevolala policii, a tak vůbec. Na zhruba podobné téma se mi o hodně, hodně víc líbil thriller Exterme Measures s Hugh Grantem a Gene Hackmanem. Hvězda navíc za Toma Sellecka, ačkoliv si moc nezahrál. Michael Douglas je tady do počtu, a popravdě jeho postava se možná měla zachovat víc jako macho. ()

corpsy

Síce tento snímok zostarol len minimálne, v snahe napnúť diváka ale v mnohých momentoch aj tak zaostáva. Nieje to vzhľadom na dobu vzniku žiadny šialene uháňajúci technothriller, ale len pozvoľne gradujúci mysteriózny film, ktorý zaujal zrejme viac vtedy, ako dnes. A to aj napriek stále aktuálnemu medicínskemu námetu. ()

nervoznideda

knihu jsem nečetl ,ale film mne zaujal a můj miláček Douglas hraje pěkného hajzla, naštěstí se vzpamatuje na poslední chvíli, film je ok a doktorka taky , mám sní jen 5 filmů, je to kočka deda:-) ta kočka je jen o 1 rok mladší už je to taky stará čarodějnice :-) ()

Turiec

Filmové spracovanie je na svoju dobu dobré a hoci som román čítal už dávno, môžem povedať, že jeho stvárnenie na plátne je prijateľné. Budova sanatória, kde opatrujú pacientov v kóme je vo filme odpudivejšia, ako som si ju predstavoval a do takej divnej kocky by som nerád vstupoval... ()

kaylin

Americký snímek „V kómatu“ má skvěle gradující atmosféru, kdy do nějaké doby si nebudete jistí, o co vlastně jde a kde je problém. A pak nastoupí paranoia, kdy už si nebudete jistí, komu vlastně ještě můžete věřit. Skoro to totiž vypadá, že nikomu. A tahle atmosféra panuje vlastně až do konce, kdy konečně dojde na konec, v který snad i doufáte. A k tomu dostanete jako bonus v malých rolích Eda Harrise a Toma Sellecka. ()

Kangax

Dobre scenáristicky vystavaný (knižná predloha bola cítiť)a kvalitný "sci-fi" thriller s kvalitnými hercami, a s dobrými nezabudnuteľnými scénami : napr.: útočník zasypaný hromadou zmrznutých mŕtvol v pitevni..brr. Páčil sa mi pomalší rozbeh, tie časté a niekedy dosť odborné rozhovory ma nenudili, skôr naopak dobre uviedli do deja a do lekárskej vedy. Navyše stále viselo vo vzduchu čosi hrozivé, a hlavná hrdinka bola na pokraji paranoje aj keď sa navonok nič dlho nedialo.. Práve toto na filmoch (špeciálne thrilleroch ) milujem. Doktorka Susan Wheeler (Genevieve Bujold) bola síce trochu suverénna, a ja moc takéto príliš zvedavé ženy nemusím ani v reálu, ale tu výnimočne som jej držal palce. Tlieskam tvorcom za viaceré odvážnejšie morbídne scény z mŕtvolami a za skvelú, skutočne obludne a zvláštne pôsobiacu obrovskú budovu. Finále je riadne napínavé a do poslednej chvíle som nevedel ako to skončí... A to u moderných thrilleroch nehrozí ani náhodou... ... ()

rastlinka

Keď som bola malá, tak som sa pri pozeraní tohto filmu neskutočne bála. Pamätám sa, že atmosféra bola taká hustá, že som mala problém film dopozerať:) a tie strašidelné interiéry a exteriéry... Škoda, že sa v dnešnej dobe nenatáčajú takéto silné thrillery a mystery filmy častejšie. (A dnes len potvrdzujem môj starší komentár a hodnotenie!) ()

Martin741

Reziser Michael Crichton natocil priemerny film, ktory sa chvalabohu nikdy nezaradil k nadcasovym klasikam. Priemerny namet, priemerna rezia a bohuzial aj dostatok nudy. To su atributy, ktore charakterizuju tento film. priemerna bola Genevieve Bujold a aj Michael Douglas. 55 % ()

honajz2

Námět je celkem dobrý, herecké výkony docela taky a kamera mi taky přišla dost slušná, protože se z toho snažila dostat maximum. Jenže i tak to je strašně průměrný thriller, kterému úplně nejvíc škodí ta přehnaná stopáž. Ono se tu totiž pár zajímavých scén objeví, ale v té vší utahanosti prostě nevyniknou. A kvůli tomu nevynikne pak i celý ten film. A je to škoda, protože nějaký potenciál to má, ale bohužel se ho nepodařilo naplnit, takže pro mě V kómatu asi bude jedním z těch filmů, na které časem zapomenu. Mrzí mě to, protože jsem od toho fakt očekával víc. Slabé 3* ()

Suki

Veľmi slušná lekárska dráma, ktorá ma viac ako svojim dejom upútala svojou sterilnou a chladnou atmosférou. Vsiaknutá do každej scény, o to viac mimo nemocničného prostredia, umocnila moje prežívanie filmu plného politiky, pretvárky a hľadania pravdy, slúži a vypovedá celý príbeh. ()

Aelita

Medicína posílena vědou se tváří jako nové náboženství slibující spásu a majestátné katedrály nemocnic jsou zaplněny miliony věřících. Každý pokrok i každé náboženství si ale žádá obětí. Obchod s lidskými orgány ve velkém umožnila teprve moderní medicínská, počítačová a spojovací technika a to je jen malá část ledovce, který se skrývá pod hladinou úspěchů, které společnosti prezentuje medicínsko farmaceutické lobby.___ Atmosféra napětí ve starších hollywoodských filmech byla řádově působivější než ve filmech éry CGI (computer-generated imagery). Většina dnešních tvůrců thrillerů a hororů ignoruje princip fungování lidské psychiky – lidé se totiž nejvíce bojí nikoliv toho, co již vidí, ale toho, co je jim zatím utajeno, o čem jen tuší. Dobře o tom věděl Hitchcock, který klamal a vodil diváka za nos až do konce filmu. Je jedno kolikrát zkušený divák viděl dnes již kanonizované postupy pomalého budování děsivé hrůzy prostřednictvím utajení informací a drásání nervů hudbou, stejně se pokaždé nachytá, protože napětí vzniká samovolně čistě jako fyziologická reakce, kterou spouští část mozku zděděná od plazů, jež v jakýkoliv okamžik očekává náhlý útok šelmy. Dnešní polopatické předvádění hromad střev a potoků slizu a krve po jisté době otrkání vyvolává již jen hysterický smích nebo znechucení. ()

C0r0ner

Crichton a popisek ve mně vzbudily zájem, který však po nějakých deseti minutách opadl. Nejen proto, že mě to vůbec nezajímalo, ale především proto, že to bylo nudné, hloupé a předvídatelné, takže jsem dělal všechno možné, abych udržel pozornost, což se mi nakonec stejně nepovedlo. 35% ()