Jako malý kluk jezdil Max Skinner na prázdniny ke strýci Henrymu, který miloval Francii, víno a Provence. Proto se tam odstěhoval, žil v malém zámečku a byl majitelem rozsáhlých vinic. Na nich pěstoval víno jeho vinař Francis Duflot s manželkou Ludivine. Když Max vyrostl, stal se z něj poněkud bezohledný makléř na londýnské burze. Aby vydělal peníze, neštítí se ani podrazů. A na strýce skoro zapomněl – neviděl ho už deset let... Právě když se Maxovi podaří další vypečený kousek na burze, za který ho všichni proklínají, dozví se, že strýc Henry zemřel. Jelikož nezanechal závěť a jiný přímý příbuzný není znám, zámeček i vinice mají připadnout jemu. Max odlétá do Provence, kde se má setkat s notářkou Auzetovou. Odjel právě včas – jeho poslední burzovní operace vyvolala velké pohoršení a chce s ním hovořit i majitel jeho makléřské firmy Sir Nigel... V Provence se Max setkává s Francisem a Ludivine, zjišťuje, že zámeček není v nejlepším stavu, a zdá se mu, že ani víno není dobré. Spíš hodně špatné. Ovšem stejně nemá v úmyslu si panství ponechat. Ihned kontaktuje svého realitního agenta a přítele Charlieho Willise a pověří ho, aby hledat zájemce. To se ovšem nelíbí Francisovi, který strávil většinu života po boku Henryho na vinici. Zatím ale musí spolu s Maxem zahájit „velký úklid“, aby staré obydlí vypadalo alespoň trochu k světu... Stejně jako na burze se Max často chová bezohledně i jinde. Když telefonuje v autě, málem srazí na kole jedoucí místní číšnici Fanny Chenalovou a ujede. Když se chystá urychleně odletět zpět do Londýna, omylem spadne do silné vrstvy listí ve vypuštěném bazénu a nemůže se dostat ven, kde zůstal i jeho mobil. Asistentka Gemma ho shání marně a Sir Nigel ho na týden suspenduje... V bazénu ho shodou okolností objeví právě Fanny. Aby ho potrestala za nehorázné chování, napustí bazén vodou. Teprve potom se Max vyškrábe ven a nakonec zůstává několik dní v Provence. Pomalu se mu vracejí vzpomínky na dětství a strýce Henryho, kterého skutečně miloval, stejně jako strýc jeho, přestože si později o jeho charakteru nedělal žádné iluze. Pak se však náhle objeví mladá Američanka Christie Robertsová a prohlásí, že je Henryho nemanželská dcera. Zatímco Charlie se obává, že by to mohlo zhatit rychlý prodej panství, Max hlasitě prohlašuje, že jeho strýc by nikdy Američance dítě neudělal. Christie je zaražená: nechtěla peníze ani vinice – přestože vínu rozumí, pracovala na vinicích v Kalifornii – chtěla jen poznat svého otce, protože nevěděla, že už je mrtvý. Dívka se rozhodne co nejdřív odjet. Zatímco Charlie z Londýna hlásí, že o zámeček s vinicemi je obrovský zájem, Max si pomalu zvyká na docela jiný život v Provence. Vyhledá Fanny, která pracuje v místní restauraci, a omluví se jí za své chování na silnici. Nakonec se mu podaří ji pozvat na schůzku a brzy se stanou milenci. Už jednou zklamaná Fanny ale počítá s tím, že Max brzy odjede navždy a nic od jejich sblížení nečeká... (TV Prima)

Krchy

Poklidně plynoucí úsměvný příběh, ve kterém mi i jinak nepříliš oblíbený Russel Crowe perfektně sedí. A to ze srdce nemám rád Francii a vínu se také vyhýbám. ()

S.Dedalus

film mi nedal absolutně nic a to jsem před týdnem trávil celý jeden den ježděním po lokalitách kde se v provence natáčel ještě že vše proběhlo v tomto pořadí jinak by se mi mohl výlet po jihovýchodní francii znechutit snímek je především neskonale nudný plný klišovitých scén a dialogů které jsme viděl snad padesátrák jinde zvláštní je že kýčovité pohledy se filmu oproti očekávání vyhýbají protože scott krásu provence na plátno prostě přenést neumí a ještě ke všemu mi vadilo že talentovaný pan ridley oslavuje jak romantické povolání vinaře tak hnusného kapitalistu bez duše měl by si honem vybrat ()

vojo

Vydarená "rozprávková"komédia o premene chladnokrvného biznismana vďaka opojnej vôni francúzskeho vína a lahodnej chuti pôvabnej ženy. ()

merigieren

Zvláštní, většina filmů má vždy dvě oddělené poloviny. Zde v té první dýchá život, i z hudby (Alizé) a vtip. Dokonce i takové ty filozofické vsuvky starého kmeta mají něco poutavého. No a pak přijde zlom, vážně prodáváme dům, testujeme vinici, hledáme přítelkyni a volíme si svou cestu. Dokážete si představit, že by se všichni nuzní měšťáci přesídlili na venkov, kde by kanadskými trávníky vyvraždili hady a ještěrky, jedy se zbavili krtků budujících krtičiny a na konec shrabali listí a odvezli (spálili) aby ani ostatní hmiz neměl šanci přežít zimu. Bože, vždyť ono se to už stalo :-( ()

TETŘEF

K dokonalosti něco chybělo...možná možnost vyjet hned po odeznění posledního tónu hudby do Provence. Snad hebká pokožka ke které bych se jako divák mohl přitulit. Snad trošku vína na jazyk, abych mohl s hrdiny sladit opojnou náladu. Jakmile tyto položky budou do inventáře Tetřefa, jako diváka, doplněny a já si znovu pustím Dobrý Ročník, zažiju asi nirvánu. Na to se těším :) ()

mala_kea

Páni, Rusell Crowe jako hlavní hrdina v komedii. Jak odvážné. To si prostě nedokážu představit, ale jak čas plynul, už jsem si na to zvyknul. Ridley prostě něco zkusil a ono mu to jakštakš vyšlo. Klobouk dolů. Některé vtípky jsou vážně vtipné, jiné nesou opravdu těžké břemeno trapnosti. Navíc, ty "normální" pasáže, kterých jsem se u takovéhoto hereckého obsazení obavál, tak ty bohužel převládají a během těch 112 minut to není moc příjemné. Ovšem, je to koukatelné. Za odvahu Rusella a za skvělý příběh 70% ()

jura-roy

Raději se odstěhujte do Francie před shlédnutím tohoto filmu. Po promítání totiž nastane pocit, zda oni si tam náhodou nežijí božsky. -!- Zpět do reality, Dobrý ročník je opravdu dobrý, ba vynikající. Vím, že podobných romantických filmů počítá kinematografie na statisíce, ale jen pár set dokáže to, co u mne dokázal Dobrý ročník. Merci ! ()

Roml

Ridley Scott si udělal dovolenou a natočil oddechovku, která by v rukou jakéhokoli režiséra byla nejlepším filmem jeho filmografie. Výborný Crowe dokazuje, že umí zahrát i civilnější postavu. Celý film hodně rychle a příjemně uteče. Ale teď, Ridley, zase hurá do práce. Čekám zase na nějakou bombu! ()

Radek.SCH

Pohodové a rozzářené. Jen mi trochu vadilo až příliš okaté znegování Londýna (modrý filtr) v kontrastu s až příliš prosluněnou Francií. ()

Regis

Ze začátku jsem se hodně bál průšvihu. Jenže potom přijde na řadu prosluněná Provence a její vinice. Náhle se utápíte ve francouzském víně a v modrých očích Marion Cotillard. A i když můžete namítát, že příběh je otřepané klišé. Tak to nezabrání tomu, aby jste nakonec nepocítili hřejivě příjemný zážitek z dobrého ročníku. ()

agassi68

Neviem, z čoho pramení toľko nadšenia nad týmto filmom. Jeho hodnoteniu predchádza už samotný názov. Klišoidný príbeh zachraňuje akurát Crowe a trochu aj sexi Cotilllard. Inak je všetko jasné od začiatku do konca.. ()

Wargoo

Veľmi sympatický, prostredím príjemný, herecký dokonalý, režisérsky skvostný film, pri ktorom si režisér trošku odskočil do iných žánrových vôd, ale v ktorých očividne plávať vie, vie presne, čo divák od takéhoto filmu očakáva. Totiž, nie každý by to zvládol s takou nádhernou a ľahkou gráciou, ako práve Ridley Scott. A to je Scott režisérom hlavne akčných až bojových drám, ale tu sa mu romantika vyplatila. Bohužiaľ, film nemal ohlas vo svete, aký by si ozaj zaslúžil, ale mňa pobavil dokonale. Silné 4**** a 80,193 % Po viacerých pozretiach a vždy príjemnom pocite zvyšujem hodnotenie na 5*****. Scott je pán !!! ()

IvcaG

Tak Vám nevím opravdu si těch 78% tento film zaslouží? Hodnotí se tu příběh, režie a herecké výkony? Nebo jen to, že tam prostě hraje Crowe, Cotillard (to je moje oblíbenkyně) a natočil to Ridley Scott. Já myslím, že to druhé. Ukažte mi někdo odchyklu od německých či jiných z filmovaných trapností od Daniel Steel nebo Rosamunde Pilcher? Protože já jí až zase tolik nevidím, a je to škoda 50% ()

fr3ak

Dobrý ročník potvrzuje jaký je Scott zručný režisér, film ani trochu nenudí, občas se dost nasmějete (Lance Armstrong), ale taky mi bohužel přišlo že Ridleyho je na tuhle látku škoda. ()

Johny Cash

Já sám mám rád kouzlo Francie a když jsem se dozvěděl o čem film je tak jsem neváhal ani chvíly a podíval se na něj. Ridley to zrežíroval opravdu skvěle a dotoho ještě Russell předvedl, že je herec jak se patří. Do Marion bych se asi zamiloval taky být v jeho kůži :D. Parádní film, dávám 5 * ()

CyriC

Úžasný, fascinující, poetický a odpočinkový snímek, který staví do ostrého konstrastu svět hektického kariérismu a pohodičku kdesi v chládku se sklenkou Bordeaux. Celé je to tak klidné a zároveň rozverné, něžné a zároveň vášnivé až mi z toho přecházel zrak. No mistře Scotte, tohle je opravdu mistrovské dílo. ()

Páně

Ridley Scott balancující na hranách romanticko-komediálních klišé? Proč ne. Ovšem zatímco jsem od něj jako od mistra patosu očekával tomu náležitě poplatné dílo, dostalo se mi spíše nenápadného filmu s patrnou snahou o nenáročné zpracování prohřáté jakousi poctivostí a smírem. Skutečně, snad jako by to ani netočil on. Tradičně medvíkovský Russel Crowe potěší, ale do kolen mě z pochopitelných důvodů dostávala především zde abnormálně romanticky nádherná Marion Cotillard. Pokud si přičtu ještě i pár velmi povedených vtípků a scén, dostávám se do těžkého nadprůměru i ve mnou nepříliš vyhledávaném žánru. ()

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

17.09.2012

Nikdy se nikomu nezavděčíš

Nikdy se nikomu nezavděčíš

11.01.2007

Každý měl aspoň jednou v životě ten problém, že ať udělá cokoliv sebelepšího, tak se někdo musí ozvat hlasem nespokojeným. Tahle životní moudrost platí dvojnásob ve filmovém průmyslu. Před několika… (více)