Modernizovaná verze slavného románu Jane Austenové vypráví příběh patnáctileté Cher Horowitzové, dobrosrdečné, ale povrchní dívky, která je přitažlivá a bohatá, ale poněkud izolovaná ve svém světě posedlém módou. I když je obdivovanou hvězdou střední školy, má trvalého kritika, nevlastního bratra Joshe, který k ní má spoustu výhrad. Neustále se popichují, a zatímco Cher si bere na mušku jeho idealismus, on jí vyčítá povrchnost a sobectví. Když už toho má Cher plné zuby, rozhodne se Joshovi ukázat, že dokáže udělat něco pro jiné. Nejprve si zahraje na dohazovačku a rafinovaně dá dohromady dva osamělé učitele. Překvapeně zjistí, že dělat dobré skutky ji baví, a tak se rozhodne pokračovat. Její druhou „obětí“ se stane nová spolužačka, zoufale nemoderní Tai Frasierová. S kamarádkou Dionne začne Cher pracovat na její popularitě, k čemuž patří i snaha uhasit její rodící se vztah s dobráckým rebelem Travisem a nasměrovat ji do náruče bohatého snoba Eltona. V tomto bodu sice selže, protože Elton Tai odmítne a začne balit Cher, jinak se jí ovšem daří. Popularita Tai roste možná až příliš, protože než se Cher naděje, je populárnější než ona. S tím se dívka nehodlá smířit a začne bojovat o ztracenou pozici. (TV Nova)

Anderton

slečna Cher, povedzte nám, čo si vy myslíte o....takto nejak funguje americký školský systém. Pre mňa ako Slováka prekvapenie, keďže ja som na strednej počúval, nabifli sa to a to.....Mladé američanky nezaujíma nič iné ako móda, chalani, spoločenské postavenie a nové auto od bohatého otecka. Nakoniec ale niekoho, s kým by nemuseli iba premielať drby o tom, kto s kým a kedy, ale kto ich bude iba chápať také, aké sú. Pomerne realisticky zobrazené prostredie a chovanie amerických stredoškolákov v Kalifornii. ()

Chrustyn

Tak je to převážně pro dívčí publikum od 12 do 15 let ale na druhou i já jsem se po celou dobu slušně bavil a navíc je to docela sranda. ()

Stanislaus

"Cher, pojď sem! Co to máš sakra na sobě?! - Šaty! - Říká kdo?! - Calvin Klein!" --- "Hledat kluka na střední škole, je jako hledat smysl v televizní show." --- Chytristické hlášky Cher, vyjukané a nic netušící obličeje Tai a Travise, politováníhodně snaživá slečna Geistová a slizoun pan Hall - to je vše, co patří k této lehce nadprůměrné americké komedii, která není založena na trapnosti a nechutnosti. Příjemný film na zpestření odpoledne. ()

rikitiki

Nudná a nedůvtipná variace na Emmu Jane Austenové, v téhle verzi ze střední školy a party zpovykaných zbohatlických dětiček. ()

hansel97

Minimum kvalitních teenagerských komedií ze střední se v mých očích rozrůstá o další kousek a jsem docela mile a upřímně překvapen. Místní hodnocení tomu asi nenapovídá, ale Clueless je opravdu slušným a dobře natočeným kousek. Svěží scénář s úměrnou stopáží vás nezačne nudit, postavy jsou zábavné, přestože nehláškují a nevtipkují v každé scéně. Velmi spokojený jsem byl i s výkonem hlavní herečky, což je v tomto sub-žánru také něco těžko hledatelného. A nečekaně má film i celkem hloubku, nepůsobí jako hloupá rom-com, ale spíše generační výpověď. Je o praštěném hledání si své cesty do života a sebe. A ač to někoho překvapí, tak jako mě, tohle mi prostě sedlo. ()

ancientone

Ten pocit, keď narazíte na film o ktorom si tak 8 rokov myslíte, že však ste ho videli a nestál za veľa. ale nevideli ste ho a je top. ()

hous.enka

Film Praštěná holka předchází stejnojmenný seriál. Plus pár hvězdných jmen v té době začínajících hereček a jvýsledek je zaručen. Nejde o trhák, ale mě tyhle teenagerovské komedie ve své době bavily a tak je beru jako příjemný návrat do devadesátek. Plus Alicia a Brittany jsou výborné. ()

Cimr

V USA se jedná o kultovní záležitost - což dokazuje o celých 12% lepší hodnocení na IMDb než zde, a také kontroverzní zařazení na seznam 1001 filmů, co musíme vidět, než zemřeme (podle mnohých, včetně mě, asi nejbizarnější volba celé knihy). Ale pro nás, co jsme unikli tomuto kultu, je to jen průměrná devadesátková teen komedie o tom, jak jednu nesnesitelnou namyšlenou fiflenu napraví láska. Je teda celkem fajn, že tu místo vulgarit, laciných vtípků a různých praktik masturbace teenageři čtou Nietzscheho a Burroughse a hrají jim k tomu Radiohead. Je dobře, že tu homosexuál není vypodobněn jako vykroucený týpek v růžovém triku, ale jako v podstatě největší frajer ze všech; že se nemožná nová holka ve třídě nestane terčem šikany a posměchu, ale je přijata do party a ,,převychována"; že postava zemřelé matky neslouží k obvyklým klišé a je podána bez uslzené piety (zemřela při nehodě s liposukcí). Je tu spousta fajn míst a rozhodně jde o snímek, co neurazí. Zároveň tu ale také není nic, co by ho vytáhlo nad průměr, takže ani nenadchne. ()

blackrain

Praštěná holka je naprosto vystihující název pro tenhle šílený film. Asi bylo něco špatně, když mě z celého filmu nejvíce bavil ten kluk, který nosil flanelovou košili, kouřil trávu a jezdil na skateboardu. Ten mi přišel za všech postav nejnormálnější a na nic si nehrál a pak nevlastní bratr Cher. Jinak jsou tu všichni něčím praštění. ()

Alementina

Uplne nahodou jsme to zahledla v nedeli dopoledne v telce a nejak jsem u toho vydrzela se na to koukat... Vzhledem k tomu, ze jsme cetla Emmu od Austenove, tak me ta podobnost hned napadla :) Alicii jsme vubec nepoznala, jsem si jen rikala, ze je mi nejaka povedoma, ale to jsem taky necekala, ze ten film je az tak moc stary! Cekala jsem tak 10-13 let, ale 18 let me dostalo, coz jsme si jen uvedomila, jak moc stara jsem ja. Nenarocne podivani na nedelni dopoledne pri vareni pro zensky, nic vic, ale svuj ucel to splnilo... verim, ze kdyz to za 5 let zase dopoledne uvidim, ze u toho klidne budu zase neco delat :) PS: Ty paralery, jak pretavili udalosti z dob 18 stoleni do soucasnosti byly kouzelne (ten obrazek si vyfotila ty - v originale namalovala, looser = skatebodista - tehdy farmar...) ()

kaylin

Nejdříve jsem tomu chtěl dát víc, ale ona je to stejně prostě jenom romantická komedie, která má tak protivné charaktery, když se nad nimi trochu zamyslíte, že vás musí naštvat. Herečky je zvládají skvěle, ale prostě mi vadily. Docela jsem ale koukal, jak v té době vypadala Brittany Murphy. Vůbec bych ji nepoznal. ()

RAiken

Přiznávám, že je to podobně hloupé a zbytečné jako ostatní teenagerovské komedie, ale tady je to hloupé s CITEM pro satiru až parodii, i když ne v plném smyslu jako ostatní parodické filmy. Zkrátka jde o roztomile sentimentální pokus, který chce uspokojit jak diváka chtivého romantického teenagerovské komedie, tak rovněž diváka přejícího všem teenagerům brzkou dospělost. Navíc má tenhle film takový omšelý nostalgický nádech, ale především má Alicii Silverstone, která je okouzlující samičkou ve všech ohledech. Její postava je až do morku klišovitá a přitom sebeparodická a jedině kvůli ní si film zapamatujete. Její grimasy jsou navíc roztomilé stejně jako její překrásný úsměv a dodávají snímku nonšalantní grácii a šmrnc… ()

slunicko2

Příjemná komedie pro fandy životního stylu Beverly Hills. 1) Komediální vhled do života amerických studentských středních vrstev může burana z Horní Dolní i některé další nasrat. Ale přinejmenším jako parodie na reklamní klip na angloamerickou civilizační výdobytky je to fakt hustý. 2) Film má švih, tempo a hlavní hrdinka Alice Silverstoneová je okouzlující. 3) Cher: I want to do something for humanity. Josh: How about sterilization? ()

carly

je tak neznesiteľná, že by ste ju najradšwj uškrtili. no keď sa usmeje, je tak zlatá, že jej to všetko odpustíte. plus - Paul Rudd je neodolateľný. ()