• ForGump

První velký silvestrovský pořad televize Nova v dobách, kdy se na ni dívalo okolo 2 - 3 milionů diváků a ředitelem nebyl nikdo jiný než božský Vladimír Železný. V podstatě velmi pozoruhodný. Nova sázela presně na to, co se lidem nejvíce líbilo v 70.letech, a tedy to, co bylo s Vladimírem Menšíkem dokonalé. Gigantické setkání těch nejlepších umělců, kteří hráli, tančili a zpívali a z hlediště se navzájem sledovali. To byly opravdu na svou dobu velmi kvalitní záležitosti. Nova se rozhodla navázat. Výsledek je docela dobrý, ale několik důležitých poznámek. Petr Novotný rozhodně není pan Menšík. Sice ukecaný je podobně, ale on až příliš. Navíc jeho styl moderování není příliš příjemné poslouchat a pozorovat. Menšík byl ohromně laskavý konferenciér, Novotný chce všechno na Vás vybalit jako vlak. Dále diváci. Patrně dosti dobře zaplacený komparz ze všech novackych estrád, aby se smál úplně každému vyřknutému slovu. To bylo velmi otravné a vlastně ani nemluvím o dosazeném umělém smíchu, jenž je slyšet všude, kde se nachází v kolonce režie Jiří Adamec. Dále bych zmínil playback, což je samo o sobě otřesný zážitek, ale v době vzniku to byl dosti často se vyskytující jev, tudíž dejme tomu. K obsahu. Na tomto silvestru je vidět, že scénky se ještě docela uměli psát a skutečně tou pravou ukázkou budiž dvojice Bohdalová - Šíp. Jejich erotický omyl se ani po letech nedá přejít bez usmání. Baviči celkově nezklamali, ale pak přišli někteří hudební hosté a to byl od Luneticu přes Kamelie až k novackému absurdistanu pruser jako Brno. Ostatní vlastně nezpívali, jen otevírali pusu, ale nekteré písně bylo hezké slyšet. Velmi povedenou záležitostí se mi zdála sázka na hudební směsi. Pak ovšem přijde závěrečný song všech účinkujících. Trochu zlo. No řekněme takovou houpačku kvality jen tak někde neuvidíte. Nova byla skutečným úkazem. Suma sumárum si troufám tvrdit, že tyto Silvestry ještě stojí za to. Vemte si, co na nás v poslední době třeba konkrétně Nova na Silvestra vybaluje. Nemluvě o Silvestrech na Barrandově, kde se střídá bizarno s Cibulkou, absurdno s Brožovou a Ruda z Ostravy s Pepíčkem Zímou. Proto tento prvni Silvestr na Nově hodnotím lepšími dvěma hvězdami. Dojem: Přišlo mi, že ho Telka vysílala zkracený.(12.12.2015)

První a nejlepší Silvestr, ještě za pana Železného. Už jen díky skvělé a známé scénce Šíp - Bohdalová(7.3.2017)