Odvážná posádka lodi NSEA ochránce - velitel Peter Quincy Taggart (Tim Allen), poručík Tawny Madison (Sigourney Weaver) a Dr. Lazarus (Alan Rickman) - vyráží na čtyřletou napínavou a často nebezpečnou misi do vesmíru... a pak je natáčení jejich seriálu zrušeno! Nyní, o dvacet let později mimozemšťani bránící se útoku omylem považují vysílání Galaxy Questu za "historické dokumenty" a teleportují posádku bývalých herců, aby zachránili vesmír. Ti, aniž by měli scénář, režiséra a nebo ponětí, co si počít, musí podat výkony svých životů. (Paramount Network)

noriaki

"What is this thing? I mean, there's no useful purpose for there to be a bunch of chompy-crushy things in the middle of a hallway! It makes no logical sense! Why is it here?" Osvěžující a s citem dávkovaná parodie na Star Trek a fandom obecně. Scénář si utahuje ze všech možných klišé žánru, cituje konkrétní epizody i postavy, ale i když Kirkův a Picardův seriál chovám téměř v nábožné úctě, bavil jsem se od první do poslední minuty. ()

Krysa SPK

Nejsem zapálený fanoušek Star Treku, přesto jsem si tento kouzelný snímek zamilovat. Mám chuť se s ostatními fanoušky GQ postavit do řady a křičet zplna hrdla "Never give up ! Never surrender !" PS: David Newman složil jeden z nejhezčích hudebních motivů všech dob. Kdo neslyšel soundtrack, přišel o hodně. ()

polydor

Vtipná parodie,která musí oslovit každého fandu sci-fi. Na tento film se rád podívám několikrát do roka a pokaždé jsem znovu pobaven...A kdo ví, možná opravdu někdo ve vesmíru příjímá naše tv vysílání... ()

Brain-D

Naprostej odvaz a asi jedno z nejvtipnějších sci-fi. Děj je zasazen do normálního života herců, ale ty se vyskytnou v opravdovém vesmíru s opravdovou lodí a mimozemšťany- to už je přece jenom zajímavej podklad pro vydařenou zábavu :) ()

hroubek

Z tohoto filmu musí mít radost každý fanoušek sci-fi. Film nelze brát jako parodii, protože je to spíše obrovská pocta seriálovému Star Treku a dalším sci-fi seriálům. Pokud jste fanoušek sci-fi, tak se budete smát od ucha k uchu po celou dobu. A taky si vychutnáte různé narážky na Cony, až nezdravý fanouškovský zápal atd. Dean Parisot natočil hodně moc dobrou podívanou, která těží z toho, že může porušovat žánrová pravidla(bezejmenná postava vždy zemře, odpočet se vždy zastaví na jedné). Navíc má spoustu zábavných nápadů, akce není vůbec špatná a triky neurazí. Přesto hlavní prim tady hrají herci. Tim Allen je tady neuvěřitelně vtipný až se tomu nechce věřit. Alan Rickman tady nemá chybu, jelikož hraje dokonale a ty jeho výbuchy vzteku je parádní. Sigourney Weaver to tady moc sluší a krásně dokáže zkritizovat vnímání své postavy. Tony Shalhoub překvapí svými výrazy a Sam Rockwell hláškuje o sto šest. Parádních scén je ve filmu nespočet a jejich vypisování by trvalo spoustu času, takže jenom doporučím, abyste se o jejich kvalitě přesvědčili sami. A nakonec jsem si nechal nesmrtelnou hlášku z filmu: Při Grabtharovu kladivu, při synech Worvana, budeš pomstěn! ()

Mishqo

65% ... Nápadité a miestami aj vtipné, ale často aj dosť nudné a monotónne. Nejak ma to nebralo. Žiaľ, a to som očakával oveľa viac. Ale herecky fajn, Rickman ako inak úžasný. ()

JohnSmith

Tak moc vychvalovaný a při tom je to taková blbost. Je tam sice několik vtipných momentů, ale jinak není moc na co koukat, krom výstřihu Sigourney Weaver, což byl asi i nejlepší trik v celém filmu. ()

Spock

Nejsem sice úplně skalní fanoušek série Star Trek, ale mám ji dost rád, takže jsem byl zvědavý, co se z tohoto filmu vyklube. Světe div se, je to skvělá podívaná u které se budete královsky bavit, nečekal bych, že se autorům podaří uchopit téma tak zábavným způsobem. Doporučuji všem, nejen fanouškům sci-fi. ()

mandlova

Jo! povedená parodie na sci-fi seriály, důkaz, že i Američani si ze sebe dokážou udělat srandu. Obsazení hlavních hrdinů je skvělé, můj oblíbenec Alan Rickman opět v rejpavě nespokojené roli. Edit 2015: brečela jsem smíchy. Opět! 5* zaslouženě :)) ()

Myrreczech

Velice neškodné, celkem zábavné, ale taky naprosto průměrné. Hvězdami nabitá parodie na všechny star treky, mě sice nijak neoslovila, ale dokázala mě zabavit na tu hoďku a půl a usínat jsem začal až 10 minut před koncem ... takže úspěch, ve 3 hodiny ráno. ()

Autogram

V dnešnej dobe si človek pozrie takmer všetko, takže som skúsil aj túto paródiu, hoci už v prvých minútach vo mne vzbudzovala nedôveru. Neviem, či bola na vine iba moja neznalosť seriálu Star Trek, ale aj tak som očakával nejaké pochopiteľné vtipy, zrozumiteľnejší dej a aspoň nejakú zabavu, nielen na archaických efektoch. ()

Molir

Kdo zna a ma rad Star Trek, ten tenhle film uz zna skoro zpameti :-) kdo ne, tak ten ho asi nikdy plne nedoceni - ono totiz obcas k pobaveni staci i jen pro neznalce zdanlive nevinne gesto Tima Allena (svou predlohu si nastudoval opravdu dobre :-)) ) BTW jeden z toho mala vzacnych filmu, ktery muzu od zacatku do konce bez vyjimky, proste film bez slabin a bavici i po Xte... ()

IMPAIRED

Po dlouhé době konečně film který mě dokonale oslovil, což se stalo naposledy když jsem sjel maraton filmů Tropic Thunder, Mystery Men a Zoolander. Kdyby tento snímek někdo svěřil Stillerovi nebo Sandmanovi, možná by to dopadlo trochu vtipněji, ale asi by se nezachovala atmosféra díla tak jak ji je možné zastihnout v e verzi od Parisota. Další z mých nejoblíbenějších parodií.. ()

BuryGol

Parodie na populární Star Trek, pro jeho fandy asi povinnost, pro nás nezaujatý oddychová komedie. Tim Allen projednou neměl v ruce kladivo a neradil jak vyrobit ptačí budku z cedule u silnice. Herci se budou muset postavit vesmíru a použít to, co jen hráli. Mě jakožto Star Treku neznalýmu tvorovi se to celkem líbilo, i když to pár much mělo. Ale co už. Oceňuju hlavně Alana Rickmana. ()

jenik71

V tomto případě se připojuji k menšině, které se Galaxy Quest příliš nezamlouval. Jednu hvězdičku dávám maskám a některým efektům, ta druhá patří Sigourney Weaver a jejím blond vlasům. Vypadá v nich opravdu báječně. Bohužel to je všechno. Vše ostatní je totiž jedno velké nic. V době psaní tohoto komentáře má tato vesmírá ptákovina na CSFD hodnocení 78%, což je pro mě dost nepochopitelné. ()

giovanni3

No Star Trek jde cítit ne že ne (a nejen on).. ale nevím nesmál jsme se tak často jak jsme čekal často mi to přišlo takové neslané nemastné čekal jsme mnohem víc.. Průměrné 3z5 ()

zahron

Smíchy se válím a říkám si - "Při Greptrovu kladivu to je ale film". Film si nebere naprosto žádné servítky a ze Star-Treku si udělal hajzlbábu na hlaváku. Nezapomenutelný výraz Alana Rickmana, který se tváří jako kdyby snědl dvě kila citrónů mě dostává do kolen a samoparodující postava Sigourney Weaver (která se s tím nakonci už vůbec nesere a rovnou běhá v podprsence) je naprosto perfektní. Nemám co dodat - prostě plná palba a šmitec ;-) ()

Darth_AK

Galaxy Quest je mírně dafuq parodie na Star Trek a ostatní vesmírné serepetičky, ze kterých si utahuje převážně zvýrazňováním klišé (zneškodnění bomby vždy jednu vteřinu před výbuchem, například) - líbila se mi zápletka, kterou jsem upřímně neočekával a proto měl film moji pozornost celých 102 minut (dobře, to ne - titulky jsem vynechal). Skvělý casting, kdo by čekal že pan poleno Tim Allen umí i něco zahrát, že - hlavně vedle Weawerové, Rickamana a Rockwella (jehož největším zápichem je závěrečný nástup v úvodní znělce seriálu se jménem "Guy Fleegman jako bezpečnostní důstojník drsoň Ingerson"). Musím říct že nejvíce mě bavilo, když sami herci ve filmu vytahovali zápletky z epizod svého seriálu a navzájem si je předhazovali uprostřed boje, to bylo skvělé - stejně jako legendární souboj s kamenem ("Vypíchni mu oči jako v epizodě 22!" "Šutr nemá voči Tommy!" "Jdi mu po krku, puse, nějákých zranitelných místech!" "Je to šutr, nemá žádný zranitelný místo!" "Musíš zjistit jeho motivaci, o co mu jde." "Je to sakra šutr, nemá žádnou motivaci!"). Obecně film naráží snad na všechny sci-fi ptákoviny, co jsem v životě viděl, je zábavný, triky nejsou špatné, a má i správnou trekkies hudbu - nač váhat, 4* přistávají jak Protector na Galaxy Quest conu. "Počkej, co chceš dělat s těma rachejtlema?" "Protector byl akcelerován červí dírou a vstoupil do atmosféry markem 15, který jak víte, je dost nestabilní, no takže budeme Lareda navádět manuálně přes VOX a ohňostroj použijeme k vizuální konfirmaci." "Ahhh..dobře..večeře je v sedm." ()

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci