Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí. V souladu s ní každé dobro musí být vyváženo zlem. Síly Tmy brání právo na neomezenou svobodu lidských činů a pravdu o kruté realitě, síly Světla neustále zvažují, zda svými skutky nevyvolají stupňování nežádoucích následků. Aby se nevymkly zavedenému řádu, vydávají i licence upírům, sajícím lidskou krev. Svou misi realizují Hlídky Světla a Tmy rafinovanou kombinací zásahů a v konstelacích, které připomínají souboje práva se zločinem či rejdy rozvědek. Nerozhodné výsledky jejich permanentní konfrontace pak připomínají situaci světa s jeho neutuchajícími konflikty a nejistotami, zmatením mravních hodnot. Atraktivní způsob zpracování oslovuje zejména mladé hlediště. (oficiální text distributora)

Kaka

Velice rozporuplná záležitost. Na jednu stranu je Noční hlídka šílený, nepřehledný, zmatený, naspeedovaný fetiš a bordel pro nejotrlejší diváky, na stranu druhou člověk musí smeknout před ruským režisérem Bekmambetovem, protože tolik režijních a vizuálních nápadů/fines se málokdy v jednom filmu vidí. Povedlo se mu tam nacpat snad úplně všechno co současná moderní hi-tech kinematografie může nabídnout. Přirovnal bych to k dortu od Pejska a Kočičky s tím rozdílem, že tenhle není úplně tragický. Jen trošku poupravit přísady (scénář, mytologie) a šmakoval by maximálně. ()

Falko

Na ruske pomery celkom slusny fantasy filmik so slusnymi efektami. Mozno bol ten scenar trosku komplikovany, ale vdaka efektom a napinavemu deju si u mna udrzal napinavu atmosferu. Uz dnes sa tesim na pokracovanie, ktore som zatial nevidel. Chcel by som naozaj vediet, aky blockbuster by dokazal natocit reziser Bekmambetov, ak by dostal slusny americky rozpocet :-) 29.11.2007 ()

Rex Mundi

Trochu chaotický, miestami nezrozumiteľný film z kategórie dark fantasy, ale temný ako noc a so zaujímavými efektami i príbehmi, plus solídnym mytologickým základom. Trošku mi vadilo, že niektoré časti zápletky zostali až príliš otvorené, ale snáď to dorieši pokračovanie. Rozhodne vzhľadom na obsah, kvalitu i krajinu pôvodu majú všetky "Dozory" veľký potenciál a pozriem si aj ďalšie časti. Fandím Rusom už len preto, že vytiahli na svetlo žáner, ktorému sa na hollywoodskej či celosvetovej scéne v poslednom čase príliš nedarí (rsp. sa netočí). Určite by ma zaujímala aj knižná predloha, ktorá má v Rusku vraj veľký úspech, ale to by ju musel niekto v ČR vydať :-) Takže tak za 3,5*. ((Trošku poopravujem starší komentár - fantasy a sci-fi sa predsa len už dostáva trochu viac na svetlo filmového sveta, ale stále jej nie je dosť - komixy nerátam. Len tak ďalej a hádam sa dožijeme aj sfilmovania niektorých sf&f legiend. A knihy o "hliadkach" v češtine už sú tiež na svete.)) ()

Niktorius

Nekoukatelný, nudný a chaotický blábol. Příběh je rozbředlý do řady špatných a ještě horších scének, které ani po slepení nedávají dohromady celistvý děj a tak divák neustále tápe, co se to zrovna děje, proč tahla postava jedná jak jedná apd. Pokud někdo už po tomhle filmu označoval Bekmambetova za vizionáře, tak musí být blázen - copak je nevzhledné barevné ladění obrazu a nebezpečně časté zrychlování/zpomalování obrazu nějaké vizionářství? Ani ty Fincherovovské průlety domovním zvonkem či zapalováním auta mě nezaujaly...A to - poněvadž se považuji za nočního tvora - jsem čekal jeden z filmů mého života :-) ()

ripo

Nebudem porovnávať čo by spravil Hollywood a čo za veľdielo splodil Mosfiľm, len preto, že v CCCP sa tieto dielka nenatáčali od Leninovho skonu ... Pre mňa to bol len jeden hrozný zmätok s chaotickými zábermi, ktoré sa hrali na niečo viac, ako mali ... Najväčší humus bol pre mňa pohľad na žltý nákladiak s ohňom pri výfukoch .... To už aj Majka z Gurunu bola na tom lepšie .... Pozor - určite si tento film pozriem ešte raz a vôbec nevylučujem, že svoje hodnotenie pozmením .... alebo aj nie ..) ()

petero

Skvelí príbeh a veľmi pekne natočené niektoré akčné scény (kamera na 1 s *) padajú na zmetenej réžii. ()

Mahalik

Bože, takový zklamání. Ano některé scény jsou opravdu zajímavé (šroub, kterej spadne z letadla do kafe), ale to je tak všecko. Čekal jsem, že uvidím něco jako Matrix, Pán prstenů a Blade, bohužel mě čekalo mega zklamání. Když jsem četl knížku těšil jsem se, že si ve filmu dám dohromady některý souvislost, ale nakonec jsem se do toho ještě víc zašmodrchal. Škoda :( ()

Reiniš

Rozhodně je to vizuálně nabušené, ale..Celé je to hodně divné. Příběh se točí ve spoustě dějových částech a okolo nepřehledného množství postav. Příde mi, že tady trochu vyhrála forma nad obsahem. Noční hlídka se mi jinak rozhodně líbila, jen vám neřeknu tak úplně proč.Nakonec mě taky mrzí, že podobné filmy netočíme i u nás... ()

oli.G

Rusi dostali do rúk 4 americké melóny a natočili niečo, čo tu ešte nebolo. Hrajú sa s efektmi ako malé deti, vykrádajú množstvo západných hitov a celé to pôsobí veľmi zábavne a milo. No na to, aby to bola pravá západná nenáročná popcornovka je dej až príliš komplikovaný a (minimálne pri prvom zhliadnutí) ťažko sledovateľný. Práve preto strhávam hodnotenie na 3* a, milá NOČNÁ HLIADKA, nezachráni ťa ani fakt pekný pesimistický open-end, vďaka ktorému si pokračovania určite nenechám újsť. ()

lesumir

Tak prý na tom bylo víc lidí v Rusku, než na LOTRovi. Ať je to tak nebo tak, mi je to úplně jedno, protože tahle přeplácaná a nesrozumitelná hloupost mi ubraqla dvě hodinky mého života. Přitom to byly dvě hodinky plné nudy a zklamání. ()

Jhershaw

Wow! Nochnoj dozor je IMHO podobné překvapení jako Kontroll a zároveň důkaz, že ve východní Evropě může vzniknout kvalitní thriller (ať už akční, nebo fantasy). Ale myslím, že i podle obecných měřítek je ND velmi povedený film. Zápletka je docela zajímavá, konec překvapující (ano, těším se na další díly), herci sympatičtí, ruština mi nevadila, režie nápaditá a velmi dobře zvládnutá, fincherovské průlety kamer jsou cool ;-) ()

forsberg

Recept na Noční hlídku: Vhoď do hrnce Matrix, Highlander, Blade, Pán Prstenů a Rabbit in your headlights, přidej starou baterku co ti zbyla z pionýrského tábora , babiččin korálkový závěs, pěticípou hvězdu a hrdinu co má hlášky typu: "davaj pelmeně". Opravdu výživný film. Hodně jsem si smlsla na ruštině a těším se na další díly. ()

Rover

HUDBA: Jurij Potjejenko. Na knihu to rozhodně nemá...stačí zaměnit ruštinu za angličtinu a Moskvu za New York a skoro nepoznáte rozdíl. ()

hippyman

přiznám se bez mučení, že tehle překombinovaný příběh jsem dost dobře nepobral... maníci v brejlích s baterkama a vytuněnejma sanitkama, barevný obrázky s technickýma zpomalovačkama a vránama jsou na celej film trochu málo... je to děsně kůl, ale neméně hloupý. jedním okem tam, druhým ven. dokoukal jsem to před 5 minutama a už jsem půlku zapomněl. naštěstí. 40% ()

salahadin

Den či noc...ono je to jedno. Rusáci chtějí být také cool jako Američani a kopírují jedna radost, tu z amerického béčka, tu z amerického klipu apod. V tom je velký problém, protože inspirovat se americkou podpodpodprůměrnou produkcí s sebou nese velké riziko...já tomu říkám "coolshit". ()

Disk

Je to hodně chaotické a klopýtavé, ale na podesáté se v tom už docela vyznám. Noční hlídka sice po filmařské stránce vůbec není originální (vlastně je to jedna velká kopie všeho, co trochu souvisí s fantasy žánrem), na druhou stranu se jedná o nezapomenutelný počin z lůna matičky Rusi. Sympatičtí herci, stylový soundtrack a především poměrně neklišoidní konec mě přinutili, abych nešel pod čtyři hvězdičky. Ale nic to nemění na tom, že Noční hlídka je maglajz. Bezva maglajz. ()

Mi Nü-Chai

No..není to nejhorší a rozhodně se na Noční hlídku film daleko lépe kouká, než se kniha Noční hlídka čte (kniha je dost děs), nicméně ať mi Timur a jeho parta netvrdí, že tu mj. nemalou částku za product placement od Nescafé nešlo využít nějak interesantněji. ()

Allien.9

Bože, ony mi nestačí hvězdičky! Ani po vizuálně povedených trailerech jsem od Rusů nečekala nic víc, než slabou (a o poznání přeplácanější) verzi dnes již kultovního "Matrixu". Po zhlédnutí jsem si však uvědomila, jak moc jsem se se svými úvahami pletla. "Noční hlídka" mi totiž doslova vyrazila dech a okamžitě skončila v mé sci-fi topce, kde se bude hřát ještě pěkně dlouho. A to nejen díky vizuálním orgiím (Hollywoode, máš co dohánět), ale i všemu ostatnímu - od herců (Anton rulez!!!), přes senzační hudební doprovod, až po samotný děj a neskutečně vymazlené scény jako je boj s upírem či proměna Olgy zpět v člověka.:-)) ()

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

Bekmambetov a nový Ben-Hur?

21.08.2013

Timur Bekmambetov v Hollywoodu