Velmi dobrý válečný film, který si na nic nehraje a prostě ukazuje válku takovou, jaká je.. Možná byla bitva o osvobození vězňů moc dlouhá, ale jinak to bylo super. Všiml jsem si i Sama Worthingtona v miniroličce, dávno předtím, než opanoval Avatar. A že to nemělo ten správný happy end, alespoň co se týká Connie Nielsen - no, to válka prostě nemá...80%(8.6.2020)

Jelikož se jedná o skutečnou událost z 2.světové války, nedá se ke snímku vymyšlet režisérem něco, co tam nebylo.To zaprvé. Film je o osvobozování amerických válečných zajatců z japonského zajateckého tábora na Filipinách. A pokud známe historii, tak víme, že se z hlediska války toho na Filipinách mnoho neodehrálo. Boje Američanů s Japonci byly po Pearl Harboru spíše válkou leteckou a námořní. Pozemních bojů bylo poskrovnu a to až tehdy, kdy Japonci prakticky ustupovali ze svých okupovaných pozic. Japonci jsou založením velmi krutí vojáci a s nepřítelem nemají slitování. Protože šli s Německem, tak jim nějaká Ženevská konvence byla cizí. Protože jsou Asiaté, tak jim Evropský způsob boje je na hony vzdálen. Na zajatce se dívají jako na zbabělce a tak s ním i zacházejí. To Američené věděli, proto se snažili své vojáky vysvobodit z jisté smrti. Neznám příklad, že by totéž Američané podnikli pro své zajatce z německého zajetí. A nyní k filmu : celou dobu mě udržoval v napětí a myslím, že to režisér John DAHL zvládl výborně. Zaujal mě mix fotek, které byly dokumentární a tudíž černobílé spolu s hranými-barevnými. Výkony všech herců se mi velmi líbily, neboť museli hrát tak, jak to bylo a nedělat ze sebe nějaké uchvacující filmové hrdiny. Tak je třeba tento fakt pochopit a dívat se na něj jako napůl film dokumentární. Dobrá práce. 5*(20.4.2008)

• Big Bear

Mám rád válečné snímky. A zejména z americko-japonského prostředí. Tady to ale zkrátka tvůrcům totálně nevyšlo. Hromady žvástů, málo přesvědčivé hraní některých herců a minimum akce snímek spolehlivě pohřbilo. Takhle si žluťáckej POW z Krále krysy zkrátka nepředstavuji. Ta hvězda je jen za snahu a oprášení jedné ze slavných a skutečných akcí elitní jednotky Rangerů.(28.7.2011)

• Madadajo

Nepovedená napodobenina vojína Ryana, která láme vaz sama sobě, režisérsky nezvládnuté. Přeci pokud točím v zajateckém táboře, potřebuji vychrtlé herce, i na začátku na použitých reálných záběrech vězňů lze doslova vidět nedostatek jídla, ale zde to nezachránil ani Fiennes, o ostatních radši nemluvě (hele ty pojď, budeš hrát ve filmu, dáme ti volnější oblečení, to nikdo nepozná). Další věcí zůstává zoufalý nedostatek akce v prvních dvou třetinách, což je velmi hodně. Oslavné výkřiky Hurá dokázali jsme to, ale pocit vítězství se nějak zapomněl dostavit. Hold režie se nemůže spoléhat jen na moment výhry, zcela chybí intimní kamera, pocity vojáků otřásaných první bojovou zkušeností (a nechtějte mi tvrdit, že by se z nich nikdo psychicky nesložil), doslova a dopísmene lze cítit rozdíl mezi scénářem a filmem, není žádný, jak napsáno, tak natočeno, jen ten motiv, že jsou věci, které nelze popsat, ale skrz kameru a střih (nejen) je do filmu může dobrá režie vložit, jde jaksi dalekým obloukem od pana Josepha Dahla(27.7.2006)

Slušný válečný film o největší záchranné akci WW2. Děj nakousával a zpomalovaly pasáže týkající se manilského odboje. Kdyby se od nich upustilo, dal bych možná i vyšší hodnocení. Samotná záchrana a vojenské scény jsou velmi dobré (útok na tábor a obrana mostu je prvotřídní). I přes některé nedostatky jsem se bavil. Fiennes zahrál velmi slušně, Franco dostal málo prostoru.80%(9.6.2009)

• - Joseph Fiennes kvůli roli majora Gibsona zhubl o 20 liber a po celých pět měsíců natáčení si udržoval váhu přísnou dietou a pravidelným cvičením. (Karlos80)

• - Natáčení probíhalo v Austrálii a Číně. (Terva)

• - Mark Consuelos se musel kvůli účasti na tomto projektu uvolnit z natáčení seriálu All My Children. Jeho seriálové postavy Matea Santose se dočasně ujal Kurt Caceres. (Karlos80)