• Malarkey

Neskutečná prasárna, co tomuhle filmu udělali. Oni tvrdí, že je to válečný velkofilm. Zachraňte vojína Ryana je válečný velkofilm, 6. Batalion se může rovnat maximálně tak nějaký televizní zplácanině, která se od televize vloží na nedělní odpoledne, ale zase proč žejo. Celý film se neděje vůbec nic, furt se tam jenom kecá a kecá. Sice je tam hezky vybarvená ta džungle a to prostředí, ale když je to nuda, tak je to nuda a taková, že prostě nemůžu jinak. Já mám rád válečné filmy, ale k čemu koukám na opravdový válečný film, kde je jediná akce až na konci a ani tak nestojí za nic. Prostě válečný velkofilm jak má být, no...(15.3.2008)

Čekala je smrt, čekalo je nemožné a věděly že nemají šanci a přesto šli a bojovali a položily životy, strhující válečný příběh který nenudil ale vyvodil výbornou atmosféru a kvalitní podívanou přesto zmíním že bych chtěl přidat na akci ale to je detail. Každá mise nese těžké rozhodnutí a nebezpečné překážky.(24.10.2018)

• Big Bear

Mám rád válečné snímky. A zejména z americko-japonského prostředí. Tady to ale zkrátka tvůrcům totálně nevyšlo. Hromady žvástů, málo přesvědčivé hraní některých herců a minimum akce snímek spolehlivě pohřbilo. Takhle si žluťáckej POW z Krále krysy zkrátka nepředstavuji. Ta hvězda je jen za snahu a oprášení jedné ze slavných a skutečných akcí elitní jednotky Rangerů.(28.7.2011)

Vojenské snímky môžem, o to viac ak sú na základe skutočných udalostí! Nejde o žiaden popcornový blockbuster, skôr o priemer medzi podobnými filmami! Zaujímavých hereckých tvári (relatívne známych) je tuna dostatok, ale ich prevedenie je taktiež priemerné. Celému tomuto snímku niečo chýba(duša)! Aj keď ide o skutočnú udalosť pán John Dahl sa mal o to viac snažiť - rozpočet vyzerá dostačujúco, takže nechápem prečo tento snímok skončil iba u priemerného hodnotenia! Potenciál rozhodne má! (prevedenie na filmové plátna by som si vedel predstaviť v iných rukách..)(21.12.2007)

Natočeno na motivy knih: William B. Breuer (The Great Raid on Cabanatuan / Velká razie v Cabanatuan), Hampton Sides (Ghost Soldiers / Duch vojáků). Scénář : Carlo Bernard, Doug Miro Kamera : Peter Menzies Hudba : Trevor Rabin. Film byl dokončen již v roce 2002, ale jeho premiéra byla několikrát odsunuta až se nakonec objevil v kinech v říjnu 2005. Jedním z důvodů byla i změna distributora. Walt Disney Company byla nahrazena studiem Miramax.(26.4.2011)

• - Mark Consuelos se musel kvůli účasti na tomto projektu uvolnit z natáčení seriálu All My Children. Jeho seriálové postavy Matea Santose se dočasně ujal Kurt Caceres. (Karlos80)

• - Kapitána Ebonga Josona si ve filmu zahrál jeho vnuk Richard Joson. (Karlos80)

• - Film byl dokončen už v roce 2002, ale jeho premiéra byla několikrát odsunuta, až se nakonec objevil v kinech v říjnu 2005. Jedním z důvodů byla i změna distributora. Walt Disney Company byl nahrazen Miramax Films. (Karlos80)